Škoda 14T (Porschetra)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: 1,5 sedačky

Příspěvek od P_V » 30.1.2006 14:24

adam_r píše:Umele snizeni obsaditelnosti vozidla. Vetsi sedacky = mene cestujicich = mensi napravove tlaky (rozumnej takove, jake pozaduje DPP). Ze stejneho duvodu jsou napr v Kt8 v privnim a poslednim clanku sedacky v usporadani 2+2.
Je na místě otázka, zda má vozidlo uspokojit přepravní poptávku nebo se má poptávka přizpůsobit vozidlu, a myslím že odpověď je také jasná.

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,5 sedačky

Příspěvek od adam_r » 30.1.2006 13:26

power píše:tak dneska jsem se také svezl, dovolte neznalci hloupou otázku: ty podivné 1a1/2-sedačky jsou určené pro koho? pro jednoho silnějšího člověka? pro dospělého a dítě? pro dvě kamarádky anorektičky? (nic proti nikomu z těchto jmenovaných, opravdu)
Umele snizeni obsaditelnosti vozidla. Vetsi sedacky = mene cestujicich = mensi napravove tlaky (rozumnej takove, jake pozaduje DPP). Ze stejneho duvodu jsou napr v Kt8 v privnim a poslednim clanku sedacky v usporadani 2+2.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 30.1.2006 12:48

A copa že to je ten neotočný oblouk? :shock:
To abychom se honem rychle zeptali kluků ze škodovky, dokud je tu ještě máme. :-k #-o

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 30.1.2006 12:43

mfdnes píše:"Protože to je nízkopodlažní tramvaj, má na podvozku kvůli konstrukci neotočné oblouky. To znamená, že musí vjíždět do zatáček hodně pomalu, jinak by v lepším případě popadali cestující, v horším by mohla souprava vykolejit. Je to zvyk," říká šéf Federace řidičů tramvají Antonín Dub.
:shock: :lol:

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 30.1.2006 11:56

Marek B. píše:Zažil jsem zajímavou příhodu. Před námi z Modřan jela 21 s tyristrovou výzbrojí a když jsme brzdili a ona se rozjížděla, tak jí zajiskřilo za zadními koly a prudce se zastavila. Nakonec vjela na smyčku Dvorce a my jsme ji předjeli:). Také děkuji přítomnému personálu za ochotu odpovídat na otázky.
Nj kouzla rekuperace s vice jak 900V ve vedeni dela s polovodici zazraky. pri vhodne kombinaci brzdeni plzenskych brusu a soucasnem rozjezdu odporaku, pripomina odporak raketu. Polovodicovy vyzbroje takovyto doping nesou psychicky dost spatne a samou radosti se prorazeji .

power

1,5 sedačky

Příspěvek od power » 30.1.2006 11:33

Archibald píše:já jako problém docela vidim ty jeden a půlový sedačky v NP článcích na bočnici u dveří-podle mě je to nesmysl-jeden je málo a dva jsou moc,takže kolikrát kdosi seděl u okna a druhý jednou pulkou na sedačce a druhou v uličce :lol:
lepší by podle mě bylo dát tam klasický sedačky pro jednoho,získal by se tim i větší prostor k stání
tak dneska jsem se také svezl, dovolte neznalci hloupou otázku: ty podivné 1a1/2-sedačky jsou určené pro koho? pro jednoho silnějšího člověka? pro dospělého a dítě? pro dvě kamarádky anorektičky? (nic proti nikomu z těchto jmenovaných, opravdu)

DavidD

Příspěvek od DavidD » 30.1.2006 11:30

MOp píše:par dni bude jezdit, par dni bude jen zkusebky, par dni bude stat ve vozovne na pozorovani a softwarove upravy, udrzbu atd.. proste nikde neni receno, ze musi byt stale na lince 3..
Dík

MOp

Příspěvek od MOp » 30.1.2006 11:28

DavidD píše:Tak že to zamená, že by se mohla udržet na 3 až do června v provozu s cestujícíma? Nebo se ještě vrátí na zkušební jízdy?
par dni bude jezdit, par dni bude jen zkusebky, par dni bude stat ve vozovne na pozorovani a softwarove upravy, udrzbu atd.. proste nikde neni receno, ze musi byt stale na lince 3..

DavidD

Příspěvek od DavidD » 30.1.2006 11:26

MOp píše:nemuze se garantovat, dokud je zkusebni provoz s cestujicimi. ten zkonci az nekdy v cervnu. zda budou obe na lince 3 netusim..
Tak že to zamená, že by se mohla udržet na 3 až do června v provozu s cestujícíma? Nebo se ještě vrátí na zkušební jízdy?

194.213.60.20

Příspěvek od 194.213.60.20 » 30.1.2006 10:59

Mike Tom píše:A jezdí tedy dnes na tom 20. pořadí?
Jasně.

Mike Tom

Příspěvek od Mike Tom » 30.1.2006 10:56

A jezdí tedy dnes na tom 20. pořadí?

MOp

Re: Odpo

Příspěvek od MOp » 30.1.2006 10:26

Pavela píše:Pozdě jsme byli, protože jezdíme důstojně :wink: a čekáme na všechny možné dobíhající zájemce
pravda, byl to sotousu raj, ale za situace, kdy poradi pred i za jede o 5 min. drive oproti standardnim JR a Porsetra vzdy cca o 5 pozde nebyl z hlediska cestujiciho optimalni.. ale musi se uznat, hloubetinsti se snazili jet druhy den take pomaleji.. :-D

Pavela

Odpo

Příspěvek od Pavela » 30.1.2006 9:55

Rádo se stalo. Pozdě jsme byli, protože jezdíme důstojně :wink: a čekáme na všechny možné dobíhající zájemce - to by naštvalo, kdybychom ujeli před nosem, že... Problém s 21 se bude zkoumat.
Marek B. píše:Musím se upřímně přiznat, že mě se také líbí čím dál tím víc. Vozil jsem se jí bez přestávky 3.5 hod. a musím říci, že jsem si to opravdu užil. Jízdní vlastnosti má dobré. Na Vodárnu, kde jsem na ni čekal mi také přijela ZC s pětiminutovým spožděním, ale to je jedno. Zažil jsem zajímavou příhodu. Před námi z Modřan jela 21 s tyristrovou výzbrojí a když jsme brzdili a ona se rozjížděla, tak jí zajiskřilo za zadními koly a prudce se zastavila. Nakonec vjela na smyčku Dvorce a my jsme ji předjeli:). Také děkuji přítomnému personálu za ochotu odpovídat na otázky.

MOp

Příspěvek od MOp » 30.1.2006 9:12

Absolut píše:.. a pak taky hlavně tomu chudákovi, co měl v sobotu dopoledne 8078 na d-21.
Myslim, ze i ostatni ridici, se kterymi se 14T potkala na konecne..

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 30.1.2006 8:56

Jo, v Hloubětíně jsou kingové. Ale největší kingoška byla asi 8letá holčička, která při nástupu do 14T zatahala za rukáv svýho fotříka a pravila: Hele, to je ta nová tramvaj, ta určitě dopadne jako pendolíno.

Jinak velký dík a respekt patří řidičům 14T o víkendu a pak taky hlavně tomu chudákovi, co měl v sobotu dopoledne 8078 na d-21.

Odpovědět