Simulátory s dopravní tematikou

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vydání

Příspěvek od Bald » 17.3.2007 12:04

honzasedlak píše: 1) kdy bude vydaná? už brzy?
2)Bude to puze jedna barva nebo jich bude více?
3)Půjde reskinovat?
4)kde se dají do trs2006 sehnat ty pražské zastávkové sloupky
1) Dá se říct že brzy, betatest je otázkou dnů, rád bych to stihl do nejpozději čtvrtku.
2) První sada obsahuje 2 varianty (01 a 02) s pevným nátěrem, každá z nich umí 8 různých ev. čísel které se nepřekrývají.
3) Reklama Penthouse z roku 1994 by měla následovat a rozpracovaná je i editovatelná varianta, ovšem za cenu velké textury na skříň.
4) Sada zastávek je rovněž moje, k tramvaji bude vydán balíček obsahující demo-mapku se session a nutné objekty k tomu (polygonek z kterého je video)

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 17.3.2007 11:42

Bald píše:Já vím že se to furt protahuje, ale nespíme! :D Stále se něco ladí na skriptech vozu a stanoviště, momentálně se to různě zatěžuje a vypadá to, že by snad mohl být model k dispozici velice brzy. Do kabiny zbýva dosadit schránku na tacho a na podvozky nalepit nějaký brzdič a takové ty věci co tam patří. (ale to asi odložím, nemůžu se dokopat jít něco kloudného nafotit :lol: :lol: )

ZDE je možné stáhnout nové VIDEO, má cca 30MB

Vozidlo je, pro některé bohužel, použitelné pouze v TRS2006
Musim zatleskat =D> ,takova prace se jen tak nevidi. Kdyz tedy bude pouze pro 2006 , coz k moznostem chapu, nebude ten starsi model vydan pro 2004 ? i s jeho chybama ? v 2004 mi chybi obousmerna tram a px razeni neni ono :(

honzasedlak

vydání

Příspěvek od honzasedlak » 17.3.2007 11:05

koukal jsem se na trainzpedro. fakt super tramvaj. mám pár otázek
1) kdy bude vydaná? už brzy?
2)Bude to puze jedna barva nebo jich bude více?
3)Půjde reskinovat?
4)kde se dají do trs2006 sehnat ty pražské zastávkové sloupky

MarekFr

Příspěvek od MarekFr » 17.3.2007 6:49

To vím, že nespíte, kdo by vydržel spát dva týdny v kuse :-) Vím, že asi v úterý na tramtrainz.cz ve fóru byl obrázek stanoviště a tak mi už konečně došlo, že jste celou dobu dělali to stanoviště. Chcu se zeptat, jestli pak neuděláš ještě prostřední nízkopodlažní článek z KT8D5.RN1

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bald » 17.3.2007 1:54

MarekFr píše:Už se na to nemůžu dočkat, kdy by ta KT8D5 mohla být ? Dlouho nic nikde není, ani na trainzpedro.cz , tak bych to chtěl vědět
Já vím že se to furt protahuje, ale nespíme! :D Stále se něco ladí na skriptech vozu a stanoviště, momentálně se to různě zatěžuje a vypadá to, že by snad mohl být model k dispozici velice brzy. Do kabiny zbýva dosadit schránku na tacho a na podvozky nalepit nějaký brzdič a takové ty věci co tam patří. (ale to asi odložím, nemůžu se dokopat jít něco kloudného nafotit :lol: :lol: )

ZDE je možné stáhnout nové VIDEO, má cca 30MB

Vozidlo je, pro některé bohužel, použitelné pouze v TRS2006

MarekFr

Příspěvek od MarekFr » 07.3.2007 19:51

Už se na to nemůžu dočkat, kdy by ta KT8D5 mohla být ? Dlouho nic nikde není, ani na trainzpedro.cz , tak bych to chtěl vědět

Uživatelský avatar
Beatlesák
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 07.4.2005 12:16
Bydliště: Neratovice/Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beatlesák » 21.2.2007 20:06


8729
Uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 01.9.2004 19:46

Příspěvek od 8729 » 21.2.2007 11:25

Pokud mne pamet nesali, tak MSTS 2 bylo sice ve vyvoji, ale ten byl tesne pred vydanim zastaven... Takze zatim jenom MSTS 1. Jinak na zvuky a fyziku vlaku byl a je porad vybornej BVE (Boso View Express), na tom sem se s joystickem naucil ridit tramvaj :)

Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quetzalcoatl » 20.2.2007 22:11

Nelze, MSTS --Microsoft Train Simulator-- je hra, překvapivě simulátor vlaků :) . Lze ji však koupit za menší obnos. Asi 300-400 Kč. Jen jestli mezitím nevyšla dvojka nebo tak něco. :-k

Davidf
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 15.5.2006 21:36
Bydliště: Kutnauer...jestli vám to něco řiká.

Příspěvek od Davidf » 20.2.2007 22:02

co je prosím Msts?????? to neznám.. může mi to někdo poslat na mail??? prosím..

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 20.2.2007 21:09

Malilinko si dovolím oponovat - už MSTS bin 1.6 umí spousty věcí, včetně namapování snad jakéhokoliv čudlíku na klávesnici na jakoukoliv činnost. Nejsem si tím jistý, ale myslím, že se to už dost zlepšilo. Jinak co se týče stavění tratí apod., tak na to je opravdu TRS vynikající, hezkou trať si postavíš za půl dne :))

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bald » 20.2.2007 17:58

Děkuji :D
Bohužel máš naprostou pravdu :( Přeprat TRS nejde ve všem, zůstává tu kulhající vyobrazení, se zvukem nejde dělat vůbec nic, proto ho ani pro kačenu nestavím. Plná dynamika do zastavení znamená zvuk vyhnaný do osmého stupně a další potíže... Oproti MSTS je tu aspoň naprostá svoboda skriptaření, takže hejblátek jde udělat spoustu. Traťe a stanice se také staví líp. Je to taková náhražka, ale pro tyhle účely nic lepšího než TRS asi neseženem.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 20.2.2007 17:52

JE to překrásný, Vildo, fakt moc hezký. Bohužel je tu jediný problém - dementní TRS engine, který nedokáže si udělat i přímo dynamické vlastnosti a reálné zvuky jako v MSTS. V tomhle je microsoft train simulator nepřekonatelný.
Přesto ale fakt gratuluji k super skvělé práci. :wink:

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bald » 20.2.2007 17:21

Madlo nemá, jen na straně dvojkřídla. To je tak správně.
U ostatních dveří chybí ta velká madla uprostřed a tyčí v interiéru také zatím moc není.

Skript by měl fungovat tak, že na zadním stanovišti se automaticky pragotron srovná na prázdnou pozici, a budnik na střeše by si měl vzít linku podle nastavení čelního článku. Pragotron tedy dle reálu, budník je dokonce vylepšen o to propojení. Normálně se nastavuje kabelem každý zvlášť.
Cedulky (boční orientace) nelze udělat jinak než na obou stranách, ale to snad nebude moc na škodu.
Vybavení stanoviště se plánuje, dají se očekávat další vychytávky. Betatest ale bude zhruba v tomto stavu, chci vám co nejdřív dát aspoň něco, co jezdí
:D

Vašek
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 15.11.2006 19:11

Příspěvek od Vašek » 20.2.2007 17:19

trainzjohny píše::shock: :shock: krásné, skoro nemám slov. Asi si budu muset koupit 2006ky :roll: protože o tohle bych nerad přišel.
Akorád, dotaz, zdá se mi to, nebo nemá na prvních dveřích madlo ???
Nechceš je půjčit? (728 813 809)

Odpovědět