Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6712
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od demon » 08.1.2008 22:40

9001 píše:Tak máte přizpůsobit jízdu stavu kolejí a nevychutnávat si rally s tramvají :!:
Tomu se říká rada nad zlato.
To jsme fakt nečekali... =D>

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 9001 » 08.1.2008 22:39

radek31 píše:v úseku Kublov-Dvorce skáčou tramvaje nahoru-dolů řádově víc než na kterémkoliv jiném místě v Praze - zvlášť na T3xx to je zážitek
když tam jede maminka s kočárkem, tak miminko nadskakuje a každou sekundu se tak docela drsně bouchne do hlavy - už jsem to tam zažil několikrát a jednou z toho byla málem inzultace řidiče od rodičů toho dítěte (obzvlášť, když tam nějaký chytrák jede 60 místo 50 - to je hodně znát)
Tak máte přizpůsobit jízdu stavu kolejí a nevychutnávat si rally s tramvají :!:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od radek31 » 08.1.2008 22:36

v úseku Kublov-Dvorce skáčou tramvaje nahoru-dolů řádově víc než na kterémkoliv jiném místě v Praze - zvlášť na T3xx to je zážitek
když tam jede maminka s kočárkem, tak miminko nadskakuje a každou sekundu se tak docela drsně bouchne do hlavy - už jsem to tam zažil několikrát a jednou z toho byla málem inzultace řidiče od rodičů toho dítěte (obzvlášť, když tam nějaký chytrák jede 60 místo 50 - to je hodně znát)

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 2217 » 08.1.2008 21:50

Matošo, běž se podívat do Podolí, to taky stojí za to! v T3 tam skču normálně půl metru vysoko... Nebo některé části Evropské - Krása nesmírná... Nsméně to vypadá, že tramvaj sedí v kolejích přecejen dost pevně, taže bych se zas tak nebála.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6712
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od demon » 08.1.2008 21:01

Matošo píše:... je tohle rekonstrukce? Neni, to sou vyhozený peníze !...
Předloni jsem totéž psal o rekonstrukci TT na Bělehradské no a teď ?
Už půl roku je tam desítka... :evil:

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od XSC » 08.1.2008 19:49

Když už jsme u toho propadání panelů. Co je vlastně příčinou? To se rozpadne asfalt, na kterém jsou položeny, beton panelu nebo něco hlouběji v konstrukci tratě.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od trainzjohny » 08.1.2008 19:17

Matošo - klídek, BKV vydrží v dezolátním stavu několik let (bydlím v Řepích, s tím se nemůžeš srovnávat) a tramvaje kvůli tomu okolo tratě nelítají. Akorád se o tom víc remcá, páč to hází.

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Matošo » 08.1.2008 19:14

MF píše:
Matošo píše: a zase se to hodí na řidiče pro překročení rychlosti...
A kdy se to naposledy hodilo na toho řidiče? Buď rychlost překročí, nebo nepřekročí. Ty tabulky tam nevisí jen tak pro nic za nic (-X
Ty tabulky tam vixí proto, že kolejiště je v děsivém, ano v děsivém stavu! Jó, miliardu na Poršekrámy se najdou, ale aby se tu něco dělalo s kolejema, to ne...
Třeba rekonstrukce Nusle a Albertov - hrůza! Na Albertově se jim povedlo elegantní esíčko (před křižovatkou od botanický) a koleje v nevyměněných panelech před Fidlovačkou ZC jsou prohnutý - je tohle rekonstrukce? Neni, to sou vyhozený peníze ! Všechno se rekonstruuje na poslední chvíli viz Palačák. Vyšehradskej tunel se měl opravit už před DVĚMA ROKAMA né až letos! Neschopnost a populismus vedení dopravního podniku vede akorát ke snížení kvality hromadné přepravy. U nás u Bohemky je už 2 měsíce dvacítka, panely se tam propadly a koleje zohybaly jedna báseň, jsem zvedavej jestli se to opraví do zimy, 2009.... Rozbité kolejiště, pardon, tankodrom, vede akorát ke snížení pohodlí a bezpečnosti cestujících a navíc se zvyšuje riziko vykolejení tramvje, nebo její jiné poškození - prostě hnus velebnosti.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 08.1.2008 10:25

Matošo: Opraví se to letos. Neboj. A do Vltavy rozhodně nic nepadá.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Fořtík » 08.1.2008 2:13

Já říkám, dojde na má slova - dnes přes den nám krásně zapršelo a v noci ještě krásněji zatuhlo - málem jsem si rozbil dršťku, když jsem odstavoval svůj kočár a pak ještě několik málem po cestě domů. :lol: Ale k věci - prorokoval jsem, že až nasněží (a roztaje), případně naprší a pak to hned zamrzne - budeme mít žlutou desku od porodnice až za konec tunelu.

Btw: Jak asi lehké zapršení a zatuhnutí snesou díry vedle panelů za Podolskou vodárnou a za Dvorcema???

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od DavidD » 07.1.2008 23:45

Matošo píše:Tak jsem jen vyšehradskym tunelem a dneska po dešti to bylo moc hezké. Všude na kolejích kaluže, které se měnily na vodotrysky pod projíždějící tramvají. Některé podfouknuté panely se opět propadly a s přibívající zimou zřejmě hrozí, že se zachvíli propadnou až do Vltavy. Tramvaje v obou směrech před i za tunelem sebou hází jako Lochneska.
Jsem zvědavej, jestli se to opraví až po tom, co tam nějaká tramvaj vykolejí a zase se to hodí na řidiče pro překročení rychlosti...
Ono také díky černým skříňkám se toho moc hodit nemůže...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MF » 07.1.2008 23:35

Matošo píše: a zase se to hodí na řidiče pro překročení rychlosti...
A kdy se to naposledy hodilo na toho řidiče? Buď rychlost překročí, nebo nepřekročí. Ty tabulky tam nevisí jen tak pro nic za nic (-X

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Matošo » 07.1.2008 23:05

Tak jsem jen vyšehradskym tunelem a dneska po dešti to bylo moc hezké. Všude na kolejích kaluže, které se měnily na vodotrysky pod projíždějící tramvají. Některé podfouknuté panely se opět propadly a s přibívající zimou zřejmě hrozí, že se zachvíli propadnou až do Vltavy. Tramvaje v obou směrech před i za tunelem sebou hází jako Lochneska.
Jsem zvědavej, jestli se to opraví až po tom, co tam nějaká tramvaj vykolejí a zase se to hodí na řidiče pro překročení rychlosti...

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od dušan » 07.1.2008 10:59

Petr píše:
dušan píše:a úplně stějně je připravena hradčanská, zcela určitě ve směru od hlávkova mostu do centra, v protisměru jsem si nějak nevšiml
Hradčanská od Hlávkova mostu? Što eto? :oops:
što eto? pane kolego, to je rychlomyšlondo pomalopracando - myslel jsem už zase hned na něco jiného!

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 07.1.2008 8:19

Připravených křižovatek je docela dost.

Odpovědět