Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od P_V » 19.10.2007 10:54

I.am.good píše:Jaká je ovšem smůla, že je zácpa a na kolejích stojí zrovna tranzit a vzhledem k tomu, že podle fotky jsou kolejové blokovací obvody už ve stopě pravého pruhu Výtoň - Jiráskovo nám., tak ten tranzit nám kolejové obvody zblbne a ony zablokují výhybku. Takže řidič hezky zastaví a půjde asi půl kilometru od zastávky si hodit výhybku.
Ale jak jinak by se to dalo udělat? Snad jen, že přijímač pro druhou výhybku bude až v zastávce a bude přijímat od stojící tramvaje tak dlouho, až ten tranzit odjede.

I.am.good

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od I.am.good » 19.10.2007 8:03

Tak jsem mrkal na FŽ Mr.Crosse z 9.10. Z těch pár fotek mi přijde, že tam ve směru od Moráně bude asi problém. Všichni známe, jak vypadá nábřeží ve špičce a že pitomý auta stojí v koloně i na kolejích, že třeba nejde z větve od Moráně vůbec vyjet. Nicméně podle fotky to vypadá, že tam ta auta ani nebudou muset stát, stačí, když budou mít zelenou a budou jezdit...
Takže švec přijíždí ke křižovatce od Moráně a chce si hodit výhybku doleva. Jaká je ovšem smůla, že je zácpa a na kolejích stojí zrovna tranzit a vzhledem k tomu, že podle fotky jsou kolejové blokovací obvody už ve stopě pravého pruhu Výtoň - Jiráskovo nám., tak ten tranzit nám kolejové obvody zblbne a ony zablokují výhybku. Takže řidič hezky zastaví a půjde asi půl kilometru od zastávky si hodit výhybku.
Anebo - možnost II. : příjíždí tramvaj k zastávce, na kolejích nic není, výhybka není zablokovaná.. Bohužel, půl sekundy před přestavením výhybky projede přes ní auto - výhybka se opět vyhodonotí jako obsazená, zablokuje se a nepřestaví se. Takže zase pěšky, milý ševče. :)

No, vážení a milý ostatní diskutující, je to na vás, co vy na to? Já to soudím jenom podle fotky, nebyl jsem osobně na místě, takže třeba je to zkreslené... Ale jestli ne, tak to fakt někdo nedomyslel. :x

Foto zde: http://www.prazsketramvaje.cz/obrazky/p ... ko-291.jpg

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 18.10.2007 17:09

Ale ne té Balabence to bylo správně, přechod se schodem nemá slepecké prvky. Proto tak čekám, co bude z toho Palačáku.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od P_V » 18.10.2007 14:21

Absolut: Podobná situace byla v zastávce Balabenka v Českomoravské ulici. Vždycky tam byl přechod, protože je to blíž k domům, a byl zřízen i po rekonstrukci. Měl ale vadu, že obrubník tvořil dva schody, to už bylo na držkopád. Pak přechod posunuli logičtěji za ostrůvek, kde byl výškový rozdíl nižší viz foto. Po půl roce ho zrušili úplně.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 18.10.2007 14:05

P_v: Přesně na tohle narážím a abych pravdu řekl, tak ani nevím, jak to tam bude vypadat ve výsledku, počkal bych na stav po kolaudaci, tedy 23.10., třeba se to ještě změní. Slyšel jsem, že se tam něco muselo udělat "divně" kvůli délce řadícího pruhu před signalizovaným přechodem, ale neměl jsem čas ani příležitost nahlédnout do realizační dokumentace, takže to opravdu nevím.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od P_V » 18.10.2007 13:48

Na přechodu u křižovatky je ten sloupek semaforu či čeho nevhodně umístěn uprostřed cesty. Nešlo jej asi posunout o metr blíž ke křižovatce. :evil: Na opačném konci ostrůvku je zas přechod - nepřechod, vidím tam slepecké dláždění, ale schod obrubníku. Proč prostě nebylo možné navrhnout ten konec tak, jako by tam přechod byl (tj s šikmou rampou, prostorem na zebru a ochranným sloupkem na nájezdové straně aut), ale nemalovat ho tam? Lidi tam stejně budou chodit a je volovina je nutit obcházet zastávku až ke křižovatce nebo zdolávat schod, tak by to měli aspoň bezpečnější.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 18.10.2007 13:38

zdarily = vypada to lepe, nez jsem si myslel

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 18.10.2007 13:17

To je vo zvyk.

A se zdařilostí zastávkovýho prostoru bych byl opatrnej.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 18.10.2007 13:12

To je ale blevajz. Chce se mi blejt velebnosti. Ani bych neveril, jak se celkem zdarily zastavkovy prostor dokaze zmenit v ukrutnou opicarnu pouze pridanim oznacniku..

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Bobek » 18.10.2007 12:29

Venca píše:TTak se omlouvám za demagogii.
Dezinformaci, ne? Jinak pravda, to řešení je takové poněkud.... zvláštní.
To je tak, když se používaj ty cizí termity. To je pak někdy fiakr.

I.am.good

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od I.am.good » 18.10.2007 12:26

Velebnosti, ty dva spojený, to je hnus. :smt078

Uživatelský avatar
Venca
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 24.4.2004 23:42
Bydliště: Poblíže několika tramvajových a jedné lodní zastávy.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Venca » 18.10.2007 12:02

Tak jsem včera vyfotil ty zastávky na Palačáku a připadlo mi, že asi tam elektronický jízdní řád nebude. Tak se omlouvám za demagogii. #-o

Nicméně sem přidám fotky netradičně řešených zastávkových sloupků.
IMG_6095.jpg
IMG_6097.jpg
IMG_6098.jpg
IMG_6099.jpg

Uživatelský avatar
bokša
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: 05.12.2006 9:20

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od bokša » 18.10.2007 9:47

Proxy píše:Dále doufám, že se při výluce opraví a vymění alespoň část poškozeného obložení stěn a skel...
... a osvětlení schodů na Chapliňáku a rozbitá "blikátka" na hranách nástupišť a zábradlí na Poliklinice... předpokládám, že opět asi nic :-/

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od jara » 17.10.2007 20:29

I.am.good píše: Je to smutné. Kdesi na internetu jsem četl diskuzi o zastávkových přístřešcích. Plně se ztotožňuji s jedním názorem - pouze jedna betonová holá stěna s holou betonovou střechou. Tam mimo odbouchnutí dynamitem či stržení buldozerem nelze nic zničit. :wink: :)
Bohůžel lze jí celou posprejovat. :x

I.am.good

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od I.am.good » 17.10.2007 19:04

dušan píše:to ani nedoufej, revizí již bylo několik, výměny skoro žádné. a propo - mělo by to smysl? ta skla a obložení je likvidováno postupně, je vidět, jak si současná mládež váží krásných nových věcí
Je to smutné. Kdesi na internetu jsem četl diskuzi o zastávkových přístřešcích. Plně se ztotožňuji s jedním názorem - pouze jedna betonová holá stěna s holou betonovou střechou. Tam mimo odbouchnutí dynamitem či stržení buldozerem nelze nic zničit. :wink: :)

Odpovědět