Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3139
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 12.1.2008 14:41

Proxy píše:...Zábava na n+1 je v tom, že většinu revizorů již znám od vidění z práce a někteří zapomínají, že se mnou třeba včera něco dlouze řešili na stanici...
Jen na některé nenarazíš (nebo oni na tebe) viď ... :roll:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Proxy » 12.1.2008 14:38

Jabberwocky píše:Zároveň ale jen tak nezmizejí - když je vytlačíte z jednoho místa, přesunou se na jiné. Vytlačíte je z tramvají, bác ho, budou v autobusech. Vytlačíte je z Václaváku, přesunou se do Vršovic. To by za každým musel permanentně stát policajt nebo revisor. Pud sebezáchovy funguje v každém tvoru nejdéle a vynalézavost vedoucí k přežití nezná hranic - takže s tím vymíráním bych moc nepočítal.
Zajímavé je, že když jsem byl vloni ve Vídni, tak jsem na "bezdomovce" téměř nenarazil. Viděl jsem pouze jednu rumunskou žebračku, ke které se během čtvrt hodinky dostavila hlídka městské policie :wink:
Docela mne zarazila zpráva, že Dopravní podnik jim hodlá nabídnout nějaká volná místa, což je divné, když zároveň většinu dělnických profesí ruší - napadá mne jediné: zaměstnal bych lidi z ulice jako prohlížeče souprav metra a tramvají na konečných stanicích Z:idea:

Tonda Ježek píše:Také mám v poslední době stejné zkušenosti (samozřejmě počítám jenom cesty, kdy nejedu v DP outfitu). Asi už nestojím za pozornost ani revizorům :smt022
To já mám přesně opačné zkušenosti. Když jedu v civilu, tak se na mne revizoři vždy hladově vrhnou a pak je na nich vidět těžké zklamání, když vytáhnu legitku :lol: a nemůžou mi nic vytknout, protože mám kupón nový řádně vyplněný a nikoliv jen služebák :wink:
Zábava na n+1 je v tom, že většinu revizorů již znám od vidění z práce a někteří zapomínají, že se mnou třeba včera něco dlouze řešili na stanici...

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Jabberwocky » 12.1.2008 13:36

On je ten problém opravdu velmi složitý. Pod souhrnný pojem bezdomovec spadá spousta kategorií lidí, kteří spolu původně neměli nic moc společného. Potíž je v tom, že na ulici člověk velmi rychle ztrácí základní civilisační návyky a pak je dost těžko získává zpět. Mnohý bezdomovec není bezdomovcem jen proto, že je chudý či nemá kam jít, nýbrž také proto, že ztratil schopnost integrovat se do společnosti a fungovat v ní. To ho pak odsouvá na okraj a opakovaně sráží dolů. K tomu pak ještě ten nešťastný chlast (ovšem jaké jiné "potěšení" na ulici ještě zbývá?) a kruh se uzavírá... :-(
Problém bezdomovectví je jako celek v zásadě neřešitelný. Pomoci se dá těm "nadějnějším", které ulice nesemlela, ale ti ostatní jsou v háji. Nikdy nezvládnou fungovat ve společnosti orientované na výkon, když žádný výkon nejsou s to podat. Zároveň ale jen tak nezmizejí - když je vytlačíte z jednoho místa, přesunou se na jiné. Vytlačíte je z tramvají, bác ho, budou v autobusech. Vytlačíte je z Václaváku, přesunou se do Vršovic. To by za každým musel permanentně stát policajt nebo revisor. Pud sebezáchovy funguje v každém tvoru nejdéle a vynalézavost vedoucí k přežití nezná hranic - takže s tím vymíráním bych moc nepočítal.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 12.1.2008 12:34

S těma houmlesákama je to opravdu otřesné. Už se to tu také probíralo, ale je nutné si uvědomit, že v takovéhle situaci se vskutku může rázem ocitnout každý z nás vzhledem k situaci v tomhle státě, který slušným lidem hází klacky pod nohy. Určitě problém bezdomovců v mhd nevyřeší revizor. Tento problém musí především začít řešit stát! Je jasné, že ne každý bezdomovec bude mít zájem započít nějakou změnu k lepšímu, ale ty solidnější by jistě měli zájem o návrat do společnosti. A ti co ten zájem mít nebudou mají smůlu (takový ty echt) - časem vychcípají v mrazech, nebo na neléčené nemoce.

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 12.1.2008 10:43

Tonda Ježek píše: Také mám v poslední době stejné zkušenosti (samozřejmě počítám jenom cesty, kdy nejedu v DP outfitu). Asi už nestojím za pozornost ani revizorům :smt022
Aspoň se nemusíš zdržovat vytahováním lítačky :D
fricoolinek2 píše:A co dělá takový revizor houmlesákem? Nechá ho (raději) na pokoji?
Mno spíše ho si s nim - třeba já a parťák s kolegou - pokecáme :lol: a vyhodíme ... Co si na něm vezmeš :roll: , je to kritickej případ, který jen vadí společnosti. Nejhorší je že do toho srabu můžeš spadnout velice rychle, máme bohužel tuhle zkušenost s naším bývalým kolegou, který měl problémy se ženou a dítětem, ta ho vyhodila a on zkončil na ulici. :cry: A byl to dobrej chlap mladej ...
Když jsou slušný, tak odejdou sami ven, ale když ne tak rukavice a vyhodit, ale to se spíše děje na nočních než přes den.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od fricoolinek2 » 12.1.2008 0:52

A co dělá takový revizor houmlesákem? Nechá ho (raději) na pokoji?

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Tonda Ježek » 11.1.2008 23:39

Oskar píše:Mě by spíš zajímalo, kde se v těch revizorech bere ten odhad na lidi. Sám se řadím mezi rizikovou skupinu (mladý člověk s batohem na zádech :) ) a přesto mě obvykle nechají kolem sebe bez problému projít. A to nezávisle na tom, jestli si začnu myslet: "Jen si mě pěkně zkontrolujte, když už jsem utratil tolik peněz." nebo když se budu tvářit: "Kruci, mám ten kupon vůbec ještě platný?"

Ale možná že to všechno je jen náhoda, že na mě zrovna nenatrefují.
Také mám v poslední době stejné zkušenosti (samozřejmě počítám jenom cesty, kdy nejedu v DP outfitu). Asi už nestojím za pozornost ani revizorům :smt022

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Oskar » 11.1.2008 22:53

Mě by spíš zajímalo, kde se v těch revizorech bere ten odhad na lidi. Sám se řadím mezi rizikovou skupinu (mladý člověk s batohem na zádech :) ) a přesto mě obvykle nechají kolem sebe bez problému projít. A to nezávisle na tom, jestli si začnu myslet: "Jen si mě pěkně zkontrolujte, když už jsem utratil tolik peněz." nebo když se budu tvářit: "Kruci, mám ten kupon vůbec ještě platný?"

Ale možná že to všechno je jen náhoda, že na mě zrovna nenatrefují.

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od VareckaJ » 11.1.2008 22:46

watermelon píše:
Varecka píše:Já sem se třeba několikrát setkal že to dítě prostě jen vyprovodil ven a pak revizor odešel ...
....a co bys chtěl s tím dítětem provést? nehledě na to, že většina revizorů děti vůbec nekontroluje...
chápu že nikdo by na fízly čekat nechtěl, ale podle mě by to tak mělo být, nějak zjistit čí to dítě je, nebo mu vyhrožovat že mu řeknem kdo je ježíšek a on to hned vyklopí :D :) ...

watermelon

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od watermelon » 11.1.2008 22:24

Varecka píše:Já sem se třeba několikrát setkal že to dítě prostě jen vyprovodil ven a pak revizor odešel ...
....a co bys chtěl s tím dítětem provést? nehledě na to, že většina revizorů děti vůbec nekontroluje...

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od VareckaJ » 11.1.2008 21:10

Já sem se třeba několikrát setkal že to dítě prostě jen vyprovodil ven a pak revizor odešel ...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 11.1.2008 17:02

trainzjohny píše:
MF píše:Kdysi dávno, tedy v době kdy jsem za mhd ještě platil celých asi 30 kč/m jsem zapoměl doma legitku. ....
Byla to ale jiná doba.
Já dneska neplatím o moc víc,ale za rok, to je lepší. A pak že se jen všechno zdražuje :lol:
Až ten podnik rozprodají úplně, tak nám možná i ty tramvajenky seberou. Zatím ale platí i u jiných dopravců - byť jen ve městě.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3139
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 11.1.2008 16:55

MF píše:Kdysi dávno, tedy v době kdy jsem za mhd ještě platil celých asi 30 kč/m jsem zapoměl doma legitku. ....
Byla to ale jiná doba.
Já dneska neplatím o moc víc,ale za rok, to je lepší. A pak že se jen všechno zdražuje :lol:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 11.1.2008 16:22

trainzjohny píše:Rodič to v doplatkové pokladně udělat může pouze pokud na špunta zavolá revizor PČR, bo dítě obyčejně sebou doklady nemá (pokud má pas - jediný uznatelný doklad, tak je to OK). Zaplatit na místě klidně může, tomu nic nebrání.
Kdysi dávno, tedy v době kdy jsem za mhd ještě platil celých asi 30 kč/m jsem zapoměl doma legitku. Jeli jsme tenkrát někam s babičkou a v Lazarské mě kontroloval revizor. Seděl jsem jinde než babička a při kontrole jsem vykřikl: babi, já zapoměl doma legitku! No a vzhledem k situaci revizor správně vyhodnotil, že si asi jen tak takovouhle rychlou výmluvu dítě nevymyslí a když to ještě babička stvrdila slovy ježišmarjá tak jsme vystoupili revizor povídá ať počkáme až tramvaj zajede za roh a pustil nás. No a my jak blbci šli pěšky na Výtoň, kde babička bydlela pro legitku :wink:

Byla to ale jiná doba.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3139
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 11.1.2008 15:25

Rodič to v doplatkové pokladně udělat může pouze pokud na špunta zavolá revizor PČR, bo dítě obyčejně sebou doklady nemá (pokud má pas - jediný uznatelný doklad, tak je to OK). Zaplatit na místě klidně může, tomu nic nebrání.

Odpovědět