Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Proxy » 19.6.2009 14:48

vencavasek píše:Ještě bych se vrátil k pondělnímu přerušení provozu metra mezi Smíchovem a Florencí.
Zaujalo mě, že nedošlo k žádným změnám v povrchové dopravě. Minimálně v oblasti Smíchova. Téměř jistě jsem očekával odklon linek 4 a 6 na Smíchovské nádr. (s tím, že ani 16 odkloněná tamtéž by neuškodila)...a ono nic. Měl jsem za to, že existují jakési scénáře odklonů, ale teda, nic moc. Myslíte, že má smysl psát nějakou ofiko stížnost, nebo tak něco?
Scénáře odklonů samozřejmě existují. Pro přerušení provozu metru v různých úsecích je to detailně popsáno v DOO 100, jenže to bylo novelizací v loňském roce poměrně drasticky osekáno a mám pocit, že se v případě přerušení provozu mezi SN - FRB neodklání skoro nic :oops:
Ono taky logicky v centru není fyzicky možné přidávat na tratě další soupravy...

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od vencavasek » 19.6.2009 9:31

Ještě bych se vrátil k pondělnímu přerušení provozu metra mezi Smíchovem a Florencí.
Zaujalo mě, že nedošlo k žádným změnám v povrchové dopravě. Minimálně v oblasti Smíchova. Téměř jistě jsem očekával odklon linek 4 a 6 na Smíchovské nádr. (s tím, že ani 16 odkloněná tamtéž by neuškodila)...a ono nic. Měl jsem za to, že existují jakési scénáře odklonů, ale teda, nic moc. Myslíte, že má smysl psát nějakou ofiko stížnost, nebo tak něco?

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Damir Holas » 18.6.2009 22:13

martyn píše:Konsekvence víkendové výluky na Václaváku: v pátek večer a o víkendu se vozíčkáři tramvají do Řep tramvají nedostanou. Devítka pojede přes Malou Stranu, což brání nasazení nízkých kachen.
Opravdu nebylo možné nasadit třeba dvě Škodovky? Ta trať už v horším stavu snad ani být nemůže...
Ještě mě tak napadlo - to by nemohly po dobu výluky zaskočit Vokovice se svými wanami? Když už o víkendech jezdí i čtyřku...

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 4021 » 18.6.2009 18:01

Přesně tak, o víkendu to nikomu nevadí že je interval 15 minut a nejsou nikde žádné garantované návaznosti mezi tramvajemi... ale v noci to vadit bude najednou... a to na nejvytíženějších úsecích je proklad na 7,5 minuty (Řepy a Hostivař) a v oblasti centra je na většině úsecích větší množství linek a tak souhrnný interval velmi krátký, kolikrát kratší než ve dne.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 18.6.2009 17:42

Ale při intervalu 15 minut co bude to nevidím jako moc velký problém, dyt se takhle pravidelně čeká i o víkendu.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Proxy » 18.6.2009 16:56

4021 píše:Ale garantovaný přestupy mezi NAD a tramvajema se zachovávají, třeba na Palmovce mezi 55 a X55, nebo na Kobylisích mezi 53 a X53.
Ale třeba návaznosti mezi pravidelnými nočními buslinkami co nemění JŘ a těmi změněnými tramvajemi se vůbec neřešily. Díky tomu, že maj ty tramvaje ale 15 minut tak to neni tak hrozný. Ale jsou místa (jako např. Smíchovské nádr. nebo Chaplinovo nám.) kde noční busy budou ujíždět tramvajím... :(

Ale samo to všechno je problém až po 2. hodině, když bude ještě jezdit metro tak je to jedno... i když teda na tom Chapliňáku ne no.
Podle mne je to celonoční problém, zvláště pro cestující, kteří noční tramvají cestují pravidelně (většinou nejsou opilý a mají platnou jízdenku). Systém nočních linek bude na jednu noc postaven na hlavu a bude dobré si všechna potřebná spojení najít předem na idosu - případně do jedné hodiny ranní zavolat na infolinku DP, jejíž provoz bude rovněž posílen...

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 4021 » 18.6.2009 15:57

trainzjohny: A podívat se do vyhledávače JŘ tě nenapadlo? Tam kde jsou dvě noční linky (Řepy a Hostivař) samozřejmě bude 7,5. Stejně tak NAD X56 bude mít 7,5 celou noc (Voz. STřešovice - Stross. nám. - Myslíkova). JŘ všech nočních tramvají i všech těch tří NAD (ještě X53 a X55) budou uplně mimo pravidelné JŘ, nebudou tam jako vložené spoje do pravidelného JŘ. Prostě uplně jiný JŘ. Bylo by to dost nepraktický kdyby všechny tramvaje byly v jeden čas jen ve Spálený ulici. Takže krom kratšího intervalu je dalším důvodem pro uplné předělání JŘ i ty výluky.

Ale garantovaný přestupy mezi NAD a tramvajema se zachovávají, třeba na Palmovce mezi 55 a X55, nebo na Kobylisích mezi 53 a X53.
Ale třeba návaznosti mezi pravidelnými nočními buslinkami co nemění JŘ a těmi změněnými tramvajemi se vůbec neřešily. Díky tomu, že maj ty tramvaje ale 15 minut tak to neni tak hrozný. Ale jsou místa (jako např. Smíchovské nádr. nebo Chaplinovo nám.) kde noční busy budou ujíždět tramvajím... :(

Ale samo to všechno je problém až po 2. hodině, když bude ještě jezdit metro tak je to jedno... i když teda na tom Chapliňáku ne no.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 18.6.2009 15:16

trainzjohny píše:...Pokud by se mělo zachovat garantované přestupování, pak každých 15 minut bude v lazarské na sebe čekat 18 travají !
CItace z DPP.cz: Na základě zkušeností z předchozích ročníků bude nově také posílen provoz všech nočních tramvajových linek a to zkrácením intervalu mezi jednotlivými spoji na 15 minut (standardně je 30). Vzhledem k tomu, že interval nočního provozu bude adekvátní víkendovému dennímu provozu, nebudou v tuto noc realizovány přestupní vazby na přestupních bodech (tj. čekání mezi jednotlivými spoji) a to včetně centrálního přestupního bodu Lazarská.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od trainzjohny » 18.6.2009 14:56

Mě by spíše zajímalo jak to bude v sobotu v noci probíhat v lazarské. Díky muzejní noci jezdí noční tramvaje v 1 minutovém intervalu a díky výluce mohou pouze přímým směrem. Pokud by se mělo zachovat garantované přestupování, pak každých 15 minut bude v lazarské na sebe čekat 18 travají !
Mmch - jak se bude řešit poloviční interval v úsecích kde jezdí dvě linky (řepy a 58/59, hostivař a 57/59...) to pojedou těsně po sobě nebo bude třeba 59 posunutá o 7-8 minut proti "svým" časům ???

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Damir Holas » 18.6.2009 14:37

martyn píše:Konsekvence víkendové výluky na Václaváku: v pátek večer a o víkendu se vozíčkáři tramvají do Řep tramvají nedostanou.
Že už mě to ani nepřekvapuje... :( #-o Zajímalo by mě, proč při téhle výluce nebude linkové vedení jako loni v srpnu při natáčení u Jindřišské, kdy se převlíkalo na Dlážděné, resp. Lazarské...

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od martyn » 18.6.2009 13:49

Konsekvence víkendové výluky na Václaváku: v pátek večer a o víkendu se vozíčkáři tramvají do Řep tramvají nedostanou. Devítka pojede přes Malou Stranu, což brání nasazení nízkých kachen.
Opravdu nebylo možné nasadit třeba dvě Škodovky? Ta trať už v horším stavu snad ani být nemůže...

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 4021 » 14.6.2009 17:01

milbi píše:Že to je například na http://www.ropid.cz (což je víceméně ofiko server), vím také, ale můj komentář byl ve vztahu k tomu, jak informuje své cestující DPP. Většina dotčených zastávek, které jsem navštívil, i web DPP mlčí, tramvaje jezdí po jiných trasách (10) nebo jinam (24). Když jsem kritizoval informační úroveň DPP při výluce Trojské před 14 dny přímo na DPP, tak mi tvrdili, že všechno je správně a na dotčených stanicích informace jsou. Bohužel si to nemyslím.
Ahá, jo ták, sorry, to sem blbě pochopil. No to souhlasim, DP na informování z vysoka kašle, nejen už na internetu jako od jakživa, ale poslední dobou i v terénu... :x

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 14.6.2009 15:02

4021 píše:Na PIDServisu jsou vždy všechny výluky hodně dopředu... se divim, že se pořád najdou lidi co se o to zajímají a neví o tom...
http://pidservis.ic.cz/report.php?no=611&style=standard
Že to je například na http://www.ropid.cz (což je víceméně ofiko server), vím také, ale můj komentář byl ve vztahu k tomu, jak informuje své cestující DPP. Většina dotčených zastávek, které jsem navštívil, i web DPP mlčí, tramvaje jezdí po jiných trasách (10) nebo jinam (24). Když jsem kritizoval informační úroveň DPP při výluce Trojské před 14 dny přímo na DPP, tak mi tvrdili, že všechno je správně a na dotčených stanicích informace jsou. Bohužel si to nemyslím.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 4021 » 14.6.2009 14:38

Na PIDServisu jsou vždy všechny výluky hodně dopředu... se divim, že se pořád najdou lidi co se o to zajímají a neví o tom...
http://pidservis.ic.cz/report.php?no=611&style=standard

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 14.6.2009 12:51

Nevím, jestli koukám blbě a jsem jen slepý, ale nikde jsem nenašel informace o výluce tram Palmovka-Kobylisy. Na stanicích dotčených linek se o tom tradičně mlčí a jízdní řády jsou obvyklé (s přihlédnutím k dlouhodobějším výlukám. To se nám to tedy DPP zase vyznamenal.

Odpovědět