Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod Tonda Ježek v 25.1.2006 16:53

Vždy není chyba na straně zaměstnance. Někteří cestující dokáží člověka tak otrávit, když ho přijdou seřvat za něco, za co si vlastně mohou sami. Nádherný příklad jsou plošiny v metru. Dost lidí si nepřečte návod a pak začnou řvát (a to někdy i doslova) a nadávat nejbližšímu zaměstnanci. Když se pak člověk s někym takovýmhle setká, ochota ho okamžitě přejde. Ale pak je samozřejmě i druhá skupina lidí, kteří se velice slušně zeptají a poděkují. Ale bohužel těch prvních je nějak více. Ale snažit se o jejich nápravu nebo se je snažit morálně vychovávat - přejdeš na červenou nepojedeš se mnou - je blbost a opak je naprosto opačný a odnesou to ostatní kolegové.
Je třeba si uvědomit, že zaměstnanec není stroj a že taky nemusí vždy ok. To neplatí na notorická hovada (např. níže popisovaný řidič busu), ale já věřim, že většina provozních pracovníků je slušná. Cestující má po zaplacení jízdného právo na slušné zacházení, ale s některými to prostě není možné, díky jejich chování. To jen tak obecně :wink:
Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
 
Založen: 30.11.2003 22:54

Odeslatod Yvona v 25.1.2006 16:46

Martin-KT8D5.RN2P napsal:-jaktože neni?? Kolikrát si u tohohle podniku člověk nemůže bejt jistej nicčim, zvlášť po co nějací filutové zrušili ixka.

Máš pravdu důvod ke spěchu je "hrob"

Heslo dne:
Utíkej co to jde, děláš to pro zdraví.Máš pravdu důvod ke spěchu je "rakvička a hrobeček"

Zde Ti unikla také jedna podstatná věc, a to "zdraví psychické"(stres, napětí adt)
Yvona
 

Odeslatod Martin-KT8D5.RN2P v 25.1.2006 16:36

Yvona napsal:.

...
A mimochodem, když mi ujede jedna tramvaj, tak vím, že to není ta poslední tramvaj a že mi pojede další. Není důvod kam pospíchat, poté to také na těch silnicích vypadá. :shock:

-jaktože neni?? Kolikrát si u tohohle podniku člověk nemůže bejt jistej nicčim, zvlášť po co nějací filutové zrušili ixka.

Heslo dne:
Utíkej co to jde, děláš to pro zdraví.

Jinak jak tak na to koukm cenzura opět funguje nemůžu se dopídit dvou nebo tří mých příspěvků. Asi zase byly moc na tělo co???
:smt024 napsal:Ano ano funguje, tady to tak musí být, nebo byste nám z toho dělali holubník a já nedopustím, aby se zde cokoliv sdělovalo proti tramvajím. Neb já tady tomu velím!
Naposledy upravil Martin-KT8D5.RN2P dne 25.1.2006 17:46, celkově upraveno 1
Martin-KT8D5.RN2P
 

Odeslatod Yvona v 25.1.2006 16:15

Zásada že když někdo něco nedodržuje (přecházení na červenou) můžu ho jaksi morálně potrestat (ujedu mu) je celkem zajímavá asi i akceptovatelná jako taková osobní libůstka.

Jsem typ člověka, co nesnáší, když se pospíchá, kor v tomto děsném městě spěchu a stresu. Proto ten morální trest. Tady se neustále pospíchá a pak jsou všude svíčky u sloupů (př.Nábř.kapt.Jaroše- bílé kolo) a podobně. Nebudu to tady podporovat :!: . A hlavně rapl-opozdilec, který přebíhá na červenou je z hlediska mé profese silně nezajímavý do té doby, než tím svým spěchem "do hrobu" začne omezovat můj pracovní výkon, to je případ, kdybych mu dala s chutí facku a ještě bych si před tím plivla na dlaň.Bohužel na Štrossu se to stává velice často.
Ono se také může stát, že se příště na přechod už nedostane.

Já jsem taky velmi často nerudnej, špatně vyspalej a podobně a tak ocením, když je někdo hodnej milej a příjemnej. A když se dobře vyspim, snažim se bejt taky takovej.

Situace v životě nehodnotím podle toho, jestli se dobře vyspím, to si opravdu nemohu dovolit. :lol:
Yvona
 

Odeslatod KM v 25.1.2006 15:40

Yvona: Nikdo o žádné povinnosti nehovoří. Taky každej slušnej kaštan poděkuje. Když se mi to stane ve špičce, tak se nezlobím. Když se mi to stane při int. 20 min, tak mě to normálně na*e*e. Tuplem mě nas*r* když řidič zastaví před zastávkou, aby si mohl přehodit výhybku elektricky na první pokus, i když by mohl zastavit ZA předchozí tramvají a ta ujede - večer je to zvlášt půvabné. Nebo dokonce kdy ten první řidič rychle ze zastávky odjede, aby ten druhý do ní mohl a na cestující se jaxi nemyslí.
Zásada že když někdo něco nedodržuje (přecházení na červenou) můžu ho jaksi morálně potrestat (ujedu mu) je celkem zajímavá asi i akceptovatelná jako taková osobní libůstka.
Já jsem taky velmi často nerudnej, špatně vyspalej a podobně a tak ocením, když je někdo hodnej milej a příjemnej. A když se dobře vyspim, snažim se bejt taky takovej.
Přecházení - hm, ono je tam ted jen "kolmo k ose" Jsem ze staré školy. Tak jo.
KM
 

Odeslatod Filippl v 25.1.2006 15:37

mrzli mne to taky na krizovatce ujezd,
kdyz chci dojet na arbesovo nam. a nevim jestli cekat na devitku nebo na 12/20, a jeste tam ne vidim ty druhe zastavky(narozni dum)
stejna situace je na karlaku, na ipp(smer belehradska)

p.s. nevim co ta diskuse dela v casti"vozovny"
:smt024 napsal:zamestnanci snad patri do vozoven ne?
Uživatelský avatar
Filippl
Uživatel
 
Založen: 17.9.2005 20:01
Bydliště: Zabrze-POLSKO

Odeslatod Yvona v 25.1.2006 15:20

kocour napsal:Yvono, ten červený panáček tam naskočil právě v okamžiku, kdy se blížila ta 15. Tudíž jsem nechal projet 14 a auto směr Výstava a začal běžet, když naskočil opět zelený. Běhám rychle, k tramvaji je to pět vteřin, když jsem doběhl, zavřel mi před nosem. Zelený panáček pak svítil ještě dlouho, předlouho.
.

Tak to byl nějaký truhlík. Já jen, že když stojím třebas na tom Štrossu s tramvají a vidím, že mi tam dobíhá nějaký rapl na červeného panáčka, tak má smůlu.
Dále bych chtěla říct, že za "čekání na dobíhajícího" nám poděkuje tak 1 člověk z 20ti. Od řidiče tramvaje se vyžaduje automatická slušnost, ale veřejnost k řidiči slušná být už nemusí :?: . Tudíž se nesmíme divit, že tramvaják přestal čekat na opozdilce, veřejnost si nás takto krásně vychovala, protože dnes se slušnost jaxi od společnosti přestala nosit. Mimochodem nikde není psáno, že tramvaják je "povinnen" čekat na opozdilce. Myslím, že problém je v opozdilci, když není schopen dostavit se na zastávku včas.
A mimochodem, když mi ujede jedna tramvaj, tak vím, že to není ta poslední tramvaj a že mi pojede další. Není důvod kam pospíchat, poté to také na těch silnicích vypadá. :shock:
Včera jsem měla story na 19tce (Sídliště Hloubětín d.c.) s dědkem, co dobíhal na tramvaj a jako znamení o tom, že by rád nastoupil byla "rána holí do čela tramvaje", takže pán sice nastoupil, ale dostal pokárání, tím pádem se omluvil, což měl jediné štěstí. Protože kdyby měl ještě kecy, okamžitě by šel zpět na nástupní ostrůvek. (mimochodem jel 1 stanici a za 2 minuty mu jela tramka další)
Přála bych vám všem vyzkoušet si profesi řidiče tramvaje, myslím, že byste zde pak mluvili trochu jinak, co se týče problému "čekání na opozdilce"
Yvona
 

Odeslatod Yvona v 25.1.2006 15:04

Můžeš mi citovat blíže? Ať jsem hledala, jak jsem hledala ve vyhlášce o nejkratším směru, jak Ty uvádíš, jsem nenašla ani zmínku.
viz § 53-56
Na křižovatce Štross je křižovatka řízená signály pro chodce, které nejsou od sebe určitě vzdálené víc jak 50metrů, tudíž podle vyhlášky máš povinnost užít tohoto přechodu.
Yvona
 

Odeslatod 8750 v 25.1.2006 14:54

KM napsal:Pobíhám po Strossu zejména ráno způsobem, za který by mi sebrali průkaz chodce na doživotí a jednou mě nějaký policajt chytne, ale holt si nemůžu pomoct.

Aspoň až uslyšíme ,,Dnes ráno přejela na Strossmayerově náměstí tramvaj chodce, který nedbal zásad správného přecházení vozovky", víme, o koho jde KMe @3665
Uživatelský avatar
8750
Uživatel
 
Založen: 17.12.2005 14:54

Odeslatod kocour v 25.1.2006 14:54

Yvona napsal:Mám dotaz: když čekáte na Štrossu na místech, abyste lapili onu tramvaj, tak přebíháte na červeného nebo zeleného panáčka? Běžíte po přechodu nebo mimo něj?


Yvono, ten červený panáček tam naskočil právě v okamžiku, kdy se blížila ta 15. Tudíž jsem nechal projet 14 a auto směr Výstava a začal běžet, když naskočil opět zelený. Běhám rychle, k tramvaji je to pět vteřin, když jsem doběhl, zavřel mi před nosem. Zelený panáček pak svítil ještě dlouho, předlouho.
kocour
 

Odeslatod Šmaky v 25.1.2006 14:48

Ondra: Tomu řikám vstát z postele levou nohou, ten řidič musel mít sakra náladičku.... vsadim se že kdyby to šlo najížděl by do ostrůvků...

KM: V Japonsku jsou přechody na křižovatkách i úhlopříčně, třeba se to dostane i k nám ( Nebo by teda místo toho mohli aspoň udělat něco stou zast.)
Uživatelský avatar
Šmaky
Uživatel
 
Založen: 12.12.2005 19:12
Bydliště: Prague

Odeslatod KM v 25.1.2006 14:39

Ondra H: Správně.
Yvona: Ve vyhlášce je , že se ulice přechází nejkratším směrem. Tudíž na křižovatce je to ÚHLOPŘÍČKA. A úhlopříčně žádný panáček není. Takže není co porušovat :P (Já vím, pobíhám po Strossu zejména ráno způsobem, za který by mi sebrali průkaz chodce na doživotí a jednou mě nějaký policajt chytne, ale holt si nemůžu pomoct)
Různí: Ne, zastávky nepřesunovat. Zas by přebíhali ti vystupující. Představte si, že chcete přestoupit z 8 do 5. A to bychom nestíhali už vůbec, takhle ty řidiče zdrží ten semafor.
KM
 

Odeslatod Tom v 25.1.2006 14:28

Yvona napsal:Mám dotaz: když čekáte na Štrossu na místech, abyste lapili onu tramvaj, tak přebíháte na červeného nebo zeleného panáčka? Běžíte po přechodu nebo mimo něj?

Přebíhám co to jde... tahle křížovatka je řešená opravdu: :x
Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
 
Založen: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha

Odeslatod 8750 v 25.1.2006 14:23

Konečně tady někdo nakousnul přesunutí zastávek za křižovatku :smt038
Jsem 100% pro :!: :smt002
Uživatelský avatar
8750
Uživatel
 
Založen: 17.12.2005 14:54

Odeslatod Yvona v 25.1.2006 14:23

Mám dotaz: když čekáte na Štrossu na místech, abyste lapili onu tramvaj, tak přebíháte na červeného nebo zeleného panáčka? Běžíte po přechodu nebo mimo něj?
Yvona
 

PředchozíDalší

Zpět na Provoz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron