Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Vašek
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 15.11.2006 19:11

Příspěvek od Vašek » 29.1.2007 18:26

Radim píše:Mě u Žižkova vadí že vypravují půlku 9 evítky takže řidiči mívají samé 9 a to by mě nebavilo jezdit vurt 9.... :)
Ve střešovicích taky jezdíš "jen 91 :wink:

I.am.good

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramva

Příspěvek od I.am.good » 29.1.2007 18:26

Yvona píše:A nejvíc se o ně pečuje, když vozy příjdou z dílen, a kluci se v tom musejí znovu hrabat, aby byly vůbec použitelné :roll: . Taková je realita.
Víš co je zvláštní? A velice by mě zajímalo? Co na tom ti kluci vozovenský musejí dělat. Nejsi sama s tímto názorem, říká mi to vlastně každý depák :wink: . Ale strašně zvláštní je, že ten vůz jde z UD překontrolovanej několikrát technickou kontrolou a nastavenej přesně podle parametrů daných drážními předpisy. Je mi jasný (a počet reklamací to potvrzuje), že práce v UD je na šíleně nízké úrovni a TK je v DP proto, aby si vozila ****** v poršešrotu a buzerovala normální lidi, ale přesto ten vůz je v takovém stavu, že jezdí a je naprosto normálně funkční. Proto mě vážně zajímá takový postup při "hrábání se" ve vozu po nějaké opravě v UD. Na druhou stranu skutečně zde musím uvést, že například palce na stykačích se vážně nebrousí rašplí (specialita Hloubětína), že kabely na tacho se nenastavují "čokoládou" apod. Na vozovnách si vozy udržujou tak, aby jezdily. Ale povětšinou je to šíleně prasácky dělané :( Na druhou stranu v UD se to dělá tak, jak má, ale je to zase šíleně prasácky očurané (mohl bych vyprávět a leckterému odborníkovi by se udělalo asi mdlo, jaké že to věci se dějí n a tramvaji).

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dushman_8252 » 29.1.2007 18:18

DJ LA DÉFENSE píše:Add kolektiv. Nejdůležitější asi nechytit na výpravnu kreténa, jinak řidiči ti můžou bejt šumák. Celej den pracuješ solo a máš klid od ostatních. To je velikánská výhoda.
presne tak ale kdyz mas zalohu nebudes sedet jen tak nekde stranou koukat na TV a stranit se ostatnim ;) Pak jeste kdyz mas vypravciho kr*tena a poslouchat na zaloze jeho priblbly kecy celych 8 nebo kolik hodin ...

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 29.1.2007 18:04

Add kolektiv. Nejdůležitější asi nechytit na výpravnu kreténa, jinak řidiči ti můžou bejt šumák. Celej den pracuješ solo a máš klid od ostatních. To je velikánská výhoda.

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramva

Příspěvek od Dushman_8252 » 29.1.2007 17:59

Yvona píše:Ano, v Hloubětíně se pečuje o vozy. A nejvíc se o ně pečuje, když vozy příjdou z dílen, a kluci se v tom musejí znovu hrabat, aby byly vůbec použitelné :roll: . Taková je realita.

Mimochodem každý tady budeme hájit svou vozovnu, to je logické.Já třebas Hloubětín beru jako nejlepší vozovnu. Ani ne, co se týče vozů, ale hlavně kvůli kolektivu (no asi na tom něco bude, když k nám přecházejí lidi z jiných vozovnem a teď si chrochtají). Všude se najde trouba, ale u nás si dokážeme vzájemně pomoct, což jak jsem měla tu čest slyšet se v okolí moc nevídá.
Jinak vozy KT - The best of tramway :wink:
mno ja bych zase rek ze kolektiv je nejlepsi v Kobylisech az an nejaky vyjimky, nebo co sem pozoroval i ve strasnicich to celkem ujde .. ale co kdyz bych prisel na smenu vzal si veci noty sel do tramvaje po ceste se jen zdravil odjel smenu zatah odevzdal noty a sel domu tak na kolektivu moc nezalezi, zalezi max. tak na vypravcim ... ale zase na druhou stranu kdo je takovej, vsichni radi kecaj a se spatnym kolektivem to jde tezko ;) ..

Yvona

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramva

Příspěvek od Yvona » 29.1.2007 17:52

demon píše:V Hloubětíně se pečuje o vozy ? Tak to slyšim poprvé... :wink:
Ano, v Hloubětíně se pečuje o vozy. A nejvíc se o ně pečuje, když vozy příjdou z dílen, a kluci se v tom musejí znovu hrabat, aby byly vůbec použitelné :roll: . Taková je realita.

Mimochodem každý tady budeme hájit svou vozovnu, to je logické.Já třebas Hloubětín beru jako nejlepší vozovnu. Ani ne, co se týče vozů, ale hlavně kvůli kolektivu (no asi na tom něco bude, když k nám přecházejí lidi z jiných vozovnem a teď si chrochtají). Všude se najde trouba, ale u nás si dokážeme vzájemně pomoct, což jak jsem měla tu čest slyšet se v okolí moc nevídá.
Jinak vozy KT - The best of tramway :wink:

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dushman_8252 » 29.1.2007 16:07

Pepa píše:těma klasickejma cvičákama budeš stejně muset jezdit ať už budeš v jakékoliv vozovně a budeš si dělat papíry :wink:
jj to je jasny, ale myslim ze kdybych uz byl v naky vozovne, tak ze v pankraci uz vycviceny ridici jezdej jen s T3R.P jinej typ tam nemaj az na ty RT6N ..

I.am.good

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramva

Příspěvek od I.am.good » 29.1.2007 15:50

Bald píše:.....po příjezdu z dílen. ... též po dílnách. :lol:
Vildo, bacha na to, co tu říkášo dílnách :!: :twisted: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 29.1.2007 15:20

Dushman_8252 píše:jenze nesplnuje my pozdadavky, navic tam je jen jeden typ tramvaji coz je T3R.P a 4 nepojizdny, teda nevyuzivany RT6N.1,2 ... Pak uz jen pracovni a cvicny vozy obycejny klasiky, o to fakt nestojim jak se rika cim vic barev tim hezci a lepsi ale nesmi se to zase prehanet a 1 typ tramvaji neni zrovna moc barevny ..
těma klasickejma cvičákama budeš stejně muset jezdit ať už budeš v jakékoliv vozovně a budeš si dělat papíry :wink:

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dushman_8252 » 29.1.2007 15:03

admirak píše:Já si myslím že Pankrác je nejlepší. Nevím jestli znáte řidiče co má předzdívku knoflík nebo drtikol nebo vepřová hlava, ale každopádně bych si na něj dával na Pankráci pozor. :wink:
jenze nesplnuje my pozdadavky, navic tam je jen jeden typ tramvaji coz je T3R.P a 4 nepojizdny, teda nevyuzivany RT6N.1,2 ... Pak uz jen pracovni a cvicny vozy obycejny klasiky, o to fakt nestojim jak se rika cim vic barev tim hezci a lepsi ale nesmi se to zase prehanet a 1 typ tramvaji neni zrovna moc barevny ..

admirak

Příspěvek od admirak » 29.1.2007 9:44

Já si myslím že Pankrác je nejlepší. Nevím jestli znáte řidiče co má předzdívku knoflík nebo drtikol nebo vepřová hlava, ale každopádně bych si na něj dával na Pankráci pozor. :wink:

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramva

Příspěvek od Bald » 29.1.2007 0:23

demon píše:V Hloubětíně se pečuje o vozy ? Tak to slyšim poprvé... :wink:
Ano, sem tam ano. Například se čistí řadiče, v kterých je jemný prach, po příjezdu z dílen. Jestli si dobře vzpomínám, obvzlášť tím trpěl BK1 na tyristorkách. Nebo se občasto přenastavují dveře, regulátor, sso... též po dílnách. :lol:

Samosebou se to nepřehání, stejně jako jinde, ale řekl bych že stav je uspokojivý. Navíc - Péče o hloubětínské vozy je "pěkná práce" ještě nemusí znamenat nějaké přemáhání - spíš naopak, ne? :wink:

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramva

Příspěvek od Bald » 29.1.2007 0:12

Petr píše:Tak proto zažíváme hromadný exodus "depáků" do pozice řidiče. Neb v depu berou podstatně míň... Fakt někdy mediální realitě nerozumím, když je jiná od skutečnosti, kterou v práci zažívám
Jak se to vezme. Sedmička/osmička je rozhodně víc než tramvajácký plat s dlouholetou praxí. Ale samosebou... né každý má ty schopnosti v depu vyšších tříd dosáhnout, tak nezbývá než utéct do výpravny. To ale nic nemění na tom, že - dobře, napíšu schopný - pracovník depa si přijde na lepší peníze.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 28.1.2007 22:23

Tom 11 píše:Jenže do Strašnic chodí 14T,takže kvůli vozovému parku se nezruší.Samozřejmě se můžou přesunout,ale zatím se v blízké době Strašnice nezruší a dál bych to nějak nerozvíjel...
no nejdřív za 4roky a 14T neni problém přesunout...ještě ani nemáme lávku na ptg a bude se dělat jen nějaká provizorní z té staré...

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dushman_8252 » 28.1.2007 22:04

Tom 11 píše:Jenže do Strašnic chodí 14T,takže kvůli vozovému parku se nezruší.Samozřejmě se můžou přesunout,ale zatím se v blízké době Strašnice nezruší a dál bych to nějak nerozvíjel...
no vidis to sem na 14t zapomel .. a zase kdyby se mela zrusit tak by tam 14t neposilali ..

Odpovědět