Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 27.8.2020 18:12

A to je ten problém, o kterém jsem psal, že prostý občan nedůvěřuje "těm nahoře" a přenáší to i na hygienická opatření. Ale viru je to buřt, ten se snaží šířit furt.
Hygienici dělají spoustu práce, poučili se ze situace a dělají to lépe než na začátku. Ale je zřejmé že nestíhají na 100% a až se podmínky zhorší, nebudou stíhat ještě víc. Teplé počasí šíření viru zpomalilo, ale s ochlazením se bude šířit snáze. Teď se nakažují hlavně aktivní lidé, tj. zdravější, a mají mírný průběh, ale až se to rozšíří i mezi ty méně odolné, bude to horší. Na jaře to nenastalo kvůli přísnému lockdownu a přes léto to zas nenastalo kvůli příznivějšímu klimatu.
Prostý občan toto nevidí, ten vidí jen výsledek: strašili nás, nic z toho nenastalo, takže nám lžou, zničili ekonomiku ale mě nezničí, nenechám se zastrašovat, ponižovat, ovce blabla...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 27.8.2020 17:51

von Špilberk píše:
27.8.2020 17:34
Takže rouška nikoho v ničem nebrzdí.
Myslím, žes to trošku nepochopil. Tady nejde o hadr na hubu jako takovej. Tady jde o smysluplnost a logičnost oněch nařízení. Když mě vrchnost přesvědčí o nutnosti a smyslu, klidně jí budu nosit. Zatím mě denně přesvědčuje akorát o vlastní neschopnosti a snaží se ze mě dělat blbce. Na jaře, ze začátku, kdy se moc nevědělo, co je ta potvora virus zač, jsem jí ochotně nosil. Protože smyslem bylo - a taky se to tak veřejně deklarovalo - snažit se zabránit přeplnění nemocnic. Teď, po půl roce, už se taknějak ví, jak to funguje, už se ví, že žádný přeplnění špitálů nehrozí, že většina má bezpříznakovej průběh, že situace je v pohodě (viz onen slavnej "semafor") a přesto se vláda zmůže akorát na to, že se nám na podzim snaží zapytlovat huby? Preventivně stahuje kalhoty, i když brod ještě ani není vidět? A to jenom kvůli předposranosti, aby jí nikdo nemohl obvinit, že "neudělala dost"? Navíc ta zmatená prohlášení (v pondělí platí to, co mělo platit až v pátek, navíc neplatí to, co platilo od úterý, ale ve středu zase bude...), nicneříkající zavádějící čísla o ničem, s nimiž se ještě všelijak čaruje, když nevychází jak by měla, měnění rozhodnutí podle nálady lidí - roušky měly být i v krámech a ve školách na chodbě, ale spustil se řev, tak se tohle zrušilo - no kde je teda smysl, logika a vůbec? A kde je především ta "ochrana", o které se hlavně mluví a o kterou by mělo jít? Jsem snad nemyslící tupá ovce, která bezmyšlenkovitě splní vše, co se jí nařídí, protože je přesvědčena a věří, že ti nahoře to myslí dobře a vědí co dělají?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 27.8.2020 17:34

Nedělal bych z roušky takovou kovbojku nebo tragédii. Počet případů koronaviru zase roste, přitom rouška funguje a je to lepší než všechno pozavírat. Rozhodně si nemyslím, že je to náhubek (mluvit se v tom dá úplně normálně) nebo nějaký symbol útlaku nebo manipulace. Takoví Japonci nosí roušky už x let skoro furt (třeba při smogu) a jejich životní úroveň a výkonnost jim můžeme jen závidět, protože se na ni nikdy nezmůžeme. Takže rouška nikoho v ničem nebrzdí.
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 27.8.2020 18:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 27.8.2020 17:20

9001 píše:
27.8.2020 16:59
V překladu, jsme v prdeli, takže si ji radši vezmeme, sklopíme uši a život půjde dál....
No, když to je právě to, co mi nikdy moc nešlo... 8-[

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 27.8.2020 16:59

Bobik: A ted hurá do reality....

Nařízení to je, i když je sebedebilnější.... Vždycky se najde nějaký exot typu PS VB, který na tebe bude řvát, že máš mít roušku... Zažil jsem s dětmi venku... A pak samozřejmě MP to bude muset řešit, protože pokud to nebudou řešit, tak je PS VB udá, že to neřeší a kruh se uzavírá...

A co si budeme nalhávat. V ČR nikdy nic ulice nezměnila a už vůbec ne nějaké demonstrace atd ....

V překladu, jsme v prdeli, takže si ji radši vezmeme, sklopíme uši a život půjde dál....

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 27.8.2020 16:48

demon píše:
27.8.2020 6:28
Jednou je to zákonné nařízení....
Jenže právě proto, aby nás vrchnost nemohla buzerovat nesmysly, máme v legislativě i ono ustanovení ohledně naplnění materiálních znaků. Takže zákon/nařízení sice porušíš, ale jde o to, zdali dojde i k ohrožení zájmu chráněného zákonem, tedy naplnění oněch materiálních znaků, nebo je to jen formální porušení - a formální porušení nelze kvalifikovat ani jako přestupek.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 27.8.2020 12:14

Já tam nekonzistenci moc nevidim, spíš nepochopení nebo nechtění pochopit, viz tolikrát omýlaný srovnávání proč roušky v metru ano a na povrchu ne nebo proč v létě na a na podzim ano, což by ale mělo pochopit i malý dítě...
Já teda v obchodě obvykle netrávim půl hodiny tváří v tvář s někým neznámým, nebo s cizí hlavou za krkem, tak jako je to pravidlem v MHD, stejně tak mi nedělá problém pochopit, proč jsou horší menší uzavřený prostory než venkovní větraný, tak jako to činí problém určitý části Čechů. #-o

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 27.8.2020 8:57

Berte to tak, že se roušky děsně politizují. Z jednoduchého opatření na omezení šíření nákazy se dělá nástroj útlaku a ponížení. Správně poukazujete na nekonzistence v tom, kde ano a kde ne - jenže ty nevyplývají z odborné analýzy rizik, ale z toho, co kdo vyhádá. Tím se zas snižuje důvěra v to opatření v očích veřejnosti. Politik má přístup, že cokoli je možné a problém je jen v lidech. A uplatňuje to i na fyzikální, přírodní a ekonomické zákonitosti.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 27.8.2020 6:28

Tady je myslim veškerá diskuze bezpředmětná nebo taky se spolucestujícíma diskutuješ na téma proč musíš platit daně když někteří nemusí, případně proč ty neplatíš jízdné zatímco oni musí ?
Jednou je to zákonné nařízení a co si o něm myslí příznivci hoaxů je poněkud irelevantní....

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 27.8.2020 5:49

fricoolinek2 píše:
26.8.2020 23:50
Případně dávali revizoři pokuty?
Revizor ti za tohle pokutu dát ani nemůže. To může jen policajt. Co se týče připomínání od řidičů, vím, že to někteří dělali, ale spíš coby "důvod" jak zklidnit/nepustit dovnitř všelijaké "závadové osoby" (ať už opilce, bezdomovce, nebo rozjívený drzý puberťáky). Jinak přes den se do vozů pouštělo (snad centrálně z dispečinku) akorát nahraný upozornění o povinnosti bejt zapytlovanej.

Já jsem zatím rozhodnutej na tu blbost kašlat :D a nic nenosit, jediný, čeho se bojím, tak nějakejch "nedorozumění" ze strany iniciativnějších kolegů, až pojedu v mundůru nezapytlovanej do práce (přeloženo do češtiny-kdy na mě někdo pošle SH, nebo bude dělat problém a nepustí mě do vozu, přecijen, v mundůru se s ním pošťuchovat nechci). Ostatní spolukaštani mi jsou šumák, ať si do mě hučí jak chtějí, klidně s nima navážu diskusi položením pár věcných a logických otázek (třeba proč v krámě být hadr nemusí a v tramvaji jo, když kolikrát je u pokladen větší nával jak v celým voze, jakou to má logiku a jestli tedy ten vir jezdí MHD, ale nakupovat nechodí) a na základě odpovědí pak usoudím, jak moc mají v hlavě...tedy jestli má cenu v diskusi pokračovat. :D

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Petrpes » 27.8.2020 4:22

Tolerovat nedodržování a nedodržovat toto bezcenné vládní nařízení 8-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 27.8.2020 0:13

Budu hádat, ale tipuji, že nijak... Mají svých starostí dost... Revizor na to asi ani nemá pravomoc ...

To spíš, si to reálně vyřeší kaštani mezi sebou :D

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od fricoolinek2 » 26.8.2020 23:50

Co myslíte - jak moc se bude tolerovat od 1.9. nenošení roušky, typicky v málo vytížených spojích?

Resp. byly případy, že třeba řidiči 14T/15T/KT8N na férovku skrz kamerový systém a rozhlas napomínali? Případně dávali revizoři pokuty?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 09.4.2020 14:35

Ano...
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že nově nemusí mít roušku při společné jízdě v autě členové společné domácnosti a také řidiči v MHD, pokud jsou v odděleném prostoru.
=D> =D> #-o

Další článek:
Centrálně se po řidičích při směně zmíněné opatření ministerstva nevymáhalo. Pro šoféry tramvají se to ale změnilo 8. dubna. Vedení jednotky Provoz Tramvaje, jak se příslušný úsek dopravního podniku jmenuje, oznámilo, že ke zmíněnému termínu začne s plošnou kontrolou dodržování nařízení.
Podnět k tomuto kroku dal Jiří Zabloudil, předseda Odborové rady sdružující čtyři z 28 odborových organizací pražského dopravního podniku.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Roušky v MHD

Příspěvek od MOp » 09.4.2020 14:22

vláda právě schválila výjimku pro řidiče tram resp. jakýchkoliv řidičů mhd s oddělenou kabinou, nemusí jezdit s rouškou.

Odpovědět