Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Proxy » 19.8.2008 20:58

Jakub píše:To vypadá, že mají radši staré Karosy, nebo se sirky fasují jen na směny se City busy .
Taková záhada to není, neb Citybusy mají více elektroinstalace a tím pádem i více ostatních hořlavých věcí než Karosy.
Naposledy upravil(a) Proxy dne 20.8.2008 21:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Jakub » 19.8.2008 19:29

To vypadá, že mají radši staré Karosy, nebo se sirky fasují jen na směny se City busy .

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 19.8.2008 19:03

Jakub píše:
MF píše:Shořelý kloubový ciťák v Řepákově: http://www.hzspraha.cz/galerie/p080814/index.htm
Poslední dobou (řekněme rok) ty nízkopodlažní Renaulty nějak dobře hoří, čím to může být?

Nojono, dej řidiči sirky :D

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Jakub » 19.8.2008 18:35

MF píše:Shořelý kloubový ciťák v Řepákově: http://www.hzspraha.cz/galerie/p080814/index.htm
Poslední dobou (řekněme rok) ty nízkopodlažní Renaulty nějak dobře hoří, čím to může být?

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 18.8.2008 19:02

Hotliner dnes na X-11 vcelku příjemně překvapil, ze tří mnou viděných vozů bylo jedno Citaro a jedna B731 v barvách Tesco Letňany, tedy ne tak šrotoidní jako některé jiné kousky (např. 1180...). Jen kdyby se chlapec odhodlal k hlášení zastávek...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 17.8.2008 18:48

Shořelý kloubový ciťák v Řepákově: http://www.hzspraha.cz/galerie/p080814/index.htm

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od stteep » 15.8.2008 23:54

Vzhledem k propadu lanového mostu na jižní spojce a odklánění nákladních aut těžsích 6t po objízdné trase přes Švehlovu ulici a následnému kolapsu dopravy v této ulici (jak IAD tak BUS MHD), tak DPP zakročil poměrně dobrým způsobem, že převedl od 14.8. zastávky bus z centra v této ulici do zastávek TRAM. BUSy jezdí po tramvajovém tělese, aby se zabránilo velkým zpoždění dotčených linek. tleskám :smt038 konečně myslel někdo s průměrným IQ. I když uvažuji o tom jestli to nebyl nápad někoho z TSK praha, jelikož se tato informace o jízdě BUS po tramvajovém tělese píše pouze na stránkách TSK Praha (http://www.tsk-praha.cz/web/tisk/zpravy/spojka) a MHP, na stránkách DPP informace o této změně chybí což považuji za mínus. No zvažte sami čí to mohl být nápad jestli DPP nebo TSK...

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od KGX 63 » 05.8.2008 10:43

dušan píše:ale z brodského to je trochu z ruky, navíc i lidé z donovalské budou mít problém! tam to totiž dřív nabíralo tramvajáky z PA
no mně například tímto dost zkomplikovali cestování z práce po polonoci domů. jezdil jsem buď 505 rovnou z pavláku nebo 511 na dědinovu, a tam jsem chytil tu ujetou 505. nyní budu jezdit jen každou půl hodinu. nemám z toho radost
Bohužel, je to tak. Z Donovalský se bude muset chodit pěšky na Šperlovu nebo na Mokrou a z Brodského na Chodovskou tvrz... samozřejmě můžeš jet 1x za hoďku 509kou :wink:

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od dušan » 05.8.2008 2:30

KGX 63 píše:Navíc nová 505 zas tak daleko od Benkovy a Brodského nepojede.
ale z brodského to je trochu z ruky, navíc i lidé z donovalské budou mít problém! tam to totiž dřív nabíralo tramvajáky z PA

no mně například tímto dost zkomplikovali cestování z práce po polonoci domů. jezdil jsem buď 505 rovnou z pavláku nebo 511 na dědinovu, a tam jsem chytil tu ujetou 505. nyní budu jezdit jen každou půl hodinu. nemám z toho radost

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Karotka » 04.8.2008 22:52

Přestup na Hájích do protisměru je poněkud nepraktický i ve dne.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od KGX 63 » 04.8.2008 22:48

Peter píše:509 není určena k obsluze Chodova ani Jižního Města, ale primárně k obsluze Sídl. Na Košíku a části Malešic, které to měly k tramvaji pěšmo docela daleko. Chápat jí jako posilu k 505/511 je chyba, to není vůbec její účel. A na Chodov nejede, kvůli obch. centru :roll: , ale kvůli zajištění obsluhy okolí zastávek Brodského - Benkova. Zrušení přestupního bodu Dědinova mi nepřijde jako zásadní krok zpět, neb se dá v pohodě přestoupit mezi 505/511 obousměrně na Hájích.
To je vcelku jasné, že má obsloužit zejména Košík, Zahraďák a Malešice. Ten Chodov je ale naprosto mimo. Logičtější by bylo protáhnout jí alespoň do sídliště.
Navíc nová 505 zas tak daleko od Benkovy a Brodského nepojede. Mohu se zeptat jak se podle tebe dá přestoupit obousměrně na Hájích mezi 505 a 511? To bych docela rád viděl :shock:

Peter
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 08.8.2007 18:58
Bydliště: Praha - v noci 504, 510
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Peter » 04.8.2008 17:25

509 není určena k obsluze Chodova ani Jižního Města, ale primárně k obsluze Sídl. Na Košíku a části Malešic, které to měly k tramvaji pěšmo docela daleko. Chápat jí jako posilu k 505/511 je chyba, to není vůbec její účel. A na Chodov nejede, kvůli obch. centru :roll: , ale kvůli zajištění obsluhy okolí zastávek Brodského - Benkova. Zrušení přestupního bodu Dědinova mi nepřijde jako zásadní krok zpět, neb se dá v pohodě přestoupit mezi 505/511 obousměrně na Hájích.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od KGX 63 » 04.8.2008 13:12

Proxy píše:Koukám, že nikdo z pánů na Ropidu nebydlí na Jižním Městě nebo nedojíždí na směnu do Depa Kačerov :oops: Sám jsem byl překvapen kolik místních i kolegů využívá přestupní bod Dědinova, který byl nyní poslán do kytek :( Ostatně na Jižním Město pojedou tři noční autobusové linky, které zde ovšem nemají jediný přestupní bod. Zvláště nechápu ukončení 509 na Chodově bez návaznosti na cokoliv okolo. Do obchodního centra v noci nikdo nejezdí, na metro se také přestoupit nedá, poliklinika také v noci nefunguje - vysokoškolský kolejní areál, který by mohl generovat nějaké noční cestující je ještě o několik stanic dál :^o
To máš pravdu, nebydlí. Čekačka na Dědinový je dobrá. Občas jsem jí taky využívám, když mi ujede 505 :( Na Jižním Městě sice budou tři linky, ale pochybuju, že někdo pojede z centra 509 vyhlídkovou jízdou na JM. Navíc ukončenou v nočním "nikde", přesně jak jsi psal a navíc bez přestupu. Uvidíme až jak bude vycházet JŘ. Kdyby jí alespoň protáhli na Háje nebo na Jižní Město po 165. Tím by oblast JM byla alespoň rovnoměrně obsloužená. Nicméně v zimě budou stejně 505 a 511 jezdit nacpaný, takže tohle problém nevyřeší :roll: Řešením by bylo opětovné zavedení "původní" posilové 511 jezdící v trase Masaryčka-Háje pouze v uvedeném směru, nejlépe půlící interval 505 a 511.

Jinak konečně někoho napadlo přivést 510 z letiště rovnou do centra, takže se alespoň malinko uleví 51 =D>

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Proxy » 03.8.2008 14:18

jara vedle píše:Dostal se mi návrh od záři. A koukám, že je velmi zajímavě přepracovaná noční doprava vedení autobusů. Například pro mě dlouho nepochopitelné chybějicí spojení Motol(řepy)-dejvice v noci bude konečně vyřešeno a bus 502 od Suchdola je prodloužen do Stodulek. A 510 místo toho pojede od Letiště z Vypichu až do Modřan :-) No zaří bude asi velkým měsícem změn.
Koukám, že nikdo z pánů na Ropidu nebydlí na Jižním Městě nebo nedojíždí na směnu do Depa Kačerov :oops: Sám jsem byl překvapen kolik místních i kolegů využívá přestupní bod Dědinova, který byl nyní poslán do kytek :( Ostatně na Jižním Město pojedou tři noční autobusové linky, které zde ovšem nemají jediný přestupní bod. Zvláště nechápu ukončení 509 na Chodově bez návaznosti na cokoliv okolo. Do obchodního centra v noci nikdo nejezdí, na metro se také přestoupit nedá, poliklinika také v noci nefunguje - vysokoškolský kolejní areál, který by mohl generovat nějaké noční cestující je ještě o několik stanic dál :^o

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od jara » 02.8.2008 21:31

martyn píše:
jara vedle píše:Dostal se mi návrh od záři. A koukám, že je velmi zajímavě přepracovaná noční doprava vedení autobusů. Například pro mě dlouho nepochopitelné chybějicí spojení Motol(řepy)-dejvice v noci bude konečně vyřešeno a bus 502 od Suchdola je prodloužen do Stodulek. A 510 místo toho pojede od Letiště z Vypichu až do Modřan :-) No zaří bude asi velkým měsícem změn.
Mlho, Mlho... Nevypadal ten plánek nějak takhle? :D
(za kvalitu prosím nekamenovat, rozlišení je limitováno povolenou velikostí přílohy)
NENE to není ono. Ani na stránky 4021 nekoukám.

Odpovědět