Zátahové orientace

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od 2217 » 14.4.2008 11:33

NO, kdyby mě přitáhla na Kobylisích 24 s Palmovkou, tak do toho nepolezu. Divná linka a ještě divnější orientací! :shock: To si radši počkám třeba na takovou 14 s orientací Barrandov, o které vím, kudy jede.
Do inverzně označených tramvají už taky nelezu. Jakmile se miz tramvaje ozve linka X, směr depo Y, jdu od toho, neb co mi provedla 21 z Kublova, se mi fakt nelíbilo.
JŘ ve stanici přečtu pouze ve dne, za jasného počasí, perfektní čistoty sloupku a ještě to stejně očichám!
K zátahům služebně: V Českých Budějovicích se taky zatahuje bez kaštanů. HOdí se tam symbol trojúhelníčku s vykřičníkem a "MANIPULAČNÍ JÍZDA" a je po ptákách... V případě cedulí se rpostě svleče.
Apropo, nedají se někdae vyšašit trasy zatahujících/najíždějících linek? TAková 20 u HLaváku mě dlouho mátla, až jsem do ní jednou vlezla a ejhle, ono to jede na Národku...

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Brejšín » 13.4.2008 22:29

Zmíněná situace Kaštan jede z Kobylis na Nový Hloubětín.
1) Je skoumaví a přečte si to v JŘ a počká na ten spoj
a)stav jako dnes, dotyčný ví kam to jede ostatní asi tápou
b)nebo orientace Palmovka, on to ví a ostatní taky, že tím dojedou na Palmovku

2) Úplně náhodně mu přijede jakákoli tramvaj směrem na Palmovku
a) ví že na Nový Hloubětín nic přímo nejede a tak jako tak musí na Palmovce přestupovat, ano může se trefit na bod 1a
b) má štěstí na bod 1b a tramvaj s orientací Palmovka mu u té Palmovky řekla že dále pokračuje na Starý Hloubětín


Teď mi řeknětě co je lepší a kde je matení více cestujících. :wink:
Naposledy upravil(a) Brejšín dne 14.4.2008 16:31, celkem upraveno 1 x.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od jara » 13.4.2008 18:35

Nitro:Nevím zažil jsem to navlastní kůži když jsem pospíchal na spoj domů a jezdili furt jen služební tramvaje.

Slimman:Já si občas řikám, že by bylo nejlepší zatáhnout nejkratší cestou a byl by klid. Ono když pak třeba zatahují z Hostivaře,Petřin,Barandova samé tramvaje do jedné vozovny tak to naštve...... Ale je to otázka asi pohledu.

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od slimman » 13.4.2008 18:22

jara píše:U nás to ropid nezaplatí tak se jezdí s lidma.
Jak nezaplatí ? U nás jsou právě, pokud vím, výjezdy a zátahy placené, a proto se může jezdit s lidma ne nejkratší trasou.

Uživatelský avatar
nitro
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: 23.1.2008 11:11

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od nitro » 13.4.2008 18:04

jara píše:Hold v cizině se zatahuje služebně a nikomu to nevadí. U nás to ropid nezaplatí tak se jezdí s lidma.
Ale zase si predstav ze cekas na tramvaj a okolo tebe projedou 2 zatahujici do vozovny vedle ktere bydlis :wink: Nerikej ze by te to nenastvalo :)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od jara » 13.4.2008 17:56

Z mého pohledu si myslím že je lepší aby tam byla poslední stanice, kterou tramvaj na své lince projede. V případě linky 24 tam bude Palmovka a po odhlášení zastávky Divadlo pod Palmovkou se to přehoupne na Vozovna Hloubětín a bude pokračovat do zastávky Starý Hloubětín (a už tu máme matení cestujicích :-)). Hold v cizině se zatahuje služebně a nikomu to nevadí. U nás to ropid nezaplatí tak se jezdí s lidma.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od willyjeff » 13.4.2008 16:53

pawel píše:na und? právě o to jde. ne každý ví, kde je hloubětín, resp. kudy vedou koleje do hloubětína a že "jede do voz.hl." = "jede po prav. trase jen na palmovku".
špatně jsem se vyjádřil...Dneska když taková tramvaj jede z Kobylis do Hloubětína, tak hodně cestujících ví, kde je Hloubětín a ví, že to teda není jejich směrem, nebo naopak je...Když na orientacích bude jenom Palmovka, skoro nikdo z cestujících si neumí přiřadit ev. č. k vozovně, takže nebude vědět kam dál jede a předpokládám, že to buď víc lidí odradí vůbec tou tramvají jet nebo se budou víc ptát řidiče...Jak mohou vědět, že z tý Palmovky třeba nejede nahoru na Ohradu, kam by se jim to třeba hodilo apod...

a ještě dodatek...Myslíte si, že zastávka Vápenka je známější než Voz. Žižkov? Doopravdy každý cestující zná linkové vedení linky 1 a ví, že na trase ta Vápenka doopravdy je? ;-)

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od pawel » 13.4.2008 16:38

na und? právě o to jde. ne každý ví, kde je hloubětín, resp. kudy vedou koleje do hloubětína a že "jede do voz.hl." = "jede po prav. trase jen na palmovku".

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od willyjeff » 13.4.2008 16:06

myslím že to není řešení...Představme si linku 24 zatahující z Březíněveský do voz. Hloubětín. Takže vyjede z Kobylis s orientací "Palmovka" a co dál? Tohle by bylo matení dokonané k dokonalosti ;-)

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od pawel » 13.4.2008 14:29

yes.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Karosák » 13.4.2008 14:23

Já souhlasím s variantou zobrazení poslední zastávky na pravidelné trase. Zde by to mohlo jednou zahlásit,že to jde jinam (popř kudy) a zinvertovalo by si to orientaci. U vozoven by to pochopitelně nic neudělalo, jen vysypalo substrát a hurá do vrat. Co se teploměrů týče, mohly by jako konečnou "DO ZASTÁVKY" uvádět poslední pravidelnou zast. a v místě sjetí by naběhla zátahová trasa. Což :?: :!: :wink:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od trainzjohny » 13.4.2008 13:13

Téma odděleno od postřehů z terénu.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od pawel » 13.4.2008 13:04

brejšín: souhlas.
jinak mě celkem překvapuje, že např. d-1 zatahující na žižkov zobrazuje (T6) inverzně "Voz.Ž."...? před pár lety jezdila s orientací "Vápenka".

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od gabuliatko » 13.4.2008 12:17

me by pro pocatek stacilo aby linky ktere konci pravidelne u vozovny (napada mne 14,18,25) nematly kastanstvo
dale linky ktere maji vozovnu po trase aby uvadely posledni nacestnou zastavku neinverzne
zbytek bych prozatim nechal, hodi se info ze 12 jede do vozovny, ale vzdy to musi byt az z Palmovky a ne aby pulka spoju jela z Palmovky a pulka z Holesovic Trojskou (mam pocit ze to je splneno), od toho jsou bocni panely nebo info v zast. j. r.

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od Josef » 13.4.2008 10:56

To je sice pravda, ale někudy to zatáhnout musí.

Zamčeno