Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Jonáš

Sídliště Řepy

Příspěvek od Jonáš » 08.7.2005 15:50

Škoda že 10 nedostala vnitřní kolej místo 7, takto se musí i v létě čekat před výstupní zastávkou. :(

Martin

Příspěvek od Martin » 07.7.2005 21:25

Béďa Trávníček píše:
9001 píše:Nebo taky je zajímavý, ze zástávky Na Hroudě do zastávky Vozovna Kobylisy :roll:
Proč by to mělo být zajímavé? Prostě z Hroudy zatahuje přes Strašnickou, Želvu, NNŽ, Palmovku, pak asi NádrHol a Trojskou nahoru. Celkem běžná zatahovací trasa... 8-)
Bryskní dedukce, Béďo :lol:

Béďa Trávníček

Příspěvek od Béďa Trávníček » 07.7.2005 21:11

9001 píše:Nebo taky je zajímavý, ze zástávky Na Hroudě do zastávky Vozovna Kobylisy :roll:
Proč by to mělo být zajímavé? Prostě z Hroudy zatahuje přes Strašnickou, Želvu, NNŽ, Palmovku, pak asi NádrHol a Trojskou nahoru. Celkem běžná zatahovací trasa... 8-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 07.7.2005 20:56

Martin píše:Ano, již téměř podléhám zdrcující argumentaci, ale ještě poslední posmrtné reflexy... :D
Dobrá, i nemožnost zatažení linky 8 přes Stross jakžtakž chápu, ale proč tamtudy nemůže vyjíždět linka 24, která taky otrocky na Bílou labuť najíždí z Trojské přes Dělnickou :?: A nutnost ukončení linky 8 U Balabenky neberu, linka 24 tam má také konečnou a u ní zátah z Invalidovny jde, přitom jde také o "pravidelné" spoje večer ve 20-minutovém intervalu...
Jsem ale pro ukončení této debaty, která je jistě pro 99,9% čtenářů silně nezáživná :D


Nebo taky je zajímavý, ze zástávky Na Hroudě do zastávky Vozovna Kobylisy :roll:

Martin

Příspěvek od Martin » 07.7.2005 17:10

Ten přestup na NAD se dá vzít, i když pokud by se to vzalo důsledně, tak nad X-8 v době těchto zátahů už nejezdí :wink: Jinak před tyto dva večerní spoje zatahující z Florence najedou na Palmovku v Sokolovské polonoční pořadí, za kterými se pak zatahující osmičky plahočí od Balabenky až na Florenc, tudíž jejich potřebnost v Karlíně je takřka nulová...

MOp

Příspěvek od MOp » 07.7.2005 16:49

no ja ten problem osmicky v zatahovani vidim na te potrebe vest jej ulici u balabenky k nahradni doprave na palmovce u metra... jinak by samozrejme bylo logicke z invalidovny doleva a stanicovat jako linka 1. problemove by pak bylo dle meho nazoru vykryti useku palmovka - florenc, kde by nic nejelo. tudiz se dohodlo, ze pojede karlinem a dale zrejme vykryva linku 5 nebo 3 s 15 (ktera vecer nejezdi) v holesovicich..

Martin

Příspěvek od Martin » 07.7.2005 16:31

Ano, již téměř podléhám zdrcující argumentaci, ale ještě poslední posmrtné reflexy... :D
Dobrá, i nemožnost zatažení linky 8 přes Stross jakžtakž chápu, ale proč tamtudy nemůže vyjíždět linka 24, která taky otrocky na Bílou labuť najíždí z Trojské přes Dělnickou :?: A nutnost ukončení linky 8 U Balabenky neberu, linka 24 tam má také konečnou a u ní zátah z Invalidovny jde, přitom jde také o "pravidelné" spoje večer ve 20-minutovém intervalu...
Jsem ale pro ukončení této debaty, která je jistě pro 99,9% čtenářů silně nezáživná :D

Martin

Příspěvek od Martin » 07.7.2005 16:05

Kvůli zkoušce protipovodňových opatření bude tuto neděli od 6. do 18. hodiny přerušen tramvajový provoz
v úseku Vltavská-Dělnická.
Linka 1 pojede přes Nádraží Holešovice, trojka Karlínem, pětka přes Veletržní, linka 15 ze Strossu přes Těšnov, Bílou labuť a Dlouhou třídu na Stross a zpět na Vypich, linka 25 protisměrným objezdem.
V trase Nádraží Holešovice-Dělnická-Strossmayerovo náměstí bude zavedena NAD X-5.

Jinak se také v sobotu a neděli od 8. do 16. hodiny koná výluka ve Spálené ulici mezi Lazarskou a Myslíkovou.
Trojka pojede přes ND (bez vozů KT8), šestka přímo přes Palackého nám., linka 14 přes Újezd a ND, linky 18, 22, 23 a 24 pojedou po nábřeží na Výtoň (linky 22 a 23 přes Staroměstskou a z Albertova na Karlovo náměstí).

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 07.7.2005 15:58

Martin píše:No, nevím, nevím, trochu to hapruje :D Z Vltavské v Bubenské na Nádraží Holešovice u elektrárny je to přes Výstaviště minimálně baj vočko o 1200 metrů kratší než přes Dělnickou :wink: A proč nelze vést linku 8 do vozovny už ze zastávky Invalidovna a dále přes Libeňský most a Trojskou :?: U linky 24 to tak bez problémů jde :!:
Jinak samozřejmě beru argument o prokladech, jen jsem se snažil brát příklady, kde mi jakýkoliv význam uniká. A pokud takovýto spoj, nechť je alespoň uveden v ZJŘ...
Proč nelze linku 8 zatáhnout už z Invalidovny? No ono je to jednoduché, jako konečnou zastávku má totiž linka 8 zastávku U Balabenky a pokud potřebuji spoj dotáhnout AŽ NA KONEČNOU nemám jiné možnosti.... Ten spoj linky 24 může být brán jako zatahující již z Radošovické a jen je vražen jako proklad až na Invalidovnu, kdežto spoj linky 8 může být dle jř pravidelný až na onu konečnou, co já vím, že....
A k tomu zátahu linky 8 přes Dělnickou - ono jde také o to, že se Strossmayerovo náměstí bere jako jeden uzel, takže pokud naženu zatahující spoj linky 8 od Vltavské na Strossmayerovo náměstí, mám ho již "na pravidelné" trase.... A to asi kompetentní nechtějí....

Martin

Příspěvek od Martin » 07.7.2005 15:51

No, nevím, nevím, trochu to hapruje :D Z Vltavské v Bubenské na Nádraží Holešovice u elektrárny je to přes Výstaviště minimálně baj vočko o 1200 metrů kratší než přes Dělnickou :wink: A proč nelze vést linku 8 do vozovny už ze zastávky Invalidovna a dále přes Libeňský most a Trojskou :?: U linky 24 to tak bez problémů jde :!:
Jinak samozřejmě beru argument o prokladech, jen jsem se snažil brát příklady, kde mi jakýkoliv význam uniká. A pokud takovýto spoj, nechť je alespoň uveden v ZJŘ...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: OJŘ a hádanky

Příspěvek od Petr » 07.7.2005 15:28

Martin píše:(...)A přidám ještě dalších pár perel: zatahovací trasa pro kobyliské osmičky vede přes Maniny-tipli byste...Nikoliv: vede z Palmovky zpět na Florenc, dále přes Vltavskou, Dělnickou a Trojskou (a opačným směrem takto k Labuti najíždí i linka 24).
(...)Resumé? Pokud chce DP skutečně ušetřit, asi by se měl takovýchto excesů vyvarovat :?
Jonáš píše:Martine díky, to je teda opravdu neprofesionalita a měl by za to někdo z podniku jít pryč. Ne za to, že dělají kopy v zatahování a najíždění, tam ten smysl nevidím, ale neznamená to, že to smysl nemá. Ale v těch kopancích ve vjř. Takže víkendová 1 mi jede až na Dělnickou, no super! A ta 8 je na přes hubu, to už by podle mého skromného názoru, mohla jet na Strossmayerovo a pak do vozovny, ale jak říkám, do toho nevidím. :cry:
K lince osm - já jí beru za docela logickou zatahovací trasu - Pokud ten spoj potřebuji dotáhnout z Podbaby až na Palmovku a zatáhnout ho z Palmovky, ani jinou možnost v tuhle chvíli nemám - Musím prostě zpátky Karlínem (z ulice Na žertvách mohu jen do Sokolovské a na Ohradu), tudíž nejbližší odbočení je na Florenci - a přes Ortenovo náměstí je to blíž než nahoru na Strossmayerovo náměstí...
Občas prostě laicky nevidíme do systému prokladů... I zatahující spoj se totiž dá využít k odvozu cestujících, mezi pravidelnými spoji pravidelné linky, takže to nemusí být zcela exces, ale naopak úmysl - požadavek ROPIDu na zajištění prokladu v daném úseku. A proto bych si už vůbec nedovolil někoho chtít připravit o práci, když nevím, co je důvodem toho, že TO jede jak TO jede :oops:

Jonáš

Re: OJŘ a hádanky

Příspěvek od Jonáš » 07.7.2005 14:03

Martin píše:Jonáši, máš pravdu, pánové z OJŘ si zřejě rádi hrají, často se ještě totiž liší to, co je psáno na sloupku, od toho, co mají řidiči ve VJŘ. Zejména řidiči vozovny Kobylisy mají o zábavu postaráno... V případě linky 25 mají řidiči psanou v pracovní den zatahovací trasu už ze Strossmayerova náměstí, přitom až na Výstaviště jedou stále po pravidelné výlukové trase... Víkendové třetí pořadí linky 1 (které má dle ZJŘ zatahovat do Kobylis z Vltavské) jede ze Strossmayeráku do Kobylis ne nejkratší cestou přes Výstaviště, ale objezdem přes Vltavskou, Dělnickou a Ortenovo náměstí :shock:
A přidám ještě dalších pár perel: zatahovací trasa pro kobyliské osmičky vede přes Maniny-tipli byste...Nikoliv: vede z Palmovky zpět na Florenc, dále přes Vltavskou, Dělnickou a Trojskou (a opačným směrem takto k Labuti najíždí i linka 24). A co taková jedenáctka při nájezdu na Spořilov? Řidič se projede krásně: Kobylisy-Výstaviště-Náměstí Republiky-Václavské náměstí-Štěpánská-Bruselská-Spořilov.
Resumé? Pokud chce DP skutečně ušetřit, asi by se měl takovýchto excesů vyvarovat :?
Martine díky, to je teda opravdu neprofesionalita a měl by za to někdo z podniku jít pryč. Ne za to, že dělají kopy v zatahování a najíždění, tam ten smysl nevidím, ale neznamená to, že to smysl nemá. Ale v těch kopancích ve vjř. Takže víkendová 1 mi jede až na Dělnickou, no super! A ta 8 je na přes hubu, to už by podle mého skromného názoru, mohla jet na Strossmayerovo a pak do vozovny, ale jak říkám, do toho nevidím. :cry:

Martin

Re: OJŘ a hádanky

Příspěvek od Martin » 07.7.2005 13:51

Jonáš píše:Tak nám opět OJŘ připravilo zapeklité a možná neřešitelné hádanky v JŘ. Našel jsem hnedle dvě: linka č. 25 zatahuje ze zastávky Veletržní do Vozovny Kobylisy, linka č. 1 zatahuje z Petřin do Vozovny Kobylisy ze zastávky Vltavská. :cry: :evil: :cry: :evil: :cry:
Jonáši, máš pravdu, pánové z OJŘ si zřejě rádi hrají, často se ještě totiž liší to, co je psáno na sloupku, od toho, co mají řidiči ve VJŘ. Zejména řidiči vozovny Kobylisy mají o zábavu postaráno... V případě linky 25 mají řidiči psanou v pracovní den zatahovací trasu už ze Strossmayerova náměstí, přitom až na Výstaviště jedou stále po pravidelné výlukové trase... Víkendové třetí pořadí linky 1 (které má dle ZJŘ zatahovat do Kobylis z Vltavské) jede ze Strossmayeráku do Kobylis ne nejkratší cestou přes Výstaviště, ale objezdem přes Vltavskou, Dělnickou a Ortenovo náměstí :shock:
A přidám ještě dalších pár perel: zatahovací trasa pro kobyliské osmičky vede přes Maniny-tipli byste...Nikoliv: vede z Palmovky zpět na Florenc, dále přes Vltavskou, Dělnickou a Trojskou (a opačným směrem takto k Labuti najíždí i linka 24). A co taková jedenáctka při nájezdu na Spořilov? Řidič se projede krásně: Kobylisy-Výstaviště-Náměstí Republiky-Václavské náměstí-Štěpánská-Bruselská-Spořilov.
Resumé? Pokud chce DP skutečně ušetřit, asi by se měl takovýchto excesů vyvarovat :?

Jonáš

OJŘ a hádanky

Příspěvek od Jonáš » 07.7.2005 8:08

Tak nám opět OJŘ připravilo zapeklité a možná neřešitelné hádanky v JŘ. Našel jsem hnedle dvě: linka č. 25 zatahuje ze zastávky Veletržní do Vozovny Kobylisy, linka č. 1 zatahuje z Petřin do Vozovny Kobylisy ze zastávky Vltavská. :cry: :evil: :cry: :evil: :cry:

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 06.7.2005 19:02

Petr píše:
Martin píše:Kdepák :D Vařili oblouky a srdcovky na Palačáku :wink:
A vyměnili sjezdovou výhybku do zastávky Palackého náměstí směr Karlovo náměstí, prosím pěkně a celou :lol:
Mno já jsem velký optimista. Jsem rád za každou důkladnou opravu... ...aneb důvod se vždycky najde **50

Odpovědět