Nástupní ostrůvky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
bokša
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: 05.12.2006 9:20

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od bokša » 19.12.2007 15:24

Stejná logika jako na konečné Sídliště Barrandov. Zřejmě se nepředpokládá, že by někdo třeba mohl na někoho v dešti čekat, až přijede tramvají...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MF » 19.12.2007 13:42

Neral píše:
pawel píše:jinak me zklamalo, ze na ricanove zc neni cekarna. at mi nikdo nerika, ze by se tam nevesla (aspon mini verze bez boku).
No jo, asi se nepredpokla, ze by moc lidi z Ricanovy jezdilo ve smeru na Vypich a Bilou horu...
Anebo se nepředpokládá, že by se zde vystupující schovali před deštěm a pak se odebrali k domovu :) :) :)

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Neral » 19.12.2007 13:33

pawel píše:jinak me zklamalo, ze na ricanove zc neni cekarna. at mi nikdo nerika, ze by se tam nevesla (aspon mini verze bez boku).
No jo, asi se nepredpokla, ze by moc lidi z Ricanovy jezdilo ve smeru na Vypich a Bilou horu...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od pawel » 18.12.2007 22:55

abs.: chapu neoblibu prahy 6, ale lepsi ostruvky si snad zaslouzi kterakoli ctvrt/mc, nee?
pred tydnem jsem jel pres petriny a vypadalo to, ze se cosi delo na stanici vetrnik dc.
jinak me zklamalo, ze na ricanove zc neni cekarna. at mi nikdo nerika, ze by se tam nevesla (aspon mini verze bez boku). jo a dnes kolem pul 11 byla zacpa vypich->ricanova, to jsem jeste nevidel (a ze je to tam rozsireny uz dlouho).

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od m@rtin » 18.12.2007 18:21

Na to jsem se ale neptal.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Absolut » 18.12.2007 18:19

Především na Praze 6 bych nedělal nic.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od m@rtin » 18.12.2007 17:37

Koukám, že nové ostrůvky Sídl. Červený Vrch a Říčanova budou brzy dokončeny. Plánují se rekonstrukce dalších? Především na Praze 6...

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 2217 » 26.11.2007 16:34

Olomoucká verze je fajn... :) Něco takového by tam stačilo.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od P_V » 26.11.2007 1:18

Absolut píše:2217: Bohužel v praxi nejde zas tak o to, zda je zábradlí vidět, ale zda ho schválí SONS jako použitelné pro vodící linii. SONS nemá proti tomuhle zábradlí námitky. Co by Ti tam pomohlo? Vodorovná čára upriostřed (jako je na trubkovém ta prostřední trubka)? Nebo čára dole? Nebo jiná barva? Myslím, že ty čáry na skle by tam být mohly, co se týče barev, tak to asi ne :-(
Takhle to řeší v Olomouci.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Absolut » 23.11.2007 13:32

Ad 2217: Když si "zdravé" oko nasadí brýle, tak je to sice "rozmazané", ale jinak. Nicméně svoje 8,5 rád půjčím na pokus.

Ad Matošo: Tohle není vina autoškol. I dobytek se umí chovat slušně, když chce dostat papíry. Čechovo náměstí je zastávka zralá na vysazenou chodníkovou plochu, nejlépe z obou stran a v místě zastávek zákaz vjezdu (IAD nechť si to objede přes Kohinnor. Při současném rozšíření osovky na 3,30m by tam byly naproti sobě vstřícně zastávky TRAM a BUS a mohla by se pro TRAM zřídit i zastávka Čechovo nám. d.c., o jejíž neexistenci se leckdo vytrvale podivuje (přestup na a-106+124+139 je jedním směrem super (Kohinnor z.c.), ale druhým směrem na píp (Pěšky Oblouková - Ukrajinská nebo Kohinnor - Čechovo nám.).

Nicméně aktuální poslední postoj k otázce Čechova náměstí je ******* svedení IAD mimo koleje a zřízení "zbytečného" příčného prahu v kolejišti.

Otravuj s touhle zastávkou odbor dopravy, popřípadě odbor územního rozvoje (tam jsou rozumní lidi) MČ Praha 10, nejlépe písemně nebo osobně.
Adresa je: Úřad městské části, Vršovická 68, 101 38 Praha 10.

Myslím, že s požadavky na chodníkovou plochu (doporučuju) nebo vídeňskou zastávku (to bych tady nedělal) neuspěješ, ale dal by se tam třeba prosadit příčný práh v jízdním pruhu pro IAD v úrovni konce zastávky.
No a klidně bych na něj umístil nějaké blikátko. Nebo blikající přechod (ten už umíme, i když "jen" na "privilegované" Praze 6...

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Matošo » 23.11.2007 13:02

demon píše:Předpokládam, že značka tam určitě je a je určitě i reflexní.
Značku "zastávka tramvaje" s blikajícím podkladem jako jsou u některých přechodů pro chodce jsem ještě neviděl, ale jako námět by to nemuselo být špatné podat.
Zkusil bych spíš DP, pokud se to ujme tam, mohlo by to být snadněji řešitelný, než když s tím půjdeš rovnou na magistrát.
Šel jsem se podívat. Značka tam je, ale ZA STROMEM ! A je normálně kovová modro bílá. Stačilo by dát kolem takový ten žlutý čtverec jako jsou u některých přechodů, blikání bych zas tak nemusel...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od demon » 23.11.2007 12:56

Matošo píše:...něco jako: pozor zastávka tram. Nevim, jestli se značkou nemám otravovat spíš magistrát, než dopravní podnik....?
Předpokládam, že značka tam určitě je a je určitě i reflexní.
Značku "zastávka tramvaje" s blikajícím podkladem jako jsou u některých přechodů pro chodce jsem ještě neviděl, ale jako námět by to nemuselo být špatné podat.
Zkusil bych spíš DP, pokud se to ujme tam, mohlo by to být snadněji řešitelný, než když s tím půjdeš rovnou na magistrát.

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Matošo » 23.11.2007 12:51

problém s ostrůvky je současně částečně problém i řidičů. Kdyby u nás neměl papíry každej dobytek a autoškoly to víc třídily, tak to tu taky vypadá jinak.
Včera se mi OPĚT stalo, že u nás na čecháči, kde končí 4 zastavila tramvaj (vystupuje se do silnice), otevřela dveře a kolem projelo auto !!! Kdybych byl rychlejší, nebo spěchal, tak jsem skončil pod nim. Někteří řidiči jsou duchapřítomný a buď zavřou dveře, nebo je vůbec neotevřou, když to viděj v zrcátku a každopádně zvoněj. On je asi trochu problém i v umístění, protože zastávka je před pravotočivou zatáčkou a když tramka bliká jako do zastávky, tak si to asi někdo, kdo to tu nezná vyloží jako blikání v křižovatce... Chtělo by to sem dát nějakou značku dobře viditelnou především za tmy (stalo se mi to 5x a z toho 4x za tmy) a něco jako: pozor zastávka tram. Nevim, jestli se značkou nemám otravovat spíš magistrát, než dopravní podnik....?

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 2217 » 23.11.2007 11:25

Absolut: Naprosto souhlas. Pomohlo by mi, kdyby na tom byly kontrastní čáry, aspoň uepostřed. Třeba právě ty červeno-bílé jsou dobré. No a přechod se někdy najít dá, jindy nedá. Záleží na tom, zda je k němu vodící linie, či zda je (pro mě) aspoň natřený pořádně. Jinak rpoti ohrazeným refýžím vůbec nic nemám, právě naopak.
K simulátoru: oni existují simulační brýle a moc bych to některým lidem doporučila vyzkoušet. Nebo si někdy půjčte brýle vašeho kamaráda, který má vícero dioptrií. :wink:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Absolut » 23.11.2007 8:56

2217: Bohužel v praxi nejde zas tak o to, zda je zábradlí vidět, ale zda ho schválí SONS jako použitelné pro vodící linii. SONS nemá proti tomuhle zábradlí námitky. Co by Ti tam pomohlo? Vodorovná čára upriostřed (jako je na trubkovém ta prostřední trubka)? Nebo čára dole? Nebo jiná barva? Myslím, že ty čáry na skle by tam být mohly, co se týče barev, tak to asi ne :-(

9001: To, že ho vidíš Ty, neznamená, že je vidět pro všechny, víš??? Hnědá barva vršku zábradlí a prosklené výplně skutečně splývá s okolím, a to dokonce bez brýlí i mně... Proti tomu trubkové zábradlí díky kontrastní barvě červená-bílá je vidět o dost lépe. Škoda, že není nějaký simulátor slabozrakosti, nějaká čočka před foťák, dal bych Ti sem ukázku, jak vidí někteří Tví spolucestující. Pokud se terénu pohybuje slabozraká osoba a terén nezná, pak ani neví kudy na ten přechod, který tam taky není vždycky.

Zamčeno