Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 06.1.2011 0:46

BerryML píše:Zrovna tam mi to moc katastrofální nepřijde, neboť když tam jedeš na doraz, tak potom čekáš přes minutu na Vypichu na čas.... :D
Tak to je spíš otázka toho, že je v JŘ vata a ta minuta by se měla stáhnout.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 06.1.2011 0:44

Bobik píše:Teda už jsem si toho všiml včera (a netuším jak je to tam dlouho) ale kdosi se pošťoural v SSZ před Malým Břevnovem DC. Čočky trvale na stůj (přechod červená, auta zelená), přijíždějící tram se navolí a čočky jí padnou do jízdy. Tedy - "padnou do jízdy" - pokud jedete tak 45km a víc, tak se musí dost brzdit aby to stihlo padnout. Optimální rychlost na průjezd je tak 35. Takhle to funguje ve dne, v noci (to je červená všude) a já přemýšlím proč to tak je - že by kvůli tamní škole? V tom případě opravdu optimální řešení jak naučit přebíhající lidi že tram má přednost a na červenou se čeká :!: =D> :roll: Navíc nijak extrémně frekventovaný mi ten přechod zas tak nepřijde (a lidi stejně běhaj "kudy to maj nejblíž", štěrk neštěrk).
No, ona se tam pro jistotu objevila kousek před přechodem ve směru do centra 30 pro auta, platící bohužel také pro tramvaje. Důvod osazení neznám. Každopádně při starém SSZ tam omezení nebylo, ale po obnově SSZ se tam objevilo. Zvláštní. Z centra to taky nepadá zrovna bezpečně do jízdy na traťovou rychlost s dostatečným předstihem. Tam omezení není.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Bobik » 16.12.2010 10:20

Jo, bohužel máš pravdu. Něco podobného (na Karláku u radnice) už tu bylo a táhlo se to pěkně dlouho.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od 9001 » 16.12.2010 5:24

Bobik: To je z bláta do louže. Oboje je stejně prakticky město. :wink:

Vsadím se s tebou. že pokud tam bude nehoda, kvůli tomu co si psal bude to na řidiče tram a nilkdo se o tom bavit moc nebude. Jedině pak hodně štěstí při soudech.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od 7080 » 15.12.2010 22:22

Bobik píše:A tos slyšel kde? Teda rozhodně tě nechci nijak zpochybňovat, to vůbec ne, spíš mě udivuje, jak SSZ může někomu (soukromýmu) patřit. Jsem měl za to že to je státu, potažmo města.

7080 Z:arrow: ti dík :D , jsem myslel že jakožto "odporový zadák" mě podpoříš.... :lol: 8-)

9001 Z:arrow: Tady nejde ani tak o vinu podniku, ten s tím nemá mnoho společnýho, ale o vinu vlastníka (správce) komunikace.
Myslím, že se to řešlo na PEKu, takže je to tlačené i z jiné strany.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Bobik » 15.12.2010 21:45

A tos slyšel kde? Teda rozhodně tě nechci nijak zpochybňovat, to vůbec ne, spíš mě udivuje, jak SSZ může někomu (soukromýmu) patřit. Jsem měl za to že to je státu, potažmo města.

7080 Z:arrow: ti dík :D , jsem myslel že jakožto "odporový zadák" mě podpoříš.... :lol: 8-)

9001 Z:arrow: Tady nejde ani tak o vinu podniku, ten s tím nemá mnoho společnýho, ale o vinu vlastníka (správce) komunikace.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Petr » 15.12.2010 15:01

Bobik píše:(...)A předvěsti už dobrý dva roky nefungujou.(...)
CO jsem slyšel, tak SSZ patří Intersparu. Když se tam přidávala pereference autobusům, totálně se všechno podělalo. Předzvěsti se nakonec radši schovali a je všecičko ok :-( Faktem je, že na můj vkus pár měsíců

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od 7080 » 15.12.2010 9:39

9001 píše:Osobně si myslím, že nějaký papír bude policajtům někde a hádej kdo bude moct za nehodu... To neber jako výtku, ale už si viděl aby přiznal podnik vinu?
Nejde o to, že bde nějaký papír, to policajty skutečně nezajímá, ale spíš, že se někdo vydal bojovat, tak trochu s větrnýmy mlýny. Třeba bude mít kolega úspěch a něco pošťouchne k řešení.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od 9001 » 15.12.2010 4:36

Osobně si myslím, že nějaký papír bude policajtům někde a hádej kdo bude moct za nehodu... To neber jako výtku, ale už si viděl aby přiznal podnik vinu?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Bobik » 15.12.2010 2:53

Lidi, potřebuju poradit - jde napsat služební hlášení na čočky? Resp. napsat určitě jde ale má to smysl, bude to někdo nějak řešit?
Poslední dobou mě pije krev SSZ na Švehlovce u Interšpáru - čočky tam padaj na stůj v tak blbý vzdálenosti že projet to je o hubu a umlátit na magnety se to téměř nedá. Jedno v jakým směru, dneska jsem tam jel 6x a 4x byl za debila když jsem cloumal s lidma (zbytek jsem se raději plížil 20-30). Tam jednoho dne dojde k pěknýmu průšvihu a nebude to hezký.
Přijde mi že jednak bez ohledu na to jak dlouho svítí volno, když něco přijede z boční od Špáru, tak ho to pustí a druhak po brnknutí na brnkačku tam hodí stůj místo aby to čočky podrželo. Navíc pokud něco jede v protisměru a je o chlup rychlejší, okamžitě to sebere čočky, bez ohledu zda už jste taky navolený (brnklý). Samozřejmě okamžitě poté padá zelená do kolizních směrů a vyklizovací čas téměř žádný. A předvěsti už dobrý dva roky nefungujou.
Tipuju že "dotyčná místa o tom ví", "je to v řešení", ale "v současné době na to nejsou prostředky" případně jiný blablabla. Fajn, a můžu to dostat na papíře s razítkem? Moc rád to ukážu policajtům až tam dojde k průs..švihu, aby viděli kdo za to může.

P.S. Jo a taky by mě zajímalo, kterej "YNŽENÝR" má na svědomí ten novej cyklus na Kohinorce.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2383
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Preference MHD

Příspěvek od pawel » 21.11.2010 19:55

když se kvůli dočasnému stavu rozšiřovala ul. pod královkou, přestavovaly křižovatky na bělohorské apod., tak úprava jmenovaného prostoru už je to nejmenší.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 21.11.2010 19:48

K bumlíkům: Ještě by to chtělo instalovat bumlík mezi Palackého náměstí a Výtoň. Tam se snad brzo dočkáme, doufám. 8-)

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference MHD

Příspěvek od Brejšín » 21.11.2010 19:43

No spíž by mne zajímalo kdy konečně opraví detekci tram Hybernská/Dlážděná od Senovážného náměstí. Opravdu je úžasné tam tvrdnout i minutu než se přihlásí tramvaj v protisměru. #-o

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Petr » 21.11.2010 19:41

Karosák píše:Jde o to, kdo na to zatlačí, a přihodí kapříky, protože se jedná o dočasný stav. Pak budou auta pod zemí a klid na zemi. Nestačil by klemfix :?: Z:idea:
Ten tam je... Problém je v tom, že auta, která chtějí jet rovně tvoří kolonu. Auta, která chtějí odbočit do leva si zkracují stání v koloně tím, že jedou po kolejích. A protože poměrně dost aut jezdí v prostiměru, nemohou tato auta odbočit, neb dávají přednost. Tím zdržují i tramvaje...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Karosák » 21.11.2010 19:34

Jde o to, kdo na to zatlačí, a přihodí kapříky, protože se jedná o dočasný stav. Pak budou auta pod zemí a klid na zemi. Nestačil by klemfix :?: Z:idea:

Odpovědět