Nové tramvajové tratě

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 05.6.2006 13:37

Čistě můj názor: BKV v pražských ulicích je něco jako šukafony na našich lokálkách. Nebýt BKV, tak nám komanči zrušili víc TT. Nebýt šukafonů, tak nám kapitalismus odvál provoz z víc lokálek.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 05.6.2006 13:33

Co se může stát - prdlajs. Ještě to tam nějakou dobu bude a pak se odfrézuje nebo zcela vybere živice a položí nová. Ten oblouk se holt malinko pohnul a zdeformovalo to kryt. Co tam může bejt? Dřevěný pražce, špatně podbitý nebo vůbec, ne? Naboso to nebude, i když ještě úseky naboso máme:-)

BKV - hele a víš, že já bych je nezavrhoval. Ale to je jiná pohádka

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 05.6.2006 11:58

BKV je hnus největší, bez debaty. Ale ta živice taky nemusí být jen rozpukaná kolem styků - právě u Muzea se v obloucích vytvořily celkem výrazné "hrby" a kolejnice jsou znateně pod úrovní živice. Kdo ví, co se s tím ještě může stát...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 05.6.2006 7:55

Já neříkám, že se hodí, ale že stačí. Připlácet za rozebíratelný kryt v přímé, kde se trať stejně 20 let nebude udržovat, je nesmysl. Něco jiného jsou oblouky - tam se rozebíratelný kryt vyloženě hodí...

"po krátkém čase zapomnění bude horší než otevřený svršek" - to je jen optický dojem. Klasika s rozlámanou živicí kolem styků je pořád lepší, než třeba oblouk R=50 poskládaný z BKV tvořící prostorový polygon... příklad budiž esíško mezi Divadlem na Fidlovačce a Svatoplukovou

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 03.6.2006 22:21

Na "postav a zapomeň" se právě živice moc nehodí, protože po krátkém čase zapomnění bude horší než otevřený svršek... viz např. oblouky mezi Škrétovou a Vinohradskou.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 03.6.2006 21:05

Holdfast znám, je to celkem spolehlivá a fajnová věc, určitě k vidění na pár přejezdech. Možná na Černokostelecké, jestli tam ovšem není Strail. V našich podmínkách stylu "postav a zapomeň" však obvykle stačí živičný kryt - výhody demontovatelné pryže jsem ještě neviděl použité. Jinak samozřejmě, možné i vhodné na širou trať s pojezdem IAD by to bylo, ale těch peněz to si neumíte představit :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 31.5.2006 23:25

Bohužel tam nepíšou technické podrobnosti, ale podle mě by se to hodilo místo BKV - po přestavbě na pražce by se trať nezakryla panely ani asfaltem, ale gumou, která lépe tlumí hluk. Za mokra to bude klouzat podobně jako doteď :)

Skodlivec
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 31.5.2006 23:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skodlivec » 31.5.2006 23:07

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/5034912.stm

panove....co si myslite o tomto???? Ze by prave dobihali ty nase precpane ulice???? :shock: sem zvedav na Vase nazory

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 25.5.2006 14:34

Ad mouser: no právě třeba ohledně postoje toho statku s hipoterapií postižených dětí ty noviny v odkazu lžou. A není to jen tohle... ale ono to po volbách usne. Pojďte kecat o tramvajích...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Tramvaj do Radotína?

Příspěvek od P_V » 24.5.2006 19:46

Mouser píše:...Zadruhé varianta podél Vltavy vadí pouze několika obyvatelům Komořan, kterým by vedla za domem ulice širší než Komořanská (ach Bože!). Krásně se potvrzuje tou zmínkou o jisté paní, která v Komořanech chová dvacet koní pro děti a teď by jí za domem jezdily neustále kamiony. Myslím, že se takovémuto "obětování" několika málo jedinců říká "obecný zájem"...
Ony jsou i jiné argumenty proti variantě podle Vltavy. Třeba těsná blízkost dvou křižovatek na okruhu - z každé strany mostu jedna, ale bez průběžných kolektorových pruhů na mostě. Jsou obavy že se most přes Vlavu zahltí.
Viz http://www.ceskedalnice.cz/net/forum.as ... rMarkus892

Mouser
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 27.2.2006 13:05

Re: Tramvaj do Radotína?

Příspěvek od Mouser » 24.5.2006 17:30

kombi píše:Možná už tomuto tématu byl věnován prostor v diskuzi dříve, ale dnes mě zaujala zmínka o trati do Radotína a Zbraslavi v novém čísle "protiradničních" Modřanských novin v článku o napojení na okruh. Víte o tom někdo něco bližšího?

Z článku: "...Sdružení občanů Prahy 12 navrhlo alternativní variantu – a to jednoduché přemostění Vltavy mimo obytné zóny ze Strakonické na druhou stranu k Modřanům. Po tomto mostě by navíc mohly jezdit
z Modřan tramvaje do Radotína a přilehlých částí, což by vedlo k jistému odlehčení od automobilové dopravy..."

Odkaz: http://modranskenoviny.sweb.cz/Ti%c5%a1 ... 202006.pdf
Když jsem to četl, musel jsem se smát. :roll: Zaprvé ono "jednoduché" přemostění Vltavy by vyšlo jistě o dost dráž než varianta podél Vltavy. A pokud by měla po mostě jezdit ještě tramvaj, tak by byl rozdíl v ceně ještě větší. Zadruhé varianta podél Vltavy vadí pouze několika obyvatelům Komořan, kterým by vedla za domem ulice širší než Komořanská (ach Bože!). Krásně se potvrzuje tou zmínkou o jisté paní, která v Komořanech chová dvacet koní pro děti a teď by jí za domem jezdily neustále kamiony. Myslím, že se takovémuto "obětování" několika málo jedinců říká "obecný zájem". A do třetice nám čtenářům bylo sice vnuceno, že se nejedná o žádný předvolební leták, ovšem zajímavé je, že pouze politici KDU-ČSL zde byli vychvalováni a příslušníci všech ostatních politických stran haněni.
Modřanské noviny si u mne hned napoprvé, co jsem se o nich dověděl, vytvořily vtipnou reputaci. :roll:

Uživatelský avatar
itelv
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: 05.1.2006 11:25
Bydliště: Praha 7

Příspěvek od itelv » 24.5.2006 13:07

Absolut píše:Neberte to vážně. Vím o tom dost a aktuální vydání Modřanských novin je snůška předvolebních nesmyslů...
= volební leták KDU-ČSL :x

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 24.5.2006 7:58

Neberte to vážně. Vím o tom dost a aktuální vydání Modřanských novin je snůška předvolebních nesmyslů. Je smutné, k čemu se dokáží ńěkteří lidé snížit. Čili k tématu, naděje na tramvaj na Zbraslav se blíží nule

Uživatelský avatar
itelv
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: 05.1.2006 11:25
Bydliště: Praha 7

Tramvaj do Radotína

Příspěvek od itelv » 24.5.2006 7:55

Taky jsem ten plátek četl. Že se jedná o protiradniční tisk je cítít z každého slova :)
Jinak jsem o tomhle návrhu taky nevěděl. Možná proto, že to byl návrh pár obyvatel oblasti Komořan.

kombi

Tramvaj do Radotína?

Příspěvek od kombi » 24.5.2006 0:15

Možná už tomuto tématu byl věnován prostor v diskuzi dříve, ale dnes mě zaujala zmínka o trati do Radotína a Zbraslavi v novém čísle "protiradničních" Modřanských novin v článku o napojení na okruh. Víte o tom někdo něco bližšího?

Z článku: "...Sdružení občanů Prahy 12 navrhlo alternativní variantu – a to jednoduché přemostění Vltavy mimo obytné zóny ze Strakonické na druhou stranu k Modřanům. Po tomto mostě by navíc mohly jezdit
z Modřan tramvaje do Radotína a přilehlých částí, což by vedlo k jistému odlehčení od automobilové dopravy..."

Odkaz: http://modranskenoviny.sweb.cz/Ti%c5%a1 ... 202006.pdf

Odpovědět