Nové tramvajové tratě

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Příspěvek od Paulie » 09.1.2006 0:10

Filippl píše:ja bych udelal turistickou linku trolejbusu:
muzeum mhd-orechovka-borislavka
Sice chápu historickej význam tý trasy,ale tam by nikdo z turistů nejezdil.. To bych spíš uplně klidně natáh dráty ze Střešovic směrem na hrad :D
Jinak zrušení tykadláků v Práglu je opravdu škoda.. moc se sem do toho terénu hodily,jenže dneska už je trolejbus bohužel překonanej a zavádět se nevyplatí,auto i troll busy určitě ve vzdááááálený budoucnosti stejně nahradí něco jako vodík,takže by to bylo dost zpátečnický.
Sorry za maličký OT,ale musel sem reagovat.-)

Uživatelský avatar
Filippl
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 17.9.2005 21:01
Bydliště: Zabrze-POLSKO

Příspěvek od Filippl » 08.1.2006 23:13

to byl takovy vtip z tym trolejbusem na jinonice
konka??-proc ne, nejaka turisticka linka v centru:
florenc-masarykovo nadr.(ul. na florenci)-hybernska-prasna brana-staromestske nam.-male nam.-platnerska-pravnicka fak.-parizska-staromeske nam.-florenc
ale to je jen fikce, to by vadilo z normalnim provozem

ja bych udelal turistickou linku trolejbusu:
muzeum mhd-orechovka-borislavka

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 08.1.2006 22:56

kocour píše:A nebylo by lepší obnovit rovnou koňku?
Já koně rád.
Že bych věděl, z čího masa se vyrábí Whiskas?!
Ale vážně, trolejbus se vážně hodí do kopcovitých tras víc než autobus. Nebýt "strategických důvodů" a krátkodobě levné nafty (která se ale v konečném důsledku hodně prodražila), tak tam ten trolejbus ještě máme.

kocour

Příspěvek od kocour » 08.1.2006 22:47

A nebylo by lepší obnovit rovnou koňku?
Já koně rád.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 08.1.2006 20:43

Filippl píše:to ne ma cenu, je tam metro, jine tt maji vetsi vyznam pro system, a doprava v butovicich je v pochode

p.s. ja bych tam videl trolejbus(andel-santoska-malvazinky-waltrovka-jinonice... to byl pekny cas...)no ale to je jen muj sentiment

jake tam vidite linky?
4->andel-barrandov
6->radlice(odklon na kotlarku?)
14->karlak-albertov-nusle-pankrac
18->karlak-andel-radlice


Trolejbus v Praze??? Kriste Pane to radši tramvaj i na Točnou...

Ta 4 na Barrandov mi celkem sedí, ale podle mně by se mělo jezdit takto:
4 = KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ - Vršovické nám. - Náměstí Míru - Karlovo náměstí - Národní třída - Újezd - Arbesovo náměstí - Anděl - Smíchovské nádraží - Hlubočepy - SÍDLIŠTĚ BARRANDOV
Přes Nád. Třídu by to mělo posílit stávající linky 6, 22 a 23. Linky 10 a 16 přes Palačák stačej.
6 by mi podle tvýho plánu celkem seděla, akorát vre všední dny soupravy
14 rozhodně proti.
18 by byl docela slušný nápad, ale klíďo by mohla jezdit i na Pankrác, to je mi jedno
Z Barrandova bych vyloušil linku 20 a ve špičce by jezdila do Hlubočep. Tam také jezdí pár lidí. Jinak konečná "Na Knížecí".

Uživatelský avatar
Filippl
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 17.9.2005 21:01
Bydliště: Zabrze-POLSKO

Příspěvek od Filippl » 08.1.2006 20:36

to ne ma cenu, je tam metro, jine tt maji vetsi vyznam pro system, a doprava v butovicich je v pochode

p.s. ja bych tam videl trolejbus(andel-santoska-malvazinky-waltrovka-jinonice... to byl pekny cas...)no ale to je jen muj sentiment

jake tam vidite linky?
4->andel-barrandov
6->radlice(odklon na kotlarku?)
14->karlak-albertov-nusle-pankrac
18->karlak-andel-radlice

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 08.1.2006 20:25

Už aby byla ta trať "Laurová-Radlická". Je tam celkem dost potřeba. Obsluha toho úseku je k pláči a mslím, že tam bude jezdit dost lidí. Klidně bych tu TT prodloužil až na "Nové Butovice" okolo jinonického nádraží. :)

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 16.12.2005 15:13

tramvajak píše:
Martin-KT8D5.RN2P píše:Dy´t já to taky jezdil, ale nebavilo mě přestupovat na metro i když máš pravdu ušetřil bych čas.
Tak faktem je, že přestupovat z tramvaje do metra, kousek se svézt a zase zpátky na povrch a na tu samou tramvajovou linku není zrovna moc příjemné. Proto se ani nedivím použití automobilu. Když ale uvážíme, jak dlouho by to trvalo, nabízí se otázka: má to vůbec smysl? Myslím, že jednoznačně vítězí linka 3...
Šmaky píše:Já bych jel 3 abych se svez KT8D5.RN2P
tomu se říká slovo do pranice... [-o<
Oproti autu třeba ne...

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 16.12.2005 14:15

Martin-KT8D5.RN2P píše:
Anonymous píše:Může jet buď přímo 3, ale ta má často zpoždění a tenhle úsek jede 63 minut... Nebo taky do metra a na Palačáku do tramvaje. Tahle varianta vyjde na 40-45 minut. Není to sice tak pohodlné, jako autičko, ale v rychlosti si to nezadá.
Dy´t já to taky jezdil, ale nebavilo mě přestupovat na metro i když máš pravdu ušetřil bych čas.
Tak faktem je, že přestupovat z tramvaje do metra, kousek se svézt a zase zpátky na povrch a na tu samou tramvajovou linku není zrovna moc příjemné. Proto se ani nedivím použití automobilu. Když ale uvážíme, jak dlouho by to trvalo, nabízí se otázka: má to vůbec smysl? Myslím, že jednoznačně vítězí linka 3...
Šmaky píše:Já bych jel 3 abych se svez KT8D5.RN2P
tomu se říká slovo do pranice... [-o<

Uživatelský avatar
Šmaky
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 12.12.2005 19:12
Bydliště: Prague

Příspěvek od Šmaky » 15.12.2005 14:34

Martin-KT8D5.RN2P píše:
Anonymous píše:Lehovec -Modřany? to je blbej příměr. Já bych to sice klidně jel, ale jsem šotouš na vození se v tramvaji, takže se nepočítám :) . Normální Člověk jede z Hloubětína tak k Poliklinice. Může jet buď přímo 3, ale ta má často zpoždění a tenhle úsek jede 63 minut... Nebo taky do metra a na Palačáku do tramvaje. Tahle varianta vyjde na 40-45 minut. Není to sice tak pohodlné, jako autičko, ale v rychlosti si to nezadá.
Dy´t já to taky jezdil, ale nebavilo mě přestupovat na metro i když máš pravdu ušetřil bych čas.
Já bych jel 3 abych se svez KT8D5.RN2P

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 31.10.2005 14:00

syverin píše:
Martin-KT8D5.RN2P píše:A co když je to chudej fanda :lol: :lol:
To neomlouvá tvoje ježdění autem. Time sice je Money, ale u studentů to tak extra neplatí. Jestli na to máš (tví rodiče mají), klidně si jezdi. A jestli máš pocit, že je to rychlejší, aniž bys porušoval předpisy, tak klidně jezdi taky. Já do školy mám 25 minut autem, 45 MHD, ale jezdím MHD, protože stačí 3x do školy a zpátky, je 250 Kč v pr.... Navíc mne to auto dost omezuje, protože ho nemůžu vzít všude, kde bych chtěl.
No jak u koho, mám na to kupodivu i já i naši :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 30.10.2005 10:46

KM píše:Chichichi, další snaha o unifikaci. Já jedu v neděli v 5 ráno do práce autem, protože 7 minut, tramvaj 20 (12 jízda +3 min na zast+2 rezerva+3 ze zast. a ještě nemusí jet přesně v tu minutu, kdy by mi to vyhovovalo) ale odpoledne ve 4 na druhou směnu tramvají, protože stále 20 a jezdí co 4 minuty, kdežto auto 15+X na hledání zaparkování a to jak při cestě T, tak i Z.
Kontrolní otázka: může autobusový šotouš plout lodí?
Když má vlastní bus a trajekt :lol: :lol: :lol:

KM

Příspěvek od KM » 30.10.2005 6:54

Chichichi, další snaha o unifikaci. Já jedu v neděli v 5 ráno do práce autem, protože 7 minut, tramvaj 20 (12 jízda +3 min na zast+2 rezerva+3 ze zast. a ještě nemusí jet přesně v tu minutu, kdy by mi to vyhovovalo) ale odpoledne ve 4 na druhou směnu tramvají, protože stále 20 a jezdí co 4 minuty, kdežto auto 15+X na hledání zaparkování a to jak při cestě T, tak i Z.
Kontrolní otázka: může autobusový šotouš plout lodí?

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 28.10.2005 21:54

Martin-KT8D5.RN2P píše:
jara píše: To je něco jiného. TO je povolaní. řidič tramvaje také jezdí do vozovny autem protože mu ve 3:00 jede špatné spojení. Ale fanda přes letadla určitě do londýna poletí než by jel autobusem :lol:
A co když je to chudej fanda :lol: :lol:
To neomlouvá tvoje ježdění autem. Time sice je Money, ale u studentů to tak extra neplatí. Jestli na to máš (tví rodiče mají), klidně si jezdi. A jestli máš pocit, že je to rychlejší, aniž bys porušoval předpisy, tak klidně jezdi taky. Já do školy mám 25 minut autem, 45 MHD, ale jezdím MHD, protože stačí 3x do školy a zpátky, je 250 Kč v pr.... Navíc mne to auto dost omezuje, protože ho nemůžu vzít všude, kde bych chtěl.

Martin-KT8D5.RN2P

Re: zpoplatnění

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 27.10.2005 1:01

Honzík píše:Já bych tak zpoplatnil průjezd individuální dopravy Prahou, že by se musely z násobit kapacity MHD. Mě Martin trošku připomíná salóního fandu MHD, který kecá, ale prd*l si vozí vozem. Je to obdoba salóních komunistů hlásající beztřídní společnost a přitom se topících v bohatství.
:lol: :lol: Her trotl, si fakt k smíchu... Myslim, že o příspěvek níže sem ti to vysvětlil... :roll:

Odpovědět