Zrušené TT

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
scoffer
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 30.8.2005 9:54

Re: Zrušené TT

Příspěvek od scoffer » 13.10.2008 19:37

Nejedná se náhodou o kone cjihlavské ulice, který je kousek od metra kacerov?

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené TT

Příspěvek od mixik » 13.10.2008 19:16

koukal jsem též. myslím si že to je velice poučná mapa. na tý sem totiž konečně zjistil kde doopravdy končila tramvaj na kačerově. (jilemnická ulice). všude píšou (co jsem četl) že končila kousek od metra kačerov.

co se týče bráníka tak v podstatě ten barák je uprostřed konečné. a já myslel že opravdu vždycky končila v bráníku u nádraží :oops:
celou podolskou ulicí, v četně konečný busu 118 a 124, tramvaj profrčela v roce 1938

Kalanis
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 04.10.2008 17:54
Kontaktovat uživatele:

TT do Braníka

Příspěvek od Kalanis » 13.10.2008 18:16

Mixík: Jj. Je tam taky vidět umístění staré konečné v Bráníku (vrstva 1953) (ať to jde k tématu) a její novější sestřičky (1975). Budova ze středu staré konečné prý stále stojí (srovnání mapy.cz a hist. ortofoto) - je to ta budova za dělením tratě na smyčku a dál do Modřan (ZC vpravo, odbočka do smyčky je vlevo). Na vrstvě 1975 je také hezky vidět původní vedení TT na středním pásu silnice (to, co se všechno kvůli modřanské TT a Barranďáku muselo zrušit). TT ale dřív (1938) vedla kousek do slova a do písmene "v polích" (1938). Silnice ji pak pouze obklopila. Na téže vrstvě je i pár menších kolonií, které s časem padly. Jo koukám ještě, že v původním provedení (1938) TT vedla ZA vodárnu a ne mezi vodárnou a řekou. Takže smyčka je pozůstatkem vedení původní TT. Dál už jen stávající stopa. Doporučuji shlédnout.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené TT

Příspěvek od mixik » 13.10.2008 17:38

pánové já osobně si fotím co už není a jsouli tam nějaké pozůstatky nějaké tratě. (co mě zbejvá dnes, že).
jinak mě vydatně pomáhá tato mapa. asi znáte.
http://wgp.praha-mesto.cz/tms/html/wgp_ ... yer=of1953

zrovna je to pohled na konečnou v radlicích 1953.
dobrý je to že přepnete do roku 2003 a to stejné místo se ukáže. takže je hned jasný co tam je.

a stím focením je to těžký.
příklad. každý den jsem jezdil na konečnou j. marata nebo na můstek. v tý době mě nenapadlo fotit takovou blbost když to tam jezdí dnes a deně. a dnes? tam tramvaj není. dneska bych to fotil. prostě o tom toje. co dnes je běžný za 10 let už není.

Uživatelský avatar
George
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: 14.3.2007 11:30
Bydliště: Praha

Re: Zrušené TT

Příspěvek od George » 18.7.2008 8:59

Petr:tak dobrá po dovolené(konkrétně za čtrnáct dní) se tedy prohrabu archlívem, něco vyberu a pošlu.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené TT

Příspěvek od MOp » 17.7.2008 11:11

A pan magistr mlčí?

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené TT

Příspěvek od Petr » 17.7.2008 10:42

:roll:
George píše:Něco bylo v nějakým DP kontaktu, něco je vidět ve filmu Slečna od vody( 50 léta smyčka Ledárny atd).Ale stejně jako u všeho ostatního; moc lidí to asi nefotilo, bo kinofilm byl drahý a nic zajímavého tam nebylo.Dnes když má každej foťák a choděj mraky šotoušů je zaznamenaný snad všechno.No ale podívám se doma do archívu co by se dalo pustit ven.(jo to kdyby se dalo stáhnou to co mám v hlavě to by bylo teprv něco.A nejen já)
Na chystanou stránku o původním trasování tratí v oblasti Braníka a Podolí tyhle fotky sháním pěkně dlouho a nikde nic. A vzpomínky? Ach jo... těch je... si matně vybavuji, že jsem v při cestách tramvajemi na branické železniční nádraží obdivoval všelijaké provizorní přeložky při stavbě mostu Antonína Zápotockého #-o (dnes Barrandovský), chvílemi tramvaje jezdily i po nějakých malých obdobách rámusáku v Troji.... Ale je to všechno matné a v mlze.... :roll:

Uživatelský avatar
George
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: 14.3.2007 11:30
Bydliště: Praha

Re: Zrušené TT

Příspěvek od George » 17.7.2008 10:12

Něco bylo v nějakým DP kontaktu, něco je vidět ve filmu Slečna od vody( 50 léta smyčka Ledárny atd).Ale stejně jako u všeho ostatního; moc lidí to asi nefotilo, bo kinofilm byl drahý a nic zajímavého tam nebylo.Dnes když má každej foťák a choděj mraky šotoušů je zaznamenaný snad všechno.No ale podívám se doma do archívu co by se dalo pustit ven.(jo to kdyby se dalo stáhnou to co mám v hlavě to by bylo teprv něco.A nejen já)

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené TT

Příspěvek od fricoolinek2 » 16.7.2008 14:32

egee píše:Pátrám po fotografiích z této trati od zastávky Modřanská ,dnes již zrušené

Kód: Vybrat vše

 http://web.telecom.cz/frantanyklicek/kratce/tram-branik.htm  
, době kdy jsem začínal jezdit ( r.1985) jsem jel první jízdu do Branika - pak to zavřeli a budoval se most Barrandovský a přeložka tramvajové trati. Matně si vybavuji křižovatku se silnicí ( za mlhy údajně nebylo vidět nic) a snad nějaké obratiště před samotnou smyčkou Braník nádraži.
Osvěží mi někdo paměť ?? Děkuji.
Neměl by někdo nějaké fotky z původní tramvajové trati v Bráníku, pozdější přeložky a stavby Barrandovského mostu? Docela by mne to zajímalo. Díky. :)

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Zrušené TT

Příspěvek od Tedy » 16.7.2008 10:34

Pátrám po fotografiích z této trati od zastávky Modřanská ,dnes již zrušené

Kód: Vybrat vše

 http://web.telecom.cz/frantanyklicek/kratce/tram-branik.htm  
, době kdy jsem začínal jezdit ( r.1985) jsem jel první jízdu do Branika - pak to zavřeli a budoval se most Barrandovský a přeložka tramvajové trati. Matně si vybavuji křižovatku se silnicí ( za mlhy údajně nebylo vidět nic) a snad nějaké obratiště před samotnou smyčkou Braník nádraži.
Osvěží mi někdo paměť ?? Děkuji.

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Zrušené TT

Příspěvek od vlakoň » 06.4.2008 18:24

Stejné to bylo při maratonu. Oficiální leták DPP s +-přesným popisem omezení asi někde visel na zastávkách :?: Ale na stránkách DPP v době konání zhola nic #-o Potřeboval jsem se zrovna dopravit z Vršovic na Anděla a ten leták jsem našel až na stránkách Pražského maratonu v pdf origoš od DPP =D>

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené TT

Příspěvek od Radek » 06.4.2008 17:29

Nu, a na anglické verzi stránek jsou výluky z loňského léta...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené TT

Příspěvek od demon » 06.4.2008 10:48

Oskar píše:Schválně pokus. Zkuste mi někdo najít na Webu DPP aspoň náznak informace o tom, že se ode dneška ruší provoz 6tky na Laurovou. Nikde nic!

Nebýt diskuzních fór a podivných blogů, dozvěl bych se to až na zastávce...
Hmmm. Od prvního byla jakýmsi letákem (a vnitropodnikovou směrnicí) povolena přeprava jízdních kol v tramvajích a zkus nahlédnout do "Smluvních přepravních podmínek v provozu metra, tramvají a autobusů pražské integrované dopravy" jakožto takového zákona pro přepravu cestujících...
Přeprava jízdních kol v tramvaji je stále přísně zakázána ! (-X
Co na to říct ? :roll:
Kdybych se stejně diletantsky jako naše vedení choval já na svém pracovišti, tak na hodinu letim...

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Zrušené TT

Příspěvek od XSC » 05.4.2008 23:39

MF píše:Co takhle Na bývalém krátkodobém :lol: provizoriu
Takovejch ulic by pak bylo strašně moc a nejen zásluhou DP :-)

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené TT

Příspěvek od Oskar » 05.4.2008 23:29

Schválně pokus. Zkuste mi někdo najít na Webu DPP aspoň náznak informace o tom, že se ode dneška ruší provoz 6tky na Laurovou. Nikde nic!

Nebýt diskuzních fór a podivných blogů, dozvěl bych se to až na zastávce...
Naposledy upravil(a) Oskar dne 05.4.2008 23:43, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět