Fotíme tramvaje..

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Valema
Uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 08.11.2006 18:58

Příspěvek od Valema » 21.3.2007 23:20

:D

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 24.2.2006 14:52

MOp píše:myslime jiste to same.. kobylisy v tomto pripade ale vedou..
Hned za Kobylisáky jsou Strašničáci-podle mých zkušeností. A nejzlatější jsou Motoláci-plno mladých, rozumných řidičů a i je tam myslím nejvíc řidiček... :roll:

MOp

Příspěvek od MOp » 22.2.2006 15:50

6432 píše:Mám dotaz na MOpa, co dělají Kobyliští řidiči nových T3R.P? (Podle fotožurnálu, jak jsi jednoho nazval?)
Já bych takhle nazval pár řidičů ze všech vozoven.(pokud mám na mysli to samý co ty...)
myslime jiste to same.. kobylisy v tomto pripade ale vedou..

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 22.2.2006 14:48

Mám dotaz na MOpa, co dělají Kobyliští řidiči nových T3R.P? (Podle fotožurnálu, jak jsi jednoho nazval?)
Já bych takhle nazval pár řidičů ze všech vozoven.(pokud mám na mysli to samý co ty...)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 21.2.2006 13:01

Ad Honza Šlehofer: U Chemopetrolu mám přesně stejný zážitek teď někdy z nedávna, myslím z léta 2003 nebo 2004. Přijela fabie s modrejma majáčkama a ptali se co fotim, proč to fotim a tak. Nechali si ukázat fotky. Pak mi nabídli, ze jim podepíšu prohlášení, že tam fotím MHD a ne chemičku a opsali si údaje z občanky že mi prej napíšou. No a nic.

Ještě jedna perlička - asi před 10 lety jsme s kolegou RM seděli na portálu letenskýho tunelu a fotili čilý ruch tramvají a chodců v předvečer koncertu majklla osahavače džeksna. No a přišli 3 městský policajti že prej pokuta a narušování veřejný zeleně (!!!), nicméně se to ukecalo na řešení domluvou, ale byl to super zážitek:-)

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 19.2.2006 20:45

Phabbey píše:Právě. Je to nesmysl. Ale tam nešlo o DP, prostě ten řidič asi nechtěl být focen, tak se vymlouval na reklamu...

PvvS: třeba jenom litoval, že nemá telefon :twisted:
to nevadi, v kazdej elektricke je vysielacka... :D

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 19.2.2006 20:42

Sheep píše:ja som tam fotil elektricky ktore nemali reklamu :!: bola tam jedna co mala reklamu na umyvaren DPMK a ta ajtak uz odchadzala a nestihol som odfotit, elektricky mali mestske natery alebo pozostatky z celovozovej reklamy :wink:
Však taky ani nepředpokládám, že by někomu vadilo, že si fotíš tramvaje s reklamami. Nepředpokládám, že takovou blbost, o které jsem psal, si vymyslí stovky řidičů v několika městech zároveň.
Sheep píše:inak ako mohli v DP karhat vodica trolejbusu s reklamou ked ta reklama je tam nato aby ju videl kazdy kto sa na trolejbus a ked ho dakto odfoti tak robi akurat bezplatnu reklamu druhej firme a to uz s DP nema nic spolocne
Právě. Je to nesmysl. Ale tam nešlo o DP, prostě ten řidič asi nechtěl být focen, tak se vymlouval na reklamu...

PvvS: třeba jenom litoval, že nemá telefon :twisted:

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 19.2.2006 20:18

ja som tam fotil elektricky ktore nemali reklamu :!: bola tam jedna co mala reklamu na umyvaren DPMK a ta ajtak uz odchadzala a nestihol som odfotit, elektricky mali mestske natery alebo pozostatky z celovozovej reklamy :wink:

inak ako mohli v DP karhat vodica trolejbusu s reklamou ked ta reklama je tam nato aby ju videl kazdy kto sa na trolejbus a ked ho dakto odfoti tak robi akurat bezplatnu reklamu druhej firme a to uz s DP nema nic spolocne

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 19.2.2006 19:44

nj ja jednomu nabidl at ji zavola , pote s mrcenim zalezl zpatky

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 19.2.2006 19:38

Trošku z jiného soudku: Co se týče zákazu focení, tak nejvíc mě pobavil jeden jihlavský řidič trolejbusů, který, když jsem si jeho 14Tr fotil ve smyčce, vyběhl ven a začal mi vysvětlovat, že si ho nesmím fotit.
A důvod? Celovozová reklama, kterou trolejbus měl :!: :lol: Ono totiž ty fotky pak já můžu dát kamkoliv na Internet a jak k tomu pak DP přijde, když mu někdo platí za reklamu a já ji pak takhle někde zadarmo uveřejňuji. Fotit se prý smí jen trolejbusy v městském nátěru. A už na mě chtěl skoro volat i policii :roll:

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 19.2.2006 19:31

Karotka píše:Jestli má SR podobnou legislativu, tak by se smělo fotit vše, co je vidět ze zastávky. Tam se dostane každý s jízdenkou a nezáleží na tom, čí je pozemek.
obratiska niesu ohradene a nikde nie je napisane ze je zakaz fotit alebo sukromny pozemok, bezne cez nich alebo okolo nich chodia ludia ale z da sa ze len ten vodic nemal rad foticov :?:

info: ja mam mesacnik takze mozem cestovat MHD kedykolvek :wink:

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 19.2.2006 0:08

tady moc zastavek neni

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 18.2.2006 23:26

Jestli má SR podobnou legislativu, tak by se smělo fotit vše, co je vidět ze zastávky. Tam se dostane každý s jízdenkou a nezáleží na tom, čí je pozemek.

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 18.2.2006 23:08

nechci kecat , ale tusim cela ta trat do uss steel je delana za penize fabriny a tusim i na jejich pozemcich . tam to bylo nejaky slouzity

Uživatelský avatar
Honza Šlehofer
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 23.10.2005 12:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza Šlehofer » 18.2.2006 21:30

Nějaké zajímavé čtení o fotografování je tady, ale citované zákony platí pro ČR: http://www.spvd.cz/?p=ruzne/fotopravo/f ... ruzne.html

Jinak na nás jednou vyběhla ochranka, když jsme fotili tramvaje u Chemopotrolu v Litvínově. Moc příjemný zážitek to nebyl obzvlášť když to bylo krátce po 11. září 2001. Hrozili policií, ale nakonec nás nechali jít ...

V Košicích u USS Steel jsem se odvážil udělat asi jen dvě fotky než jsem si všiml, že tam jsou obrovské cedule s přeškrtnutým foťákem ...
Pak jsme fotili o kus dál na trati, jak jde podél silnice. Byli jsem dvě skupinky po 2-3 lidech od sebe asi 100 metrů a u kolegů po chvíli taky zastavilo auto s ochrankou a nějak zakazovali a vyhrožovali ...

Zamčeno