Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 06.1.2006 10:37

Fořtík píše:
Radek píše:Tam především žádná není. :(
Ale jo, je. Něco se přeci jenom najde - U Libušského potoka, Poliklinika Modřany, Nádraží Braník (smyčka), Přístaviště, Dvorce a Podolská vodárna. Nevím, nepletu-li se, ale všechny tyto křížovatky jsou s preferencí tramvaje.
Domnívám se, že Radkova reakce "tam především žádná není" patřila ke Karlovu náměstí a IPP, nikoliv Modřanům...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 06.1.2006 10:36

MOp píše:jsou. ale samostatne teleso dela vetsinu prace :-D svetelnou zavoru na podolsky vodarne ridici moc nerespektuji..
Myslel jsem podolskou vodárnu jako křižovatku, na tu závoru jsem zapomněl.

MOp

Příspěvek od MOp » 06.1.2006 10:35

Fořtík píše:ale jo, je. Něco se přeci jenom najde - U Libušského potoka, Poliklinika Modřany, Nádraží Braník (smyčka), Přístaviště, Dvorce a Podolská vodárna. Nevím, nepletu-li se, ale všechny tyto křížovatky jsou s preferencí tramvaje.
jsou. ale samostatne teleso dela vetsinu prace :-D svetelnou zavoru na podolsky vodarne ridici moc nerespektuji..

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 06.1.2006 10:32

Radek píše:
Mapl píše:Krásná preference je mezi Modřanama a Výtoní. Tam to frčí a zpoždění skoro žádný. Naopak nejhorší preference je v oblasti Karláku a IPP. :?
Tam především žádná není. :(
Ale jo, je. Něco se přeci jenom najde - U Libušského potoka, Poliklinika Modřany, Nádraží Braník (smyčka), Přístaviště, Dvorce a Podolská vodárna. Nevím, nepletu-li se, ale všechny tyto křížovatky jsou s preferencí tramvaje.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1540
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek » 06.1.2006 8:45

Mapl píše:Krásná preference je mezi Modřanama a Výtoní. Tam to frčí a zpoždění skoro žádný. Naopak nejhorší preference je v oblasti Karláku a IPP. :?
Tam především žádná není. :(

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 05.1.2006 19:07

Krásná preference je mezi Modřanama a Výtoní. Tam to frčí a zpoždění skoro žádný. Naopak nejhorší preference je v oblasti Karláku a IPP. :?

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Směrová detekce

Příspěvek od Grossák » 12.11.2005 23:16

Je to tak. Pár dalších informací je k tomu na našich stránkách http://preference.prazsketramvaje.cz v rubrice "světelné signalizace".

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1540
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek » 11.11.2005 14:45

Přesně tak. To platí na novějších křižovatkách. U starých jsou výjimky. Např. Albertov od Ostrčilova nám. (Oerlikon) - přiděluje se směr volno oběma směry po příjezdu vlaku ke křižovatce. Na zbylých vrcholech přestavníky nejsou a přiděluje se jen pravidelně pojížděný směr. Jinak je nutno se přihlásit ručně. Anebo to risknout a projet jen tak.

MOp

Příspěvek od MOp » 11.11.2005 13:52

Gagarin píše:Jak pozná detektor vozu SSZ kam chce vlak jet? Například na křižovatce znalost požadoveného směru přece musí být podmínka pro rychlé a správné zařazení do řadiče SSZ.
detektor vozu SSZ = ???

pozna se to velice jednoduse - je to propojeno s prestavnikem, takze dle polohy vymeny pripravi dany program (třeba Bílá Labuť)..

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 11.11.2005 13:34

Jak pozná detektor vozu SSZ kam chce vlak jet? Například na křižovatce znalost požadoveného směru přece musí být podmínka pro rychlé a správné zařazení do řadiče SSZ.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Bílá labuť

Příspěvek od Grossák » 08.5.2005 13:13

Gagarin: 100% se to blíží podíl zdržených vlaků hlavně kvůli tomu, že chodci si tam za běžného provozu navolují docela často. To v praxi znamená, že tam často stojí kolona aut na kolejích. A když už jsou koleje vyklizeny, padá obvykle zase volno pro chodce.

Ano, nějaké přípravy preference byly, ale někdo asi zapomněl vyčlenit peníze, když se rekonstuovala trať a křižovatka Těsnov. No a až se peníze najdou, bude se asi znova kopat...

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Gagarin » 15.4.2005 20:18

MOp píše: jedna se o signalizaci pred obchodnim domem bila labut v ulici na porici. tam padaji cocky na stuj pred projizdejici tramvaji s pravdepodobnosti blizici se 100 procentum.
Za prvé. Vzhledem k tomu, že kolem tohoto semaforu procházím denně, a to kolem 8:50, tedy v době špičky, mám ten semafór docela okoukaný. Tvých "100%" bych netrvrdil. Tam maj preferenci pešáci, co si zmáčnou "Tlačítko pro chodce". Takže když nechce nikdo přecházet, tak tam tramvaje jezdí třeba tři minuty bez omezení. Takže v tom není třeba hledat nějakou řízenou antipreferenci tramvají.

Za druhé. Tyhle SSZ jsem někdy někde viděl v nějakých připravovaných projektech pro zřízení preference tram. Je to tak rok. Vzhledem k tomu, že tohle místo je pro preferenci jako dělané a instalace by byla jednoduší než 20% jistých českých voličů dohromady (jde tam jenom o kolizi tram x chodci, takže stačí, když si chodci počkají těch 20 sekund než přejede tramvaj) myslím si, že brzké zpererentnění je reálné.

Honza z Mo

křiž. Krásova - Seifertova

Příspěvek od Honza z Mo » 30.3.2005 9:43

Dík za radu. Včera jsem byl po delší době na 9 a fakt dle rady - je vidět zelená - padne červená a opačně v podstaě fakt funguje! I tak si myslím, že kontakt na trleji by být mohl.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: křiž. Krásova -Seifertova

Příspěvek od radek31 » 08.3.2005 19:48

Honza z Mo píše:Když jedu ze zhora k Husinecké fakt nelze tušit, kdy tam padne stůj. I kdybych jel předpisových 40, tak tam zastavit nedokážu, aniž by mi kaštani popadali, takže většinou jedu furt. Přitom ta Krásova je ňáka zkurvená ulička. A´T tam daj kontakt na trolej!!!
na to mám jednu radu (dobře ozkoušenou díky 26) - když jedeš od lipanské, tak pokud od chvíle, kdy ten semafor poprvé uvidíš pořád svítí zelená, tak ti to s vysokou pravděpodobností padne na stůj před nosem - pokud kdykoliv během této doby uvidíš červenou, tak v pohodě projedeš (platí pro předpisových 40)

MOp

Re: křiž. Krásova -Seifertova

Příspěvek od MOp » 08.3.2005 13:23

Honza z Mo píše: Přitom ta Krásova je ňáka zkurvená ulička.
ale, ale.. !!

je to jedna z velice vhodnych krizovatek na absolutni preferenci s jednoduchymi smerovymi pohyby po krizovatce, takze by nemel byt problem tam preferenci nahodit. nejsou vsak penize a krizovatka je brana za nepodstatnou, tudiz si nejake to desetileti budes muset pockat.

Odpovědět