AE - Airport Express aneb linka 790

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: AE

Příspěvek od Mapl » 16.10.2006 18:05

7045 píše:Mám takový pocit, že na lince AE jezdí 5 pořadí a při stanicování v zastávce Dejvická směr letiště nabírá občas i turisty čekající na linku 119, nedávno zahlídnuto autobus obsazencca 30 - 40 osobami

Asi jo a řidič po nich asi ani nic nechce. :) Dobrej chlap...

7045

AE

Příspěvek od 7045 » 16.10.2006 17:51

Mám takový pocit, že na lince AE jezdí 5 pořadí a při stanicování v zastávce Dejvická směr letiště nabírá občas i turisty čekající na linku 119, nedávno zahlídnuto autobus obsazencca 30 - 40 osobami

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 16.10.2006 17:33

Sice jenom málo, ale jinak jí vídám čas od času na Dejvický a nikdy v ní nebylo víc, než 5 lidí.
Je ale fakt že ČSA na to má prachy, tak ať to provozuje... Máte pravdu. :oops: :oops:

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16.10.2006 16:00

v průběhu hodiny několik linek "AE"
to by mne zajimalo, kolik jsi jich videl? 10? 20? ze Ti Tvoje pozorovani pripada statisticky zajimave

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16.10.2006 14:40

Mapl píše:Tak včera (15.10.) jsem na Nádraží Holešovice viděl v průběhu hodiny několik linek "AE" a až na jednu, ve které bylo asi 5 lidí (to je dost), nepřekročil počet cestujících jednoho jediného člověka. :lol:
Ptám se tedy, jestli to opravdu más smysl provozovat.... :roll:
Boha jeho..já tu linku párkrát viděl s dost slušnou obsazeností (kolem 30 lidí)a tak nevim proč by se měla rušit..navíc tu linku si platí ČSA tak nevim proč má Mapl pořád takové starosti...

sorry, že do tebe furt reju, ale když si přetu nějaký tvůj příspěvek tak..

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Příspěvek od Bobek » 16.10.2006 9:28

Mapl píše:...Ptám se tedy, jestli to opravdu más smysl provozovat.... :roll:
To je pořád dokola. Hodnocení smysluplnosti provozu ponechme na objednateli této přepravy.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 16.10.2006 6:32

Tak včera (15.10.) jsem na Nádraží Holešovice viděl v průběhu hodiny několik linek "AE" a až na jednu, ve které bylo asi 5 lidí (to je dost), nepřekročil počet cestujících jednoho jediného člověka. :lol:
Ptám se tedy, jestli to opravdu más smysl provozovat.... :roll:

8729
Uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 01.9.2004 19:46

Příspěvek od 8729 » 24.9.2006 23:20

Ahoj. TAk jsem se podíval pro jistotu na JŘ AE a myslím si, že posilování vzhledem k aktuálním intervalům nebude na pořadu dne.

ad RT:
Nemyslím si, že Pha Holešovice - Pha Ruzyně je právě ta nejfrekventovanější trasa o kterou by měla RT zájem. Až si přetáhne zákazníky, tak se o to začne zajímat, ale momentálně se bude snažit prosadit v boji na železnici - tzn. až získá stálou klientelu, může si podle obsazenosti spojů vymýšlet další extra služby viz doprava na letiště.

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 22.9.2006 16:12

K-M píše:Já zas nevím o jakech 11 párech SC mluvíš, vycházel jsem z toho co je níže, dokonce od tebe. (21/9 18,24).
Pochop, ČD je stejný subjekt jako ČSA nebo Letiště nebo RT. A když se jeden subjekt rozhodne, že naváže kontakt se subjektem jiným... Víš, ČD nemají už žádné výsadní postavení na kolejích.
To jo, ale SC Pendolino je projekt ČSA a ČD, ČSA nemůže spolupracovat na té samé trase s RT a s ČD. To by se asi ČD nelíbilo, kdyby ČSA (který je partner ČD v projektu Pendolino) dohazovlao kumčafty i konkurenci, kapišto už?? ČSA si vybrali ČD za partnera, a podepsali smlouvu. Nemůžou na stejný projekt podepsat RT, určitě to bude zakomponováno ve smlouvě.

A když nemuíme počítat tak:
SC (IC) 501/514 SC PENDOLINO
SC (IC) 502/503 SC PENDOLINO
SC (IC) 504/505 SC PENDOLINO
SC (IC) 506/507 SC PENDOLINO
SC (IC) 508/509 SC PENDOLINO
SC (IC) 510/511 SC PENDOLINO
SC (IC) 512/513 SC PENDOLINO
SC (IC) 500/515 SC MANAŽER
SC (EC) 72/73 JOHANN GREGOR MENDEL
SC (EC) 74/75 SMETANA
SC (EC) 134/135 SLOVENSKÁ STRELA
možná Ex 570/571 BRNĚNSKÝ DRAK

to je 11 páru ne??
A ještě něco, když loni ČSA a ČD spustily společný projekt SCP, tak určitě smlouva nebude na rok. Posílení AE by mohlo být (Ale jedině pod jinou značkou a číslem, protože AE "patří" ČD a ČSA) jedině kdyby se domluvily třeba RT a AIR FRANCE například. Co z toho plyne? Smlouva mezi ČSA a ČD bude určitě postavena na výhradní práva na lince Praha,Ruzyně-Ostrava,hl.n. ,tak aby se nikdo nemohl ani jedna strana domluvit s jinou firmou. ČD, nemají výsadní postavení, to je pravda, ale nemají ještě ani konkurenci.

K-M

Příspěvek od K-M » 22.9.2006 15:44

Já zas nevím o jakech 11 párech SC mluvíš, vycházel jsem z toho co je níže, dokonce od tebe. (21/9 18,24).
Pochop, ČD je stejný subjekt jako ČSA nebo Letiště nebo RT. A když se jeden subjekt rozhodne, že naváže kontakt se subjektem jiným... Víš, ČD nemají už žádné výsadní postavení na kolejích.

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 22.9.2006 13:52

K-M píše:Ještě by se mohlo taky letiště a ČSA dohodnout s RT neposílat AE naopak k těm pěti Pendolínum, víte? Nikdy neříkej nikdy. Ostatně, to že už zastavuje i na Dejvické svědčí o tom, že ČSA i Letiště i ČD uznávají i jiné dopravce, není -liž pravda? checheche
ČD těžko budou podporovat konkurenci v podobě RT, to za prvé a moc nevím o jakých 5 mluvíš, jelikož se bude jedna o 11 párů vlaků SC. A to, že stojí na Dejvické pro výstup z Holešovic a pro nástup z letiště (tuším tedy), je snad údajně kvůli spojům do Kladna, ne? Nezdá se mi, že by se RT domluvily s ČSA, protože by to určitým způsobem bylo porušení smlouvy s ČD! Podle mé doměnky teda. Myslim, že tentokrát si vedle a moc se netrefuješ :wink: :wink:

K-M

Příspěvek od K-M » 22.9.2006 13:09

Anonymous píše:Tak autem je to vždycky nejlepší. Ale co je na tom hroznýho?? Vám asi nějak nedochází, že ČD a ČSA mají něco nasmlouvaného, tahle linka de facto neni DP, DP ji "pouze" jezdí pro tyto dva objednavatele. A ČSA a ČD by byli hloupý, kdyby posilnili spoje a zaplatili za ně pro RT, ne??? Prostě RT je jiná společnost, tudíž k ní se AE vůbec!!! nevztahuje.
Ještě by se mohlo taky letiště a ČSA dohodnout s RT neposílat AE naopak k těm pěti Pendolínum, víte? Nikdy neříkej nikdy. Ostatně, to že už zastavuje i na Dejvické svědčí o tom, že ČSA i Letiště i ČD uznávají i jiné dopravce, není -liž pravda? checheche

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22.9.2006 12:41

adam_r píše:jj. jasny vzkaz pro cestujici: Priste radeji jedte autem :smt013
Tak autem je to vždycky nejlepší. Ale co je na tom hroznýho?? Vám asi nějak nedochází, že ČD a ČSA mají něco nasmlouvaného, tahle linka de facto neni DP, DP ji "pouze" jezdí pro tyto dva objednavatele. A ČSA a ČD by byli hloupý, kdyby posilnili spoje a zaplatili za ně pro RT, ne??? Prostě RT je jiná společnost, tudíž k ní se AE vůbec!!! nevztahuje.

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 22.9.2006 12:17

DJ LA DÉFENSE píše:Ty jsi napsal, že se budou možná posilovat. Já ti chtěl vysvětlit, že nebudou, není důvod, tuhle linku platí ČSA a ČD ty mají nasmlouváno a nebudou pomáhat konkurenci RT expresu. Dám ti příklad, autobus bude plný, první půjdou na řadu zákazníci ČSA a ČD, až potom ten zbytek, pakliže se nevejdou, mají smůlu. Ale určitě se nebudou zkracovat intervaly, není žádný důvod. :wink:
jj. jasny vzkaz pro cestujici: Priste radeji jedte autem :smt013

Uživatelský avatar
kresta
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: 21.9.2004 18:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kresta » 21.9.2006 23:09

Anonymous: To jo to máš pravdu, byla to jen má doměnka a ni já ani ty do toho nevidíme (i když nevím, ty možná jo)takže co nemůže být teď, může být později, hmm. @3659

Odpovědět