Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Fořtík » 13.1.2008 11:01

Zjevně omezenou schopnost pohybu a orientace mají i opilci. A těm tedy já místo k sezení neuvolňuji. :lol:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 13.1.2008 11:00

Oskar píše:Připádá mi už tak dost úchylné, aby se člověk, co chodí o holi, musel o místo k sezení domáhat průkazkou ZTP. Když vidím nastupovat člověka o holi, nebo s jinak zjevnou omezenou schopností pohybu a orientace, uvolňuji místo automaticky, bez ohledu na to, jestli je označené zeleným křížkem.

Já jak koho. Když mají někteří sílu courat hodiny po tržnicích a hřbitovech, tak ať postojí. Když tahají sebou narvaný tašky tak to znamená, že určitě nejdou od doktora... Krom toho kdo si kde a jestli vůbec sedne rozhoduje pracovník dopravce, tedy já :lol:

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Oskar » 13.1.2008 10:35

Připádá mi už tak dost úchylné, aby se člověk, co chodí o holi, musel o místo k sezení domáhat průkazkou ZTP. Když vidím nastupovat člověka o holi, nebo s jinak zjevnou omezenou schopností pohybu a orientace, uvolňuji místo automaticky, bez ohledu na to, jestli je označené zeleným křížkem.

Uživatelský avatar
Beatlesák
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 07.4.2005 12:16
Bydliště: Neratovice/Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Beatlesák » 13.1.2008 1:06

cwapa píše:Já mám průkazku ZTP a chodím o fr. holi. Dost často se mi stává ,že když přijdu k místu pro invalidy ,vyndám průkazku a chci aby mi pustili sednout ,a to jak v tramvaji tak i v metru ,tak místo aby mi pustili sednout ,tak mi často ukazují jízdenky. No a pak říkají ,že mysleli ,že jsem revizor. Naposled jsem musel jednu "paní" asi tři minuty přesvědčovat ,že si chci jen sednout. Jakoby nějaký revizor chodil o holi. :D
To mi připomíná tu historku, jak někdo někde vyprávěl o tom, že si chtěl v tramvaji od někoho koupit jízdenku a jak mluvil potichu a měl v ruce korunu, tak mu osoba který se ptal ukázala jízdenku v domění že je to revizor :lol: . Myslím že to bylo v "Nikdo není dokonalý" nebo podobném televizním bazmektu.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od cwapa » 13.1.2008 0:34

Já mám průkazku ZTP a chodím o fr. holi. Dost často se mi stává ,že když přijdu k místu pro invalidy ,vyndám průkazku a chci aby mi pustili sednout ,a to jak v tramvaji tak i v metru ,tak místo aby mi pustili sednout ,tak mi často ukazují jízdenky. No a pak říkají ,že mysleli ,že jsem revizor. Naposled jsem musel jednu "paní" asi tři minuty přesvědčovat ,že si chci jen sednout. Jakoby nějaký revizor chodil o holi. :D

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od VareckaJ » 12.1.2008 19:29

gdyby se tu našel nějakej revizor co by chtěl doprovodit v šichtě tak at se ozve, mě by zajímalo kolik lidí za den chytí atd. Prostě chci vidět pozorně jak práce kontrolora probíhá :) ( Samozřejmě bych byl nenápadný jako 008 / Bond je mrtvej :D / )

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 12.1.2008 19:05

jara píše:
davidtk píše:maminy s kočárkama nedělám,
No protože na to dítě co by bylo v kočárku po tomto by jsi mohl platit alimenty co :-)
Ne proc :D :D ale je mi to trochu proti srsti, ikdyz nikdo nema zadnou vyjimku (-X na druhou stranu to je člověk od člověka :roll:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od jara » 12.1.2008 18:56

davidtk píše:maminy s kočárkama nedělám,
No protože na to dítě co by bylo v kočárku po tomto by jsi mohl platit alimenty co :-)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od jara » 12.1.2008 18:54

P_V píše:Nebyl to nějaký kapsářský trik, zmást klienta nejapnou otázkou a získat tak pár sekund na prošacování?
Nevím. Ale ten kluk vypadal trošku sjetej :-) Ale nic mi nechybí.

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 12.1.2008 18:53

Problém bezdomovectví je opravdu těžký ... Jak jsem psal, náš kolega takle dopadl a dá se zpozorovat někde mezi Smícháčem a Lukama. Ale proste když se chce, tak se dá vždycky najít nějaké východisko, ikdyž by to mělo trvat třeba 2-3 roky. Vím že se to říká dobře, mám byt, práci a nemám žádný problém, ale prostě pořád si stojím za tím, že kdo chce, tak se z nějakejch s****k dostane.
Pokud jde o ty tzv rizikové skupiny, tak my tak nějak poznáme kdo tu lítačku či jízdenku nemá a ten zbytek je o náhodě. Některé slečny při kontrole nadhodí že jsou pořád kontrolované, ale člověk jim prostě nemůže říct že si ji vybral jenom kvůli tomu že je to kočka :lol: Takže výběr je skoro náhodný, ale většinou se člověk prostě nedokáže tvářit normálně když ví že tu jízdenku nemá.
Co máte s těma uniformama? :lol: :lol: v PP máte jasně dáno, že se prokazujeme jen odznakem a na vyzvání průkazem :lol: je to sice kravina, páč sme vidět, ale nechápu některý lidi co překrucují drážní zákon a myslí si na co my nemáme právo ikdyž v pravu jsme :lol:
S těma dětma je to těžký, když je čas nebo když fakt člověk něco chce dělat, tak si PČR zavolá a je mu jedno že dítěti je 12, 13 let, má mít jízdenku jako každej jinej a když ji nemá, tak musí zaplatit přírážku, jako každej jinej. Někdo "je dělá" někdo ne, maminy s kočárkama nedělám, ikdyž bych uspěl, páč ony si myslí že nic nemusí, páč se na ně každej vykašle, ale to bych musel brát opravdu všechno....

watermelon

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od watermelon » 12.1.2008 18:46

....a co bys chtěl s tím dítětem provést? nehledě na to, že většina revizorů děti vůbec nekontroluje...[/quote]
chápu že nikdo by na fízly čekat nechtěl, ale podle mě by to tak mělo být, nějak zjistit čí to dítě je, nebo mu vyhrožovat že mu řeknem kdo je ježíšek a on to hned vyklopí :D :) ...[/quote]

to by nemělo cenu... na tom si revizor nic nevezme... to je tak jako bys šel po maminkách s kočárkem nebo po starších, co vypadají staře, ale je jim třeba 60... takoví lidé to čato nemají, ale spíš jim to projde :o)
nebo když vidíš nějakýho ne moc upravenýho kaštana... nemá cenu to ani psát...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4073
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od P_V » 12.1.2008 18:03

jara píše:Nedávno se mi stala dosti kuriozní věc. Stojím u tramvaje na Kobylisích a přijde ke mě kluk tak 16-17 let. A ptá se "prosím vás kde najdu metro" A já jsem se na něj otočil jestli si nedělá srandu. A řikám nevím jaké hledéte ale tady je vstup do metra. Je to cečko zastávka kobylisy. A on odpoveděl "Ale tam jsou revizoři !!!!!!!". Tak prý kde je jiné metro. Tak jsem mu řekl, že to nevím neb revizor může být i v tramvaji či autobusu. Tak na mě koukal jak když jsem marťan. A odešel k pani vedle mě stojicí a vše se opakovalo.
Nebyl to nějaký kapsářský trik, zmást klienta nejapnou otázkou a získat tak pár sekund na prošacování?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 12.1.2008 18:00

jara píše:Nedávno se mi stala dosti kuriozní věc. Stojím u tramvaje na Kobylisích a přijde ke mě kluk tak 16-17 let. A ptá se "prosím vás kde najdu metro" A já jsem se na něj otočil jestli si nedělá srandu. A řikám nevím jaké hledéte ale tady je vstup do metra. Je to cečko zastávka kobylisy. A on odpoveděl "Ale tam jsou revizoři !!!!!!!". Tak prý kde je jiné metro. Tak jsem mu řekl, že to nevím neb revizor může být i v tramvaji či autobusu. Tak na mě koukal jak když jsem marťan. A odešel k pani vedle mě stojicí a vše se opakovalo.
Lidi jsou různí. Mě se takhle začli ptát nějací cizinci samozřejmě plynulou angličtinou (vždyť tu musí každý znát přece!) jak se kam dostanou a já jim odpovídám: chleba s máslem, vepřo knedlo zelo, kaviárový toust a oni tak pokyvovali jako že rozumí :D Byla to ohromná legrace, protože zase něco pronesli a já zase na ně: pečené kuře, plněný papriky a oni zase koukali a pokyvovali jako že chápou a rozumí :lol: :lol: No odešli i když se vlastně nic nedozvěděli. Ale to už jsme od tématu...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od jara » 12.1.2008 17:18

Nedávno se mi stala dosti kuriozní věc. Stojím u tramvaje na Kobylisích a přijde ke mě kluk tak 16-17 let. A ptá se "prosím vás kde najdu metro" A já jsem se na něj otočil jestli si nedělá srandu. A řikám nevím jaké hledéte ale tady je vstup do metra. Je to cečko zastávka kobylisy. A on odpoveděl "Ale tam jsou revizoři !!!!!!!". Tak prý kde je jiné metro. Tak jsem mu řekl, že to nevím neb revizor může být i v tramvaji či autobusu. Tak na mě koukal jak když jsem marťan. A odešel k pani vedle mě stojicí a vše se opakovalo.

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od VareckaJ » 12.1.2008 14:54

Oskar píše:Mě by spíš zajímalo, kde se v těch revizorech bere ten odhad na lidi. Sám se řadím mezi rizikovou skupinu (mladý člověk s batohem na zádech :) ) a přesto mě obvykle nechají kolem sebe bez problému projít. A to nezávisle na tom, jestli si začnu myslet: "Jen si mě pěkně zkontrolujte, když už jsem utratil tolik peněz." nebo když se budu tvářit: "Kruci, mám ten kupon vůbec ještě platný?"

Ale možná že to všechno je jen náhoda, že na mě zrovna nenatrefují.
Já mam na ně štěstí v metru, včera mě kontroloal tak v 17:00 v tramvaji kde bylo 5 lidí v Modřanech , zrvona když sme tam šermovaly s kámošem s fotákama :D, no tak sme vytáhli legitky a ok.
Ale ted k tý myšlence, dost často v metru revizory potkám a oni mě jenom přehlídnou a to sem taky RIZIKOVÁ skupina. :D ale jednou na kačáku kontrola u cvakáčů jízdenek připravení na lidi co vylezou z metra, a v metru maji revizoři modý /tmavě/ bundy, a v tu chvíli těsně předemnou se přiřítil od dozorčího metra ( myslim to okýnko ) a přišel ke klukovi vedle mě, přitom byl slušněji oblečen než já ... ale měl bílo červenou bundu s modrym pruhem :D

Odpovědět