Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4073
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference MHD

Příspěvek od P_V » 18.2.2008 22:09

4) Rozšířit komunikaci o 4 m na obě strany od tramvajového pásu, kde bude zeleň, nástupiště a vlevoodbočovací pruh před křižovatkami s vlastním semaforem.

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Preference MHD

Příspěvek od vlakoň » 18.2.2008 22:08

Zdeněk Schwarz, ředitel záchranné služby

A jestli si něčím vysloužil svou neoblíbenost, tak právě svou arogancí, povýšeností a snahou vyjadřovat se i k věcem o kterých nemá ani to nejzákladnější povědomí.
Trochu OT: Tenhle pán mi taky docela ničí zdraví. V MF Dnes má v sobotu vždycky nějaký skvostný komentář, po kterém mi stoupá tlak. :x Řadím ho někam mezi Bobošíkovou a Barkovou =D>

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od 9001 » 18.2.2008 21:23

Karotka píše:3) Namontovat policajty a hlídat, aby vlevobočiči dávali přednost :evil:
Policajt nic nevyřeší protože dlouhodobě nemůžuš mít na každý křižovatce jednoho. Nevidím proč by se nemohl používat kamerový systém, když se do něj vráží takové peníze.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Preference MHD

Příspěvek od Karotka » 18.2.2008 21:04

3) Namontovat policajty a hlídat, aby vlevobočiči dávali přednost :evil:

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Re: Preference MHD

Příspěvek od 8750 » 18.2.2008 19:42

V Praze je dost křižovatek, kde tramvajím jedoucím přímo sice padne Volno do jízdy, ale musí stejně zpomalit, příp. zastavit kvůli gumokolům odbočujícím vlevo, jimž svítí na semaforu plný zelený signál. Upravil bych signály na SSZ tak, že:
1) Rozdělit signály pro jednotlivé směry vlevo, rovně, vpravo nebo
2) Plný červený signál doplnit dodatkovou zelenou šipku pro směry rovně+vpravo (jako je to u Hradu dc), tuto fázi vybírat jen na výzvu tramvaje.
Při var. 1 by se snížila propustnost levého odbočení, proto bych upřednostnil var. 2, ale tramvaje by se musely přihlašovat s předstihem, aby nedošlo k tomu, že IGK dostane zelenou, najede do křižovatky na koleje, přihlásí se tramvaj, pak se spustí fáze s červenou a dodatkovými šipkami, ale tramvaji to bude na nic protože ten IGK bude pořád stát na kolejích. Např.: v Plzni je poměrně dost TT vedeno ve středu rušných komunikací a téměř všude nemají tramvaje Volno společně s auty jedoucími vlevo, kdežto v Praze ano - Evropská, Vinohradská, J. Želivského, Vršovická, atd. Zrychlil by se provoz tramvají a snížila nehodovost.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 08.9.2007 11:23

MOp píše:Jsem rád, žes konečně viděl. Dnes jsem jel gumokolmo, nesledoval jsem, ale příští týden zkoumám každý den. :-)
pršelo tak jste jel gumokolmo. A já zrovinka jel tramvaječkou a tím osudným časíčkem a nikde jsem vás neviděl. A zrovna tunel a ty křižovatka před dlouhou třídou byla v pohodě preferovaná.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 08.9.2007 0:44

Jsem rád, žes konečně viděl. Dnes jsem jel gumokolmo, nesledoval jsem, ale příští týden zkoumám každý den. :-)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SSZ Revoluční - Řásnovka

Příspěvek od Grossák » 08.9.2007 0:17

Taky jsem dnes na Řásnovce viděl vcelku nesmyslné useknutí. Tentokrát to byla ta speciální fáze a svítila asi jen 5 sekund a fik, tramvaji kousek před čumákem... Jela normálně. Ale byla to výjimka.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: SSZ Revoluční - Řásnovka

Příspěvek od 4021 » 06.9.2007 18:24

Grossák píše:4021, na Elsnicově náměstí by měla chodit absolutní preference, takže pokud to zastaví první tramvaj, tak je něco špatně. Pak dej vědět.
No asi sem měl "smůlu" zrovna na případy kdy tam maj dlouho červenou už auta co jezdí kolmo na Zenklovu a přeblikla jim teda konečně zelená a pak se přířitla tramvaj a tak tam chvíli stála, opravdu občas se to stává, ale je fakt že v drtivé většině případech tramvaj projede, popř. jen trošku přibrzdí dokovaď si jí semafor nevšimne.

Ale řikám, běžně jsou výjimky, že tam holt tramvaj stojí.

Nicméně to bylo hrozný žkdyž byla NAD X10 ta žádnou preferenci neměla a to tam zabralo dost času (tři semafory, dva na tom náměstí a jeden u stejskalový).

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SSZ Revoluční - Řásnovka

Příspěvek od Grossák » 06.9.2007 17:41

MOpe,

1) když jeden převěs není až tak moc, na jednu stranu tím samozřejmě málo ztratíš (předstihl přihlášení), ale stejně málo taky získáš... Navíc si troufnu říct, že na začátku mostu by ty rychlosti mohly být vyrovnanější než na konci, kde může jet tramvaj 50, když stojí podél bumlíku jen osobáky, ale taky třeba jen 20, když tam stojí autobus, kterej hrozí ránou o zrcátka. Je ale super, že bumlík je dotaženej až na konec mostu. Nedovedu si představit, že by končil 50 metrů před stopčárou jako předtím. To bychom se divili.

2) v podstatě souhlas, od Revoluční je to horší

3) jo!

Posun převěsu by nic neeliminoval. Posun převěsu ti neeliminuje rozdíl rychlosti tramvají kolem případných autobusů, které stejně stojí až ve druhé polovině mostu, čili v každém případě za přihlašovacím detektorem. Na rychlosti průjezdu křižovatkou už příliš nezáleží, hlavní je, aby do ní tramvaj vjela na volno. A 20 sekund jí taky žádná neprojíždí.
Jeden převěs podle mě v tomto případě není 10 sekund, ale méně, tak polovina.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: SSZ Revoluční - Řásnovka

Příspěvek od MOp » 06.9.2007 16:06

1/ jeden převěs není zas až tak moc
2/ délka mostu je dostatečná na časovou rezervu pro přihlášení
3/ často na mostě stojí v levém pruhu busy, kolem kterých tram jede pomalu, protože je to občas o zrcátka.

Souhlasím se sw úpravou.

Ono je opravdu rozdíl, jede-li řidič skrze křižovatku 10 nebo 20s. Posun převěsu by toto eliminoval. Je to totiž oněch 10s, o které se volno na konci mostu dříve ukončí. Po mostě jezdí většina řidičů 40, ještě jsem tam nejel s žádným klasickým vočkovickým výkonem, nemám srovnání, ale ty žižkováci jsou obecně strašně líný.. :-(

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SSZ Revoluční - Řásnovka

Příspěvek od Grossák » 06.9.2007 15:32

MOpe, rozhodně bych neposunoval kontakt blíž ke křižovatce, protože potřebujeme vědět o tramvajích včas. Ale jak naznačuješ, je to spíš na softwarovou úpravu, otázka změny třeba jednoho dvou čísel. Jinak absolutní preference by byla lepší asi všude :), ale ne všude to lze. Tady je mi ze sledování už jasné, že se jedná o podmíněnou preferenci. Pro absolutní preferenci nevyhovuje jediná poloha v cyklu a sice, když se tramvaj přihlásí při ukončování levého odbočení z mostu. Následuje výjezd z Lannovy a ten trvá docela dlouho = tramvaj na chvíli zastaví. Netroufnu si říct, zdali by se s tím dalo hnout, ale tipnu si, že ne.

4021, na Elsnicově náměstí by měla chodit absolutní preference, takže pokud to zastaví první tramvaj, tak je něco špatně. Pak dej vědět.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Řásnovka

Příspěvek od MOp » 05.9.2007 17:48

Tak dnes opět bum tramvaji 100m před čumákem na stůj. Ale řadič o nás věděl, jelikož již po 16s bylo vybráno volno pro tram a gumokola rovně. Před námi ani v protisměru žádná jiná tram.
Bohužel to bylo zmiňovaným problémem - řidič jel pomaleji přes křižovatku Letenský tunel, kdy čekal, až se srovná celá souprava hezky pěkně do rovinky. Navrhuji, aby byl přihlašovák posunut o jeden převěs dále za křižovatku, případně zvětšena "vata" před výběrem volna.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 05.9.2007 16:28

Taky mám dojem že preference na Elsnicově náměstí nějak pokulhává (tj. mezi Stejskalovou a Divadlem p.P.). Co tamtudy chodim denně z/do školy od pondělka pěšky okolo, tak si všimnu.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Rasnovka

Příspěvek od MOp » 04.9.2007 23:16

zrovna na teto krizovatce by byla vhodnejsi absolutni preference..

stalo se mi to pouze jednou, prekvapilo mne to. vzhledem k tomu, ze tam jezdim ted kazdy den, budu nadale sledovat.

Odpovědět