Tram - zvuky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Tombus
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 02.12.2003 21:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tombus » 20.8.2006 21:04

Autobusový hlásič má u DPP paměť 16 MB.

teen

Re: hlášení v tamvajích a busech - sháním originály

Příspěvek od teen » 20.8.2006 20:39

jara píše:Já bych typů měl jak to sehnat ale je to dost tedy práce na dlouho. Ale hlavně nikdy se ti nepovede sehnat aktuální všechny nahrávky to by se ti to nevešlo asi ani na tvůj disk. Pokud to nebudeš mít hnedka od zdroje. A tomu se to asi nebude chtít také pouštět ven. Vem si kolik toho je. To hlašení ti doporučím si stahnout bud z http://www.prazsketramvaje.cz a nebo http://www.metroweb.cz a myslím, že ti to bude stačit. Já mám v počítači z hlašení toho fakt velmi málo. I když v poslední době se mi to začiná plnit díky seper mixům.
Případně jak petr píše přemluv nějakého řidiče tramvaje a nahrávej si.
No co jsem slyšel přímo od výrobce té technologie (firma APEX) tak teď ty nový digitální hlásiče mají prý paměť cca kolem 32MB a kompletní hlášení celý Prahy zabere podle nich jen 10 MB (samozřejmě v komprimovaném formátu vhodném pro hlásiče.. Nicméně podle mě, když je to nekomprimovaný formát ještě před vložením do hlásičů, tak to nebude o moc víc... I kdyby to všecno vyšlo na 1 CDo, tak je to pořád OK...
No jinak nejsem z Prahy víš, takže nějaký nahrávání pro mě nepřipadá v úvahu... :? A tamto všechno co je na netu už mám.. Ale to mi nestačí :D No prostě budu stejně pořád usilovně shánět dokud se někdo hodný a tak ochotný nenajde :roll:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: hlášení v tamvajích a busech - sháním originály

Příspěvek od jara » 20.8.2006 20:21

teen píše:No já myslim že to teda poznám.. a ty určitě taky... :)
poslechni si ten rozdíl... a nemáš teda nějakej typ jak to sehnat??
http://teeen.wz.cz/hlaseni.mp3
Já bych typů měl jak to sehnat ale je to dost tedy práce na dlouho. Ale hlavně nikdy se ti nepovede sehnat aktuální všechny nahrávky to by se ti to nevešlo asi ani na tvůj disk. Pokud to nebudeš mít hnedka od zdroje. A tomu se to asi nebude chtít také pouštět ven. Vem si kolik toho je. To hlašení ti doporučím si stahnout bud z http://www.prazsketramvaje.cz a nebo http://www.metroweb.cz a myslím, že ti to bude stačit. Já mám v počítači z hlašení toho fakt velmi málo. I když v poslední době se mi to začiná plnit díky seper mixům.
Případně jak petr píše přemluv nějakého řidiče tramvaje a nahrávej si.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: hlášení v tamvajích a busech - sháním originály

Příspěvek od Petr » 20.8.2006 20:09

teen píše:No já myslim že to teda poznám.. a ty určitě taky... :)
poslechni si ten rozdíl... a nemáš teda nějakej typ jak to sehnat??
http://teeen.wz.cz/hlaseni.mp3
No on je taky rozdíl nahrávat za jízdy a nahrávat na konečné z příposlechového reproduktoru v kabině řidiče....

teen

Re: hlášení v tamvajích a busech - sháním originály

Příspěvek od teen » 20.8.2006 20:01

jara píše:A ty poznáš když já mám všechny zvuky nahrané v MP3 jestli jsou nahrávané přes foták nebo přes MP3 přehrávač nebo jestli jsou přímo z počítače DPP.
Jinak to hlašení nahravají v kanceláři oddělení dorisu. Tedy tam se to skladá a davá dohromady, jak psal petr v NK na prtkách. To pak jde na vozovnu a tam se udělá na každém voze aktualizace.
No já myslim že to teda poznám.. a ty určitě taky... :)
poslechni si ten rozdíl... a nemáš teda nějakej typ jak to sehnat??
http://teeen.wz.cz/hlaseni.mp3

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: hlášení v tamvajích a busech - sháním originály

Příspěvek od jara » 20.8.2006 19:13

teen píše:jenže mně jde právě o ty originály víš? :lol: ... to je jako kdybys sbíral modely autíček a já bych Ti na to řekl: ty modely nesháněj... stačí když si je vyfotíš...
A ty poznáš když já mám všechny zvuky nahrané v MP3 jestli jsou nahrávané přes foták nebo přes MP3 přehrávač nebo jestli jsou přímo z počítače DPP.
Jinak to hlašení nahravají v kanceláři oddělení dorisu. Tedy tam se to skladá a davá dohromady, jak psal petr v NK na prtkách. To pak jde na vozovnu a tam se udělá na každém voze aktualizace.

teen

Re: hlášení v tamvajích a busech - sháním originály

Příspěvek od teen » 20.8.2006 16:05

MOp píše:tak jako každý jiný smrtelník - nahráváním pomocí foťáku / diktafonu v tramvajových vozech...
jenže mně jde právě o ty originály víš? :lol: ... to je jako kdybys sbíral modely autíček a já bych Ti na to řekl: ty modely nesháněj... stačí když si je vyfotíš...

MOp

Re: hlášení v tamvajích a busech - sháním originály

Příspěvek od MOp » 20.8.2006 16:02

tak jako každý jiný smrtelník - nahráváním pomocí foťáku / diktafonu v tramvajových vozech...

teen

hlášení v tamvajích a busech - sháním originály

Příspěvek od teen » 20.8.2006 15:23

ahoj, sháním všechny originální nahrávky hlášení všech zastávek a dopl. inform. textů a zvuků z DP Praha, které se používají v busech a tramvajích v Praze. Má to pro mě jako pro sběratele velkou cenu a jsem ochoten za to i zaplatit nebo to vyměnit za jiné originály. Např. Brno... Nikde bych je nešířil!!! Vím že se to nesmí, ale už nevím jak jinak je sehnat než takovouto cestou.. Snažím se to získat přes dva roky ale bezúspěšně... :cry: Nikdo to legálně neposlytne.. :( Moje ICQ je 317 426 207.. Díky i za příp. rady kde bych to mohl sehnat...
Moc o to stojím
DÍKY!!!
Teen

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 19.8.2006 2:51

tyo tie remixy nemaju chyby :D !!! good work.... :D

Yvona

Zvuk

Příspěvek od Yvona » 18.8.2006 17:15

Na mých www je možnost si stáhnout nový zvukový soubor-
Zvuková TV reportáž spojena s názory občanů- parodie na reportáž TV Nova ohledně řidičů tramvají.
Je to dlouhé něco málo přes minutu.

Uživatelský avatar
Honza Šlehofer
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 23.10.2005 12:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Tramvaj song

Příspěvek od Honza Šlehofer » 15.8.2006 22:46

Plzeňáci už znají, ostatním můžu poslat podobný song s plzeňským tramvajovým hlášením. Spácháno v roce 2003. Na web jsem to raději nedával, aby někdo neprskal k vůli autorským právům muziky, ale mejlem na požádání pošlu (má to 3,6 MB). Napsat si o to můžete na prvek@centrum.cz

Yvona

y

Příspěvek od Yvona » 15.8.2006 16:00

Před malou chvilku jsem na mé www nažhavila nový megamix (cca 6min) s tramvajovou tématikou, kdo chce, ať stahuje, myslím, že se zasměje :lol:

Yvona

Tram - zvuky

Příspěvek od Yvona » 15.8.2006 12:28

Sháním na mixáž hudby tram zvuky, kdo má ve formátu MP3 nebo Wav některé kousky (bez velkého šumu) ve svém archívku, a chce se podělit, může mi je poslat na můj email (viz mé webstránky, kde je možnost si tramsongy stáhnout)
Děkuji
Y.
PS: čím více zvuků, tím zajímavější bude výsledek.

Zamčeno