Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Fořtík » 25.2.2010 23:23

Markus píše:willyjeff: Pěkné :D Umím si to celkem představit, zažil jsem už po Praze cestu busem, který ztrácel výkon. Řidič to mohl odstavit na nejbližší zastávce a nechat nás čekat na jiný, ale on byl frajer. Řekl, že to zkusí dojet na konečnou a to se mu taky povedlo. Nikoho ani nenapadlo nadávat, lidi byli rádi že se vezou. Pro takové věci mám pochopení. Vadí mi ale, když někdo jede jak h*vado s prostředkem MHD plným cestujících. Pohybuji se kolem rally, o to víc nesnáším agresivní a vůbec neohleduplné chování na silnicích v běžném provozu. Proto prudím, když tohle v MHD zažiju, je to zbytečné, hloupé a nebezpečné pro všechny.
Ano, toto znám. :lol: Pomatuji si, jak jsem měl asi druhou, maximálně třetí semostatnou směnu po zácviku a hned 11 h dělo na trojce. Dojel jsem okolo 6. hodiny na Lehovec, kde mi zdechnul první vůz. Na dotaz, jestli dovezu lidi do Libně na vlak jsem frajersky odpověděl, že ano. Dodnes na to vzpomínám... :lol:

Takové věci jsou od toho, aby si z nich vzal člověk poanučení - v mém případě bylo na místě přepravu odmítnout a odklidit se buď do Hloubětína, nebo na Harfu, protože za mnou již stál další spoj téže linky, který jsem, sice v dobrém úmyslu, ale přesto brzdil a který jel po celé své trase a ne jen kousek do Libně. ;-) Ale chybama se člověk učí, že? Ale co chtít po zelenáčovi, když mu teče tramvajácké mlíko po bradě... 8-)

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Markus » 25.2.2010 21:01

willyjeff: Pěkné :D Umím si to celkem představit, zažil jsem už po Praze cestu busem, který ztrácel výkon. Řidič to mohl odstavit na nejbližší zastávce a nechat nás čekat na jiný, ale on byl frajer. Řekl, že to zkusí dojet na konečnou a to se mu taky povedlo. Nikoho ani nenapadlo nadávat, lidi byli rádi že se vezou. Pro takové věci mám pochopení. Vadí mi ale, když někdo jede jak h*vado s prostředkem MHD plným cestujících. Pohybuji se kolem rally, o to víc nesnáším agresivní a vůbec neohleduplné chování na silnicích v běžném provozu. Proto prudím, když tohle v MHD zažiju, je to zbytečné, hloupé a nebezpečné pro všechny.

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Syrda » 25.2.2010 20:44

Damir Holas píše:
Syrda píše:Z důvodu havárie vody od 25. února do odvolání (cca 1 den) linka 292 nejezdí.
Nejedná se o sabotáž některého z pravidelných řidičů? :lol: Mít tenhle kolotoč v popisu práce, asi by mi brzo hráblo...
To nevím, ale v okolí výkopu byli 3 dělníci a 2 policisté... To nepočítám policajty mezi kontrolním stanovitštěm a začátkem objížďky (odhaduji min. 10 ks). To aby při čekání na zelenou někoho nenapadlo dělat co by se amíkům zdálo podzřelé.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Tonda Ježek » 25.2.2010 20:38

Syrda píše:Z důvodu havárie vody od 25. února do odvolání (cca 1 den) linka 292 nejezdí.
Odpoledne již jezdila 1 + 1 (Elektrobus + Ikarus).
Na busíku 3002 je porouchaná kotoučová brzda a čeká se na dovoz náhradních dílů z Itálie. Takže Ikarus bude na 292 ještě nějaký ten den kroužit po dobu nabíjení 3001.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 25.2.2010 20:33

Syrda píše:Z důvodu havárie vody od 25. února do odvolání (cca 1 den) linka 292 nejezdí.
Nejedná se o sabotáž některého z pravidelných řidičů? :lol: Mít tenhle kolotoč v popisu práce, asi by mi brzo hráblo...

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Syrda » 25.2.2010 20:27

Z důvodu havárie vody od 25. února do odvolání (cca 1 den) linka 292 nejezdí. Prasklo to v uličce na honím konci americké ambasády. Objížďka vede vedlejší ulicí, ale ta je sjízdná jen pro os. auta. 3001 se nabíjí v nemocnici.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od willyjeff » 25.2.2010 19:03

Markus píše:Ono také záleží, kdo s tím jede. Včera navečer jsme na lince 139 jeli s novým sorem rally. Na několika zastávkách brždění smykem, rozjezd plný plyn a na Družné jsme zastavili ... a než otevřel dveře, nějak to špatně zabrzdil a asi metr jsme poskočili, docela majstr :twisted:
Co si asi lidi museli myslet dnes v 19. pořadí linky 3, když mi přímo pod rámusákem na Výtoni začal střílet podvozek (a to jsem se celkem bál, aby to vypnutí podvozku "B" na voze 8068 pomohlo) a pak jsem jel s lidma na Ledovec na výměnu. Samozřejmě i přes maximální nášlap jsem víc jak 30 nevytáhl a nahoru na Karlák? 19 km.h-1. Jakékoliv dobrzďování na kolejovky (teda, ty péra tam musej bejt úplně vymlácený). Když jsem sjížděl z Hlávkova mostu na Vltavskou rychlostí 24km.h-1 tak ikdyž jsem zaparkoval, tak jsem zrychlil na 33 a musel opět na kolejovky. No byla to sranda :D Ale lidi si taky museli myslet že jsem *****...

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Markus » 25.2.2010 18:52

Ono také záleží, kdo s tím jede. Včera navečer jsme na lince 139 jeli s novým sorem rally. Na několika zastávkách brždění smykem, rozjezd plný plyn a na Družné jsme zastavili ... a než otevřel dveře, nějak to špatně zabrzdil a asi metr jsme poskočili, docela majstr :twisted:

Uživatelský avatar
zastavaman
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 07.2.2007 20:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od zastavaman » 25.2.2010 14:09

já tim taky jel :) a v porovnání s polkostim (nebo kdo to jezdí do říčan) nízkopodlažnim MANem nic moc, bohužel

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Absolut » 25.2.2010 13:46

Heč, já jsem s ním jel tenhe týden už asi 8x :) Začíná to na a-139 být běžné vozidlo

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MOp » 25.2.2010 12:55

Dokonce jsem s ním dnes jel - jelikož byl narvaný, ke kloubu jsem se nedostal.. Byla to moje první jízda kloubovou sorkou a musím říct, že jsem byl přijemně překvapen.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 25.2.2010 12:33

Info pro případné fotiče: Sor NB18 č. 6633 dnes na 107/4.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Tonda Ježek » 22.2.2010 17:34

Damir Holas píše:
Tonda Ježek píše:Včera klekly oba elektrobusy, takže pár dní tam budou kroužit Ikarusy.
Dneska před 17. hod. 3906 zatahoval a jezdil 3001.
Tak dnes by měl jeden elektrobus jezdit a po dobu jeho nabíjení zaskakuje Ikarsu.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od milbi » 22.2.2010 11:22

9001 píše:Smrad z výfuku je u dieselu celkem standartní pokud stál a motor vychnadnul.
Nevím, jak dlouho musí nějaký normální motor dieselu běžet, aby nekouřil, ale myslím, že cesta Bílá Hora - Pohořelec by měla na zahřátí stačit.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 21.2.2010 12:44

pár obrázků
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět