Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 27.7.2021 9:10

Opět nefunguje vzdálené radio Otakarova od Fidlovačky vpravo (nebo vypnuto kvůli pracím v křižovatce :-k ).
Nefunguje vzdálené přihlášení na přejezdu před Křížovou ZC (tedy od tunelu Mrázovka).

sajmon
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 28.9.2019 18:59

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od sajmon » 26.7.2021 0:11

Po roce jsem se dostal na Petřiny a koukám Octárna stojí furt stejně za prd. Od Ořechovky k vozovně drží SSZ volno od výjezdu ze zastávky, a jak dojedu ke světlům, tak to spadne na stůj a zruší se navolení. Takže klička a nebo to projet, ale to už mi auta od Prašňáku (nedej bože 180) začnou najíždět do posledního článku...z pěti průjezdů pokaždé úplně totožný scénář.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 537
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ElWapp » 15.6.2021 21:55

Tohle pozoruju i z auta. Tramvajím svítí volno, ale auta souběžná s tramvajemi stojí. Přitom tam není žádní kolize, přechod, nic.

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od johndj » 14.6.2021 16:36

Trojský most ZC pro bus je úplná katastrofa.
Pokud jedu, aniž by byla v dohledu tramvaj, světla nemají problém hodit mi před čumák červenou a pak mě tam nechají vykysat klidně minutu, tramvaji v přímém směru přitom volno stále svítí. Dále nefunguje koordinace světel. Na prvních se rozjedu, druhé mě přibijí. To všechno se děje i přes svítící preferenci. A o kolonách od nádraží, které tam dříve bývaly jen při zavřených tunelech ani nemluvím. :zadnice

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 11.6.2021 12:09

Tak zaplať pánbůh, a každej kdo v tom má prsty, za to. =D>
Minulej víkend byl v tomhle směru hardcore, všechno spuštěný, všechno bez preference a všechno bez koordinace jakou jsme znali, takže v "ideálnim stavu" dlouhý čekání na každý "mezi" a tak 3 minuty sekera oběma směry...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 11.6.2021 11:17

Po RTT už se Pankrácká větev tváří celkem preferenčně. Děkanská vinice rozhodně citelné zlepšení, náměstí Hrdinů v mezích možností určitě také, nějaké prodlužování tam je znát @3644 Bohužel zatím špatný na Petra Rezka - Lounských, tam je to pevný. Zřejmě z důvodu dokončovacích prací a také přechod přes Táborskou je "v pytlích". Pokud s tím přechodem bude nějaký schvalovací problém, tak si možná počkáme, ale snad... [-o< Nicméně alespoň jsou ta 2 SSZ v koordinaci, takže vpodstatě v původním stavu Z:idea:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 01.6.2021 12:18

OKN81 píše:
01.6.2021 10:14
Konečně?
Spíše, proč to tak nebylo od začátku. #-o
To asi není v rozporu, že.
Bylo by mnohem lepší kdyby to tam bylo od začátku, ale TSK měla asi jiný názor, takže i za mě KONEČNĚ a děkuji !
Těch zbytečných nehod a krizových situací tam bylo nepočítaně...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 01.6.2021 11:32

OKN81: Přesně! Proč mít radost, když můžu nadávat :roll:
Tento příspěvek mi připomněl:
https://images.app.goo.gl/7abcyZjqobpzP5TL8
Vysloveně mně to vybízí k parafrázi - My tady jentak sedíme a stojí to za h#vno :D

Jo, ještě jsem si vzpomněl na nějaké předávání diváckých cen, kdy oceňovaný stál u kecpultu a říkal, že by sice rád poděkoval, ale že českou normou je nadávání, takže sice vlažně děkuje, ale proboha proč byl oceněn až teď?! :smt018

"Ideální způsob", jak vyjádřit dík někomu, kdo v boji s byrokracií, ve snaze o zlepšení nechal kus svého duševního zdraví :roll:
___________
Takže já se jen pod čarou připojuji k díku za zrealizované zlepšení @3644

OKN81
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 28.10.2010 20:25
Bydliště: Praha - Čakovice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od OKN81 » 01.6.2021 10:14

Ústečák píše:
01.6.2021 8:23
von Špilberk píše:
31.5.2021 7:33
Něco pozitivního: křižovatka od Trojské těsně před Trojským mostem už má pro odbočení aut vlevo směrový signál a ne plnou zelenou jako dosud. Obě křižovatky před Trojským mostem DC fungují stejně. =D>
Konečně!!!

Tam jsem si dokonce před lety lehce bouchnul jednoho teplákového inženýra ve vytuněné fabii poté, kdy jsem jel přes most - on měl přece zelenou, tak to pustil před tramvaj do křižovatky, kde teprve zjistil, že taky může jet auto z mostu. Čili to zaflekoval na kolejích před rozjetou tramvají. "Já jsem tam stál."

Já z toho odešel jen s lehkým ťukancem a těžkou srážkou s idiotem, taky mě to poučilo a ještě mnohokrát jsem tam na signál "volno" dával nějakému jelitu z protisměru "přednost", ovšem taky jsem tam byl několikrát u nehod, které tak vesele neskončily. Jedno z nejblbějších míst v síti, jsem rád, že se po letech konečně podařilo prosadit jediné rozumné řešení... =D>
Konečně?
Spíše, proč to tak nebylo od začátku. #-o

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Ústečák » 01.6.2021 8:23

von Špilberk píše:
31.5.2021 7:33
Něco pozitivního: křižovatka od Trojské těsně před Trojským mostem už má pro odbočení aut vlevo směrový signál a ne plnou zelenou jako dosud. Obě křižovatky před Trojským mostem DC fungují stejně. =D>
Konečně!!!

Tam jsem si dokonce před lety lehce bouchnul jednoho teplákového inženýra ve vytuněné fabii poté, kdy jsem jel přes most - on měl přece zelenou, tak to pustil před tramvaj do křižovatky, kde teprve zjistil, že taky může jet auto z mostu. Čili to zaflekoval na kolejích před rozjetou tramvají. "Já jsem tam stál."

Já z toho odešel jen s lehkým ťukancem a těžkou srážkou s idiotem, taky mě to poučilo a ještě mnohokrát jsem tam na signál "volno" dával nějakému jelitu z protisměru "přednost", ovšem taky jsem tam byl několikrát u nehod, které tak vesele neskončily. Jedno z nejblbějších míst v síti, jsem rád, že se po letech konečně podařilo prosadit jediné rozumné řešení... =D>

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 31.5.2021 21:22

jj dneska viděno taky naživo... Good work...

Navíc k tomu přidejme, že 10 z Palmovky jela fakt natřísknutá a nikdo moc na Želve nevystupoval...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 31.5.2021 14:02

Takže děkujeme za "zlepšení" a posíláme klíčenku :smt013
To jsme si s tou dynamikou na Želvě snad ani nemuseli dělat škodu. Zvlášť po vášnivé diskusi ohledně přezastávkované Vinice, vznikne opodál toto. Řešení místo strašení :zadnice
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 31.5.2021 7:33

Tak SSZ Libušina už funguje a krásně zastavuje tramvaje ZC. Jel jsem včera odpo od Výtoně 4x a zastavil 3x (poslední jízdu už bylo SSZ vypnuto). #-o #-o
Něco pozitivního: křižovatka od Trojské těsně před Trojským mostem už má pro odbočení aut vlevo směrový signál a ne plnou zelenou jako dosud. Obě křižovatky před Trojským mostem DC fungují stejně. =D>

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 07.5.2021 17:28

Na Újezdě od ND jsem zaznamenal drobnou změnu: Nejdříve skončí zelená pro auta a až pak začne volno vpravo pro tramvaje =D> Osobně jsem se tam nazvonil dost, tohle by rozhodně mohlo pomoct

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 05.5.2021 7:55

Pražské tramvaje čeká další zrychlení díky úpravám křižovatek
https://zdopravy.cz/prazske-tramvaje-ce ... tek-80674/
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy (TSK) v letošním roce plánují zavést preferenci tramvají na dalších křižovatkách. Tři z nich zrealizují v rámci rekonstrukce tramvajové tratě v Táborské ulici. Konkrétně se jedná o křižovatky Táborská x Na Pankráci, Táborská x Lounských a Táborská x Petra Rezka. Do konce roku bude preferencí vybavena světelná signalizace také na křižovatkách Chodovská x U Plynárny, Bělocerkevská x Vršovická a zlepšení provozu tramvají by mělo nastat také na třech křižovatkách v oblasti Karlova náměstí. Zavedení preference pro tramvaje Praha plánuje také v Karmelitské ulici, v úseku mezi Újezdem a Malostranským náměstím.

Odpovědět