Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 30.8.2020 18:47

MOp: Trochu nás lakuješ :D. Ono by možná bylo lepší číst reálná čisla a ne titulky medií, kterým jde o senzaci...

Navíc roušky opravdu nejsou o tom, abychom se chránili před nákazou, ale aby se nezhroutil zdravotní systém, což mi přijde, že jsme my pochopili poměrně rychle. Viz počet hospitalizovaných... A vzhledem k tomu, že ted sice je nárůst 500 případů den, ale na JIPce na celou ČR leží 32 pacientů a z toho nejspíš by jich tam ležela stejně... tak se opravdu není extra čeho bát a roušky jsou fakt zbytečná buzerace...

COVID prostě společnosti projde jako chřipka a bude klid.... Upřímně co se ted děje je obrovská komedie....

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MOp » 30.8.2020 11:44

Nevím, zda se mám při čtení vašich výlevů smát nebo brečet.

1/ V okolních státech je užívání roušek od jara běžnou součástí jízdy v MHD do dnešních dní. Zda lidé držkují na sociálních sítích netuším, ale 90 % z nich nařízení v dopravních prostředcích dodržuje. Nevšiml jsem si, že by počet případů v těchto okolních státech poslední dobou razantně stoupal jako u nás.
2/ V ČR Počet případů v ČR poslední dobou soustavně roste a poslední dobou čtu pouze titulky rekordní přírůstky apod. Britové pro nás zavedli povinnou karanténu. Proč češi na veškerá doporučení z vysoka ***** a ztratili zdravý rozum?
3/ Maďaři, aby se uchránili opět zavírají hranice (sere mě to, měl jsem tam být v září týden na dovolené).
4/ Možná klesá škodlivost viru, ale jeho nakažlivost je stále stejná.
5/ Politiky a politické strany nehodlám komentovat. Nejen současně vládnoucí generace myslí pouze na tento okamžik, nikoliv na budoucnost ať již se jedná o týden, měsíc, rok, desetiletí.. Stále mi chybí jakékoliv konstruktivní výhledy do budoucna, které nebudou ode zdi ke zdi.

Rouška v MHD mi vůbec nevadí, a z valné většiny cest ji využívám stále a musím se smát těm omezencům, kteří ji vnímají jako omezení svobody. Já to tak nevnímám.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 29.8.2020 9:34

kyk: A jak ho projevíte ve volbách co budou? :D:D:D:D Tušíte kam se volí? Vládní ANO Senát vypouští, ČSSD dostane obrovskou ránu a kraje nejsou opravdu o rouškách ;-).

kyk
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 01.6.2015 14:54

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od kyk » 29.8.2020 7:28

9001 píše:
28.8.2020 16:07
Jak to píše TJ... V březnu byli všichni v háji co to je, nikdo nic nevěděl. Ted je o půk roku později a už víme co to je, a že to fakt tak nebezpečné není....

Jinak ono odbornící se chovají úplně stejně jako právnicí... 10 odborníků 11 názorů....Viz senátor Žaloudík, měl jsem v práci možnost mluvit s lidmi z okolí Prymuly, kteří měli podobný názor a pak samozřejmě zastánce ve formě nového pana náměstka ministra zdravotnictví....
Není tak nebezpečný, i mimo jiné proto že se nakažení izolují, a v populaci se tak šíří spíše hůře odhalitelné, ale zase bezpříznakové (méně ubližující) verze.
Ale zase asi není jiné cesty než promoření nebo čekání na "otupění zbraní" viru.
Nicméně když řekne vedoucí nos, nosit budu. Stejně jako když mi to řekne Vojtěch, jen tak z plezíru se nic nevyhlašuje.
I když to je už od března jeden velký chaos.
Však svůj případný nesouhlas s ním můžu projevit už za pár týdnů ve volbách.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 28.8.2020 16:07

Demon: Sorry, ale tohle je prostě statistika ve stylu pokud pojedu 45 na nesmylné 30, překročil jsem rychlost o 50%. Pokud prekročím rychlost na dálnici o 50% jel jsem přes 200...

Ani neznáme počty ten hospitalizovaných proč... Nebudou to náhodou důchodci, které chtějí dostat z LDN nebo důchodáků, aby mohla fungovat pro zbytek, který je ok?

Ač si o našem zdravotnictví z části myslím svoje, tak počty případů jsou pořád zanedbatelné.... I ty počty mrtvých jsou hodně zkreslené.... Viz první zemřelý, kterému bylo přes 90 a byl prolezlý nemocemi.... Prostě jako, i u blbé chřipky, je COVID nebezpečný pro lidi se slabší imunitou a nebo jinou nemocí...

Jak to píše TJ... V březnu byli všichni v háji co to je, nikdo nic nevěděl. Ted je o půk roku později a už víme co to je, a že to fakt tak nebezpečné není....

Jinak ono odbornící se chovají úplně stejně jako právnicí... 10 odborníků 11 názorů....Viz senátor Žaloudík, měl jsem v práci možnost mluvit s lidmi z okolí Prymuly, kteří měli podobný názor a pak samozřejmě zastánce ve formě nového pana náměstka ministra zdravotnictví....

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Petrpes » 28.8.2020 15:08

Demonku rychle někam zalez, nasaď respirátor FFP4, nedýchej, nevycházej...
Praha je na jakubovo semaforu ORANŽOVÁ 🤣🤪⁉️

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/epid ... domaci_kop

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 28.8.2020 12:07

Petrpes píše:
28.8.2020 10:08
Koukám Démon je zkrátka kobliha, jeho guru Bureš řekl nosit, tak bude nosit 🤪
Jasně, celej svět jsou koblihy, jen ty jsi letadlo... Už to fakt nepij. :roll:
Koblihy jsou přesně ty odmítači, protože to přece Růžena z prasečáku říkala, že tydlenty roušky jsou životu nebezpečný a žádnej epidemiolog nebo nedejbože odborná studie je nepřesvědčí, že to není spiknutí mocných... :D

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Petrpes » 28.8.2020 10:08

Koukám Démon je zkrátka kobliha, jeho guru Bureš řekl nosit, tak bude nosit 🤪
Něco co tady má, nebo mělo pár lidí a budou zcela zbytečně buzerovat 10 milionů!
A všimněte si, když Jakub ze superstar, já mu říkám Jakub na rybách, vyhlásil roušky. A lidi, nikoliv ovce, se začali bouřit a inzerovat občanskou neposlušnost, tak se zejména na iDnes, Novinky, Lidovky, atd...
Začala objevovat spousta článku ve prospěch roušek. Inu mediální masírka pro ovce jako je náš slavný sedmilhář a stínový mluvčí DPP Demon.

Ale kuva lidi co máte rozum, podle Demona věříte hoaxům, nebude přece od září do března žít v roušce v domnění, že něčemu pomůžete.
Jediné co by mělo smysl je jít do ulic jako v Bělorusku a tuhle zku vládu vyhnat někam za Brno.

PS: Bohužel zde zatím není smysluplná koalice proti oligarchovi, zatím, bojím se že volby moc nevyřeší...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 28.8.2020 6:42

Češi jsou Švejci, alwe v březnu si člověka bez roušky sotva našel, dneska ti jich v každým voze metra najdu několik. Liidi mají rozum a vidí, že je to o ničem a proto na to začínají kašlat.

Mmch, kdyby ro bylo tak nutné, tak proč když 14 roste počet nakažených nejvíc od začátku epidemie nejsou stále povinně v celé MHD ? Asi ro bude souviset s vyjádřením hygieniků ze v horku je větší zdravotní riziko roušku mít, než vlastní nákaza tedy že vlastní nákaza je dost slabota...

Za posledních 14 dní přibylo 20 hospitalizovaných, jen asi 1/4 má těžký průběh...to je fakt prd, i když z toho uděláš 30% ale pořád je to 130 procentní prd.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 28.8.2020 6:24

Zkus si ty oficiální čísla aspoň přečíst. :wink: Nárůst za 14 dní o 30% ti přijde fakt málo ?
Ano, Češi jsou prostě Švejci, ale o tom tady již drahnou dobu mluvíme. Jinde jsou na tom s dodržováním pravidel mnohem lépe, i když excesy se samozřejmě najdou i tam. :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 27.8.2020 23:07

Demon: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/cov ... pitalizaci

Ofiko čísla mluví trochu jinak ;-) Ano je tam nějaký nárůst ale nic závratného ;-).

P.S. Zkus si přečíst aspon zprávy :D Lidi už jsou nasraní a o nějakém striktním dodržování to fakt není ;-)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 27.8.2020 22:58

trainzjohny píše:
27.8.2020 19:45
- vlastní vir je už téměř dneska téměř neškodný (z asi 5500 je ve vážném stavu 25 lidí, tedy vážný průběh u 0,4% nemocných a pokud bych měl brát počet počet nakažených na počet obyvatel, budeme se už muset spíše smát...
Tady bych si dovolil oponovat - počet hospitalizovaných i těžkých případů stabilně roste a nikoliv naopak !
A vzhledem k trvalému vzestupu počtu nakažených akutně tak hrozí, že se za chvíli nepodíváme za hranice, protože tam narozdíl od nás,nemají s dodržováním nastavených pravidel výraznější potíže a situace je tam mnohem klidnější.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 27.8.2020 19:45

Za mě bych to vzal bodově:

- vlastní vir je už téměř dneska téměř neškodný (z asi 5500 je ve vážném stavu 25 lidí, tedy vážný průběh u 0,4% nemocných a pokud bych měl brát počet počet nakažených na počet obyvatel, budeme se už muset spíše smát, jsou jiné nebezpečné nemoci které se neřeší, nevím, proč by se tahle měla řešit o tolik víc, než třeba žloutenka, černý kašel, tubera a pod...mám větší šanci že mě zabije auto na přechodu, než korona)
- reálně to co lidi nosí brání spíš ničemu, jelikož to téměř nikdo nepoužívá správně
- opatření si Bureš a jeho boys hází jak je zrovna nálada, ne podle potřeby
- už to že opatření se hlásí 14 dopředu a pak mění podle veřejného mínění moc nenahrává jejich věrohodnosti
- jelikož trpím alergií, zhoršuje mi to dýchání
- sice mě se to netýkalo, ale dost lidí se při nošení roušek osýpá, nemluvě o jiných zhoršení pleti
------------------------------
= rozhodně si jí dobrovolně už nebudu nasazovat, už na jaře mi to přišlo zbytečně přehnané (hlavně venku),
dokud nebudu cítit nějakou rýmu nebo něco, nemyslím si, že bych někoho ohrožoval, nebo něčemu pomohl, tím, že si náhubek vemu do tramvaje a pak budu celý pracovní den v uzavřeném, nevětraném kanclu s dalšíma lidma bez něj.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 27.8.2020 18:42

von Špilberk píše:
27.8.2020 18:25
Příklad ODS...
ODS je opozice (a pitomci), ti budou už z principu řvát vždycky. :wink:
von Špilberk píše:
27.8.2020 18:25
Kdo zná správný postup :?: Mám pocit, že nikdo na světě. Všude se s tím perou všelijak a kibicovat dovede každý (do chvíle než to chytí sám nebo někdo v rodině, pak je teprve po srandě).
Nevím, jestli se úplně chápeme. Nevyčítám nikomu, že nezná správný postup. Vyčítám naší vládě zmatenost, neschopnost, nekompetenci a to, že se na alespoň nějakou snahu o postup úplně vykašlala, jarním zkušenostem a vlastním prohlášením navzdory. Všude se s tím perou všelijak, jistě, jenže svoje kroky dělají na nějakém základě, o kterém komunikují, tedy vysvětlují proč a co je na základě čeho k tomu vedlo. Jenom u nás se slavně představil "semafor" a pak se přijímají "rozhodnutí", aniž by se na něj bral zřetel. A navíc se ta rozhodnutí ještě všelijak mění, aniž by bylo jasné proč a na základě čeho. Tak čemu věřit?

Navíc, aby ten hadr byl účinný, tak je třeba se o něj řádně starat a včas ho měnit. Jinak účinnost klesá až mizí.

Kromě toho se zapomíná na další důležitou věc - "léčba" ve svých důsledcích nesmí být horší než "nemoc". Zatím mi to připadá, jako snaha hubit vši plošným postřikem DDT - sice nějakou vešku zabiješ, ale za jakou cenu?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 27.8.2020 18:25

Bobik píše:
27.8.2020 17:51
a přesto se vláda zmůže akorát na to, že se nám na podzim snaží zapytlovat huby? Preventivně stahuje kalhoty, i když brod ještě ani není vidět? A to jenom kvůli předposranosti, aby jí nikdo nemohl obvinit, že "neudělala dost"?
Jo, radši nasadím roušku dříve než později. Amíci je nasadili pozdě, Brazilci skoro vůbec, a jsou na tom x krát hůř než mi.
Příklad ODS: když se na jaře všechno zavřelo, začali řvát, že je moc velké omezení, že chtějí plán uvolňování. Když se uvolnilo a objevil se virus v OKD, tak zase řvali, že se to podcenilo, a když hygiena udělala opatření na Ostravsku, tak se zase řvalo, že je to ze dne na den, a chtěli by znát změny měsíc dopředu (jako by někdo věděl, kde se ten virus objeví za dva dny nebo za týden).

Kdo zná správný postup :?: Mám pocit, že nikdo na světě. Všude se s tím perou všelijak a kibicovat dovede každý (do chvíle než to chytí sám nebo někdo v rodině, pak je teprve po srandě).

Odpovědět