Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 16.6.2014 10:13

Vltavská je hodně náladová...
V pátek to nechalo vykysat 15T (což jsem jako řidič IAD potěšen Argentinská se dala projet na zelenou vlnu :lol: ). Dnes už opět šlapala jak hodinky

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 16.6.2014 7:41

parrot píše:Bertramka - Anděl. Nahoru je to teď snad ok, ale ve směru dolů často zastavují ty světla s předvěstí na křižovatce pod ul. Tomáškovou.
Není. Alespoň večer ne. Včera kolem 22h mě to zazdilo pod mostem, čočky původně na volno utekly před nosem. Důvod pro to nebyl, kolizní volno nepadlo. Auta vedle mě sice stála, ale dřív to běžně pouštělo tram i pokud byla zelená od Kartouzský. Po chvíli padlo na volno, ostatní 2 SSZ už v poho. Průjezd DC (kolem 23h) taky zlobil, po obligátním čekání na Bertramce se rychlost mírně nad 30km ukázala jako moc k plynulému průjezdu.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Karosák » 16.6.2014 5:37

...a prestoze je DAP na dolni Francouzske jiz hotov od patku, preferenci dosud nikdo neobnovil!!!

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 15.6.2014 18:05

kluci dovolte mi napsat pár postřehů...

Co jsem teď v posledních pár dnech koukal, tak... :)

Bertramka - Anděl. Nahoru je to teď snad ok, ale ve směru dolů často zastavují ty světla s předvěstí na křižovatce pod ul. Tomáškovou.
Horní Mírák - Grossáku prosím Tě všimnul jsem si že ten dlouhý "zásek" může mít spojitost s přechodem u Americké ul. Když na přechodu měli chodci zelenou, auta stály od spodu před přechodem a horní Mírák na ně čekal dlouhou dobu se zelenou.... Nevím, ale možná že je ten zásek spojený právě s tím:)
Dolní Mírák - dala by se prosím zkrátit odbočovací šipka pro auta, která odbočují okolo rohu budovy "Valdeku"? Ve chvíli kdy má tramvaj od shora již čočky na volno, mají současně auta ještě rozsvícenou odbočovací šipku a střihají to do Jugoslávské přímo před jedoucí tram.

potom se nám asi odevzdali do věčných lovišť přihlašováky na ul. Jana Želivského před křižovatkou s Jeseniovou ve směru od NNŽ na Biskupcovu a také na křižovatce Dělnická x Jankovcova ve směru od Manin na Libeňský most. Oboje křižovatky často zastavují vláčky víc než kdy předtím 8-)

Uživatelský avatar
7001
Uživatel
Příspěvky: 204
Registrován: 30.8.2004 8:31
Bydliště: V bezpečné vzdálenosti od Prahy...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 7001 » 07.6.2014 18:12

To potvrzuji, včera odpoledne při pátečních kolonách nebyl problém tam vyhnít 2 až 3 cykly. Preference už tam nešla ani cca 14 dní zpět kdy jsem tam byl naposledy.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 07.6.2014 18:01

Na Křížové dnes úplně bez preference. Podivně to tam funguje už dlouho, ale tak špatně jako dnes jsem to tam ještě "fungovat" neviděl. Běhalo tam pevné cosi. Od Braunovy jsem jednou projel až na třetí volno. Výzvová návěstidla potmě. Hlášeno na dispečink, hlásím i sem.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.6.2014 2:09

Tak jsem právě jezdil tzv. polonoc (= cca 14 až 24 hodin včerejšího dne) přes Pzeňskou a úsek Anděl - Bertramka v obou směrech byl více méně OK = při jízdě cca 40km/h (někdy 1x v celém úseku s mírným přibržděním) tzv. zelená (respektive volnová) vlna vyšla.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 06.6.2014 0:58

9001 píše:A je opravdu adekvátní do vexle takhle rychle jet pokud je řidičč stále odpovědný za směr?
Rychlost průjezdu určuje sama výhybka svým návěstidlem. Tudíž pokud nic nesvítí, tak pořád platí 10/15. To, že na návěstidle svítí rychlost vyšší, tím mi výhybka dává najevo, že o mě ví a že cestu pro mě připravila. Samozřejmě, že za vjetí do... bla bla bla. Ale jednou to má umět 50, tak ať to sviští! 8-)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 05.6.2014 14:32

9001 píše: A je opravdu adekvátní do vexle takhle rychle jet pokud je řidičč stále odpovědný za směr?
No počkej, to se nám trochu točíš v kruhu ne? Kdyby platilo, co říkáš (jestli je nutný jezdit tahkle rychle), tak vůbec žádná rychlostní výhybka nemusí vznikat :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 05.6.2014 12:54

Bobik píše:
Karosák píše:Ale do odbočky myslím víc než 30 nebude, ne? Myslím, že to je optimální zátěž na jazyk při tom poloměru odbočení....
Má tam bejt do odbočky 40. A je to konstrukčně "normální drážní čtyřicítková vexle", akorát upravená na tram provoz, takže co by to jazyk nevydržel.

Já současným stavem strádám :D , musím do tý vexle brzdit. 8-)
A je opravdu adekvátní do vexle takhle rychle jet pokud je řidičč stále odpovědný za směr?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 05.6.2014 12:33

Karosák píše:Ale do odbočky myslím víc než 30 nebude, ne? Myslím, že to je optimální zátěž na jazyk při tom poloměru odbočení....
Má tam bejt do odbočky 40. A je to konstrukčně "normální drážní čtyřicítková vexle", akorát upravená na tram provoz, takže co by to jazyk nevydržel.

Já současným stavem strádám :D , musím do tý vexle brzdit. 8-)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 05.6.2014 12:26

No, já slyšel, že na srdcovce je výrobní vada, takže nadále 30/30.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 05.6.2014 12:24

No dal bych tomu rok, podle mě to je na DÚ. Ale do odbočky myslím víc než 30 nebude, ne? Myslím, že to je optimální zátěž na jazyk při tom poloměru odbočení Z:idea: Jinak já současným stavem nestrádám, stejně ti křižovatka nedá víc a až se tam bude vypouštět tunel...radši nemyslet :?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 05.6.2014 12:18

Bobik píše:půl roku až rok se bude ladit, pak se bude čekat na konec zkušebního provozu
Když už jsi to nakousnul - jak dlouho se bude ladit a zkoušet rychlostní výhybka na Prašňáku, než se tam dočkáme slibovaných 40/50? #-o

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.6.2014 11:18

Myslím, že do antipreference TRAM patří i další, v Praze přímo, patologické zdržování TRAMvají následujícím typem situací:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět