TT Václavské náměstí - studie

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha 4

Příspěvek od Honzík » 25.11.2005 18:11

Na Florenci a Vltavské se dodělávají výtahy. Na Florenci již je a na Vltavské bude na jaře a pak budou v této relaci výtahy od Ládví po Budějovickou kromě PP a IP. Jinak na IP stejnak plošinu nidko dávat nebude, maximálně tam můžou udělat něco s tím nákladním výtahem, pokud bude vůle a na PP je výtah taky slíbený.
dušan píše:ano, pokud je budou chtít vybavit takovou "skvělou plošinou, jaká je ve stanici metra Chodov, tak se těšte, budete stále chodit pěšky, tato plošina jezdí asi tak max. 2 dny v týdnu! stále rozbitá

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Nevidel bych to tak tragicky

Příspěvek od matus » 25.11.2005 16:16

Myslim, ze je potreba pockat do te poloviny prosince, kdy budou vystaveny vsechny soutezne navrhy a pak uvidime kdo vlastne bojoval a mozna pochopime, proc vyhral zrovna tento navrh. Ty podstatne veci vsak jsou dve: tramvaje na VN budou a zelen dostane mnohem vice mista nez dnes. S tim, jestli budou uplne vsude stromy nebo nekde budou klidove zony pouze s lavickami a kvetinaci a podobne, se jeste da hodne udelat. Rovnez s osvetlenim. Snad zadna realizace neprobehla tak, jak byl puvodni architektonicky zamer. Bohuzel vetsinou si realita vyzadala mnohem vice zasahu nez bylo zahodno. Myslim, ze i problem pietniho mista pred sochou se vyresi - nesymetricke vedeni TT po leve strane od kone pri pohledu na Muzeum si myslim, ze se pomerne snadno prosadi. Zaklad vsak je - TT uprosted a kolem prostor pro auta, pak siroke chodniky se zeleni. Pokud se mezi TT a prostorem pro auta necha dostatecna sire - jako u tram ostruvku - nebude to ani tak strasne rusit pri prechazeni z jedne strany na druhou. Mozna tento navrh vyhral opravdu proto, ze ostatni navrhovali hodne ambiciozni mozna az stupidni veci (viz parkoviste nebo lanovka) a radni uz nechteli moc experimentovat.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 25.11.2005 15:39

Karotka píše:
Proxy píše:...Přidání druhé aleje stromů mi přijde jako krok špatným směrem, protože se tím na náměstí vytváří další temná zákoutí, kde se schovají prostitutky, drogoví dealeři a anibůhneví co ještě...
Když se tam dá dostatečné osvětlení, tak ne!
Sebelepší osvětlení podle mne za několik let zmizí ve větvích stále se více košatějících stromů. Na Brrndově na Chaplinově náměstí jsou sice lampy každých 20 metrů, ale díky vzrostlým stromům tam v létě není téměř vidět :oops:

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 25.11.2005 15:38

Karotka píše:
Proxy píše:...Přidání druhé aleje stromů mi přijde jako krok špatným směrem, protože se tím na náměstí vytváří další temná zákoutí, kde se schovají prostitutky, drogoví dealeři a anibůhneví co ještě...
Když se tam dá dostatečné osvětlení, tak ne!
V tom souhlasim s Proxym, podívejte se, jak to teď vypadá Na Přikopech, tam jsou ty stromy (kolem kterých jsou ještě lavičky) také a jsou taktéž nechvalně proslulé.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 25.11.2005 15:35

Proxy píše:...Přidání druhé aleje stromů mi přijde jako krok špatným směrem, protože se tím na náměstí vytváří další temná zákoutí, kde se schovají prostitutky, drogoví dealeři a anibůhneví co ještě...
Když se tam dá dostatečné osvětlení, tak ne!

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 25.11.2005 15:13

Trochu opožděně, ale mám jednu poznámku k vítěznému návrhu na uspořádání VN.

Mám takový pocit, že tento návrh byl vybrán proto, aby lidem myšlenku podélného návratu tramvajové tratě na VN zošklivil. Stejně tak zapůsobila studie Metroprojektu zveřejněná před rokem.

Přidání druhé aleje stromů mi přijde jako krok špatným směrem, protože se tím na náměstí vytváří další temná zákoutí, kde se schovají prostitutky, drogoví dealeři a anibůhneví co ještě...

Odstranění středového klidového pásu hluboce lituji. Možná jsem trochu sentimentální, ale vzpomínán na dětství, kdy jsme si s maminkou vždy vyrazili na Zlatý kříž... cestou zpět jsme si koupili nějakou laskominu na zub (zmrzlinu, hranolky, sezónní ovoce) a vždy jsme si pak udělali klidovou pauzu uprostřed Václaváku.
Martin Š tu napsal, že tento střed dnes již tuto funkci nemá a já si myslím, že se mýlí. Letos jsem několikrát měl na VN rande a většinou jsme si s přítelem našli čas sednou si uprostřed náměstí na lavičku a v klidu si popovídat. 8-)

KM

Re: Praha 4

Příspěvek od KM » 25.11.2005 14:42

Marek B. píše:[Souhlasím. Je třeba obnovit tramvaje.
Ale ony se přeci obnovují Marku. 8XX - 84XX

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Praha 4

Příspěvek od Marek B. » 25.11.2005 14:00

Honzík píše:Praha 4 by si měla vzít z této studie příklad a z ulice Na Pankráci a Budějovické udělat něco pěkného, zatím to je největší ostuda Prahy.
Souhlasím. Je třeba obnovit tramvaje.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Praha 4

Příspěvek od dušan » 25.11.2005 10:02

Honzík píše:Praha 4 by si měla vzít z této studie příklad a z ulice Na Pankráci a Budějovické udělat něco pěkného, zatím to je největší ostuda Prahy.
Jinak již na jaře budou všechny stanice mezi Nádraží Holešovice a Pankrácí, kromě Pražského Povstání a I.P. Pavlova přístupné vozíčkářům.
ano, pokud je budou chtít vybavit takovou "skvělou plošinou, jaká je ve stanici metra Chodov, tak se těšte, budete stále chodit pěšky, tato plošina jezdí asi tak max. 2 dny v týdnu! stále rozbitá

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 25.11.2005 1:34

9001 píše:
Martin-KT8D5.RN2P píše:I protože, ne všechny stanice jsou pro méně pohyblivé.
Než bude magistrála jenom za muzeem ,tak by se všechny stanice daly zpřístupnit.
Nevim, mě to je fuk do centra autem nejezdim, ale jezdim hodně, i když se uzavře část magistrály, tak mě to neodradí. A hodně lidí také, služby MHD nejsou zatím na takové úrovni, aby se vyplatilo nechat auto doma vyloženě.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Praha 4

Příspěvek od Honzík » 25.11.2005 0:02

Praha 4 by si měla vzít z této studie příklad a z ulice Na Pankráci a Budějovické udělat něco pěkného, zatím to je největší ostuda Prahy.
Jinak již na jaře budou všechny stanice mezi Nádraží Holešovice a Pankrácí, kromě Pražského Povstání a I.P. Pavlova přístupné vozíčkářům.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 24.11.2005 23:19

Martin-KT8D5.RN2P píše:
9001 píše:Pankrác - Holešovice metrem za několik minut. Interval trasy C je minimální. Tak nevidím důvod proč to nevyužít :wink:
I protože, ne všechny stanice jsou pro méně pohyblivé.
Než bude magistrála jenom za muzeem ,tak by se všechny stanice daly zpřístupnit.

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 24.11.2005 22:35

Jste optimisti, jediné co zklidnilo dopravu v centru byly omezení při povodních. A to ještě jen první týdny, pak se to vracelo k normálu i když mosty přes Vltavu byly průjezdné jen na vyjímky.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 24.11.2005 21:53

Karotka píše:Já myslím, že by 2 pruhy v každém směru magorstrády mohly stačit; už teď pozoruji, že ve směru od I.P.Pavlova k Muzeu stojí auta jen ve 2 pruzích - dva pruhy vpravo jsou úplně prázdné, přesto řidiči blokují koleje.
Problém je v příliš měkkém přístupu ke gumokolistům: určitě by zafungoval postup, který by je jednoznačně ODRADIL od vjezdu do centra, třeba důsledné odtahování špatně zaparkovaných aut, policejní hlídky na všech křižovatkách pokutující všechno co uvidí, dynamické řízení provozu (opět třeba policistou)... sice to nevyzní tak ""diskriminačně"" jako poplatky za vjezd, ale efekt to přinese.
No to souhlasim, ale policajty na křižovatkách proboha ne...

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 24.11.2005 21:43

Já myslím, že by 2 pruhy v každém směru magorstrády mohly stačit; už teď pozoruji, že ve směru od I.P.Pavlova k Muzeu stojí auta jen ve 2 pruzích - dva pruhy vpravo jsou úplně prázdné, přesto řidiči blokují koleje.
Problém je v příliš měkkém přístupu ke gumokolistům: určitě by zafungoval postup, který by je jednoznačně ODRADIL od vjezdu do centra, třeba důsledné odtahování špatně zaparkovaných aut, policejní hlídky na všech křižovatkách pokutující všechno co uvidí, dynamické řízení provozu (opět třeba policistou)... sice to nevyzní tak ""diskriminačně"" jako poplatky za vjezd, ale efekt to přinese.

Odpovědět