Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin

Příspěvek od Martin » 11.6.2005 22:06

Měli jste vidět, jak jsme dneska s IGBT naší lidovou tvořivostí přeměnili samozřejmě výlukou nedotčené boční orientace na lince 16 :D Škoda, že nedorazil MOp, aby je zdokumentoval. Dopravní kontrola by asi měla námitky, ale množtví dotazů ze strany kaštanstva rázem kleslo na minimum :D No, třeba v depu zjistí, že je to dobrý nápad a budou na voze 8067 k vidění i zítra...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 11.6.2005 13:24

Kočí píše:
Tonda Ježek píše:Funebráci maj odposlechy všech vysílaček (policie, hasiči, záchranka) a jakmile je někde nějaká mrtvola, vydávají nadlidské úsilý aby tam byli první. Protože o těla je velkej boj.
Co o těla, tam jde spíš zase o prachy...

Služba lidem to je, a tak nechápu proč když fungovala tenkrát ta Mazda, proč to nefunguje i nadále. Potom se DP diví, že spousta lidí na ně nadává. Tak už to bejvá, ale kvůli tomu, že nejsou u zdroje informací (teď nemyslím plánované výluky, samozřejmě, to už je chyba zase cestujících...)...
Co si budem povídat. I při krátkodobých výlukách jsou udělány letáky na zástávkové sloupky a stejně lidi nadávaj.
Jinak když byl prasklý vodovod Na Knížecí,tak se tam taky objevily tyto cedule i když ručne napsané. Takže,že cestující si to nepřečte ...

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 11.6.2005 12:23

Tonda Ježek píše:Funebráci maj odposlechy všech vysílaček (policie, hasiči, záchranka) a jakmile je někde nějaká mrtvola, vydávají nadlidské úsilý aby tam byli první. Protože o těla je velkej boj.
Co o těla, tam jde spíš zase o prachy...

Služba lidem to je, a tak nechápu proč když fungovala tenkrát ta Mazda, proč to nefunguje i nadále. Potom se DP diví, že spousta lidí na ně nadává. Tak už to bejvá, ale kvůli tomu, že nejsou u zdroje informací (teď nemyslím plánované výluky, samozřejmě, to už je chyba zase cestujících...)...

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 10.6.2005 20:25

Kočí píše: To by mě pak zajímalo, jak to dělají pohřební služby, když se jich vždycky sjede hafo a někdy i dřív než složky IZS :wink:
Nevím proč, Dušane, ti to řekli, to skutečně nechápu...
Funebráci maj odposlechy všech vysílaček (policie, hasiči, záchranka) a jakmile je někde nějaká mrtvola, vydávají nadlidské úsilý aby tam byli první. Protože o těla je velkej boj.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 10.6.2005 20:10

Kočí píše:Nevím proč, Dušane, ti to řekli, to skutečně nechápu...

protože oni to nedělají!!!! a mě osobně je to moc líto, je to přeci služba lidem

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 10.6.2005 15:23

Ale jo v pohodě možná je.Ale měl jasnou otázku proč při náhlé výluce ve Vodičkově v lednu toto nepoužívali a kdyby jako chlap řekl,že systém není příliš dobrý a že se to do konce roku napraví přechodem na digi provoz tak nic neřeknu,ale vymlouvat se na nějaké nakládání s informacemi.......

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 10.6.2005 9:52

KM píše:
Akribius píše:KM-ještě je jeden důvod proč se to nepoužívá: "nakládání s informacemi je velmi složitá věc" slova p.Stůje šéfa dispečinku.
Je velmi hořká ironie, že člověk, který se má starat o to, aby tramvaje jezdily se jmenuje STŮJ :twisted: :twisted: :twisted:
Náhodou je docela v pohodě :!: A jméno si člověk moc nevybere... Mě by se třeba STŮJ taky líbilo... Furd je to lepší než Novák :lol:

KM

Příspěvek od KM » 10.6.2005 9:50

Akribius píše:KM-ještě je jeden důvod proč se to nepoužívá: "nakládání s informacemi je velmi složitá věc" slova p.Stůje šéfa dispečinku.
Je velmi hořká ironie, že člověk, který se má starat o to, aby tramvaje jezdily se jmenuje STŮJ :twisted: :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 10.6.2005 9:45

Bald píše:Zastávková služba už Mazdu několik let nemá. Používá červenou Felicii a vídám je poměrně často. U nehod většinou nestihnou dorazit, ale třeba když je stržené TV a nejezdí se přes hodinu, tak nějak objížděj pár ostrůvků...
Jestli mě paměť neklame, tak ta Mazda jezdívala od uzlů dál do dočasně vyloučených úseků... A tahle Felicie, o které píšete, by mohla Mazdu nahradit... A že nestíhá dojet :?: To by mě pak zajímalo, jak to dělají pohřební služby, když se jich vždycky sjede hafo a někdy i dřív než složky IZS :wink:
Nevím proč, Dušane, ti to řekli, to skutečně nechápu...

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 10.6.2005 8:52

KM-ještě je jeden důvod proč se to nepoužívá: "nakládání s informacemi je velmi složitá věc" slova p.Stůje šéfa dispečinku.

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bald » 09.6.2005 15:24

dušan píše:
Proxy píše:Když byla loni v létě stržená trolej na Brrndově, tak tam jezdilo červené auto zastávkové služky s tlampačem.
Asi se to moc často nepoužívá, nebo si někdo od něj bere klíčky domů. :wink:
loni při stržené troleji na Výstavišti ho hradili dispečeři a taky já, když jsem lidem říkal, že 12 nejezdí a že 5 je jediná linka, která tam jezdí (já ji řídil a kolegové mi řekli, že jsem b.l.b.e.c)
Zastávková služba už Mazdu několik let nemá. Používá červenou Felicii a vídám je poměrně často. U nehod většinou nestihnou dorazit, ale třeba když je stržené TV a nejezdí se přes hodinu, tak nějak objížděj pár ostrůvků...

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobotní výluka

Příspěvek od tramvajak » 09.6.2005 14:45

Petr píše:...alespoň to výrobce nyní garantuje
díky za vysvětlení, docela mě to tehdy fakt překvapilo, ikdyž jsem od nich čekal cokoli. garantuje... tak to mě velmi uklidnilo.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 09.6.2005 12:15

Proxy píše:
dušan píše:to auto mi taky chybí, jeho osud neznám
Když byla loni v létě stržená trolej na Brrndově, tak tam jezdilo červené auto zastávkové služky s tlampačem.
Asi se to moc často nepoužívá, nebo si někdo od něj bere klíčky domů. :wink:
loni při stržené troleji na Výstavišti ho hradili dispečeři a taky já, když jsem lidem říkal, že 12 nejezdí a že 5 je jediná linka, která tam jezdí (já ji řídil a kolegové mi řekli, že jsem b.l.b.e.c)

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 09.6.2005 12:08

dušan píše:to auto mi taky chybí, jeho osud neznám
Když byla loni v létě stržená trolej na Brrndově, tak tam jezdilo červené auto zastávkové služky s tlampačem.
Asi se to moc často nepoužívá, nebo si někdo od něj bere klíčky domů. :wink:

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 09.6.2005 11:52

Kočí píše:
KM píše:Jojo, Kočí, budeme si muset odpovědět sami. 24 hodin se nikdo neozval a to se tu na daleko větší pitomosti reaguje podstatně rychleji. Že by to taková pitomost nebyla, až by vyrazila dech?
No tak to zkusme, odpovědí je přeci několik:
1) Nikdy se to tak nedělalo. (tradiční)
2) Dispečer není povinen komunikovat s cestujícími. (oblíbený omyl)
3) Služební pokyny jsou pro cestující těžko srozumitelné. (mluvíme slangem)
4) Nebude nám žádnej kaštan radit co máme dělat. (nikdo zvenčí tramvajkám nerozumí)
5) Stěžuj si na DP, tady jsou jen šotouši a ne zaměstnanci ( my si budeme dál zapisovat čísla vozů. Doby podávání zlepšováků padly s rokem 89).
Nebo tak... :D
Zkusím někdy časem bod číslo 5...
Někdy se s dispečery-Nehoďákama hodně težko komunikuje, zvláště když jsou to ti namyšlení mladí kluci, místo toho, aby pomáhali bezradným, jak se z toho dopravně dostat. Dá se to chápat jedině v případě, že oni mají sami nedostatek informací. Ale to je podle mě málokdy, vzhledem k tomu, že na rozdíl od nás cestujících slyší přímo aktuální zdroj. Jen to pak nesmí tak tajit jako informaci o obraně státu...
A vůbec kam zmizela ta mazda s tím rozhlasem :?: :!: :twisted: Taková ta, jak vždycky přijela a hlásila, že nic v tom a tom úseku nepojede z důvodu DN, poruchy vlaku, atd. Tuhle jsem si na to vzpomněl, když jsem jako "tuplovanej polodebil" čekal na Letenském náměstí přes dvacet minut (jak bylo tenkrát na Hradčanské to vyšťouchnutí 15 a 25) spolu s dalšími už tak cca 150 - 200 lidmi a pak díky tomu, že projelo několikero Nehod a taky tatrovácký DP jeřáb, jsem se dovtípil, že asi nic nepojede :!: :twisted:
to auto mi taky chybí, jeho osud neznám

Odpovědět