TT Václavské náměstí - studie

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 13.12.2005 13:44


MOp

Příspěvek od MOp » 01.12.2005 12:02

KM píše:Chichichi, stromy byly na koňském trhu ve 4 řadách!
Mimochodem, na té studii nejsou DRÁTY od vrchního vedení tramvají - to by to vypadalo hned jinak a zřejmě by to nevyhrálo. Dost dobrej podvod.
proc je tam take davat, kdyz to pak nevypada hezky.. ostatne budou mne zajimat ostatni navrhy, zda tento podstatny detail ukazuji.

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 01.12.2005 11:27

KM píše:Chichichi, stromy byly na koňském trhu ve 4 řadách!
Mimochodem, na té studii nejsou DRÁTY od vrchního vedení tramvají - to by to vypadalo hned jinak a zřejmě by to nevyhrálo. Dost dobrej podvod.
To je ale problém zadavatele soutěže, měl vizualizace takto líbivě nedodělané vrátit k dopracování.
Znám vizualizace a zákresy, kde je 6 patrový dům o kus nižší než sousední 3 patrový.

KM

Příspěvek od KM » 01.12.2005 10:40

Chichichi, stromy byly na koňském trhu ve 4 řadách!
Mimochodem, na té studii nejsou DRÁTY od vrchního vedení tramvají - to by to vypadalo hned jinak a zřejmě by to nevyhrálo. Dost dobrej podvod.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

výměna

Příspěvek od Honzík » 01.12.2005 9:21

Budou je vyměňovat za jiné stromy. Doufám, že tam bude něco odolnějšího než jsou lípy. Nebo podívejte se na platany před Zlatým Andělem, průměrný věk dožití 2 roky. Zasolené jak blázen, to může vydržet ten plevelný trnovník agát a ne to, co tam je.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek » 01.12.2005 9:00

MOp píše:nekterym stromum staci i cca 1 m podlozi.
A pak přijde vítr... :(

MOp

Příspěvek od MOp » 30.11.2005 22:52

syverin píše:Jo, teď mne tak napadá... Když tam budou ty podzemní garáže, tramvajová trať a spousta jiných věcí, z čeho budou růst ty krásné, košaté, desetimetrové stromečky ve dvou řadách? :idea:
nekterym stromum staci i cca 1 m podlozi.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 30.11.2005 21:38

Jo, teď mne tak napadá... Když tam budou ty podzemní garáže, tramvajová trať a spousta jiných věcí, z čeho budou růst ty krásné, košaté, desetimetrové stromečky ve dvou řadách? :idea:

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od slimman » 30.11.2005 20:26

Omlouvám se, jestli se to tu už probíralo, ale proč se koleje nemůžou rozbíhat dřív, aby se prostor pod koněm jakžtakž zachoval ?? Kvůli zastávce ???

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 30.11.2005 19:42

Moje postřehy k tomuto návrhu
Co se mi nelíbí-
1, auta na VN-zrušil bych je úplně v celé délce-aspoň by tam nemusela být silnice. Takhle ty přechody, co jsem viděl na návrhu-hrůza
2, podzemní parkoviště-jsem proti aby bylo pod VN nebo takhle blízko centra (už jen kvůli Národnímu Muzeu-ta jeho stabilita není dobrá), čili podzemní parkoviště dál od centra
3, tolik stromů- myslím si, že jich tam plánují moc.Nějaké bych tam dal, ale né tolik plných řad. Koukněte se do myslím Pařížské ulice-ty stromy mi v takovýhlech bulvárech prostě nesedí
Co mi nevadí-
1, TT: jsem pro, možná by bylo lepší, kdyby jely v mírném oblouku do leva-vyhly by se Václavovi (čili by jely tram nalevo od něj) a napojily by se do Vinohradské ul.-ta začíná také levým obloukem-prostě šikmo doleva.
2,zrušení v(ý)stupu(ů) do metra: oni tam určitě vykopou nějaký jiný(é)....

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 29.11.2005 15:55

Pokud je demonstrace ohlášená, tak podle potřeby dojde k odklonění dopravy.

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 29.11.2005 15:47

tramvajak píše:no a najíždění zvonících tramvají do lidí při těch menších nehrozí, viz teď v sobotu odboráři se Škromachem...
Hehe, do těch bych si najel s chutí :lol: .

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Příspěvek od Marek B. » 29.11.2005 14:52

kocour píše:Něco jiného je demonstrace, kam přijde 100 lidí - ta mi může být ukradená, 100 lidí nic neznamená a byl bych sám proti sobě, kdybych ji chtěl potlačovat - a něco jiného je demonstrace, kam přijde 100.000 lidí. Takovou už nezastavím ničím. Proto je ta úvaha o tramvaji coby antidemonstračním prvku dost absurdní.
To uznávám. ale to odříznutí pomníku je beztak špatné.

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 29.11.2005 14:48

kocour píše:
Marek B. píše: Rozhodně ji znepříjemní. Není příjemné, když do tebe najíždí zvonící tramvaj. Pak je také otázka, jak je trať významná. Kde se může přerušít provoz a kde ne. (představ si demonstraci na IPP)
Klidně. Jde o to, jak velká to je demonstrace. Třeba demonstrace v listopadu 1989 měly takovou podporu, že nějaký tramvajový či jiný provoz byl proti tomu prkotinka.

Něco jiného je demonstrace, kam přijde 100 lidí - ta mi může být ukradená, 100 lidí nic neznamená a byl bych sám proti sobě, kdybych ji chtěl potlačovat - a něco jiného je demonstrace, kam přijde 100.000 lidí. Takovou už nezastavím ničím. Proto je ta úvaha o tramvaji coby
antidemonstračním prvku dost absurdní.
Rok 1989 byl těžkej extrém, takovýhle demonstrace se dějí (díky bohu) jednou za X let. No a najíždění zvonících tramvají do lidí při těch menších nehrozí, viz teď v sobotu odboráři se Škromachem... dělnická pěst dostala nečekaně přednost před plynulým provozem MHD.

kocour

Příspěvek od kocour » 29.11.2005 13:27

http://neviditelnypes.zpravy.cz/p_archi ... hitekt_wag

Článek člena poroty soutěže na podobu VN ing. arch. Lukeše na téma proč rozhodli tak, jak rozhodli.

V debatě zaznělo i to, že v prosinci by měly být všechny návrhy vystaveny v Martinickém paláci na Hradčanském nám. (Útvar hlavního architekta).

Odpovědět