Dopravní podnik (vedení, hospodaření, apod.)

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 07.9.2005 18:44

Marek píše:Béďa Trávníček: Fajn, ale dát to do nejužšího místa v tramvaji u předních dveří? :-(
Pořád lepší řešení než druhá liberecká varianta - místo sedačky proti středním dveřím (dnes preferovaná, dává se tam běžný automat). Člověk, který si tam chce koupit lístek, musí zabrat celý prostor před předními dveřmi.
Navíc, kdyby byl doplňkový prodej u řidiče, tak je to v témž místě... Tak prostě ten, kdo nemá jízdenku, bude nastupovat předními dveřmi předního vozu a ti ostatní středními a zadními.
K vandalismu: mám pocit, že v Liberci jsou automaty i v některých vozech, které jezdí jako zadní, ale trať Liberec-Jablonec je asi jedna věc a Praha druhá..

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 06.9.2005 22:33

Béďa Trávníček píše:
syverin píše:Taky jsem o tom přemýšlel. Ale bohužel automat na jízdenky je kráva, která ve voze zabírá místo. Navíc taky něco váží, takže se nedá přikurtovat úplně ke všemu. Taky nemůže být v každém voze, automaty v zadních vozech dvojic by docela trpěly:-(. Takže DP to řeší tak, že autobusy mají doplňkový prodej a tramvaje se snaží vybavit automatem na každé zastávce.
A co tohle? Však je to celkem malé a do zadního vozu se to dávat nemusí...
http://www.tramfoto.com/images/jina_mes ... sti026.jpg 8-)
Béďa Trávníček: Fajn, ale dát to do nejužšího místa v tramvaji u předních dveří? :-(

syverin: Myslím, že automat na jízdenky nemusí být nutně velký jako skříň. Musí se do něj vejít rulička papíru, tiskárnička, nějaká mechanika a schránka na mince. Elektroniku lze zmenšit, jak bude potřeba, a rozstrkat do zbývajícího prostoru, ovládací tlačítka i display mohou být téměř plochá. Kryt samozřejmě musí být z dostatečně odolného plechu, ale i tak může automat zabírat jen zlomek prostoru, na který jsme u stacionárních automatů zvyklí. Pokud omezíme požadavky na automaty do vozů (třeba menší zásoba papíru, nevracení mincí, menší zabezpečení proti vandalům), mohla by z toho vyjít opravdu relativně malá krabička.

Béďa Trávníček

Příspěvek od Béďa Trávníček » 06.9.2005 22:08

syverin píše:Taky jsem o tom přemýšlel. Ale bohužel automat na jízdenky je kráva, která ve voze zabírá místo. Navíc taky něco váží, takže se nedá přikurtovat úplně ke všemu. Taky nemůže být v každém voze, automaty v zadních vozech dvojic by docela trpěly:-(. Takže DP to řeší tak, že autobusy mají doplňkový prodej a tramvaje se snaží vybavit automatem na každé zastávce.
A co tohle? Však je to celkem malé a do zadního vozu se to dávat nemusí...
http://www.tramfoto.com/images/jina_mes ... sti026.jpg 8-)

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 06.9.2005 22:03

Karotka píše:...ale původně jsem chtěl napsat něco jinačího - proč se do tramvají nemontují kasy na lístky - stačily by zjednodušené, jenom na základní jízdné - vždyť je to nejlepší způsob, jak odvrátit případný prodej lístků řidičem!
Taky jsem o tom přemýšlel. Ale bohužel automat na jízdenky je kráva, která ve voze zabírá místo. Navíc taky něco váží, takže se nedá přikurtovat úplně ke všemu. Taky nemůže být v každém voze, automaty v zadních vozech dvojic by docela trpěly:-(. Takže DP to řeší tak, že autobusy mají doplňkový prodej a tramvaje se snaží vybavit automatem na každé zastávce.

Béďa Trávníček

Příspěvek od Béďa Trávníček » 06.9.2005 21:44

9001 píše:Asi od roku 2000 (nevím přesně) má smlouvu s Benzinou.
Možné to je, ale rozhodně nebude kupovat za cenu, kterou mají ostatní malí odběratelé... 8-)

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 06.9.2005 21:44

9001 píše:
7059074 píše: Což by ale zase mohlo popostrčit trolejbusy trošku blíž ku Praze.
Ale situace s naftou, podle mě není pro DP tak vážná. Nepředpokládám, že DP kupuje Naftu u nejbližšího Shellu nebo OMW u garáží. :)
Asi od roku 2000(nevím přesně( má smlouvu s Benzinou.
Myslím, že tím chtěl pisatel říci, že DP jako velkoodběratele se zase zvyšování zas až tolik nedotkne. Tedy aspoň momentálně.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 06.9.2005 21:14

7059074 píše:
6432 píše:Bohužel zdražení pohonných hmot až o 5 Kč krutě zasáhne i přes 1300 autobusů DPP... :cry:
Což by ale zase mohlo popostrčit trolejbusy trošku blíž ku Praze.
Ale situace s naftou, podle mě není pro DP tak vážná. Nepředpokládám, že DP kupuje Naftu u nejbližšího Shellu nebo OMW u garáží. :)
Asi od roku 2000(nevím přesně( má smlouvu s Benzinou.

7059074

Příspěvek od 7059074 » 06.9.2005 21:13

6432 píše:Bohužel zdražení pohonných hmot až o 5 Kč krutě zasáhne i přes 1300 autobusů DPP... :cry:
Což by ale zase mohlo popostrčit trolejbusy trošku blíž ku Praze.
Ale situace s naftou, podle mě není pro DP tak vážná. Nepředpokládám, že DP kupuje Naftu u nejbližšího Shellu nebo OMW u garáží. :)

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 06.9.2005 20:57

Teprve teď mi došlo, že lístek od šoféra je stejně drahý jako na lince 91 ... plíživá "integrace" historické linky se blíží (pak bude mít průvodčí místo kleští žlutou kisničku se zelenou šipkou :lol: )

ale původně jsem chtěl napsat něco jinačího - proč se do tramvají nemontují kasy na lístky - stačily by zjednodušené, jenom na základní jízdné - vždyť je to nejlepší způsob, jak odvrátit případný prodej lístků řidičem!

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 06.9.2005 20:06

Bohužel zdražení pohonných hmot až o 5 Kč krutě zasáhne i přes 1300 autobusů DPP... :cry:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 06.9.2005 19:20

Asi to patří sem. Když se na začátku prázdnin zvedly ceny jízdného,každý nadával na to,že je o moc a auto bude výhodnější. By mě zajímala reakce těhle lidí, když přijedou na čerpací stanici pro benzín za 35kč/litr. Že by se tyto zběhové vrátili zpět do MHD?

7059074

Příspěvek od 7059074 » 06.9.2005 19:15

Pokud lze věřit odborům, tak je to stále ona 1 kouzelná koruna.

Béďa Trávníček

Re: prodej jízdenek

Příspěvek od Béďa Trávníček » 06.9.2005 17:49

dušan píše:k tomu bych jen dodal, že ani řidič autobusu si na moc nepřijde, neb dostával (pokud to nezměnili, tak stále dostává) za jednu prodanou jízdenku jednu korunu, což při přeplatku (tehdy 3) 5 korun je krutý výsměch, neb s tím má jen problémy. zaplť bůh, v tram to zatím (snad)nehrozí
Pokud se nemýlím v současné době je příplatek k jízdence zakoupené u řidiče 5 Kč, takže přestupní stojí místo 20 korun 25.
Nevím kolik dostávají za jednu prodanou jízdenku, o tom nemám žádné info... :oops: 8-)

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: prodej jízdenek

Příspěvek od Proxy » 06.9.2005 14:30

Pajda píše:V praxi to tedy znamená, že na základní 4 druhy lístků je potřeba mít kapitál přes 10 000,- Kč a na tom se vydělá jen něco přes 300,- .
Když jsem prodával ve večerce, tak jsme lístky pro zákazníky kupovali jsme v trafice a prodávaly bez zisku, jen jako službu, protože fakt nemělo cenu kupovat ve velkoobchodě :(

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: prodej jízdenek

Příspěvek od dušan » 06.9.2005 14:08

Pajda píše:Tak jsem se dozvěděl proč v mnoha trafikách nemají lístky.
1. Marže na nich je nepatrně přes 3 %
2. DP prodává po celých bločcích, a tam je několik set lístků.

V praxi to tedy znamená, že na základní 4 druhy lístků je potřeba mít kapitál přes 10 000,- Kč a na tom se vydělá jen něco přes 300,-
Pokud by se lístky nakupovaly na kartu, tak by trafikant byl na nule.
k tomu bych jen dodal, že ani řidič autobusu si na moc nepřijde, neb dostával (pokud to nezměnili, tak stále dostává) za jednu prodanou jízdenku jednu korunu, což při přeplatku (tehdy 3) 5 korun je krutý výsměch, neb s tím má jen problémy. zaplť bůh, v tram to zatím (snad)nehrozí

Zamčeno