Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 14.2.2007 12:25

Taky si to myslím. Výsledkem je např. obnovení osobní dopravy na trati 121 dvěma páry smysluplných cyklovlaků na žádost a z prostředků města. Tak to má být. A ne honit prázdnej motor za každou cenu, protže je to krásný - to ve skutečnosti odčerpává prostředky na tratě, kde někdo jezdí a výsledek je, že je to stahuje ke dnu taky. Kadaňské lokálky byly totéž co Zásmuky, jen to trvalo hodinu místo 10 minut Bečváry-Bošice :-)

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 14.2.2007 11:07

Káem píše:adam r: Mě to povídej, takovejch tratí znám. A každej pokus o zefektivnění vede k rozsáhlé podpisové akci lidí, kteří na té trati v životě nebyli. Naposledy Kadaňské lokálky. Ty byly taky tristní. Nebo Zásmuky.
Kadanske lokalky neznam. Ale Zasmuky - tam jsem se taky v motoraku skoro bal. Neco jineho je Pecky - Kourim. Tam se jezdi docela dost.

Jinak prave jako nejvetsi prinos vidim prevedeni dopravni politiky na regiony (i kdyz nekde se jim to uplne nedari). Celkove je to ale krok spravnym smerem.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 14.2.2007 10:58

adam r: Mě to povídej, takovejch tratí znám. A každej pokus o zefektivnění vede k rozsáhlé podpisové akci lidí, kteří na té trati v životě nebyli. Naposledy Kadaňské lokálky. Ty byly taky tristní. Nebo Zásmuky.

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 14.2.2007 10:52

Káem píše:Šotouši před třemi lety šíleli, psali petice za zachování 3 párů motoráků, které jezdily úplně prázdný odnikud nikam (Středokluky-Podlešín) a mluvili o konci trati.
K tem uplne prazdnym motorakum: Ja jsem po 121 pred asi 15 lety parkrat jel - tedy v dobe, kdy tam jeste byla regulerni doprava v celem useku. A pamatuji se, ze jsme jeli v 810 celkem 4 lide - fira, pruvodci, ja a muj deda (obadva sotousi). Spis me prekvapilo, ze se ta osobni doprava zastavila az po tech 15 letech.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 13.2.2007 15:47

Před 14 lety s úsekem Středokluky-Jeneč zast. (resp. až k odbočkám u Hostivic), to se přestalo jezdit úplně, a před 3 lety skončila osobní doprava na úseku Středokluky-Podlešín. Nákladní zůstala zachována a trať prosperuje, je opravená. Loni si letiště uvědomilo, že veškeré palivo jede po lokálce z Podlešína a kdyby se něco stalo, tak je bez zásob. Proto tlačilo na obnovu úseku Hostivice Středokluky, aby se dlao vozit i z druhé strany, navíc při stavbě R6 se do rozpočtu vešel novej most přes tuto dálnici (vida k čemu jsou dálnice dobrý :-) ) a tak se od nedávna jezdí v celé délce. I viděla to Praha a řekla, že si zaplatí dva páry cyklovlaků. Tahle to má probíhat.
Šotouši před třemi lety šíleli, psali petice za zachování 3 párů motoráků, které jezdily úplně prázdný odnikud nikam (Středokluky-Podlešín) a mluvili o konci trati. Ho*no. Opět se ukázal trh. Kdybychom nechali odobným procesem projít i jiné lokálky a nenechávali je živořit, možná by naše lokální doprava vypadala jinak. Sorry za ideologický dovětek, ale taky jsem to věděl, že zavření osobního provozu trati pomůže.

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 13.2.2007 15:30

Tak jak to teda je???? kdy jsme se rozloučili s tratí 121? před 14 lety nebo před 3 lety?..obě odpovědi se tu vyskytly a která je pravá?? :roll: :-k

Uživatelský avatar
Venca
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 24.4.2004 23:42
Bydliště: Poblíže několika tramvajových a jedné lodní zastávy.
Kontaktovat uživatele:

Re: To ne

Příspěvek od Venca » 10.2.2007 1:07

Honzík píše:nemám na to v jízdním řádu místo. Kam jako mám nalepit tu trať 121, když tam nemám žádnou volnou stránku? :shock:
Bude tam asi nejspíš stránka 223a nebo 224a, která se tam vlepí za okraj, jako tomu např. při zavedení ML v roce 2004.
To bude zase práce. :lol: :?

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

To ne

Příspěvek od Honzík » 09.2.2007 23:48

nemám na to v jízdním řádu místo. Kam jako mám nalepit tu trať 121, když tam nemám žádnou volnou stránku? :shock:

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 09.2.2007 22:08

limm píše:No to je sice pravda,ae psal jsem potluče a ne zabije a v tom je trochu rozdíl.Ale je mi jasné,že když diváky od dvou hodin masírují velkým železničním neštěstím,tak jim to určitě zvedne sledovanost.Neumím si představit,že by hlásali,že v Horní Dolní sjel místní občan ze silnice a narazil do plotu pro dobytek,je to taky nehoda,ale nikoho ba to nezajímalo.
Mírně odbočím, ale když se tu mluví o "zpravodajské zajímavosti", tak mi to nedá.

Jak praví klasik, "pes pokousal muže" není zpráva; "muž pokousal psa", to je zpráva! Jinými slovy, do zpráv se dostane spíše méně obvyklá událost. Dráha si tedy může gratulovat! Jó, kdyby byly železniční nehody tak časté, že už by se o nich nepsalo/netočilo, pak by to byl prů...blém.

A teď úplně mimo... "V Horní Dolní sjel místní občan ze silnice a narazil do plotu pro dobytek, následkem čehož dobytek prostor plotem vymezený náhle opustil a občana zmasakroval, pak vběhl do cesty přijíždějící sanitě a následky ještě teď odklízejí řezníci z širého okolí..."

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 09.2.2007 21:59

fibou píše:No to jo, já neměl ne mysli, že někoho zabije, ale ten "normílní" život skončí v tomto případě tomu strojvedoucímu, který se nejspíš půjde sednout, v lepšíkm případě, když nikoho nezabil, dostane podmínku, úhradu škody a přijde o práci - taky velká tíha... Stačí bohužel dost málo :(
Je to tvrdé, ale az chyby se musí zaplatit. Jinak foto z nehody jsou na http://www.vlaky.net pokud to tady ještě nezaznělo. Nějak smolnej tejden, taurus tedka peršing, málem ta gorila u toho přejezdu.

A k nehodám, je dobře, že to do televize dávají, škoda, že nesmí dávat záběry mrtvol, ono by to leckterýho "profíka za volantem autobusu, kamionu a v neposlední řadě auta odradilo.

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Příspěvek od fibou » 09.2.2007 20:34

limm píše:No to je sice pravda,ae psal jsem potluče a ne zabije a v tom je trochu rozdíl.Ale je mi jasné,že když diváky od dvou hodin masírují velkým železničním neštěstím,tak jim to určitě zvedne sledovanost.Neumím si představit,že by hlásali,že v Horní Dolní sjel místní občan ze silnice a narazil do plotu pro dobytek,je to taky nehoda,ale nikoho ba to nezajímalo.
No to jo, já neměl ne mysli, že někoho zabije, ale ten "normílní" život skončí v tomto případě tomu strojvedoucímu, který se nejspíš půjde sednout, v lepšíkm případě, když nikoho nezabil, dostane podmínku, úhradu škody a přijde o práci - taky velká tíha... Stačí bohužel dost málo :(

limm
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 03.1.2007 16:08
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od limm » 09.2.2007 18:58

Už tady tato diskuze dnes probíhala,tak tady pro upřesnění pro zájemce.Před pár lety, konkrétně 11.12.2004, jsme se rozloučili s pravidelnou osobní dopravou na trati č. 121 Podlešín - Hostivice. Po obnovení provozu v úseku Odb. Jeneček - Středokluky však kromě posílení nákladní dopravy na této trati dochází s první změnou JŘ i k oživení osobní dopravy.

Dne 31.3.2007 by měl poprvé vyjet z pražského Masarykova nádraží osobní vlak 19700 v řazení 810 + 015 BDtax po trase Dejvice - Veleslavín - Ruzyně - Hostivice - Středokluky - Podlešín - Slaný. Tento vlak bude přednostně určen pro cyklisty, kteří mají zájem o přesun do turisticky poměrně atraktivní oblasti. Vlak na své cestě míjí legendární hrad Okoř (nejblíže v žst. Noutonice), bývalé přemyslovské hradiště na Budči (nejblíže v Zákolanech zastávce), ale i proslulý menhir u obce Podlešín, známý jako Podlešínská skalní jehla.

Od 31.3. do 28.10.2007 vyjedou každou sobotu, neděli a svátek dva páry těchto "cyklovlaků" v relaci Praha Masarykovo n. - Slaný a oživí tak dopravu na laickou veřejností již téměř zapomenuté trati č. 121.

limm
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 03.1.2007 16:08
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od limm » 09.2.2007 18:22

No to je sice pravda,ae psal jsem potluče a ne zabije a v tom je trochu rozdíl.Ale je mi jasné,že když diváky od dvou hodin masírují velkým železničním neštěstím,tak jim to určitě zvedne sledovanost.Neumím si představit,že by hlásali,že v Horní Dolní sjel místní občan ze silnice a narazil do plotu pro dobytek,je to taky nehoda,ale nikoho ba to nezajímalo.

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Příspěvek od fibou » 09.2.2007 18:21

limm píše:Selhání lidské faktoru tam je určitě,jednoduše řečeno:strojvedoucí projel návěstidlo v poloze stůj i to se bohužel stává,hlavně,že to dopadlo,tak jak to dopadlo.Jen mi vždy zaráží jaká se věnuje publicita nehodám dopravních prostředků(ať se jedná o jakoukoli veřejnou dopravu),ale to kolik lidí se den co den potluče v autech a jaké jsou škody,to už je všem novinářům šuma fuk.
No oficiálně mi to nikdo nesdělil, tak jsem to sem nechtěl psát, máme nějakou presumpci neviny, ale když to říkáš Ty, tak už je to asi jasný. Nicméně jsem si to i myslel, jak píšeš, to se stává, jsme jen lidi, ale bohužel jedna taková chyba zničí člověku mnohdy život...

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyn » 09.2.2007 18:12

limm píše:...ale to kolik lidí se den co den potluče v autech a jaké jsou škody,to už je všem novinářům šuma fuk.
Nevím, nevím, Nova se automobilovým smrťákům, řekl bych, věnuje často, na můj vkus až přespříliš.

Odpovědět