Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference MHD

Příspěvek od Brejšín » 11.3.2010 17:52

Ta Obora Hvězda tak funguje téměř furt, mě to ještě vždy odhlásilo z cyklu (asi je tam navrácen cyklus kdy se zastávka projížděla).

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Karosák » 11.3.2010 12:35

Bobik píše:konkrétně Bělohorská x Slezanů (Obora Hvězda). Při jízdě ZC (čili z pohledu přiložené fotky) se mi opakovaně stalo, že jsem přijel do zastávky, odstanicoval, celou dobu čočky svítili na volno, ve chvíli kdy se rozjel se překlopili a padla zelená pro odb. vlevo....Nemá někdo podobnou zkušenost, případně nebyla to jen dočasná nevolnost SSZ?
Ja mam z tohoto mista tutez, 2x opakovanou, zkusenost jen jako cestujici. Ale bylo to presne jak popisujes: zavrit-naslap-klap-hrc-stůj. Tedy i neprijemna situace pro ZR.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 11.3.2010 8:17

Drive tam nebyla, proto odhaduji, ze se jedne o pripravu na zmenu dopravniho rezimu od 23.3.2010, kdy pred mostem auta uhnou na novou mostovku, kdezto tram stale postaru.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference MHD

Příspěvek od MF » 11.3.2010 7:37

předevčírem jsem si všiml pěkné věci, která byť preferuje MHD, tak je v rozporu s legislativou. Je to místo zúžení na mostku přes ČD na Prašňáku od kulaťáku. Je tam značka Dej přednost v jízdě tramvaji, tedy trojuhelník a pod ním obrázek tramvaje a pod tímto obrázkem tramvaje je navíc obrázek autobusu! Pokud si ale dobře pamatuji, tak tramvaji by tam auta měla dát přednost stejně, neb autům jaksi končí pruh a musí na koleje a bus má zase nyní vyhrazený pruh na kolejích, takže ta značka tam je spíš jako upozornění pro blbé...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 10.3.2010 23:05

Tak jsem študoval ten článeček o preferencích na páteři a mám k tomu jednu poznámečku, hlavně k tomu vysvědčení - konkrétně Bělohorská x Slezanů (Obora Hvězda). Při jízdě ZC (čili z pohledu přiložené fotky) se mi opakovaně stalo, že jsem přijel do zastávky, odstanicoval, celou dobu čočky svítili na volno, ve chvíli kdy se rozjel se překlopili a padla zelená pro odb. vlevo. Protože mezi zast a SSZ moc místa není, je to akorát na to buďto to umlátit magnetama a doufat že ještě před křižovatkou, nebo to projet a doufat že nikdo z odbočujících nebude mít těžkou nohu na plynu (přesně ta situace zavřeš, podíváš se před sebe - volno, rozjedeš, hodíš vokem do zrcátka jestli ti nikdo nepadá pod tram - a už je to na stůj). Nemá někdo podobnou zkušenost, případně nebyla to jen dočasná nevolnost SSZ?

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Štěpán » 10.3.2010 4:25

Snad jo. Každopádně ta křižovatka většinu času funguje perfektně.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Preference MHD

Příspěvek od KGX 63 » 09.3.2010 23:51

Štěpán píše:KGX 63: Zrovna dneska odpoledne na horní Palmovce SSZ lehce stávkovalo. :-) Sice byl hned po ruce policista (jsou tam teď u toho pravidelně), ale nepodařilo se mu křižovatku vypnout a ta blokovala tramvaje ze všech směrů. Nebudu se dopouštět kritiky do vlastních řad a tak nebudu popisovat, co se následně stalo na dolní Palmovce. Ono postačí tohle kraťoučké video: http://www.youtube.com/watch?v=tciwLX9iQX4
Couvalo/zpětně pohybovalo se tam několikrát. :roll:
Pěkný video :lol: Holt se prostě někdy nedaří. Minulej tejden to šlapalo jak hodinky a zase snad bude... .

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 09.3.2010 21:13

To opravdu nepotřebuje komentář.

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Štěpán » 09.3.2010 20:43

KGX 63: Zrovna dneska odpoledne na horní Palmovce SSZ lehce stávkovalo. :-) Sice byl hned po ruce policista (jsou tam teď u toho pravidelně), ale nepodařilo se mu křižovatku vypnout a ta blokovala tramvaje ze všech směrů. Nebudu se dopouštět kritiky do vlastních řad a tak nebudu popisovat, co se následně stalo na dolní Palmovce. Ono postačí tohle kraťoučké video: http://www.youtube.com/watch?v=tciwLX9iQX4

Couvalo/zpětně pohybovalo se tam několikrát. :roll:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 09.3.2010 11:27

No nejak se ta cinnost PrTkarskeho kolegy Grossaka pro DPP projevit musela ne? :-)

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Preference MHD

Příspěvek od KGX 63 » 09.3.2010 11:03

V současné době je snad nejlépe fungující preference duo SSZ Vltavská - Pražská tržnice a pak horní Palmovka. Minulý týden jsem nemohl uvěřit vlastním očím, když mě to pouštělo jako druhý vlak od Invalidovny :shock: je vidět, že to jde, když se chce =D>
K Pražskýmu hradu - nejlepší program je podle mě to vypnout, nechat to na blikačku a bude po problémech.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 08.3.2010 13:32

V Kobylisích dnes běhá něco jiného, než pevný cyklus. Já bych se dokonce nebál nazvat tento režim režimem s preferencí. Mojí 17 padá volno z obou směrů téměř okamžitě. 8-)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 14.2.2010 10:49

Však jsem psal, že pouze stahovali data.. Nyni je ceka jejich analyza, vytvoreni simulace, vymysleni a aplikovani noveho reseni. To bude tak minimalne na mesic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference MHD

Příspěvek od chemik » 14.2.2010 9:06

Chtěl bych k tomu říci toto: Před půl hodinkou, jsem chtěl jet se svojí 18 přes tuto křižovatku od hradu dolu, proti mě 22. Oba stojíme, já byl navolen, auta stojí, chodci stojí, všichni maj červenou. Obavy, nervozita, marné čekání na udělení volna... Po cca minutce se v preferenci hnulo svědomí a rozblikala stromeček pro tramvaj. Na nic jsem nečekal a vyrazil...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 14.2.2010 0:14

Ovšem zřejmě se nezadařilo, bo když jsem jel kolem půlnoci domů (solo 26, DC) tak nám tram ZC (solo nevím co) předvolbu smázla. A široko daloko nic, jen tyhle dvě tram.

Odpovědět