Nové tramvajové tratě

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 24.5.2005 15:02

Marek B. píše:Nazdar. Vzhledem k tomu, že se poslední dobou na TF nic neděje, tak vám sem zašlu mojí představu TT na Severním městě. Znamená také změnu koncepce metra(musel by se zrušit úsek IVC2). Dobré by bylo, kdybyste sem podle té mé mapky dali Vaše varianty.
Nic proti Tvé práci a námaze, Marku, ale není to trošku (trošku dost velká) ztráta času kreslit se úplně zbytečně s něčím, co nemá smysl? Sám to píšeš ve své závorce, musel by se zrušit IV.C2. Někdy si říkám, kolik vy všichni máte času...

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Zklamání

Příspěvek od Marek B. » 24.5.2005 14:35

Jonáš píše:Je to pěkné, hlavně vedení C. TT jsou někde na můj vkus přemrštěné. Ale spíš jsem čekal oblast Bohnic a Čimic!
Ty jsou ale pro mě úplně jasné. Tam nemá cenu o ničem diskutovat.
MOp píše:A má cenu se vyjadřovat k nečemu, co se staví a hned tak se rušit nebude?

Podle mě má. Musíme si prostě říct, že vedení této trasy se městu nepovedlo. Já nevím, proč si všichni myslí, že když se něco postaví, tak to tu bude na věčné časy a musíme se s tím smířit.

MOp

Příspěvek od MOp » 24.5.2005 14:09

Marek B. píše:Nazdar. Vzhledem k tomu, že se poslední dobou na TF nic neděje, tak vám sem zašlu mojí představu TT na Severním městě. Znamená také změnu koncepce metra(musel by se zrušit úsek IVC2). Dobré by bylo, kdybyste sem podle té mé mapky dali Vaše varianty.
a ma cenu se vyjadrovat k necemu, co se stavi a hned tak se rusit nebude?

Jonáš

Zklamání

Příspěvek od Jonáš » 24.5.2005 14:02

Marek B. píše:Nazdar. Vzhledem k tomu, že se poslední dobou na TF nic neděje, tak vám sem zašlu mojí představu TT na Severním městě. Znamená také změnu koncepce metra(musel by se zrušit úsek IVC2). Dobré by bylo, kdybyste sem podle té mé mapky dali Vaše varianty.
Je to pěkné, hlavně vedení C. TT jsou někde na můj vkus přemrštěné. Ale spíš jsem čekal oblast Bohnic a Čimic!

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Příspěvek od Marek B. » 24.5.2005 13:40

Nazdar. Vzhledem k tomu, že se poslední dobou na TF nic neděje, tak vám sem zašlu mojí představu TT na Severním městě. Znamená také změnu koncepce metra(musel by se zrušit úsek IVC2). Dobré by bylo, kdybyste sem podle té mé mapky dali Vaše varianty.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 05.5.2005 12:43

6432 píše:Chtěl jsem se zeptat, v kterém místě stála továrna Ringhoffer, do které vedla vlečka přes tuto ulici, pokud jsem to správně pochopil... dík
A já už si přes svůj nízký věk začínám připadat jako pamětník :oops:

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 04.5.2005 23:20

Béďa Trávníček píše:
6432 píše:Chtěl jsem se zeptat, v kterém místě stála továrna Ringhoffer, do které vedla vlečka přes tuto ulici, pokud jsem to správně pochopil... dík
Dnešní nákupní centrum Nový Smíchov a AndělCity (či jak to je) stojí na místě závodu ČKD Tatra (dříve Ringhoffer). Z areálu ČKD je ponechána část zdi v Plzeňské ulici, která byla "zabudována" do nákupního střediska Nový Smíchov...
a o kousek dál ZC je stará Ringhofferova vila, která bude brzo restaurovaná. Projekty už na to jsou hotové. Je to ta opuštěná budova pod výjezdem z Mrázovky, u hotelu Ibis (snad se tak jmenuje)

Béďa Trávníček

Příspěvek od Béďa Trávníček » 04.5.2005 23:17

6432 píše:Chtěl jsem se zeptat, v kterém místě stála továrna Ringhoffer, do které vedla vlečka přes tuto ulici, pokud jsem to správně pochopil... dík
Dnešní nákupní centrum Nový Smíchov a AndělCity (či jak to je) stojí na místě závodu ČKD Tatra (dříve Ringhoffer). Z areálu ČKD je ponechána část zdi v Plzeňské ulici, která byla "zabudována" do nákupního střediska Nový Smíchov...

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 04.5.2005 23:13

Petr píše:
Kalič píše:Chtěl bych se zeptat, jestli jsou koleje TT v praze schodné s kolejemi Českých drah. Zajímalo by mě jestli by šli třeba TT propojit ze sítí ČD a prodloužit některé linky třeba s využitím vozů KT nebo jim podobných jako regionálních tram (třeba Roztoky, Kladno) atd.
No koleje rozchodem samozřejmě shodné jsou. Dokonce doteď jsou koleje tramvajové s kolejemi železničními v ulici Za Ženskými domovy propojené. Jenže žlábek tramvajových kolejnic neumožňuje jízdu železničních vozů a nákolek tramvajových kolej zase není ideální pro železniční kolejnice
Chtěl jsem se zeptat, v kterém místě stála továrna Ringhoffer, do které vedla vlečka přes tuto ulici, pokud jsem to správně pochopil... dík

Jonáš

Jejda, jejda

Příspěvek od Jonáš » 18.4.2005 8:20

Kalič píše:Chtěl bych se zeptat, jestli jsou koleje TT v praze schodné s kolejemi Českých drah. Zajímalo by mě jestli by šli třeba TT propojit ze sítí ČD a prodloužit některé linky třeba s využitím vozů KT nebo jim podobných jako regionálních tram (třeba Roztoky, Kladno) atd.
Typově SHODNÉ nejsou, jen jsou SHODNÉ rozchodem. O schůdnosti či schodovosti nic nevím. :oops:

MOp

Příspěvek od MOp » 16.4.2005 18:39

Petr píše:No koleje rozchodem samozřejmě schodné jsou. Dokonce doteď jsou koleje tramvajové s kolejemi železničními v ulici Za Ženskými domovy propojené. Jenže žlábek tramvajových kolejnic neumožňuje jízdu železničních vozů a nákolek tramvajových kolej zase není ideální pro železniční kolejnice
nejsou. tech par metru nekdo ukrad :-)

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 16.4.2005 18:26

Petr píše:
Kalič píše:Chtěl bych se zeptat, jestli jsou koleje TT v praze schodné s kolejemi Českých drah. Zajímalo by mě jestli by šli třeba TT propojit ze sítí ČD a prodloužit některé linky třeba s využitím vozů KT nebo jim podobných jako regionálních tram (třeba Roztoky, Kladno) atd.
No koleje rozchodem samozřejmě schodné jsou. Dokonce doteď jsou koleje tramvajové s kolejemi železničními v ulici Za Ženskými domovy propojené. Jenže žlábek tramvajových kolejnic neumožňuje jízdu železničních vozů a nákolek tramvajových kolej zase není ideální pro železniční kolejnice
Ideální není neb v Brně to mají...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 16.4.2005 18:26

Kalič píše:Chtěl bych se zeptat, jestli jsou koleje TT v praze schodné s kolejemi Českých drah. Zajímalo by mě jestli by šli třeba TT propojit ze sítí ČD a prodloužit některé linky třeba s využitím vozů KT nebo jim podobných jako regionálních tram (třeba Roztoky, Kladno) atd.
No koleje rozchodem samozřejmě shodné jsou. Dokonce doteď jsou koleje tramvajové s kolejemi železničními v ulici Za Ženskými domovy propojené. Jenže žlábek tramvajových kolejnic neumožňuje jízdu železničních vozů a nákolek tramvajových kolej zase není ideální pro železniční kolejnice
Naposledy upravil(a) Petr dne 18.4.2005 10:01, celkem upraveno 1 x.

Kalič
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: 28.2.2005 23:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalič » 16.4.2005 18:09

Chtěl bych se zeptat, jestli jsou koleje TT v praze schodné s kolejemi Českých drah. Zajímalo by mě jestli by šli třeba TT propojit ze sítí ČD a prodloužit některé linky třeba s využitím vozů KT nebo jim podobných jako regionálních tram (třeba Roztoky, Kladno) atd.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 17.2.2005 17:29

Tom píše:Reálný celkem je... akorát bych ten letopočet přesunul kamsi do roku 2070-2100
Vtip je v tom, že si Sobý hnusec ono linkové vedení nadělil k šedesátinám, proto rok 2030. :lol:

Odpovědět