Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod P_V v 15.8.2005 9:45

M.Š.: Jak je to s tvrdostí kolejnic versus tvrdost kol, nedávno tu na to padla otázka? Budou se do oblouků používat tvrdší kolejnice?
P_V
Uživatel
 
Založen: 23.11.2003 18:49

Odeslatod MOp v 15.8.2005 8:46

Martin Šubrt napsal:Taky bych upřednostnil razantnější řešení tvého typu :-). Ale do sítí pod křižovatkou nevidím, do možností rozšířit podchod také ne a navíc nevěřím, že by do toho někdo ty peníze dal. Pokud reálně hrozí, že osy kolejí při blížící se rekonstrukci zůstanou tak, jak jsou, tak se pokousším v rámci možného navrhnout něco, co by šlo udělat téměř za stejné peníze jako rekonstrukce, ale mít z toho nějaký prospěch. Byť ne úplně ideální. Jestli totiž někdo navrhne původní osy a pak to tak opraví, měly by se mu ztráty z opotřebení další roky strhávat z platu :-). Pak ho tady vedle nás rád pozdravím ve frontě u Naděje :-).
jo s tim souhlasim.. presto si myslim, ze se v pristi rekonstrukci zabalzamuje soucasny stav..
z hlediska minimalni maximalizace je to tve reseni prijatelne a i by se podle mne dalo sachovat s osovkama tak, aby se nedelalo nic s podchodem metra.
MOp
 

Odeslatod Martin Šubrt v 15.8.2005 8:33

MOp napsal:z meho hlediska je vsak takoveto reseni take nevhodne. ja bych uprednostnoval jeste daleko nakladnejsi prestavbu, ktera by spocivala v jeste vetsim naprimeni tak, aby jiz od rozvetveni na moste to bylo cele v prime ci mirnem oblouku az k budove ministerstva. samozrejme pocitam s prebudovanim celeho podchodu metra se soucasnym vybudovanim noveho vestibulu blize zastavkam na nabrezi. jelikoz nelze z prostorovych duvodu udelat vystup primo na zastavkach, stacilo by i samotne priblizeni se k zastavce a melo by to pozitivni prispevek pro cestujici z/do modran..
Taky bych upřednostnil razantnější řešení tvého typu :-). Ale do sítí pod křižovatkou nevidím, do možností rozšířit podchod také ne a navíc nevěřím, že by do toho někdo ty peníze dal. Pokud reálně hrozí, že osy kolejí při blížící se rekonstrukci zůstanou tak, jak jsou, tak se pokousším v rámci možného navrhnout něco, co by šlo udělat téměř za stejné peníze jako rekonstrukce, ale mít z toho nějaký prospěch. Byť ne úplně ideální. Jestli totiž někdo navrhne původní osy a pak to tak opraví, měly by se mu ztráty z opotřebení další roky strhávat z platu :-). Pak ho tady vedle nás rád pozdravím ve frontě u Naděje :-).
Martin Šubrt
Uživatel
 
Založen: 13.5.2004 9:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)

Projekt Palackého náměstí

Odeslatod DPmPET v 13.8.2005 19:39

Hnědou barvou vyznačena kolejová situace.Směrově je to stejné jako před výstavbou vyústění stanice metra Karlovo náměstí.Dříve ta křižovatka vypadala trošku rovnější a bez těch debilních kontra oblouků 8-)
DPmPET
 

Kolejová konstrukce-Palackého náměstí

Odeslatod DPmPET v 13.8.2005 19:29

1x16 1=počet konstrukcí 16=počet srdcí v kolejové konstrukci 8-)
DPmPET
 

Re: Projekt Palackého náměstí

Odeslatod P_V v 12.8.2005 21:16

DPmPET napsal:Já se vám omlouvám protože jsem si spletl jména náměstí.Nevím ale dřív než se postavilo to metro tak od mostu byla 1x16 rozvětvení,směr od Výtoně též 1x16 rozvětvení a od Moráně 1x6 rozvětvení.Přijatelná je navrhovaná varianta 2.Na Jiraskově náměstí byla dříve konstrukce 3x6rozvětvení. 8-)
Prosím vysvětli mi, co znamenají ta čísla, mně ta symbolika nic neříká.
P_V
Uživatel
 
Založen: 23.11.2003 18:49

Re: Projekt Palackého náměstí

Odeslatod MOp v 12.8.2005 21:03

DPmPET napsal:Dřív než se postavilo metro tak od mostu byla 1x16 rozvětvení, směr od Výtoně též 1x16 rozvětvení a od Moráně 1x6 rozvětvení.

nerozumim, resp. neverim tomu.
MOp
 

Projekt Palackého náměstí

Odeslatod DPmPET v 12.8.2005 19:28

Nevím ale naši předkové byly lepší frajeři,protože alesponˇ trochu mysleli dopředu.Takže bylo spousta manipulačních tratí které se daly při výlukách používat 8-)
DPmPET
 

Projekt Palackého náměstí

Odeslatod DPmPET v 12.8.2005 19:23

Já se vám omlouvám protože jsem si spletl jména náměstí.Nevím ale dřív než se postavilo to metro tak od mostu byla 1x16 rozvětvení,směr od Výtoně též 1x16 rozvětvení a od Moráně 1x6 rozvětvení.Přijatelná je navrhovaná varianta 2.Na Jiraskově náměstí byla dříve konstrukce 3x6rozvětvení. 8-)
DPmPET
 

Projekt Kolejové konstrukce-Jiráskovo náměstí

Odeslatod DPmPET v 12.8.2005 18:16

Vypadá to sice hezky,ale za 2 roky provozu se ty kolejnice stejně ojedou protože je to vyrobeno s bláta.Myslím že bude i problém ze stropem od podchodu metra 8-)
DPmPET
 

Odeslatod MOp v 12.8.2005 18:07

ano navrzene reseni je mozne a velmi realne. je to za malo penez, hodne muziky. odstrani se tim dva protilehle oblouky o malem polomeru, ktere prave nuti tram vyklizovat co nejpomaleji diky kratke meziprime. mirne se tak zvedne rychlost na 15km/h. pouzitim kolejove splitky jiz pred zastavkou by to vyrazne pomohlo ulevit prumernemu zdrzeni tram.

velice pozitivnim efektem by bylo doplneni oblouku od jiraskova namesti, ktery je viditelne potrebny i dnes.

z meho hlediska je vsak takoveto reseni take nevhodne. ja bych uprednostnoval jeste daleko nakladnejsi prestavbu, ktera by spocivala v jeste vetsim naprimeni tak, aby jiz od rozvetveni na moste to bylo cele v prime ci mirnem oblouku az k budove ministerstva. samozrejme pocitam s prebudovanim celeho podchodu metra se soucasnym vybudovanim noveho vestibulu blize zastavkam na nabrezi. jelikoz nelze z prostorovych duvodu udelat vystup primo na zastavkach, stacilo by i samotne priblizeni se k zastavce a melo by to pozitivni prispevek pro cestujici z/do modran..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory..
MOp
 

Odeslatod 9001 v 12.8.2005 14:43

Srovnávat Příkopy s touto úpravou nelze.

Co beru jako velmi kladné je oblouk z Palackého mostu směrem k Tančícímu domu. To by hodně ušetřilo. Pak by nemusela třeba linka 7 jezdit až přes ND při výluce nábřeží.
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
 
Založen: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.

Odeslatod Martin Šubrt v 12.8.2005 14:43

To S tam zůstává, ale poloměry oblouků se zvětšují tak podstatně, že opotřebení klesne přinejmenším na polovinu. Dále to opotřebení lze rozložit např. tím, že linka 14 např. pojede Myslíkovou. Všimni si, že oblouk z mostu do esíčka je vlastně jen poloměr 50 m, co je na výhybce, víc téměř nic a jedeš přímo. Druhý oblouk je s velkým poloměrem a křížení s tratí na nábřeží je v přímé, nikoliv v oblouku, což podstatně sníží nápor na zdejší srdcovky. Oblouk od Výtoně na Moráň je kratší a jednotný. Vyklizení tramvají napříč nábřežím se zrychlí o cca 5 sekund a umožním odlehčit Karláku. To mi za málo peněz připadá jako hodně velký zisk. Pochopitelně můžu navrhnout stěhování pomníku, posun mostu, zbourání okolních domů atd. Pár věcí z toho by bylo taky užitečných, ale ve všem, co dělám se snažím najít maximum pozitivního v mezích možného a účelného. Trošku za hranicí, co umí Praha a asi daleko před tím, co umíš ty :-). Ale na tebe prostě nemám :-).
Martin Šubrt
Uživatel
 
Založen: 13.5.2004 9:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)

Odeslatod KM v 12.8.2005 14:35

Ano MŠ. Tak to je přesně politika drobných změn za málo peněz, které výsledný stav prakticky nezmění. Body 1 a 2 z diskuse K-r. To eso tam zůstává!!! O kolik méně se to bude ojíždět oproti současnému stavu a o kolik to zrychlí průjezd? Asi o 0,0nic, a těch peněz, co to bude stát. Podobně jako ty Příkopy.
Když něco, tak křížení NAROVNAT a oblouk až za chodníkem - tedy uvedení do původního stavu a řešit k tomu i podchod a posunutí zastávky.
Sorry, ale tohle je přesně ten typ: Nemáme peníze, tak místo aby jezdila jedna linka pořádně budou jezdit dvě blbě. Takhle tu MHD umoříme jak toho osla.
KM
 

Odeslatod Martin Šubrt v 12.8.2005 14:27

Protože se to nevešlo na K-report, kde o tom byla řeč, dávám sem svojí představu rekonstrukce křižovatky na Palackého náměstí. Je to jeden obrázek rozložený na dva, aby se vešel.
Zastávky jsou v přímé (vyznačeny modrou čarou), jižní výstup z metra je zúžen o cca 75 cm, severní výstup má zkosený a zastřešený roh. Tramvaje mají trolejový přestavník na odjezdu ze zastávky. Možná by se vešel i ten oblouk k Jiráskovu nám, ale určitě není potřeba. Kolejové S je napřímeno jak to jde, s tratí na nábřeží se trať od moráně kříží pod úhlem ale nikoliv v oblouku. Kromě předělání trolejového vedení a odstranění řady sloupů by nešlo o enormní investici. Napřímení u Ministerstava zdravotnictví by si vyžádalo zúžení tamní komunikace o zastavovací pruh, byla by tam totiž zastávka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory..
Martin Šubrt
Uživatel
 
Založen: 13.5.2004 9:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)

PředchozíDalší

Zpět na Tramvajové tratě a infrastruktura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron