Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 13.1.2008 15:45

fricoolinek2 píše:
MF píše:
Stříbrný pásek se kopíruje těžko, ale kus staniolu z čokolády je taky věrohodný ne? :lol:
Ten pásek je snad holografickej - mění barvu, ne?
No a když tu průkazku šoupneš do tlustýho plastovýho obalu, který je navíc špinavý a ještě ke všemu se budeš tvářit na revizora přiblble s napůl vyplazeným jazykem a s očima v sloup, tak myslím, že tvůj průkaz uzná :D

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od fricoolinek2 » 13.1.2008 15:38

MF píše:
Stříbrný pásek se kopíruje těžko, ale kus staniolu z čokolády je taky věrohodný ne? :lol:
Ten pásek je snad holografickej - mění barvu, ne?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 13.1.2008 15:36

9001 píše:Hůl nemusí mít všichni slabozrací.

Průkazky jsou ošetřeny stříbrným páskem obdobně jako legitky DP. Takže to kopírování asi nepůjde moc dobře
Kdysi jsem měl možnost ZTP průkazku zakoupit, ale na co? Stejně jsem jezdil na černo :D

Stříbrný pásek se kopíruje těžko, ale kus staniolu z čokolády je taky věrohodný ne? :lol:

Já totiž ani nevím jak vypadají legitky či kupony, nebo průkazky. Prostě mě to nezajímalo a nezajímá.

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od VareckaJ » 13.1.2008 15:29

já bych se raději vrátil k tomuto tématu, ale jinak pokec zajímavej :)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 13.1.2008 15:27

Hůl nemusí mít všichni slabozrací.

Průkazky jsou ošetřeny stříbrným páskem obdobně jako legitky DP. Takže to kopírování asi nepůjde moc dobře

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 13.1.2008 15:19

Je jasné, že některá postižení nejsou vidět. Třeba tlak. S člověkem to může seknout (změna teploty při přechodu do tramvaje) a je lepší když to s ním sekne když sedí, než když stojí.

No jinak takový průkaz ZTP kdysi nebyl zas takový problém získat za jistý obnos. Dnes už asi ne a tak zbývá jej zfalšovat. Když je k dispozici originál, tak to asi taková práce nebude. S průkazem si sedneš, jedeš grátis, či se slevou... Myslím, že revizoři sice mají nějaké specimeny, ale nesetkávají se s pravými zase tak často, aby odhalily falz.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od fricoolinek2 » 13.1.2008 15:14

9001 píše:
Proxy píše:Já si myslím, že když se někdo belhá o holi, nebo má nohu v sádře - tak by mělo být uvolnění místa k sezení automatické :roll: Spíš mi vadí různí průkazkáři bez viditelného postižení (zřejmě jen mentálního), kteří si vyberou ve voze člověka, kterého budou nejvíce obtěžovat a pak mu šermují průkazkou před obličejem místo aby slušně požádali :oops: Hulváty zásadně sednout nepouštím, ale pokud mne kdokoliv (starý-mladý, tlustý-tenký) slušně požádá, že je mu nevolno nebo je unavený, tak nemám problém se zvednout Z:idea:
K průkazkám ZTP. Něktěří lidé mají i oprávněně, akorát to postižení není prakticky vidět jako u prosazovaných lidí s postižením pohybového ústrojí.Třeba slabozrakého člověka těžko poznáš od normálního pouhým krátkým pohledem. Takže bych všechny lidi bez VIDITELNÉHO postižení neházel do jednoho pytle
Slabozrací hůl nepoužívají?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 13.1.2008 15:01

Proxy píše:Já si myslím, že když se někdo belhá o holi, nebo má nohu v sádře - tak by mělo být uvolnění místa k sezení automatické :roll: Spíš mi vadí různí průkazkáři bez viditelného postižení (zřejmě jen mentálního), kteří si vyberou ve voze člověka, kterého budou nejvíce obtěžovat a pak mu šermují průkazkou před obličejem místo aby slušně požádali :oops: Hulváty zásadně sednout nepouštím, ale pokud mne kdokoliv (starý-mladý, tlustý-tenký) slušně požádá, že je mu nevolno nebo je unavený, tak nemám problém se zvednout Z:idea:
K průkazkám ZTP. Něktěří lidé mají i oprávněně, akorát to postižení není prakticky vidět jako u prosazovaných lidí s postižením pohybového ústrojí.Třeba slabozrakého člověka těžko poznáš od normálního pouhým krátkým pohledem. Takže bych všechny lidi bez VIDITELNÉHO postižení neházel do jednoho pytle

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Petr » 13.1.2008 14:44

Proxy píše:(...)Spíš mi vadí různí průkazkáři bez viditelného postižení (zřejmě jen mentálního), kteří si vyberou ve voze člověka, kterého budou nejvíce obtěžovat a pak mu šermují průkazkou před obličejem místo aby slušně požádali :oops:(...)
Já asi nikdy nezapomenu na výstup, probíhající v "mé" tramvaji. Nastoupila dáma okolo 60 , na místě pro invalidy seděl mladík tak okolo 18-20 let. Ona dáma, pokud by sundala líčidla z obličeje, zhubla by o dvě kila, ale zároveň by asi o ten obličej přišla. Nepožádala o místo, jen nad tím mladíkem významně stála a mlela na celou tramvaj, jaká že je to dneska mládež, hulváti, tupci, neslušňáci. A ona chudák, že musí stát, a přece že si o tom místo nebude říkat... Takhle pořád mlela do salónu a významně koukala po tom mladíkovi. Vydržel to asi dvě zastávky. Pak se zvedl a se slovy "když si tak nutně potřebujete sednout, posaďte se, já rád postojím" jí místo uvolnil. Ten kluk neměl jednu nohu... Ona madam si beze všech skrupulí sedla. Ovšem velmi brzy zase stála. Neb jsem jí z pozice "pracovníka dopravce" z té sedačky vyhodil a požádal toho mladíka ať si opět sedne. Byla mi hanba :oops:

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od cwapa » 13.1.2008 14:36

Oskar píše:Připádá mi už tak dost úchylné, aby se člověk, co chodí o holi, musel o místo k sezení domáhat průkazkou ZTP. Když vidím nastupovat člověka o holi, nebo s jinak zjevnou omezenou schopností pohybu a orientace, uvolňuji místo automaticky, bez ohledu na to, jestli je označené zeleným křížkem.
Ony většinou ty místa pro invalidy jsou obsazeny pubertální mládeží ,nebo se mi často stává ,že tam sedí malý dítě a nad ním stojí maminka a hrozně se diví ,že chci aby si to dítě vzala a pustila mi sednout.

No to už jsem odbočil od daného tématu.

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Martin » 13.1.2008 14:03

Proxy píše:Já si myslím, že když se někdo belhá o holi, nebo má nohu v sádře - tak by mělo být uvolnění místa k sezení automatické :roll: Spíš mi vadí různí průkazkáři bez viditelného postižení (zřejmě jen mentálního), kteří si vyberou ve voze člověka, kterého budou nejvíce obtěžovat a pak mu šermují průkazkou před obličejem místo aby slušně požádali :oops: Hulváty zásadně sednout nepouštím, ale pokud mne kdokoliv (starý-mladý, tlustý-tenký) slušně požádá, že je mu nevolno nebo je unavený, tak nemám problém se zvednout Z:idea:
A nebo pak jsou lidi (vělšinou nevrlí důchodci), co trvají na tom, že si chtěj sednout právě na jedno konkrétní místo, i když okolo mají další volné.

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od VareckaJ » 13.1.2008 14:00

to jeden kluk, (taky fotí mhd), má průkazku ZTP jenom kvůli tomu že se jeho maminka o to nějak postarala, asi podpácení. a přitom to neni žádná hrozná nemoc, jenže ted nevim co to bylo :D myslim že Astma :D

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Proxy » 13.1.2008 13:57

Já si myslím, že když se někdo belhá o holi, nebo má nohu v sádře - tak by mělo být uvolnění místa k sezení automatické :roll: Spíš mi vadí různí průkazkáři bez viditelného postižení (zřejmě jen mentálního), kteří si vyberou ve voze člověka, kterého budou nejvíce obtěžovat a pak mu šermují průkazkou před obličejem místo aby slušně požádali :oops: Hulváty zásadně sednout nepouštím, ale pokud mne kdokoliv (starý-mladý, tlustý-tenký) slušně požádá, že je mu nevolno nebo je unavený, tak nemám problém se zvednout Z:idea:

I.am.good

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od I.am.good » 13.1.2008 12:55

MF píše:Já jak koho. Když mají někteří sílu courat hodiny po tržnicích a hřbitovech, tak ať postojí. Když tahají sebou narvaný tašky tak to znamená, že určitě nejdou od doktora... Krom toho kdo si kde a jestli vůbec sedne rozhoduje pracovník dopravce, tedy já :lol:
Přesně tak, plný souhlas. =D> :)

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od VareckaJ » 13.1.2008 12:14

když už jsme v tomto tématu rozjely uvolnění sedaček, tak mě dostávaj lidi co místo toho aby si v plné tramvaji sedly, tak tam položí tašky :D
Pár příkladů :
Jeden kluk s holkou tam daji (nejspíše) fotbalovou tašku a slečna batoh
Holešovická tržnice, nastupují 3 chlapy s několik tiskárnama v rukách, obsadí tim zbožím celou sedačku.

Odpovědět