Tram - zvuky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Příspěvek od 7080 » 29.3.2007 17:06

radek31 píše:je to na 99% změna z roku 2005
Změň to na 100%. Platí to od 1.2.2005.
Na bezpečnostním zastavovacím místě se ani před tímto datem nemuseli zkoušet všechny brzdy, ale jen brzdy provozní.
Předchozí verze předpisu D1/2, která byla z roku 1998(od 1.3), přepisovala řidičům vyzkoušet kolejnicovou brzdu v poslední zastávce před výhybkou na trať s podélným sklonem 8% a více. Na bezpečnostním zastavovací místě se pak zkouší pouze provozní brzdy a to zastavením.
Kolejnicová brzda není provozní brzda, ale brzda nouzová (§41, předpisu D1/2)

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 29.3.2007 15:19

admirak píše:2 roky?? Já to slyšel jako novinku...
je to na 99% změna z roku 2005

admirak

Příspěvek od admirak » 29.3.2007 12:39

radek31 píše:no neříkal bych novinka, když už to platí asi 2 roky
...
2 roky?? Já to slyšel jako novinku...

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 29.3.2007 7:04

admirak píše:Ano, je to novinka. Dávat se nemusejí, ale spousta řidičů to stále dělá.
no neříkal bych novinka, když už to platí asi 2 roky

btw o nějakém cuknutí a varování cestujících nemohla být řeč, zkoušelo se při stání v poslední zastávce před poslední výhybkou po cestě na Trojskou a cestující to tak maximálně slyšel (je to to samé jako při střídání na trati neboli každodenní rutina)

admirak

Příspěvek od admirak » 28.3.2007 22:52

Oskar píše:Opravuji: Podle aktuálních testových otázek přímo od pana Plamínka se bačkory u bezpečnostního zastavení zkoušet nemusí. Ale možná to dřív bylo jinak... To by dávalo smysl.
Ano, je to novinka. Dávat se nemusejí, ale spousta řidičů to stále dělá.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 28.3.2007 22:49

Opravuji: Podle aktuálních testových otázek přímo od pana Plamínka se bačkory u bezpečnostního zastavení zkoušet nemusí. Ale možná to dřív bylo jinak... To by dávalo smysl.
2217 píše:mám takový dojem, že u bezpečnostního zastavení, kde se, pokud si dobře pomatuji, zkouší VŠECHNY brzdy.
a slouží to jako upozornění, že to pěkně cukne. Sama jsem to zažila, je to slyšet i v salonu. Jeslti se zas pletu, tak mě opravte a na dalším srazu zabte... :lol:
EDIT: ještě přesná citace
56. Pojede-li řidič na trať s podélným sklonem 8 procent a větším, :
a) musí v bezpečnostním zastavovacím místě po zastavení vozidla vyzkoušet
funkci kolejnicové brzdy
* b) nemusí zkoušet funkci kolejnicové brzdy
c) musí po uvedení vlaku do klidu v poslední zastávce před výhybkou na tuto
trať vyzkoušet funkci kolejnicové brzdy
Naposledy upravil(a) Oskar dne 28.3.2007 22:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 28.3.2007 22:00

mám takový dojem, že u bezpečnostního zastavení, kde se, pokud si dobře pomatuji, zkouší VŠECHNY brzdy.
a slouží to jako upozornění, že to pěkně cukne. Sama jsem to zažila, je to slyšet i v salonu. Jeslti se zas pletu, tak mě opravte a na dalším srazu zabte... :lol:

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 28.3.2007 21:05

admirak a Valema: Díky za odkaz, ale nepochopili jste to. Asi jsem to špatně formuloval. Mě zajímalo, kdy se ten zvuk ozve v provozu.

admirak

Příspěvek od admirak » 28.3.2007 20:57

Oskar píše:Yvono, napiš radši, kde jsi vzala hlásku "Zkouška kolejnicové brzdy". Já zvědavostí snad neusnu :lol:
Příště hledej, šmudlo... :lol:
http://www.prazsketramvaje.cz/view.php? ... 2006041562

Uživatelský avatar
Valema
Uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 08.11.2006 18:58

Příspěvek od Valema » 28.3.2007 20:56

Oskar píše:Yvono, napiš radši, kde jsi vzala hlásku "Zkouška kolejnicové brzdy". Já zvědavostí snad neusnu :lol:
to ti můžu napsat i já tedy nevym jestli to paní Yvona vzala od tamtud to je otázka jen a jen pro Yvonu.
ten zvuk "zkouška kolejnicové brzdy" je na
http://www.prazsketramvaje.cz/zvuky/zkouskakb.mp3

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 28.3.2007 20:22

Yvono, napiš radši, kde jsi vzala hlásku "Zkouška kolejnicové brzdy". Já zvědavostí snad neusnu :lol:

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 28.3.2007 9:58

Yvona píše:JÁ STRAŠNĚ DĚKUJI VŠEM ZA POCHOPENÍ A ZA PODPORU. NEČEKALA BYCH, ŽE MĚ NĚKDO TAKHLE BUDE MÍT HUDEBNĚ RÁD. :oops: :oops:
NEBOJTE SE VLKA NIC, NĚCO BUDE. JENŽE CHCE TO TRPĚLIVOST, I ZA TO, ŽE SE STYDÍM, ŽE NĚKOLIK MĚSÍCŮ JSEM NIC NEBYLA SCHOPNÁ VYTVOŘIT.PROSTĚ TO OPRAVDU NEŠLO. BEZ VÝMLUV.NÁPAD MŮŽE BÝT DNES, MŮŽE BÝT ZA MĚSÍC A ČASOVĚ JE TO TOTÁLNĚ U DP OUT (což mi potvrdí každý, kdo dělá to samé, co já)
Yovno, hlavně klid a vážně nespěchejte. Ono to taky chce mít nejen čas a nápas, ale ještě náladu, energii. Nemyslete si, že nevím, co to znamená mít čas za nepřítele. Soice nejsem a nikdy nebudu tramvajačka (na střední jsem tyto ambice měla, dodnes se mi o tom zdá - ale realita je taková, že mám bílou hůl a silné brýle), ale teď studuji na VŠ tady v Praze a čas je něco co nedokážu přimět, aby mě to poslouchsalo a sloužilo mi to k dobru... Zrovna teď si vyrábím zpoždění "nad toleranci JŘ"
FAndím Vám jako hudebnici i jkao tramvajačce.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 27.3.2007 23:06

admirak píše:My se nesnažíme na Yvonu tlačit, my jí pouze podporujem.
JÁ STRAŠNĚ DĚKUJI VŠEM ZA POCHOPENÍ A ZA PODPORU. NEČEKALA BYCH, ŽE MĚ NĚKDO TAKHLE BUDE MÍT HUDEBNĚ RÁD. :oops: :oops:
NEBOJTE SE VLKA NIC, NĚCO BUDE. JENŽE CHCE TO TRPĚLIVOST, I ZA TO, ŽE SE STYDÍM, ŽE NĚKOLIK MĚSÍCŮ JSEM NIC NEBYLA SCHOPNÁ VYTVOŘIT.PROSTĚ TO OPRAVDU NEŠLO. BEZ VÝMLUV.NÁPAD MŮŽE BÝT DNES, MŮŽE BÝT ZA MĚSÍC A ČASOVĚ JE TO TOTÁLNĚ U DP OUT (což mi potvrdí každý, kdo dělá to samé, co já)

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 27.3.2007 22:41

admirak píše:My se nesnažíme na Yvonu tlačit, my jí pouze podporujem.
Přesně tak. Yvono, pokračuj svým tempem. Hlavně neupřednostňuj kvantitu nad kvalitou. Nikdo na tebe nespěchá.

admirak

Příspěvek od admirak » 27.3.2007 22:37

Valema píše:člověk nemůže dělat všechno najednou a ještě k tomu, když nemá čas. Takže já si myslím že by jsme nemněli na Yvonu tolik tlačit ať udělá nějakej novej mixik i když to chcem. Čověk neni computer a já myslím že paní Yvona je určitě skvělej člověk a buďme rádi že vůbec něco takového udělá.
Jestli jsem někoho s tímto naštval tak se omlouvám ale je to můj názor i když paní Yvonu vůbec neznám tak je to prostě můj názor.
My se nesnažíme na Yvonu tlačit, my jí pouze podporujem.

Zamčeno