Dopravní podnik (vedení, hospodaření, apod.)

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
j p
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 28.9.2004 11:46

(ne)prodej jizdenek

Příspěvek od j p » 01.8.2005 13:02

Tak jsem byl po case v Praze. Pres mirne zdrazeni jizdneho jsem mel v umyslu jet tramvaji. Nakonec jsem sel pesky. Duvod: nelze predem zakoupit jizdenku (z konecne d6 Laurova)!
Ze by mi nejak unikla zmena zpusobu tarifniho odbaveni v Praze a jizdenky dnes prodava ridic? Mistni trafikant zadost o zakoupeni jizdenky dost neurvale odmitl. Zeptal jsem se jej, zda diky jeho svobodnemu rozhodnuti neprodavat jizdenky na MHD se z uvedene zastavky jezdi zdarma a pokud ne, kde ze ma tedy cestujici jizdenku zakoupit, kdyz v trafice nelze? Rekl, ze u metra. A protoze do zastavky Laurova metro nejezdi, poslal jsem ho s celou jeho trafikou do mist, kde zada ztraceji poctive jmeno.
Nakonec jsme sli s manzelkou pesky. Pri pristi navsteve budu mit u sebe hrst drobnych, abych mohl zaplatit v hotovosti ridici (bez ohledu na to, zda od nej jizdenku bude mozne zakoupit ci nikoliv).

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 24.7.2005 10:38

DOD2005
:arrow: 17. 9. Hostivař (metro, tram uddp, ozm?, bus, hasiči)

10.00 - 16.00, bude jezdit kyvadlovka ze Skalky, opet doprovodny program, dostanete brozuru, vše je organizovano v ramci tydne mobility a oslav 130 let MHD

:arrow: 18. 9. průvod vozidel

od 8.00 najezd vozidel na Palachovo nam., 10.00 - 11.00 pruvod pres Narodni div., Lazarskou, Masarycku, Nám. Rep, Strosmajerak a Vystaviste.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 08.6.2005 10:00

Hlasování ukončeno

Jak se budete chovat po zdražení jízdného
svoje chování nezměním 78% [ 25 ]
pořídím si tramvajenku 6% [ 2 ]
budu jezdit víc autem 6% [ 2 ]
nebudu se tak hodně pohybovat po městě 3% [ 1 ]
budu jezdit programově načerno 6% [ 2 ]

Celkem hlasů : 32

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 29.5.2005 14:31

Gagarin píše:Tome, to je vážně, z morálního společenskýho hlediska blábol. Je to opravdu fakticky stejný, jako kdyby sis koupil počítačovou soupravu, jenže by mu nefungovala myš, tak bys jí nezaplatil... :?: Pokus s nějakou službou nejsi spokojen, tak učiň nějaké upozornění. Zajímalo by mne, co konkrétně považuješ za špatné. Protože mnoho věcí je subjektivních a cena odpovídá kvalitě služby.

Na druhou stranu je chyba provozovatele, tedy DPP, že si neumí zajistit, aby mu neunikaly peníze, tedy, že si neumí ohlídat černé pasažery a represivně na ně působit. Teď to vypadá tak, že provozovateli chování takových, jako je Tom, nevadí... :roll:
kdybych si koupil počítačovou soupravu a v ní by myš nefungovala, tak bych reklamoval to co je předmětem smlouvy... (to stanoví dále reklamční řád... já jej hledat nebudu ale můžeš ho sem klidně vložit).
Co já konkrétně považuju špatné? Je to vše subjektivní, protože nikdo neurčil pravidla kdy a za jakých podmínek je nárok na reklamaci služby... většinou zpravidla při výluce sou udělány určitá opatření... ale z předplatních kupónů Vám například ušlý zisk nikdo hradit nebude... tzn. že cestování MHD je spíše na vlastní riziko... může dopravit ale nemusí... když nedopraví tak máš smůlu :) čas je dopravci vcelku irelevantní...

Chyba provozovatele to je to bezpochyby... Chování ale vadit nesmí, dp si cestujících musí vážit! Chování cestujího bezdomovce je mnohem horší než toho co jede bez jízdenky třeba...
no ale eště dodám, "eště aby chování vadilo" :lol: sem tam s dp nějaké spory řeším ale převládají pozitiva... a to i u ředitelství :lol:

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 29.5.2005 12:52

Tom píše:nejen ta cestovní kancelář... dovedl by si vymyslet i plno dalších možností :lol: Ale podle mě to nesmysl není... Černí pasažéři existují stejně jako existují jiní zloději :) V právním systému je to nastaveno tak, že se to takto nějaké skupině obyvatel vyplatí :) Tudíž by se mělo začít dělat něco tam... Podobné je to třeba na poli... když jedu na kole kolem kukuřičnýho pole tak neodolám a vemu si dvě nebo tři samičí květenství kukuřice. :wink: Samozřejmě krást se nemá... ale černopasažérství prostě k MHD odjakživa patří... stejně tak třeba softwarové pirátství k počítačům... :lol:

jinač pozor já si službu neobjednal tu si obejdnává třeba kraj, město... atd... já ji pouze využívám (službu) a třeba nejsem moc spokojen a tudíž se mi nechce platit za tyto služby, ale musím je bohužel využívat ... (ale to je už trochu extrém, samozřejmě mě nikdo nenutil do MHD lézt ...
)
Tome, to je vážně, z morálního společenskýho hlediska blábol. Je to opravdu fakticky stejný, jako kdyby sis koupil počítačovou soupravu, jenže by mu nefungovala myš, tak bys jí nezaplatil... :?: Pokus s nějakou službou nejsi spokojen, tak učiň nějaké upozornění. Zajímalo by mne, co konkrétně považuješ za špatné. Protože mnoho věcí je subjektivních a cena odpovídá kvalitě služby.

Na druhou stranu je chyba provozovatele, tedy DPP, že si neumí zajistit, aby mu neunikaly peníze, tedy, že si neumí ohlídat černé pasažery a represivně na ně působit. Teď to vypadá tak, že provozovateli chování takových, jako je Tom, nevadí... :roll:


Doporučuju téma přejmenovat na Zdražení jízdného v PID :: obecně, protože tady debatujem o jiném, než je v názvu téma.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 29.5.2005 10:53

KM píše:Mimochodem, stejné je to s placením daní - zvláštní že nikdo nechce, právě v tomto bodě, abychom byli jako v USA, kde je neplacení daní hned za loupežnou vraždou.
To je fakt, to by pak ty peníze už nebyly vůbec na nic. Ovšem další kapitolou potom je, kam se ty "vybrané" peníze ztrácejí... :-k

KM

Příspěvek od KM » 29.5.2005 7:04

Já jen s dovolením, jak se tu Anonym snaží chytračit s morálkou - ona je i "obecná" morálka samozřejmě definovaná, protože on se snaží svými dotazy to vmanévrovat do pozice, že morálka není.
Tak tedy: M. je soubor pravidel, zvyklostí, tradic a modelů chování přijímaných v určitém čase v určité společnosti.
K černým jízdám: jistě že je to krádež. A je skutečně chybou minulých let, že "ojebat vrchnost" je u nás pokládáno za jakési hrdinství. Ale za to si můžeme sami už i my - nelze se vymlouvat jen na minulost. Už třeba tím, že se zde vůbec diskutuje o tom, jak moc ještě jde jet načerno a jak už ne. V pořádku to bude, až se i na takovéhle diskusi bude každý sám od sebe stydět přiznat, že jel bez lístku a reakce ostatních bude jednotná:"Nedělá se to!".
Mimochodem, stejné je to s placením daní - zvláštní že nikdo nechce, právě v tomto bodě, abychom byli jako v USA, kde je neplacení daní hned za loupežnou vraždou.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 28.5.2005 22:13

Pánové, stačí. Na dotaz anonyma již bylo odpovězeno. Další jeho otázky a útoky nechť jsou pokládány za bezpředmětné! Nechtěl bych jednomu anonymovi křivdit, ale mám pocit, že i v tomto případě vím, odkud vítr fouká.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 28.5.2005 15:22

pawel píše:tak třeba už jen proto, že by pak jezdili celý den z konečný na konečnou důchodci, aby doma ušetřili za topení, nebo bezdomovci, kteří ani žádný nemaj.
pokud by se mhd neplatila, pak by to teprv byla skutečná "socka".
důchodci jezdí akorát do pražské tržnice, pravdaže odevšad :lol:

P.S.: Nechybí ti v bydlišti jeftě 25 a 23?

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 28.5.2005 15:18

tak třeba už jen proto, že by pak jezdili celý den z konečný na konečnou důchodci, aby doma ušetřili za topení, nebo bezdomovci, kteří ani žádný nemaj.
pokud by se mhd neplatila, pak by to teprv byla skutečná "socka".

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 28.5.2005 14:16

9001 píše:Jde spíš o postihy. Třeba v New Yorku je to překročení federální zákonu jet metrem načerno,takže z toho plyne i pár dní v chládku.
http://mhdcr.biz/clanky/zkusenosti.htm

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 28.5.2005 13:46

Jde spíš o postihy. Třeba v New Yorku je to překročení federální zákonu jet metrem načerno,takže z toho plyne i pár dní v chládku.
Ted se po zdražení vyplatí jezdit načerno ještě více. Protože za 3800 mohli revizoři chytnout 9x pořád se to vyplatilo.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 28.5.2005 12:55

Nejlepčí takový vzorr by prro naše metrro mohlo být z Pařříže, kde to tak funguje... ať žijou zábrrany a turrnikety :lol:

Kalič
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: 28.2.2005 23:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalič » 28.5.2005 12:41

Ale jak řikám chtělo by to zasnést hlavně to aby lidi mohli platit přesně to co ujednou, kdyby to bylo opravdu tak bylo by to super. Snad se dočkáme :-)

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 28.5.2005 10:28

re: Kalič
Tento systém se plánuje... zadání zatím leží na stole na magistrátu... fáze příprav má vypuknout v příštích třech letech... realizace cca za 5 let...
Přes turnikety v metru nikdo neprojde, tudíž všechny revizory půjde přendat na autobusové a tramvajové linky... Cena realizace se odhaduje cca na miliardu Kč... Dá se říci že za 2 roky co se vybere na zdražení, tak může posloužit změně odbavovacího systému. Pak by příjmy měli ještě vzrůst. Ze zkušeností jiných dp převážně vzrostly... :lol:

Zamčeno