Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MOp » 10.9.2020 12:20

Je potřebné, abychom to chytli všichni. Pak bude klid.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Radek » 10.9.2020 12:07

Petrpes píše:
10.9.2020 10:49
Vojtěch vydává opatření, držíme lidi ve strachu, přitom se v zásadě vůbec nic nezhoršilo...
Screenshot.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 10.9.2020 12:04

trainzjohny píše:
10.9.2020 7:01
Tak pardon, já si nevšiml že situace se zlepšuje a zanedlouho už žádný covid tady nebude, že díky skvěle nastaveným opatřením se situace blíží ráji na zemi a každý kdo to nevidí je ignorant. A už vůbec jsem netušil,
ze lidi z hygieny a epidemiologové o tom vedí méně než šotouši
Máš pravdu, kvůli takovým jako jsi ty, co všechno ví mnohem líp a dřív než odborníci, se situace opravdu nezlepšuje, což se dalo čekat, píšu to tu celou dobu. Češi, prostě premianti Evropy...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od von Špilberk » 10.9.2020 11:46

A díky Psovi už víme, jak na covid: od zítra nebudeme testovat nikoho, takže přírůstek bude od soboty 0 (už navždy), a je po problému. :lol:

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Ústečák » 10.9.2020 11:37

Já bych napsal něco ve smyslu: "Žijte si v tom svém bludu." Blbé ovšem je, že tento přístup ve spolupráci s absolutně neschopnou vládou jednající dle průzkumů už začínají negativně ovlivňovat mě i mé okolí. Čili se k tomu netečně stavět už nemůžu.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 10.9.2020 10:49

Přitom současné nárůsty stojí jen a pouze za počty testovaných jedinců, mnoho z nich bylo testováno díky trasování, takže nám to dramaticky stouplo. Vojtěch vydává opatření, držíme lidi ve strachu, přitom se v zásadě vůbec nic nezhoršilo...
Nošení roušek se samozřejmě taky vůbec nijak pozitivně neprojeví. Ale až budeme dělat 30000 testů denně, jak říkal manekýn z MZ, tak budeme mít denní přírůstek třebas 3000, budou se zavírat, školy, firmy, okolní státy uzavřou hranice a půjde tady všechno do sra.ek... 💩
Ale nikoliv díky covidu, ten bude pořád stejnej 🤣

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 10.9.2020 7:01

Tak pardon, já si nevšiml že situace se zlepšuje a zanedlouho už žádný covid tady nebude, že díky skvěle nastaveným opatřením se situace blíží ráji na zemi a každý kdo to nevidí je ignorant. A už vůbec jsem netušil,
ze lidi z hygieny a epidemiologové o tom vedí méně než šotouši Z:idea:

Jinak doporučuji přečíst technet - proč na faktech nezáleží

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 10.9.2020 6:42

trainzjohny píše:
09.9.2020 21:23
Njn, jenže oni ani ty odborníci se neshodnou. Ale tak už jsem si zvykl, že komu dochází argumenty začne urážet. Já ti taky nevyčítám, že nemáš kritické myšlení a slepě přejímáš názory vedení, ať už DPP, nebo vlády, přitom to dnes a denně předvádíš. Mám svojí hlavu, přečtu si co kdo píše, vyslechnu si co kdo myslí a udělám si názor sám, nemusím přejímat názory jiných, mám svůj mozek a ten mi říká, že opatření jsou nastavovaná chaoticky, populisticky a tedy ve výsledku špatně, nedbá se na to kde se lidé nejčastěji nakazí, neřeší se jak je co kde rizikové a už vůbec se neřeší co vlastně lidi si na ten ksicht připlácnou.
Tak za prvé, argumenty mi nedochází, takže nemusím urážet a taky to nedělám. Uznávám ale, že někomu může být nepříjemné už jen pouhé konstatování faktu.
Za druhé odborníci se shodnou. O epidemiologických opatřeních prostě nemusí mít širší povědomí chirurg, kardiolog, zubař nebo laborantka, stejně jako o pořadí fází nemusí nic vědět instalatér a o tlakové zkoušce elektrikář.
Vyčítat mi něco vybájeného by pak byla jen třešnička na dortu, byť už jsem si na tuhle psí pohádku zvyknul. To co předvádíš není vlastní názor, ale tzv.příčná ***** (bez urážky). Prostě vyjde slunce a ty vidíš mraky za obzorem...

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Ústečák » 09.9.2020 21:54

Ano, "super" zdroje a "super" odborníci.

Dobrá, pomineme-li, že dva odkazy jsou na Novu a jeden na Extra, a podíváme se k podstatě. V prvním odkazu říká Beran, že virus slábne - k čemuž ale neexistuje jediný důkaz ani relevantní studie. To si prostě ten pán myslí na základě svých domněnek.

Ve druhém zdroji se nemluví o tom, že jsou roušky zbytečné jako takové, ale o tom, že někteří je používají špatně a špatně s nimi zachází. S tím se nedá než souhlasit, bohužel to ale původní tezi moc nepodporuje.

Ve třetím odkaze mluví Roman Šmucler, to tak nějak hovoří samo za sebe.

Ve čtvrtém odkaze mluví nějaký pan bývalý onkolog a senátor za ČSSD, to je mi teda odborník - navíc o hloubce jeho myšlenek hovoří celý styl toho rozhovoru. On tam totiž obecně plácá jeden nesmysl přes druhý.

No nic, radši si půjdu zdřímnout a radši už se nebudu zapojovat, zdravý spánek a málo stresu, toť půlka zdraví. 8-)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 09.9.2020 21:23

demon píše:
09.9.2020 20:14
Ignorovat veškeré argumenty odborníků, nikoliv Babiše, to už chce chce pořádnou dávku ignorance a jak je vidět ty jí opravdu oplýváš...
Nastavená opatření co se MHD týče samozřejmě fungují, problémem jsou školy, restaurační zařízení, bary a kulturní akce, kde doteď žádná opatření nebyla a teď na to doplácíme. Problém je v tom, že důsledným aplikováním opatření tahle zařízení zkrachují.
Njn, jenže oni ani ty odborníci se neshodnou. Ale tak už jsem si zvykl, že komu dochází argumenty začne urážet. Já ti taky nevyčítám, že nemáš kritické myšlení a slepě přejímáš názory vedení, ať už DPP, nebo vlády, přitom to dnes a denně předvádíš. Mám svojí hlavu, přečtu si co kdo píše, vyslechnu si co kdo myslí a udělám si názor sám, nemusím přejímat názory jiných, mám svůj mozek a ten mi říká, že opatření jsou nastavovaná chaoticky, populisticky a tedy ve výsledku špatně, nedbá se na to kde se lidé nejčastěji nakazí, neřeší se jak je co kde rizikové a už vůbec se neřeší co vlastně lidi si na ten ksicht připlácnou.

Než začneš urážet dál, tak asi minuta hledání a pár názorů odborníků co jsou asi úplní ignoranti (podle tebe) :
Epidemiolog - Povinné roušky nechápu. Jsou zbytečné
vedoucí Oddělení hygieny a epidemiologie nemocnice Na Bulovce - Češi nosí roušky zcela zbytečně, vůbec se o ně totiž nestarají!
člen Ústředního krizového štábu - obyčejná rouška bezvýznamná a sám by zavedl spíše respirátory
lékař, bývalý šéf Masarykova onkologického ústavu - obnovení nařízení je "naprostá hloupost"

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 09.9.2020 20:14

trainzjohny píše:
09.9.2020 18:02
jak jsdm psal je to jen populismus a Babišismus, ne "věda" nebo data, jen chaos, buzerace a bordel.
Ignorovat veškeré argumenty odborníků, nikoliv Babiše, to už chce chce pořádnou dávku ignorance a jak je vidět ty jí opravdu oplýváš...
Nastavená opatření co se MHD týče samozřejmě fungují, problémem jsou školy, restaurační zařízení, bary a kulturní akce, kde doteď žádná opatření nebyla a teď na to doplácíme. Problém je v tom, že důsledným aplikováním opatření tahle zařízení zkrachují.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Radek » 09.9.2020 18:30

Já jsem ten poslední, kdo by hájil tuhle vládu, ale: tak se v rámci odporu k vládě necháme nakazit? Dopustíme zbytečné mrtvé?

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 09.9.2020 18:02

Významný zdroj... no ale bez roušek, MHD výrazný zdroj není, ale s rouškama ... jak jsdm psal je to jen populismus a Babišismus, ne "věda" nebo data, jen chaos, buzerace a bordel.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Radek » 09.9.2020 16:22

trainzjohny píše:
09.9.2020 15:30
Inkubační dobu (udávanou 3-5 dní) už máme dávno za sebou a je to stále víc a víc nakažených. Kdyby to fungovalo, nemělo by to stagnovat a klesat ? Neby kdy už tedy ty opatření začnou fungovat ? Karantény se nařizují na 10 dní, roušky se musí víc nosit už 9, tak to by mělo být znát... ale je znát jen, že to nefunguje.
Ne že nefunguje, ono to jenom nestačí. Současně se otevřely školy mimochodem, které jsou velmi významný zdroj.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 09.9.2020 15:30

Inkubační dobu (udávanou 3-5 dní) už máme dávno za sebou a je to stále víc a víc nakažených. Kdyby to fungovalo, nemělo by to stagnovat a klesat ? Neby kdy už tedy ty opatření začnou fungovat ? Karantény se nařizují na 10 dní, roušky se musí víc nosit už 9, tak to by mělo být znát... ale je znát jen, že to nefunguje.

Jinak já neříkám že nejsou třeba žádná opatření, ale že je třeba je dělat na základě poznatků a ne jak se Hrabiš vyspí, nebo co mu zrovna přijde nejsnazší lidem nacpat, aby moc neřvaly.

Odpovědět