Škoda 14T (Porschetra)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 30.4.2007 11:05

Ty brďo. Hezký; jak jsou tu poměrně populární témata o pravopisu a mluvnici v českém jazyce. Když si ale přečtete příspěvek Petra... No teda, nic moc, milý admine :D
Polepši se. :D:D:D

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 30.4.2007 9:06

Smurfx píše:Pokud vím, tak nucená ventilace je pouze v lichých článcích. V sudých jsou pouze topná tělesa v bočnicích. Pokud tedy řidič zapne "topení" a nastaví na chladno, běží pouze ventilátory v 1. a 5. článku, kdežto topení v bočnicích asi těžko bude topit studeným vzduchem. Řidič tedy zapíná "topení" jako celek, ale v létě, kdy je účelem pouze rozpohybovat vzduch v interiéru, de facto běží jenom ventilátory
Jenže "ventilace" není to samé co topení.... Ventilace je na střeše vozu a odtud vhání do tramvaje vzduch. Nemá to vůbec nic společného s topnými tělesy pod lavicemi. Dokonce se každá funkce zapíná i jiným přepínačem a nastavit topení na chladno prostě nejde. A ve středním článku "ventilace" jak chápe tento pojem manuál a řidič vozu 14T na střeše umístěná opravdu není.... Ostatně citace z manuálu: Na střechách 1, 2, 4 a 5 článku se nachází ventilačně-topné jednotky prostoru pro cestující, které nadokenními kanály vhání do vozu čerstvý vzduch.
Ale je hezké, jak mne přesvědčuješ, že nemám pravdu, ač mám na tu tramvaj 17 měsíců oprávnění a zvládl jsem úspěšně už i přezkoušení :lol: .
Naposledy upravil(a) Petr dne 30.4.2007 11:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 29.4.2007 21:52

9001 píše:Jenže 9111 si tam dost ze svých dosavadních 100 000km odjezdila :wink: a oní je v souvislosti s linkou 3 zmínka
Doslovná citace je snad : "Supermoderní soupravy vídají cestující na linkách 3 a 9, po Praze jich zatím jezdí dvanáct "...
Jenže oni je nevídají, oni je tam kdysi vídali !

A to znova pomíjím ty "supermoderní" a "soupravy"... :P

Uživatelský avatar
Smurfx
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27.10.2004 17:39
Bydliště: Praha - Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smurfx » 29.4.2007 21:01

Petr píše:Řidič není schopen zapnout ventilaci v sudém nebo lichém článku. Buď je zaplá v 1 + 2 + 4 + 5 (kde taky je, jediný článek kde chybí je 3) nebo je vyplá. Ale zapínat jí jen v lichých nebo jen v sudých opravdu nejde.
Pokud vím, tak nucená ventilace je pouze v lichých článcích. V sudých jsou pouze topná tělesa v bočnicích. Pokud tedy řidič zapne "topení" a nastaví na chladno, běží pouze ventilátory v 1. a 5. článku, kdežto topení v bočnicích asi těžko bude topit studeným vzduchem. Řidič tedy zapíná "topení" jako celek, ale v létě, kdy je účelem pouze rozpohybovat vzduch v interiéru, de facto běží jenom ventilátory

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 29.4.2007 20:41

Petr píše:Řidič není schopen zapnout ventilaci v sudém nebo lichém článku. Buď je zaplá v 1 + 2 + 4 + 5 (kde taky je, jediný článek kde chybí je 3) nebo je vyplá. Ale zapínat jí jen v lichých nebo jen v sudých opravdu nejde.
Tak to je zajímavé. To jsem nevěděl. Hold jak je vidět člověk se stále učí

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 29.4.2007 20:15

Smurfx píše:(...)
Jinak jsem příjemně překvapený teplotou v kabině pro cestující v těchto teplejších dnech. Očekával jsem, že to bude mnohem horší (žádné střešní okna, malý počet otevíracích na bocích), ale ventilátory a nucená cirkulace vzduchu dost pomáhá. Bohužel ne každý řidič ventilátor v lichých článcích zapíná...
Řidič není schopen zapnout ventilaci v sudém nebo lichém článku. Buď je zaplá v 1 + 2 + 4 + 5 (kde taky je, jediný článek kde chybí je 3) nebo je vyplá. Ale zapínat jí jen v lichých nebo jen v sudých opravdu nejde.

Uživatelský avatar
Smurfx
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27.10.2004 17:39
Bydliště: Praha - Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smurfx » 29.4.2007 19:09

Proxy píše:Mimochodem pamatujete, jak Tarant (šéf projektu 14T) ještě koncem minulého listopadu sliboval, že loňská dodávka 10 kusů přijde v termínu a pak přišly jen 3 kusy :cry:
Přesně proto jsem ohledně dodávek skeptický. Tisková mluvčí ti je schopná slíbit, že dodají létající tramvaj v termínu, takže bych se jejími vyjádřeními příliš nezabýval.

Jinak jsem příjemně překvapený teplotou v kabině pro cestující v těchto teplejších dnech. Očekával jsem, že to bude mnohem horší (žádné střešní okna, malý počet otevíracích na bocích), ale ventilátory a nucená cirkulace vzduchu dost pomáhá. Bohužel ne každý řidič ventilátor v lichých článcích zapíná...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 29.4.2007 16:24

Smurfx píše:Ohledně těch dalších15-ti kusů 14T v tomto roce jsem skeptický, jako obvykle to bude méně a nebude se stíhat.
Slib těch patnácti kusů v letošním roce pramení přímo z úst tiskové mluvčí Škody Plzeň - takže uvidíme :wink:

Mimochodem pamatujete, jak Tarant (šéf projektu 14T) ještě koncem minulého listopadu sliboval, že loňská dodávka 10 kusů přijde v termínu a pak přišly jen 3 kusy :cry:

6514
Uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: 07.4.2007 16:44

vozy tatra ve nemecké mesto

Příspěvek od 6514 » 29.4.2007 16:16

Drázdany,Schwerin,Chemnitz,Magdeburg.Lipsko. zmien voznoveho parku mám az od 1968,69- az ku 2003.mal som kamarad-na hlupost sme pochadali/ kto chcel odomna budapest komplett, a já-nato som chcel nemecko ,npl halle mám aj do dnes lebo zoznam je na internet, Erfurt tiez neproblem, lebo áj oni pisu vyprava, a vozidlovy park. nemám nic protitomu, aby som otom dál imformace,bereme do radu vozy, po jednom do soru. neni do 2003/pri halle do 2005/problem. co chcem preto- skoro nic ak mepfisto spievá. cestujete do olomouc- asy odvas neni daleko, ani most litvinov,ani Liberec. ja som invalid,tazko chodim, a ked dostanem ztych troch mestách voznovy park, vpravovanie, vtedy budem scastlivy a vsetko napisem do sukr spravy, kde mám moznost/vdaka peti spitalsky/,.mozeme dojednat, cás a udaj o NDR mam,len zdravia nemám,a vela material chyba ex most,olomouc,a liberec

Kalič
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: 28.2.2005 23:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalič » 29.4.2007 16:07

Jak to vypadá z 9111, kdy se má vrátit?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 29.4.2007 15:59

demon píše:To sis ještě nezvykl, že takypisálkové z novin používají jméno "Porsche" jako synonymum ke všemu novému ?
Ten článek bludama přímo přetéká a ty tu řešíš detail, jestli bude "Porsche" 60 nebo 310...
To že na lince 3 už nějakej pátek 14T nejezdí, ti divný neni ? Nebo jsou "Porsche" i nízký kachny ?
Jenže 9111 si tam dost ze svých dosavadních 100 000km odjezdila :wink: a oní je v souvislosti s linkou 3 zmínka

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 29.4.2007 13:44

Supermoderní Porsche na trati Berlín-Moskva: http://www.achtungpanzer.com/pz6.htm ;-)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 29.4.2007 13:36

mechurav píše:jakto že ne? píše se o 310 vozech s designem Porsche...stačí si to normálně přečíst!
...Podle plánů magistrátu by v ulicích města mělo časem jezdit až 310 nízkopodlažních tramvají Porsche...
To sis ještě nezvykl, že takypisálkové z novin používají jméno "Porsche" jako synonymum ke všemu novému ?
Ten článek bludama přímo přetéká a ty tu řešíš detail, jestli bude "Porsche" 60 nebo 310...
To že na lince 3 už nějakej pátek 14T nejezdí, ti divný neni ? Nebo jsou "Porsche" i nízký kachny ?

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 29.4.2007 13:34

mechurav píše:jakto že ne? píše se o 310 vozech s designem Porsche...stačí si to normálně přečíst!
...Podle plánů magistrátu by v ulicích města mělo časem jezdit až 310 nízkopodlažních tramvají Porsche...
... píše kdosi z Mladé fronty, kdo ví ještě méně než úředníci na radnici.

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 29.4.2007 12:56

pan Vedoucí píše:Zmiňovaný článek píše o vozech 14T, nikoliv o 15T. A vozů by mělo být opravdu 15.
jakto že ne? píše se o 310 vozech s designem Porsche...stačí si to normálně přečíst!
...Podle plánů magistrátu by v ulicích města mělo časem jezdit až 310 nízkopodlažních tramvají Porsche...

Odpovědět