Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 17.11.2008 22:17

MOp píše:Vacínova je na patřičném místě nahlášena.
Díky! Jak jsi mi psal, v pořádku už vypadá i MH. Kdyby jste si někdo všimli, že to opět blbne, dejte sem info.
Naposledy upravil(a) Grossák dne 17.11.2008 22:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od willyjeff » 17.11.2008 9:21

Mezi zastávkami Stejskalova => Div. P. Palmovk. pravidelně také stojim na světlech. Včera jsem měl 7 koleček na lince 25 a 6x jsem tam stál...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 16.11.2008 19:48

Vacínova je na patřičném místě nahlášena.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 16.11.2008 11:35

Štěpán píše:Grossák:
Křižovatka k Intersparu: Stůj tam před tramvají padá docela často.
Křižovatka mezi Na Groši - Hostivařská: Stůj mi tam padlo za několik měsíců jen asi dvakrát.
K Intersparu se tedy příležitostně podívám. Byl jsem tam před pár měsíci kvůli špatným předsignálům a preference na hlavních návěstidlech fungovala korektně.

Zkusím i Vacínovu a MH.

Díky za info.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Petr » 13.11.2008 16:17

#-o Před pár týdny z cvičné jízdy nahlášen utržený odhlašovací kontakt SSZ Sokolovská x Vacínova d.c. (tedy jak točí linka 12). Dnes jsem ke svému zděšení zjistil, že NIKDO NIC NEOPRAVIL (a to, že by se kontakt utrhl stejným způsobem se mi zdá nepravděpodobné). Nějak jsem to nerozdýchal a tudíž znovu ani nenahlásil. Jak je vidět, opravdu je lepší podobné závady řešit soukromými cestičkami, než přes dispečink tramvají (čímž nechci říci, že se tato informace zasekla u našich dispečerů, jen to, že závady opakově hlášené na dispečink jsou poměrně často ignorovány, kdežto předané osobně přímo kompetentním bývají opraveny do pár hodin.....)

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 13.11.2008 14:40

na Horakovy dle mne blbne nejaky kontakt, pac tam pada volno pro TRAM i kdyz TRAM siroko daleko zadna

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.11.2008 3:49

Kalanis píše: Nevíte zda-li je tam defotobuňka nebo kontakt?
Tam je kontakt na troleji

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od demon » 12.11.2008 22:52

Jáí bych se Eltoda zas tolik nezastával, viz naprosto zprasená signalizace na Pobřežní jakýmkoliv směrem. Červená na kterémkoliv následujícím semaforu z jakéhokoliv směru je samozřejmostí a okamžitě po zastavení pak padá volno všemi směry i když mezitím nenásledovalo z kolizního směru.
Zpracovatel SSZ - Eltodo.

JaHu
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 17.5.2006 8:58

Re: Preference MHD

Příspěvek od JaHu » 12.11.2008 19:44

Kalanis píše:Pěkná preference je na Milady Horákový na Hradčanský (nový přejezd přes tram pás). Pro tramvaje skvělý, leč ona ta červená pro IGK padá i když není žádná tramvaj v dohledu. #-o Párkrát jsem tam autem jel a pokaždý jsem stál. Bravo eltoďáci, tyhle semafory jsou fakt povedený. :x
Nevíte zda-li je tam defotobuňka nebo kontakt?
Jestli jsou světla od Eltoda, tak to ještě neznamená, že se na Eltodu projektoval algoritmus řídící SSZ. To může mít na svědomí x jiných firem.

Kalanis
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 04.10.2008 17:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Kalanis » 12.11.2008 19:04

Pěkná preference je na Milady Horákový na Hradčanský (nový přejezd přes tram pás). Pro tramvaje skvělý, leč ona ta červená pro IGK padá i když není žádná tramvaj v dohledu. #-o Párkrát jsem tam autem jel a pokaždý jsem stál. Bravo eltoďáci, tyhle semafory jsou fakt povedený. :x
Nevíte zda-li je tam defotobuňka nebo kontakt?

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od BerryML » 12.11.2008 14:33

Grossák:
Je fakt, že poslední dva měsíce jsem měl 22, nebo 26 celkem 3x, ale je pravda, že na té křižovatce u intersparu mi to pravidelně padalo na stůj, krom jednoho kola, kdy mi to padlo na volno hned poté co jsem před křižovatkou zabrzdil....

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Štěpán » 12.11.2008 14:24

Grossák:
Křižovatka k Intersparu: Stůj tam před tramvají padá docela často.
Křižovatka mezi Na Groši - Hostivařská: Stůj mi tam padlo za několik měsíců jen asi dvakrát.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

K Petrově noční můře

Příspěvek od Grossák » 12.11.2008 11:54

SSZ za výjezdem z podjezdu padá nekompromisně na stůj.... Jedou autíčka..... Z:arrow: SEMAFOR BEZ PREFERENCE, řešení asi až v rámci reko.
Vlak se rozjíždí se zastávky Zahradní Město.... SSZ za zastávkou padá nekompromisně na stůj.... Jedou autíčka..... Z:arrow: SEMAFOR BEZ PREFERENCE, prý existovala snaha o posun kontaktů a preferenci pouze s přihlášením v rámci výměny řadiče, ale NĚKDO to prý zabil. Zajímalo by mě, jestli zná termín veřejný zájem... Konečné řešení samozřejmě přinese reko a zavedení preference, pokud se tedy povede dopravní řešení.
Vlak se dokodrcá do zastávky Sídliště Zahradní Město. Přechod pro chodce za zastávkou si volí jeden z cestujících na své volno a pro TRAM padá nekompromisně stůj.... Jdou chodci..... Tramvaj si postojí... Z:arrow: SEMAFOR BEZ PREFERENCE, jednoducých řešením je buď rozdělení přechodu, nebo vyčkání s realizací nároku chodce o cca 10-15 sekund. Vím, že je to v zásobníků návrhů preferenčních opatření. Konečné řešení samozřejmě přinese reko a zavedení preference, pokud se tedy povede dopravní řešení.
Tramvaj uhání k zastávce Na Groši. SSZ na odbočení do Intersparu padá nekompromisně na stůj.... Jedou autíčka..... Z:arrow: Tady by něměl být obvykle problém, SSZ JE S ABSOLUTNÍ PREFERENCÍ. Pouze tady od úpravy SSZ pro preferenci autobusů těžce blbnou předsignály a dosud se nepodařilo tuhle závadu ostranit, ač už trvá skoro rok! Pokud padl hlavní signál na stůj před čumákem, tak jde doufám buď o závadu detekce, nebo o vliv jiné tramvaje. Pokud se to bude opakovat, přivítám info.
SSZ před zastávkou Na Groši padá nekompromisně na stůj.... Jedou autíčka..... Z:arrow: SSZ S PODMÍNĚNOU PREFERENCÍ, ale nepříliš vhodnou polohou kontaktů. Pokud padne na stůj, neměla by tramvaj čekat dlouho.
Tramvaj se dostává do zastávky Na Groši.... SSZ za zastávkou padá nekompromisně na stůj.... Jede jedno autíčko..... Z:arrow: SSZ S ABSOLUTNÍ PREFERENCÍ, k tomuhle by tam nemělo vůbec dojít. Pak by se jednalo o závadu detekce. Pokud se to bude opakovat, přivítám další info.
Díky!

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobek » 12.11.2008 10:27

Kdyby jen v centru. Nějaký šikula totiž převrátil v myší díře náklad dřeva. #-o

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Petr » 12.11.2008 9:13

Včerejší totální dopravní kolaps v centru Prahy stál opravdu za to. Nuselské údolí se stalo jednou velkou pěší zónou, kde byla najeta snad většina pořadí zde projíždějících linek jsem v téhle podobě za svých 12 let praxe ještě neviděl.
Celé odpoledne se navíc zasekávala SSZ mezi zastávkami Braunova a Křížová, takže linka 7 jen v tomto úseku nabírala zpoždění okolo 15 minut, než Eltodo restartovalo...Navíc se ukazuje, že Radlická ulice do centra mezi zastávkami Laurová a Křížová je velký problém. Nikde zde totiž není zákaz zastavení, a tak ač plná čára, "jedoucí auta" (spíše poskakující v zácpě a kolonách) jsou nucena objíždět po kolejích zde zaparkovaná vozidla. No a díky tomu samozřejmě tramvajky stojí. Stačí taková jedna Avie, jejíž řidič neuhne nikde a máte zpoždění jak ďas... Byl by opravdu problém, umístit zde časově omezený zákaz zastavení (tedy klasických 7-19?)

Odpovědět