Pracovní, služební a dispečerské vozy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
zdepa
Uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: 15.2.2007 19:03

Příspěvek od zdepa » 05.4.2007 22:45

ano ano foťte sněžné pluhy nebudou. mají být vyměněny během roku za T3M a to všechny,

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Příspěvek od DavidD » 05.4.2007 18:33

Jakou bude mít výzbroj ten sněžný pluh z 8061?TV1?

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Příspěvek od DPmPET » 05.4.2007 16:40

Tita píše:Myslím, že zmiňovaný německý brousící náklaďák se podařil cvaknout "konkurenci"
http://prahamhd.vhd.cz/Nahradni/2007/petriny.htm
Konkrétně na 11. snímku vpravo. Je to ono, nebo mě šálí zrak?
Co je vedle autobusu ,tak to je jeden z Mecedesů s nástavbou co mají Svářeči DP Praha.To vozidlo o čem je řeč tak také brousilo na TT-Petřiny-Octárna.Zdraví DPmPET 8-)

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tita » 05.4.2007 14:00

Myslím, že zmiňovaný německý brousící náklaďák se podařil cvaknout "konkurenci"
http://prahamhd.vhd.cz/Nahradni/2007/petriny.htm
Konkrétně na 11. snímku vpravo. Je to ono, nebo mě šálí zrak?

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 04.4.2007 22:31

arny píše:Je to bruska tak si vezmi a zkus brousit železo a uvidíš ten rachot. No jestli jsi to slyšel ve dne a z autobusu, tak to moc hlučný není, protože máš poustu jiné městského hluku, ale v noci kdy je docela klid by to zrovna tichý nebude, když se to rozlehá mezi barákama. Ty jiskry bych řekl, že jsou ten nejměnší problém.
No to já vím, jakej hluk to dělá. Ale stejně mi to přišlo o něco méně hlučné. Třeba je to nějaké nová technologie.

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 04.4.2007 22:20

jara píše:...zas tak velkej hluk nedělá...
Je to bruska tak si vezmi a zkus brousit železo a uvidíš ten rachot. No jestli jsi to slyšel ve dne a z autobusu, tak to moc hlučný není, protože máš poustu jiné městského hluku, ale v noci kdy je docela klid by to zrovna tichý nebude, když se to rozlehá mezi barákama. Ty jiskry bych řekl, že jsou ten nejměnší problém.
DavidD píše:...stojí 4x RT6 a nikomu to neva...
S těma RT6 by to nemusel být tak špatný nápad. Postavil bych to z 04. střední podvozek se stejně při brždění očas zasekne, tak bych tam dal brusný kola a brousilo by to samo. Na druhou stranu bych šoupnul stanoviště třeba z 02 a doplnil bych dveře z na druhé straně nejlépe do nízké části. Přece se nebudou s tím pískem tahat do schodů. Aspoň by k něčemu byli 8-)
Já vím není schválená. Myšleno jako vtip

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 04.4.2007 21:58

Smurfx píše:Tak to by se pomalu mohl začít starat i o další tramvajové tratě. Jak velký to dělá hluk? Pokud jeto relativně tiché (stejně jako projíždějící tramvaj) tak by se mohly brousit koleje v noci, kdy jsou intervaly dlouhé. Jednou za 20 minut by se poodjelo aby mohla projet tramvaj a brousilo by se dál
Co jsem to viděl z autobusu v provozu, tak se mi zdálo že to zas tak velkej hluk nedělá. Ale létají od toho dost jiskry.

Uživatelský avatar
Smurfx
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27.10.2004 17:39
Bydliště: Praha - Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smurfx » 04.4.2007 21:52

DPmPET píše:To čenichadlo má SPZ z Essenu(ex. západní Německo,zelená Leasing?)Jednoznačně se jedná o nějakou německou firmu,která u nás začíná hoblovat kolejnice .Jestli si jí najmul DP nebo firma Eulagen nemohu potvrdit.Jinak zajímavé vozidlo a doufám že ho někdo také zvěčnil.DPmPET 8-)
Tak to by se pomalu mohl začít starat i o další tramvajové tratě. Jak velký to dělá hluk? Pokud jeto relativně tiché (stejně jako projíždějící tramvaj) tak by se mohly brousit koleje v noci, kdy jsou intervaly dlouhé. Jednou za 20 minut by se poodjelo aby mohla projet tramvaj a brousilo by se dál

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Příspěvek od DPmPET » 04.4.2007 20:31

To čenichadlo má SPZ z Essenu(ex. západní Německo,zelená Leasing?)Jednoznačně se jedná o nějakou německou firmu,která u nás začíná hoblovat kolejnice .Jestli si jí najmul DP nebo firma Eulagen nemohu potvrdit.Jinak zajímavé vozidlo a doufám že ho někdo také zvěčnil.DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Kolejové brusy

Příspěvek od DavidD » 04.4.2007 19:32

Káem píše:Víš určitě, jak moc by byl takový brus využit aby se vyplatil? Umíš spočítat, kolik peněz žere vozidlo, které stojí?
No spočítat to neumim, ale asi moc by to nebylo(už jen když nám stojí 4x RT6 a nikomu to neva)-hlavně netušim, proč by měl jako stát.Ale vím, že je lepší zaplatiti stojící vozidlo, než poslochat ten bordel co dělaj neudržované koleje :!:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.4.2007 19:20

Tita píše:V neděli odpoledne jsem to potkal za zastávkou Modřanská Rokle a docela jsem koukal...Obsluha se v autě vůbec nenacházela, dva šli vedle auta, třetí seděl na jakési nástavbě vepředu a nohy šoural po kolejích. Je to běžné?
To asi jo, i já to viděl v provozu bez řidiče, pokud tam teda nebyl řidič velikosti Aťky Janouškové...
Takže nejspíš je to ovládáno dálkově. :shock:

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tita » 04.4.2007 18:41

demon píše:Mimochodem broušení kolejí tenhle týden probíhá/lo na trati v Modřanech.
Jde o nástavbu na nákladním autě.
V neděli odpoledne jsem to potkal za zastávkou Modřanská Rokle a docela jsem koukal...Obsluha se v autě vůbec nenacházela, dva šli vedle auta, třetí seděl na jakési nástavbě vepředu a nohy šoural po kolejích. Je to běžné?

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Kolejové brusy

Příspěvek od DPmPET » 04.4.2007 18:25

Pro Prahu bych doporučoval zásadně kolejové brusy s kameny,protože to nezlikviduje plechové rybiny v panelech BKV a kopíruje to kolej i v obloucích narozdíl od typu brusu rotačních .(závisí na sjetosti blokové koleje B1).Je stejně naprosto jedno o jaký typ zařízení se jedná,hlavně že se odstraní takzvaná roleta.DPmPET 8-)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Kolejové brusy

Příspěvek od DPmPET » 04.4.2007 18:17

Káem píše:Víš určitě, jak moc by byl takový brus využit aby se vyplatil? Umíš spočítat, kolik peněz žere vozidlo, které stojí?
V Praze by se určitě uživil nějaký ten brus ,jak kolejový nebo mobilní .Ale to už je jedno.Na jednu stranu,v Ostravě tam mají Čerta přestavěného na kolejový brus s rotačními brusnými kameny +T3 s pevnými kameny.Praha-Externí firmy.DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 04.4.2007 18:12

Káem: Pokud by měl brus malý přítlak kamenů, mohl by jezdit třeba denně. A podotýkám, že jeho funkcí není jenom zbavovat kolejnice nerovností, ale i odstraňovat z nich různý bordel, ať už kluzké podzimní listí, nebo různé drobné kamínky ze silnice. Ne nadarmo takovému vozu v Německu říkají Schienenpflegewagen (Pro německy nemluvící "vůz pečující o kolejnice").

Odpovědět