Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
jendelin.i
Uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: 22.9.2008 10:56
Bydliště: 1500m přes kopec k 10 (+17 už teď 2000m)

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od jendelin.i » 04.11.2009 20:21

fibou píše:Těžko byla takováto cedule linky 8 a 36 k vidění, když takto ty linky nejezdili. A za další Sazka Arena na lince 8 není výluková, ale pravidelná trasa
Jsi si tím jistý? Výluka na Letné trvá tak dlouho, že už přežila několik trvalých změn :wink:

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od fibou » 04.11.2009 20:11

pawel píše:vypadá to, že sis to pořád ještě nepřečet pořádně. samozřejmě, že tyhle cedule byly k potkání v provozu (ve žlutočerné variantě, což z fotky - nevím proč - není patrné) - 20 asi jen výjimečně, ale 8 a 36 dennodenně cca od prázdnin 2008 až do včerejška.
V tom případě asi neznáš limkové vedení a teď si to asi zase nepochopil ty a ne já. Těžko byla takováto cedule linky 8 a 36 k vidění, když takto ty linky nejezdili. A za další Sazka Arena na lince 8 není výluková, ale pravidelná trasa :oops: :? :roll:

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od OMH » 03.11.2009 23:54

Bejvávalo....
trochu vzpomínek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od OMH » 03.11.2009 15:22

pawel píše:
fibou píše:Moje chyba - špatně sem si to přebral, sorry :) Já se lek, že si takovou ceduli potkal teď někde v provozu, a protože by mě to ani trochu už nepřekvapilo, tak sem se zděsil ;) Ale teď sem si to přečet pořádně a už vím, že to jsou cedule s dřívějška ;)
vypadá to, že sis to pořád ještě nepřečet pořádně. samozřejmě, že tyhle cedule byly k potkání v provozu (ve žlutočerné variantě, což z fotky - nevím proč - není patrné) - 20 asi jen výjimečně, ale 8 a 36 dennodenně cca od prázdnin 2008 až do včerejška.
20 byla jeden víkend provozována v 2xT3 (možná někde v FŽ budou fotky) a 36 zachycená ještě na Bílou Horu

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od pawel » 03.11.2009 14:13

fibou píše:Moje chyba - špatně sem si to přebral, sorry :) Já se lek, že si takovou ceduli potkal teď někde v provozu, a protože by mě to ani trochu už nepřekvapilo, tak sem se zděsil ;) Ale teď sem si to přečet pořádně a už vím, že to jsou cedule s dřívějška ;)
vypadá to, že sis to pořád ještě nepřečet pořádně. samozřejmě, že tyhle cedule byly k potkání v provozu (ve žlutočerné variantě, což z fotky - nevím proč - není patrné) - 20 asi jen výjimečně, ale 8 a 36 dennodenně cca od prázdnin 2008 až do včerejška.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 02.11.2009 22:38

Bobik píše:... ovšem konkrétně o téhle "změně" už se mluví/píše nějakou dobu. A není to jen o malejch JŘ - třeba na Let. Nám ZC trůní cedule jak - no ta velká, kde je to i namalovaný....
Máte pravdu, tato změna je opravdu medializována, ale jiné jsou na tom s mediální kampaní o nepoznání hůře.
A ještě k onomu "a dále po své trase" - zajímavé je, že například na d-1 hlásili až dodnes, že je linka odkloněna přes Pražský hrad (kupodivu hlášení o odklonu přes Čechův most bylo zamlčeno, a tak se zítra bude možná odliv dít i na Kamenické), ale v d-5 (Těšnov) nic takového nehlásí. Takový nahodilý (= rozdílný) způsob ohlašování "změn" je také trochu matoucí.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 02.11.2009 22:13

Mno, netvrdim že si za to "klienti" můžou vždycky sami a že je to vždy perfektní, to ne, ovšem konkrétně o téhle "změně" už se mluví/píše nějakou dobu. A není to jen o malejch JŘ - třeba na Let. Nám ZC trůní cedule jak - no ta velká, kde je to i namalovaný.
Add 4) tak to by mě taky zajímalo, ale tipuju že ne. No uvidíme zítra. Ale konkrétně dneska mě to napadlo taky, když jsem to celej den poslouchal, že ..."dále po své trase"... je vlastně kravina.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 02.11.2009 21:19

Bobik píše:Tak s tím naprosto souhlasím. Jednak stereotyp, jednak čtou jen něco (samozřejmě že to podstatný už ne). Takže i když mi na čele svítil nápis Podbaba, každý kolo se mě na Kulaťáku alespoň jeden zeptal jestli jedu na Šárku - a že to je v jízdním řádu. Ovšem to že platěj až od 3.11. to už si nikdo nepřečet (a že to už týden píšou ve všech možnejch novinách že až od třetího). A stereotyp - normálně 8 Podbaba, ale přes rok už jezdí na Šárku, takže zítra očekávám hromadný nadávky a údiv až se celý překvapený na Lotyšský pohrnou z 8 ven.
Jako cestující, byť pravidelný, poučený a navíc se zájmem o MHD nemohu souhlasit, že si za to kaštani mohou sami.
1.) Údaj Platí od v horní části jízdního řádu je dostatečně malý na to, aby si toho někdo nevšímal. Navíc dva dny před změnou (třeba i podstatnou) zmizí ze zastávek platné jízdní řády a pokud kaštan na sloupku neuvidí dva jízdní řády stejné linky vedle sebe, potom se mu nedivte, že si myslí, že je jízdní řád platný a kouká se na seznam zastávek. Ale to se tu už řešilo, že ze zákona, vyhlášky nebo čeho, je dopravce povinen vyvěšovat jízdní řády minimálně 24 hodin předem, ale není řešeno, kdy může odstranit původní. Bohužel. Škoda, že někoho nenapadlo využít bílou / žlutou plochu pod seznamem stanic k tomu, aby větším fontem bylo uvedeno Platí od XY. A platný jízdní řád by vyvěšen na provázku nebo vedle, pokud se vejde. A co se platnosti týká, tak při výluce Výstaviště byly jízdní řády dotčených linek vyvěšeny dvojmo, na jednom jízdním řádu Platí od 1.9.2009, na druhém Platí od 28.10.2009. Jasně, z hlediska platnosti platí vždy novější, ale protože "ten platnější" byl na provázku někde vedle, nemusel si toho někdo všimnout - viz kaštani, co na N. Holešovice hledali, kam jede linka 14, když tam není jízdní řád za sklem.
2.) Pravidelný cestující opravdu má stereotypy, takže po čase si zvykne na nějakou "novinku" a jízdní řády neřeší a vystačí si s hlášením. Přesto hlášení "a dále po své trase" by bylo záhodno rozšířit na "a dále po své trase do stanice X", ostatně u "a dále pokračuje po trase linky Y do X" také jde.
3.) Pokud pravidelný cestující slyší tři měsíce v kuse "linka je vedena odklonem...", potom je vůči tomuto hlášení imunní a nevnímá. Nepravidelnému kaštanovi, který se stejně řídí jízdním řádem nebo idosem je putna, že je odklon, protože to buď zjistil a vyhovuje mu to, nebo ani nevěděl, že to kdy jezdilo jinam. Tato hlášení bych omezil na prvních několik dnů výluky (u dlouhodobých max. týden).
4.) Ad Podbaba a Div. Šárka - bude se mezi Praš. mostem a Kulaťákem hlásit, že linka 8/20 je navrácena (odkloněna) na původní trasu, když nynější prohození bylo vlastně také součást jejich tras?

Sorry za dlouhý monolog :-), případně prosím přesunout do Informačních systémů, kam to patří možná i víc

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 02.11.2009 20:47

Tak s tím naprosto souhlasím. Jednak stereotyp, jednak čtou jen něco (samozřejmě že to podstatný už ne). Takže i když mi na čele svítil nápis Podbaba, každý kolo se mě na Kulaťáku alespoň jeden zeptal jestli jedu na Šárku - a že to je v jízdním řádu. Ovšem to že platěj až od 3.11. to už si nikdo nepřečet (a že to už týden píšou ve všech možnejch novinách že až od třetího). A stereotyp - normálně 8 Podbaba, ale přes rok už jezdí na Šárku, takže zítra očekávám hromadný nadávky a údiv až se celý překvapený na Lotyšský pohrnou z 8 ven.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 02.11.2009 20:32

Karosák píše:Osma taky na Čechově mostě ZC hlásí "bla bla a dále po své trase do zastávky Divoká Šárka". Ale měl jsem za to, že to je chyba v hlášení, nebo spíš tom, aby to tolik nemátlo. Ale tohle je pro řadového kaštana takovej blázinec, že jsou mu pravidla, nějaký žlutý čtverečky a trvalé či výlukové stavy ukradený a prostě to jede tam, kam s tím minule dojela Máňa. To ale nemění níc na faktu ,že je v barvách a grafice bordel, opravdu k :smt078 Nelíbí se mi to přítelé :evil:
Zrovna u tý osmy není to jedno? Pravidelný cestujicí to zjistí po první dnu výluky co kam jede a pak si zvykne a pro návštěvníka je to "pravidelná trasa".
Cestujicí nejsou tak blbí jak si myslíte. Pro normálního člověka je cesta MHD stereotyp. Viz když ještě nebyly T6 ve Strašnicích a 22 dostala docela masivně žižkovské T6. Taky cestujicí nastupovali jako do 7 třeba na Slavii, protože jediná souprava v T6 byla motolská 7.

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od fibou » 02.11.2009 20:09

OMH píše:Proč nesmysl?
Moje chyba - špatně sem si to přebral, sorry :) Já se lek, že si takovou ceduli potkal teď někde v provozu, a protože by mě to ani trochu už nepřekvapilo, tak sem se zděsil ;) Ale teď sem si to přečet pořádně a už vím, že to jsou cedule s dřívějška ;)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Karosák » 02.11.2009 20:07

Osma taky na Čechově mostě ZC hlásí "bla bla a dále po své trase do zastávky Divoká Šárka". Ale měl jsem za to, že to je chyba v hlášení, nebo spíš tom, aby to tolik nemátlo. Ale tohle je pro řadového kaštana takovej blázinec, že jsou mu pravidla, nějaký žlutý čtverečky a trvalé či výlukové stavy ukradený a prostě to jede tam, kam s tím minule dojela Máňa. To ale nemění níc na faktu ,že je v barvách a grafice bordel, opravdu k :smt078 Nelíbí se mi to přítelé :evil:

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od OMH » 02.11.2009 17:49

fibou píše:
OMH píše:Na cedulích ve vozech byla na P6 linka 8 a 20 výlukově značená.
Kde si takovej nesmysl potkal :shock:
Proč nesmysl?

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od fibou » 02.11.2009 17:14

OMH píše:Na cedulích ve vozech byla na P6 linka 8 a 20 výlukově značená.
Kde si takovej nesmysl potkal :shock:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Proxy » 02.11.2009 17:01

Absolut píše:Mám na to stejný názor, jako Dušan, ale musím konstatovat, že na dpp.cz není žádný manuál pro kaštany, co znamená žlutá cedulka a co znamená žlutý JŘ. Myslím, že v "hurá" létě někde nějaký takový popis byl, ale to už odvál prima vítr.
Já si pamatuju, že to byla loni na hurá-valentýna v letácích o novém označování zastávek, které už vlastně dnes také neplatí...

Bohužel v současné době vládne v grafice dopravního podniku totální zmatek a střídavě se používají různé grafické manuály :oops:

Odpovědět