Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 22.11.2015 20:03

Bobiku, podle mého názoru by neměla fungovat podle vexle. Zatahující vlaky mají Vozovnu obvykle jako výstupní zastávku a zastávkové pobyty se kvůli tomu velmi liší. Nelze rozumně nastavit čas pro začátek volna. Buď se tam bude zbytečně čekat na zatažení, nebo se bude zbytečně blokovat Evropská (což považuji za dopravně nevhodné a netaktické), a nakonec s tou kličkou budeš muset třeba jít stejně.

Řešení s kličkou je primitivní a funkční. Při zatahování to padá obvykle hned a nikdo není zbytečně omezován. A myslím, že většině z nás trocha pohybu navíc vůbec neuškodí, nehledě na to, že kabinu při kontrole vozu stejně obvykle opustíš.

V cílovém řešení by měly být přestavníky používány pro SSZ. A to tak, aby nebylo zbytečně vybíráno a prodlužováno volno přímo, když bude postavená výhybka do vozovny. Rovněž bude parametricky nastavitelné přihlašování pomocí EOV, což bude využitelné pro vlaky od Divoké Šárky, které všechny nyní jezdí manipulačně. Jinak jsem rád, že SSZ je opět v dynamice, protože ten pevný program jsem pozoroval v noci a bylo to děsné.

Dotaz hlavně pro Žižkovské: co byste říkali na zatahování na kličku? Díky

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 22.11.2015 20:00

No když tam máš výstupní a taháš ven nějakýho váguse, nebo jdeš i jen projít a nevíš kdy to padne, pak čekáš napodruhý a zdržuješ, tak je lepší klička. Při zátahu na ŽI se taky staví před kulichem a až po vysypání popojedeš. Nevím, mě to víc vyhovuje takto, ale chápu Tě se sólem :-P ...

Ta Vršovická je teda špatenka.
Pravda DC se to dá proplout jako kdysi, ale ZC je třeba to plazit cca 20-25, aby to bylo do jízdy. To je zase slabota :-S
Naposledy upravil(a) Karosák dne 22.11.2015 20:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 22.11.2015 17:08

ZXS91 píše:...fungovala VozVoko tak, jak by měla, tedy do vozovny na kličku, paráda :)
Tak jak by měla? Děláš si legraci? Neměla by náhodou fungovat sama, automaticky podle vexle?
Jinak ano, už to tam zase nefunguje jako předtím - musí se s kličkou.

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vlakoň » 21.11.2015 15:53

von Špilberk píše:Já už včera nostalgicky vzpomínal. Při cestě od Nádr. Vršovice k Bohemce jsem stál na obou semaforech...
Jediné pozitivum je, že se to večer stále vypíná...
O víkendu to přes den bohužel kvoká. Klasická křižovatka made in Praha - všichni mají červenou a čumí na sebe, ve volném směru nikdo není... =D>

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 21.11.2015 12:52

No ale v noci, když jsem zatahoval (cca 1:00) fungovala VozVoko tak, jak by měla, tedy do vozovny na kličku, paráda :)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 21.11.2015 8:48

Karosák píše: Doufám, že brzy vyladí, nechci ještě nostalgicky vzpomínat na sled pevných cyklů.
Já už včera nostalgicky vzpomínal. Při cestě od Nádr. Vršovice k Bohemce jsem stál na obou semaforech. Auta plná zelená a tramvaj stojí a čumí než to padne. S pevným cyklem se dalo vyjet z Nádr. Vršovice a přistát na Bohemce bez zastavení.
Takže zase dočasné provizórium. Jen doufám, že jednotkou dočasnosti nebude 1 Divoká Šárka. :prase
Jediné pozitivum je, že se to večer stále vypíná...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 19.11.2015 20:14

Je pravda že takto souvislý bojkot, jako je na Evropské podporuje spekulace.

Jinak preference na Vršovické se přirozeně jako vždy zatím nekoná. Budiž na místě Eltodo a chci věřit, že ladili. Ale třeba Bohemians ZC luxusní pruda-plná zelená a tram+bus na stůj. Odbocujici do Sportovní hezky nalezou na koleje a když vám to po cca 15 vteřinách padne...tak není kam. To by si pán S_bahnfahrer mlaskal. Doufám, že brzy vyladí, nechci ještě nostalgicky vzpomínat na sled pevných cyklů.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 19.11.2015 9:32

Není za tím nějaké politické intrikování? Že by tvůrce programu dostal zadání, aby někoho nepreferoval, nebo že by nějaký poddispečer na rozkaz od šéfa mačkal tlačítka, aby tramvaje trolloval? Výsledkem pak bude změna nějaké dotace, odvislé od plynulosti provozu, ať už do plusu nebo mínusu...

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Pepa » 19.11.2015 9:04

Vokovice: ale ze začátku to tam tak fungovalo, když jsi chtěl do vozovny, šel jsi se navolit a tradá, všichni spokojení... tohle co tam je teď stojí za ...

A celkově Evropská mě včera deptala, na Dejvický v čase a v Šárce o 4 pozdě :evil: Ještě nechápu vjezd do smyčky na vnitřní kolej pro linku 5, večer jsem tam čekal a čekal a čekal, auta zelená, ale žádné nejelo, cestující nervní... Přitom s linkou 26 na vnější kolej se mi to nestalo, tam to padá hned.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 19.11.2015 7:29

<stesk>
Krematorium Strašnice:
Tramvaje vypadají celkem dobře.
Odbočení vlevo směrem do města hůř.
Přechody u zastávky katastrofa. U kytek si postojíte klidně dvě zelené na Vinohradské. Velmi příjemné.
Takhle opravdu už nikdo na zelenou čekat nebude.
</stesk>

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 19.11.2015 3:45

Ha - koukám že jsem univerzální viník. :lol: Ne, to jsem nebyl já, já 1 teď nějakou dobu neměl.
(ale to neznamená, že bych se ti tam taky nenacpal 8-) )

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 18.11.2015 22:09

Tak musíš taky počkat, tam zkrátka čekají všichni. Ale třeba při tom čekání uvidíš Bobika, jak se před tebe nacpe s 1, když má být minutku za tebou. Nebo to nebyl on? To je buřt, svedem to na něj :-D

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 18.11.2015 21:46

Bobik píše:Tak všecko zlý je k něčemu dobrý, když chceš do vozovny, nemusíš vybíhat s kličkou, stačí jen počkat... počkat... počkat... :lol:
A když nechceš do vozovny... :D

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 18.11.2015 21:35

Tak všecko zlý je k něčemu dobrý, když chceš do vozovny, nemusíš vybíhat s kličkou, stačí jen počkat... počkat... počkat... :lol:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 18.11.2015 20:49

Takže:
Demínka, 9 koleček 11 a chovala se standardně a vcelku preferenčně. Žádná závada nezpozorována.
Olšanské nám. i NNŽ od Olšanské v pořádku.

A teď:
Sparta od Špejcharu- opět nepadá předzvěst a VN se rozsvěcí až blízkým prihlasovakem.

A vozovna Vokovice -děs a hrůza!!! Ještě horší než Horoměřická, nebo Džbán. Volno přímo je jen asi 10-15 s., jinak se neustále dokola vybírají všechny možné i nemožné fáze, včetně různě rozmístěných chodeckych zelených a odbočení do/z vozovny. Bohužel jsou všechny fáze celkem dost dlouhé. Bajvoko je tam 60sek. cyklus, takže to vyzerete skoro vždycky, ideálně po zavření dveří. Dynamika neexistuje. Opravdu moc, moc prosím o urgenci k nápravě. Takovouhle signalizační ohavnost jsem fakt dlouho neviděl.

Odpovědět