Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 18.5.2022 11:26

Petrohradská: důvodem chování SSZ v tomto případě bylo, že při příjezdu tramvaje do zastávky řidič přejel blízký přihlašovací kontakt, který je za označníkem. SSZ počítá s tím, že ho tramvaj přejede po výjezdu ze zastávky. Proč šla auta vlevo, nevím, ale videodetekce dovede být velmi spolehlivá jen za ideálních podmínek.
Dlouhá zc: 10% TRAM dc neodhlašuje, předám.
Vršovické nádraží v době slabšího provozu opravdu není ideální. Současné dopravní řešení vychází z toho původního, které tam bylo ještě před zavedením preference, a to má určitá systémová omezení. A tím je i max. délka volna pro TRAM, která je v kratším cyklu prostě kratší. Myslím, že bude třeba s tím něco udělat. Původně se s krátkými programy počítalo pouze na noc, teš se používá i o víkendech...
Na SSZ přechod Užocká trpí dlouhodobě hlavně odhlašováky. Podíváme se na to.
Obecně Vršovická je DC trochu lepší díky větším předstihům přihlášení ke Sportovní a Petrohradské.
Průběžnou by zlepšila vložená fáze, ale ani tak by nemohl tenhle směr všechno ostatní pokosit, tak se udělala aspoň ta rychlostní výhybka. :)
Na malé Želvě to nikdy nebylo jinak. Motivem je zjevně snaha o to, aby volno z kopce nesvítilo, pokud by TRAM musela zastavit hned na křižovatce. Myslím, že aktuálně je to vyladěné. Pokud tam není střídání.
Díky,

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 17.5.2022 11:38

Dlouhá třída DC má tu nepříjemnou vlastnost, že utíká před čumákem (a pochopitelně okamžitě pouští bok). Nevím, jak přes den, ale v noci tam magnetím docela často.

von Špilberk
Uživatel

Příspěvek od von Špilberk » 17.5.2022 9:29

Já přes Vršovice včera taky jezdil a pocitově problém spíš ZC. Od Nádraží Vršovice k Bohemce to nebylo zrovna plynulé, spíš od semaforu k semaforu. Naopak od Bohemky k Nádraží Vršovice bez problémů.
Rychlostní výhybka na Průběžné mi přijde jako úplně zbytečná investice, protože úspěšnost plynulého průjezdu rovně není ani 50:50, ale tak 1:5.

Na Želvě mě málem ranila mrtvice, když jsem zjistil, že stav, kdy tramvaj do kopce do zastávky přes přechod jede, a tramvaj z kopce stojí a čumí na stůj, stále trvá. :prase

Starší: A když už jsme u těch podivně krátkých volno, tak mám pocit, že někdo "vylepšil" Malostranskou DC, protože mi s l.18 opakovaně uteklo volno při stanicování, a to nebyl žádný nástup/výstup davu Japonců. Prostě pocit, že to volno čekalo a teď nečeká. Navíc skoro furt svítí volno doprava, i bez výzvy nebo se rozsvěcí výzva sama od sebe, i když ani nic nejede z Letenské na Malostranskou.

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 16.5.2022 21:04

Petrohradská nevím, ale to Vršovický nádraží potvrzuju. Tam je to loterie i večer.

demon
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 16.5.2022 18:06

Já tam včera DC taky jednou magnetil, i přestože jsem to trochu očekával.
Na vršovickym nádraží taky běhá superhypercyklus, kdy nemůžeš zevlovat v zastávce ani o vteřinu dýl, než je nezbytně nutný, což znamená tak do pěti vteřin od otevření začít zavírat, jinak padá stůj a probíhá celej cyklus, někdy obohacenej i o levý odbočení, někdy tě milostivě pustí dřív než virtuální IAD. Pravda dá se to vysledovat podle souběžnýho přechodu, když jde do červený se zastavením tram v zastávce, bude to honička.
Tož to sem takhle stihnul volno v poslední vteřině a ženu se k Petrohradský, kde bylo volno, ale výzva potmě, no a tak 20 metrů před křižovatku bum na stůj...
Takže tak úplně hitparádový to teda neni.
A abych taky něco přidal, přihlašováky do přechodu mezi Slávií a Kubání poměrně často asi haprujou. Nejdřív nepřihlašoval (nesvítila výzva) jen ten DC, ale teď už je to běžný i u toho ZC. Sice jsem tam magnetit nemusel, ale příjemný to neni...

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 16.5.2022 15:26

To je karmou :D Já měl v sobotu 6 a bez problémů. Log se pravděpodobně vede, když jsi uvedl čas, Grossák to možná někde vyhrabe. Ale za mně stále bez zjevné závady.

kruťák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kruťák » 16.5.2022 15:10

Že jsem tak smělý, včera mne doruda vytočilo už dlouho mě štvoucí SSZ Vršovická x Petrohradská, na které jsem se tu ptal nedávno. Vede se nějaký log událostí vnitřní logiky, nebo to bych chtěl po tom primitivním kusu křemíku moc? :twisted: Zajímalo by mě, na základě čeho křižovatka vyhodnotila, že v neděli odpoledne, když jsou poloprázdné ulice, hodí tramvaji od Bohemky před čumák čočky na stůj a pustí levé odbočení, ačkoliv nic tímto směrem nejede. Jednalo se o linku 6 směrem z Bohemky do centra v 15:01.

von Špilberk
Uživatel

Příspěvek od von Špilberk » 14.5.2022 8:36

ZXS91 píše:
09.5.2022 16:50
P.S. Oproti první etapě jezdí ulici U Brusnice dolů stejně tramvají, ale auta už mohou pro levé odbočení najíždět na koleje. Proč?!
Vrátila se původní úprava. Nevím kdy přesně, ale nějaký dobroděj zdejší nářky zaregistroval. :D

ZXS91
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZXS91 » 13.5.2022 17:42

Západní přechod na Hradčanské byl po dobu výluky uzavřený, nicméně poslední dva/tři dny tam vesele běhá SSZ :lol:

von Špilberk
Uživatel

Příspěvek od von Špilberk » 12.5.2022 17:39

Preferuje Přístaviště i Jiráskáč.

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 12.5.2022 11:22

Podle hlásání od kolegů by to už mělo šlapat jako dřív, tedy opět preferovat.

Neo_Moucha
Uživatel

Příspěvek od Neo_Moucha » 12.5.2022 10:13

Kontrolní otázka, řeší se nefungující preference při sjezdu z Modřanské k zastávkám Přístaviště? Co jsem tak pozoroval, je to od doby stavby, ale pořád to trvá?

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 02.5.2022 10:03

Přidám se se sice netramvajovou SSZ, ale MHD to brzdí.

Křižovatka Vysočanská x Ke Klíčovu, kde z důvodu stavby koridoru resp. stavby nového baráku je zakázené odbočení do obou stran a jezdí se jenom rovně. Šla by podat podnět na vypnutí SSZ? Zbytečně to brzdí MHD :-(

ZXS91
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZXS91 » 28.4.2022 12:57

Díky za vysvětlení

Grossák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossák » 26.4.2022 13:57

Ohrada měla problém s detekcí od Spojovací. Již OK. Dnes ověřeno. Na vlaky čeká. Když tak pište. Díky.

Odpovědět