Zátahové orientace

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Absolut » 16.4.2008 8:16

Absolut slyšel pivo? :D

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Petr » 16.4.2008 7:32

9001 píše:A co to nechat hlásit samotného řidiče? Od doby co se namontovaly motoroly tak není se slyšitelností do salonu problém.
Třeba na poslední pravidelné zastávce by zahlásil, jedu přes zastávky x,y,z do vozovny ab.
No.... Za á) v dnešní době, kdy máme digitální hlásiče, které tohle umí je trochu krok zpátky chtít po řidiči, aby najednou doplňoval přece jen kultivovaný hlas paní Hazdrové a za bé) některým řidičům to fakt moc dobře nemluví....

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od 9001 » 16.4.2008 0:17

A co to nechat hlásit samotného řidiče? Od doby co se namontovaly motoroly tak není se slyšitelností do salonu problém.
Třeba na poslední pravidelné zastávce by zahlásil, jedu přes zastávky x,y,z do vozovny ab.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Tonda Ježek » 16.4.2008 0:13

Kdysi dávno se uvažovalo o tom, že zatahující pořadí, (pokud by nejelo až do vozovny po své trase), by se přečíslovalo o +60. Tyto zatahovací linky by byly uvedeny i na zastávkách včetně trasy.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Petr » 15.4.2008 23:35

Karosák píše:Jo pivo..no to bych se možná přidal, pač v terénu jsem viděl jednou jedinkrát akorát Dušana minulé pondělí na 10. devítce cca v osm na Andělu, ale na mávání takové celebritě jsem se neodvážil. Kromě toho, že by mě nepoznal :lol:
A ještě mě napadlo k těm zátahům ,jestli by nešlo využít to, co se děje v autobusech. Tedy například na vnitřním BUSE:
>VOZOVNA XY Z:arrow: přes zastávky: Hornídedál-Dolnídedál-Nejdedál Z:arrow: příští zastávka Z:arrow: U Fleků Z:arrow: >VOZOVNA...
A na vnějším panelu pak opět jako u autobusů rolovat "přes zastávky"....Jak se vam pozdava toto :?: :!: :wink:
Již několikrrát jsem se marně snažil docílit toho, aby tramvaj na zatahující trase hlásila: "Vlak jede vo vozovny Motol" a dvě zastávky před jakoukoliv křižovatkou upozornila "Vlak jede do vozovny Motol přes zastávky Anděl a Kotlářka", případně "Vlak jede do vozovny Motol vlevo přes zastávky Anděl a Kotlářka". Bohužel marně, přitom všechna slovíčka potřebná pro toto hlášení v apexu máme #-o

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Oskar » 15.4.2008 22:45

Karosák: To by bylo samozřejmě skvělé, ale vypadá to, že u JPT není vůle cokoli na stávajícím systému měnit.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Karosák » 14.4.2008 21:03

Ty názvy stanic jsem si vymyslel (pocházejí z pohádky Fimfárum) a neměly mít matoucí význam, jen jsem chtěl naznačit činnost systému. V Liberci mají vnitřní BUSE takto pracující, ovšem to je pro, na zastávce stojícího kaštana, celkem k ničemu, když je to uvnitř vozu 8-[ . Hergot toto je ale zapeklitá problematika :-k
A to pivo se již v nějakém vlákně řeší :?: Kdyžtak dejte znamení

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od 2217 » 14.4.2008 20:56

HOrnídedál - Dolnídedál - Nejededál... VOZOVNA XY, příští zastávka U Fleků... Než to přečtu, vyhodí mě depák ve vozovně XY, nebo mi tram ujede.
Karosáku, kliděn sepřidej, Dušana (ani jiné pány řidiče) taky nepoznám, tak taky nezdravím. A není to záměrně! Já bych o zdravila, ale to by se k hlášení "linka 9, směr Spojovací" muselo ještě přidat "řídí Dušan z Tram-fóra" :lol:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Karosák » 14.4.2008 20:48

Jo pivo..no to bych se možná přidal, pač v terénu jsem viděl jednou jedinkrát akorát Dušana minulé pondělí na 10. devítce cca v osm na Andělu, ale na mávání takové celebritě jsem se neodvážil. Kromě toho, že by mě nepoznal :lol:
A ještě mě napadlo k těm zátahům ,jestli by nešlo využít to, co se děje v autobusech. Tedy například na vnitřním BUSE:
>VOZOVNA XY Z:arrow: přes zastávky: Hornídedál-Dolnídedál-Nejdedál Z:arrow: příští zastávka Z:arrow: U Fleků Z:arrow: >VOZOVNA...
A na vnějším panelu pak opět jako u autobusů rolovat "přes zastávky"....Jak se vam pozdava toto :?: :!: :wink:

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od 2217 » 14.4.2008 18:34

tAkžezdravím pány z té devítky. :wink: A děkuji za pochvalu. Což dát si někde pivo? :)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od jara » 14.4.2008 18:15

2217 píše:Óó, děkuji za nezajetí! =D> Jo, byla jsem to já, hnala jsem se do školy. :( Ještě jsem koukala na ev.č, té T6tky, ale už ho samozřejmě nevím. Před hodinkou jsem pochodovala stejnou cetou zpět a do jedné T6 hnedla nabořila.stál už za sloupkem...
Jééé konečně mohu říci, že si pamatuji obličeje. O tom, že ta osoba s bílou hůlkou jsi ty jsem ho upozornil já. Ale tedy nebyl jsem si jistý. Ale musím uznat slušelo ti to...... Hold léto začiná :-)

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od 2217 » 14.4.2008 17:58

dušan píše:Nájezdové trasy sice jsou víceméně stabilní pro některé linky, ale v momentě, kdy na té trase je výluka, už to jede jinudy. Navíc ani ty linky v nájezdu nejsou pravidelné, tam hodně záleží na vypravení vozů z vozoven, to znamená, že jeden den sice ta 20 jede na národku, ale druhý den již ne, v horším případě pro Tebe jede jinudy.
Apropo - nepochodovala jsi dnes ve 13:14 přes národní třídu před čumákem linky 9? u sloupku jsi si nasazovala černé brýle a po přejití kolejí jsi se vydala spálenou ulicí směrem k lazarské. v té 9 jsem totiž seděl já - a nezajel Tě
Óó, děkuji za nezajetí! =D> Jo, byla jsem to já, hnala jsem se do školy. :( Ještě jsem koukala na ev.č, té T6tky, ale už ho samozřejmě nevím. Před hodinkou jsem pochodovala stejnou cetou zpět a do jedné T6 hnedla nabořila.stál už za sloupkem...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od jara » 14.4.2008 16:58

Brejšín píše:Teď mi řeknětě co je lepší a kde je matení více cestujících. :wink:
Hmm hold kdo to chce pochopit to pochopí a kdo to nechce pochopit to nepochopí. A to že takové lidi jsou to je hold zlej švět. Občas mi to přijde že když něco šlo 150 let pujde to dalších 300 stejným směrem. Hold jen konku už zrušili :-) A co se týká šotoušů je to občas daleko horší. Já dosti často ted dostavám záludné otázky proč to tak je když řešení je daleko jednoduší. A občas si říkám co na to mám říci, když s těma lidma souhlasím. A jsou to lidé normálně s ulice. A tyto zátahy jsou jedna z často mě pokládaných dotazů. A některé zátahy jsou fakt super.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od dušan » 14.4.2008 16:32

2217 píše:Apropo, nedají se někdae vyšašit trasy zatahujících/najíždějících linek? TAková 20 u HLaváku mě dlouho mátla, až jsem do ní jednou vlezla a ejhle, ono to jede na Národku...
Nájezdové trasy sice jsou víceméně stabilní pro některé linky, ale v momentě, kdy na té trase je výluka, už to jede jinudy. Navíc ani ty linky v nájezdu nejsou pravidelné, tam hodně záleží na vypravení vozů z vozoven, to znamená, že jeden den sice ta 20 jede na národku, ale druhý den již ne, v horším případě pro Tebe jede jinudy.
Apropo - nepochodovala jsi dnes ve 13:14 přes národní třídu před čumákem linky 9? u sloupku jsi si nasazovala černé brýle a po přejití kolejí jsi se vydala spálenou ulicí směrem k lazarské. v té 9 jsem totiž seděl já - a nezajel Tě

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Karosák » 14.4.2008 16:00

Tak teď teda už fakt nevim :-k

Zamčeno