Nové tramvajové tratě

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od fricoolinek2 » 05.5.2008 15:07

Absolut píše:Nejlepší je na tom obrázku popis sloupců:
TERMÍN ZPROVOZNĚNÍ (v mld. CZK)
INVESTIČNÍ NÁKLADY (km)
Nic proti, ale na už upozornil P_V dávno před tebou, Absťo.. 8-)
P_V píše:V Praze přibude 15 km tramvajových tratí
nic nového, snad jen ty náklady v kilometrech a letopočty v korunách :)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 05.5.2008 14:42

Nejlepší je na tom obrázku popis sloupců:
TERMÍN ZPROVOZNĚNÍ (v mld. CZK)
INVESTIČNÍ NÁKLADY (km)

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Véééčerník prahááá

Příspěvek od Tom » 05.5.2008 13:57

P_V píše:V Praze přibude 15 km tramvajových tratí
nic nového, snad jen ty náklady v kilometrech a letopočty v korunách :)
každý rok se neděje nic jiného, než že se ty termíny posunujou :D

Blackfire
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 06.1.2008 11:04
Bydliště: Praha 5

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Blackfire » 28.4.2008 17:49

No, na to, že trať SB <-> Slivenec by dle informací ze článku měli otevírat nejpozději za rok a třičtvrtě, mi tu chybí byť ten nejmenší náznak přípravných prací... :-k

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Véééčerník prahááá

Příspěvek od P_V » 28.4.2008 16:31

V Praze přibude 15 km tramvajových tratí
nic nového, snad jen ty náklady v kilometrech a letopočty v korunách :)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 16.3.2008 22:54

Dobrá tedy

Variantu s jednosměrným provozem ulicemi s použitím ulice Nad Kazankou se již několik let pokouší někam dokopat jeden místní nadšenec, bohužel bez valného úspěchu, protože zavést do klidné vilové ulice tramvaj je z hlediska hluku naprosto neprůstřelná věc.

Realita TT k ZOO má nejblíže k variantě č. 2, která je studijně prověřena rovněž s napojením do Dejvic na Podbabskou trať. Viděl jsem to jen tak letmo a nevypadalo to zas tak zle, ale problém s úzkým hrdlem u zámečku tomu jikdy nikdo neodpáře.

Propojení varianty 2 na ZOO a do Bohnic skutečně možné není, avšak existuje velmi pěkná částečně tunelová varianta na TT Bohnice - ZOO severní vstup - nový most - napojení na TT Podbaba - Suchdol. Bohužel, takováhle varianta žije a umírá na tom, jaká varianta bude vybrána pro TT do Suchdola, kde jsopu nyní myslím ve hře tři. Kreslit to do mapky nemám čas, ale jistě to někdo načrtne, když už jsem to takhle hezky provařil. Nicméně myslím, že do návrhu ÚP se to nedosatalo.

Mám - li se vyjádžit z obrázku k variantám 3a a 3b, pak jsou to strašlivé nesmysly likvidující stromovku a okolí ZOO a naštěstí se takovými ohyzdnostmi v naší zemi již téměř 20 let nemusíme zabývat, protože příroda a klid jiáž mají také svoje místo na slunci.

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Neral » 15.3.2008 22:02

Mapl píše:Ale co do zastávek a jejich výhodnosti by byla nejlepší trasa asi varianta číslo 1, ale v poměrně úzkých ulicích Trojy by to mohl být malinko problém tramvaj vést a na samostatném tělese by jí zase nechtěli okolní obyvatelé jako rušivý element. (-X
A co takhle, když už by to mělo být v zástavbě, že by se k zoo jezdilo ulicí Nad Kazankou a zpátky Trojskou? Ty dvě ulice se k tomu podle mě přímo nabízejí. :) Stejně mi ale přijde lepší (a určitě reálnější) ta varianta podél řeky.
Proxy píše:Já bych si trochu realisticky zatipoval, že výsledek bude blízko variantě 2, ale více zastávek pro Trójany ;-) akorát smyčka bude spíš někde u Vltavy, protože nějak si moje bujná fantazie nedokáže představit jak tramvaj vytáhnout k BOT :oops:
To si taky myslím, ale zase když:
Absolut píše:Propojení do Bohnic i na Suchodlskou trať se studijně zpracovává a nevypadá to zas tak špatně.
tak by mě docela zajímalo, jak by to mohlo vypadat...

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Mapl » 15.3.2008 14:33

Mě se docela zamlouvá varianta číslo 2, ale je tam zase málo zastávek na trase a to Troja chtít nebude. Ale jak zde Proxy napsal, tak to možná bude této variantě nejlbíž.

Ale co do zastávek a jejich výhodnosti by byla nejlepší trasa asi varianta číslo 1, ale v poměrně úzkých ulicích Trojy by to mohl být malinko problém tramvaj vést a na samostatném tělese by jí zase nechtěli okolní obyvatelé jako rušivý element. (-X

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Proxy » 15.3.2008 13:41

adesnaj píše:osobní návrh na tramvaj TRÓJA :lol:
Já bych si trochu realisticky zatipoval, že výsledek bude blízko variantě 2, ale více zastávek pro Trójany ;-) akorát smyčka bude spíš někde u Vltavy, protože nějak si moje bujná fantazie nedokáže představit jak tramvaj vytáhnout k BOT :oops:
Varianta 3 je pěkná výletnická tramvaj 8-) tu variantu bych si nechal na vydírání MČ Praha-Troja, kdyby se moc cukali k výstavbě TT :lol:
Naposledy upravil(a) Proxy dne 15.3.2008 15:39, celkem upraveno 1 x.

adesnaj

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od adesnaj » 15.3.2008 10:56

osobní návrh na tramvaj TRÓJA :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Damir Holas » 15.3.2008 10:40

Neral píše:Podhoří přece autobus nepotřebuje; je už obsloužené linkou P2. :wink:
No ty jim teda přeješ :wink: Jen sezónní provoz :)

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Neral » 14.3.2008 19:50

Podhoří přece autobus nepotřebuje; je už obsloužené linkou P2. :wink:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od P_V » 14.3.2008 17:21

1) Jistě, ve špičce možná i častěji... :)
4) Jakýsi Lanna to už v předminulém století jednou o kus vedle udělal, proč tedy ne repete... šlo by to jen o nějakých 20 m jižněji.
5) a neřekne, neřekne... Už mě napadá jen pobřežní cesta, je sice nejméně kolizní, ale to se pak ta trať bude Troji vyhýbat téměř dokonale.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 14.3.2008 15:51

1) Tak to tedy prr, nejela by jednou za půl hodiny. Kazanka ovšem nemá nárok na tak luxusní dopravní obsluhu, jakou má díky ZOO.
3) Bingo. Skoro jsi to odhalil.
4) Přeložit Vltavu je nemožné
5) :D

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od P_V » 14.3.2008 15:11

1) Izochrona neizochrona, zastávka Kazanka bude od stávající zástavby nedostupná, bude-li vůbec zřízena. Linka 112 jedoucí jednou za půl hodiny kvůli Podhoří je v této zastávce zbytečná, to se dřív dojde pěšky až na metro. Domníval jsem se že 112 se zredukuje na návazný minibusík z Podhoří k zoo, případně vůbec nebude pokud by smyčka byla až u zast. Botanická zahrada.
3) Lávka vychází na stejnou výškovou úroveň jako těch Q500+0,5m trať, horem ani dolem to snadno nepůjde, tak jedině ji ukončit ještě před tratí kde bude (zastávka?,) úrovňový přechod a rampa k řece. A co s ulicí Pod Havránkou, tam asi bude podjezd s hrazením.
4) Zeď fuj. To už spíš přeložit Vltavu :) a místo zdi rozšířit břeh aby měl sklon k náplavce.
5) tak to by mě opravdu zajímalo kudy, Trojská je tam úzká a strmá... že by skrz zoo?

Odpovědět