Jednokolejky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MOp » 22.5.2010 23:20

No a co, tak je tam dvacitka!

Ma to nekolik duvodu - prujezd stavenistem, spatne rozhledove pomery, za premostenim nekryty prejezd a hlavne vyckavaci prostor pred ssz kryjicim jednokolejku, kde muze byt schovany vlak, tudiz je velice zadouci, aby se zde jezdilo s nejvyssi opatrnosti..

Co se tyce esicka na premosteni a 15km/h - jakou nejvyssi dovolenou rychlosti se smi pojizdet oblouky o malem polomeru?

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Jakub » 22.5.2010 23:18

A není tam ta 20 spíš kvůli té docela ostře klikaté troleji, která by se dala snadno strhnout?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.5.2010 22:59

MF píše:....na Trojském mostě je třicítka snad odjakživa kvůli jeho setrvalému stavu a snad nad těma obloučkama nemusí viset nic ne?....
A stav těch oblouků stavěných (tak jako Trojský most) jako provizorní TT je asi jaký? Zejména když část sloupů trolejového vedení (na vlastním tubusu tunelu Blanka) není ukotvena v zemi, ale jen v betonových kvádrech! Všem dotčeným velmi děkuji za informace o stavu OR (omezených rychlostí). PS: Ta 20 za Nádražím Holešovice ZC je jistě, protože (dle fotky tramvajky download.php?id=8004&mode=view) není TT dokončená (tak jako např. na Letné - kde je 30). Rozdíl v OR mezi Letnou a podjezdem v Holešovicích může být způsoben tím, že 1. uvedená TT je ohraničená obrubníky, ale druhá nikoliv - při větších otřesech by se možná navršené štěrkové lože TT mohlo "rozjet" do strany.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Jakub » 22.5.2010 21:18

Řešení problému s přihlašováním více vlaků bylo aktuální někdy mezi 14.-15. hodinou, potom už se to evidentně podařilo vyřešit.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Fořtík » 22.5.2010 21:01

Když se vyjede z Holešovic zc, tak je tam hned 20 v délce asi 20 metrů (asi kdyby nějaký vyvrhel číhal za sloupem a následně by se vrhnul pod tram). Pak je OR dle ustanovení pro jízdu přes výhybky, přes most 30, na horské dráze 15, pak znovu výhybka a to je vše. Ještě jsem zaregistroval, že zmizela 20 před Trojskou DC. S přihlašováním jsem neměl nejmenší problém - ve směru z centra jsem jednou jel jako třetí za linkou 14 a cvičkou. ;-)

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od kasme » 22.5.2010 20:24

Jakub píše:Zda se podařilo závadu odstranit nevím, snad to poví někdo z místních.
Za mé odpolední (pá cca 16.30 - 17.30) přítomnosti projelo několik dvojic dvojic bez problémů za sebou...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Jednokolejky

Příspěvek od gabuliatko » 22.5.2010 19:31

MF píše:To by mohla být rychlost pověšená před každým obloukem, aby se neřeklo. #-o
Pro vozy 14T by to nebylo špatné. 8-)

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Jakub » 22.5.2010 18:51

Trochu opožděně, leč dříve jsem se k netu nedostal. Včera odpoledne tam dispečeři řešili kýmsi nahlášený nedostatek, že zlobilo pouštění dvou vlaků jedoucích těsně za sebou (opakovaně se stalo, že druhý vlak jedoucí hned za prvním nebyl do úseku puštěn - respektive se řidič musel jít znovu navolit kličkou). Zda se podařilo závadu odstranit nevím, snad to poví někdo z místních.

vávra
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 06.11.2008 20:12

Re: Jednokolejky

Příspěvek od vávra » 22.5.2010 18:43

Pokud jsem se včera správně díval, v esíčku je rychlost do 15 km/h.

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Syrda » 22.5.2010 15:02

Při procházce ve čtvrtek dopoledne jediné nové "značky" byly nad výhybkami ("Zajišťovací výhybka"). Na holešovické straně mostu zůstalo OR 30 (nad zrušenou kolejí ZC), resp. konec OR (nad kolejí původně DC).

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MF » 22.5.2010 14:51

na pantografu byl vypadlý čep, mohlo se to stát kdekoliv jinde, tak zase neřešte kraviny. Já teda nevim, ale většina značek omezující rychlost je pro dementy. Pochopim to někde kde je nepřehledná situace, že tam je snížená rychlost třeba na třicet, protože je za rohem něco, ale na Trojském mostě je třicítka snad odjakživa kvůli jeho setrvalému stavu a snad nad těma obloučkama nemusí viset nic ne? To by mohla být rychlost pověšená před každým obloukem, aby se neřeklo. #-o

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.5.2010 13:37

Kalanis píše:Cháchá. Proti tomu esíčku už brojí i T3. :lol: #-o
Alespoň si cestující možná všimnou, že TRAM má víc společného s horskou dráhou než s AUTY - ovšem narozdíl od ní se takové úseky projíždějí nízkou rychlostí (protože oproti ní i autům není její osazenstvo jištěno zádržnými systémy). Ještě jsem tam osobně nebyl, ale dle nějaké fotky mám pocit, že 30cítka přes most zůstala od Tróje až na jeho začátku, tak by mě zajímalo jestli je něco vyvěšeno nad oním esíčkem. Předpokládám, že sice na PTG musela být už nějaká drobná závada, ale při nižší rychlosti by průjezd mohl přečkat. Ovšem neodvažuji se tvrdit, že kolega jel rychleji než je v úseku vhodné - ne nařízené, ale usouzené podle stavu trati a jednotlivého TRAM vozu (např. velmi snadno rozhoupajícího se). PS: Hodně vozů dokáže rozhoupat poskakování i jednoho člověka či nejednou jsem si "jak na moři" připadal při výstupu/nástupu většího počtu cestujících.

Kalanis
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 04.10.2008 17:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Kalanis » 22.5.2010 12:52

Cháchá. Proti tomu esíčku už brojí i T3. :lol: #-o

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Brejšín » 22.5.2010 9:21

MM-Mikulovský a všichni ukřivdění.

No to je skandál že to vypadlo, to je na popravu všech zúčastněných a na dvoustánkový článek v nedělním Blesku. #-o

Jenom bych doporučil se zamyslet k čemu je ověřovací provoz a zda má smysl jako v metru ho aplikovat týden bez cestujících aby náhodou .... . Z:idea:

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Jednokolejky

Příspěvek od cwapa » 21.5.2010 23:58

krtinek píše: ___
Mimochodem Kasme, vynikající hudební podkres u videa :D
To jsi nepostřehl, že to byl komentář k tomu jak je to udělaný? :lol:

Zamčeno