Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Líbí se Vám nový jednotný nátěr PID?

Ano
13
30%
Ne
31
70%
 
Celkem hlasů: 44

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od cwapa » 26.10.2010 17:28

Tak dneska jsem viděl "velblouda" v PID nátěru a musím uznat, že ta modrá je tam navíc.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od pawel » 26.10.2010 14:48

prox: jasný. ale i tak mi připadá jako zbytečné dávat kvůli tomu nový lak na madla nebo karoserii. ještě bychom mohli vyměnit buse za zelené apod. :))

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od Proxy » 26.10.2010 12:24

pawel píše:DavidD: ale i tak se vozy 8171M v posledních letech přesouvaly z C na B (a snad i A, ale to nevím..). až budou dosluhovat, může se to opakovat.
To souhlasí, ale ten přesun z C na B byl přes Plzeň, kde se musel namontovat vlakový zabezpečovač. Není to tak, že by bylo možné jeden den vlak vypravit na jedné trase a druhý den na druhé...

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od XSC » 26.10.2010 8:36

pawel píše:demon: mluvilo se o barevnosti, nikoli čistotě nebo přehlednosti (nicméně i tady jsou určité rezervy - v čistotě je co dohánět v oblastech v bezprostředním okolí stanic, co do přehlednosti chybí zejména venkovní označení stanic; z drobností bych ještě uvedl jezevčíky na nástupištích pro daný směr nebo označení názvů stanic, které z interiéru vozidel často není vidět).
Zajímavé je, že venkovní označení a boční jezevčíci zde byly a v 90. letech byly zrušeny.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od pawel » 26.10.2010 1:08

DavidD: ale i tak se vozy 8171M v posledních letech přesouvaly z C na B (a snad i A, ale to nevím..). až budou dosluhovat, může se to opakovat.

demon: mluvilo se o barevnosti, nikoli čistotě nebo přehlednosti (nicméně i tady jsou určité rezervy - v čistotě je co dohánět v oblastech v bezprostředním okolí stanic, co do přehlednosti chybí zejména venkovní označení stanic; z drobností bych ještě uvedl jezevčíky na nástupištích pro daný směr nebo označení názvů stanic, které z interiéru vozidel často není vidět).

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od DavidD » 25.10.2010 22:52

pawel píše:MMM: odlišení barev vozů metra mi připadá nepraktické a zbytečné. s vozy se vždy šíbovalo a určitě ještě šíbovat bude (i když momentální stav je poměrně ustálený)
No ustálený je asi proto, že každá trať má svůj zabezpečovač a není možné s vozy šibovat..

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od demon » 25.10.2010 22:47

K tomu jen tolik, že jsem zatim nepoznal metro aspoň vzdáleně blížící se úrovni (čistotě a přehlednosti) toho pražského (porovnávány Vídeň, Londýn, Berlín, Řím)...

Uživatelský avatar
Smasska
Uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 06.10.2010 19:27
Bydliště: Holomóc, metropole Moravy

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od Smasska » 25.10.2010 22:41

Při mém krátkodobém pobytu v Římě, jejž jsem vykonal minulý měsíc, musím konstatovat, že se tam nedá o nějaké barevnosti ani mluvit. Všechny podzemní stanice na trase A (1980) byly stejně sešlé, špinavé, obložení tvořil prvek silně vizuálně připomínající vlnitý pozinkovaný plech (naštěstí jen vizuálně). Každá stanice měnila pouze 2 prvky: beton (sloupy, olezlý a posprejovaný) a guma (podlaha, sešlá). Celou dobu pobytu v tomto systému jsem zoufale vzpomínal na světlé, čisté krásné a přehledné pražské metro.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od pawel » 25.10.2010 15:25

MMM: odlišení barev vozů metra mi připadá nepraktické a zbytečné. s vozy se vždy šíbovalo a určitě ještě šíbovat bude (i když momentální stav je poměrně ustálený). jsem spíš pro jednotnost, jinak by v tom časem byl stejně binec. ještě k té barevnosti stanic - no já nevím, zrovna pražské metro mi připadá dost šedivé... resp. vše postavené do r. 1990. ono není divu, mramor většinou moc barvami nezáří :); u skla to ale byla promarněná příležitost. většina provozů v evropě bývá o dost barevnější - jako jeden příklad za všechny uvedu berlínské stanice od 70. let dál od rainera g. rümmlera.

např. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... eglitz.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... C3%9Fe.jpg

abs.: ono stačí zajet do plzně nebo vratislavi...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od Absolut » 25.10.2010 13:58

Zlatá Budapešť. Tramvaje žlutý. Autobusy modrý. Trolejbusy červený. Hév zelený...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.10.2010 13:43

pawel píše:já jsem pro jednotný nátěr vozidel v systému pid. podle mě by ale měl vycházet z městských barev a tím pádem barev DPP, jejichž základem je červená. metro by mělo zůstat takové, jaké je; tramvaje také (T3 je holt výjimka (krémová místo šedé/bílé/černé), wany bych do budoucna přetřel tak, aby více ladily s nátěrem ostatních tramvají, tj. nejspíše á la T3 brno nebo alespoň nahradit "bordeaux" za normální červenou); autobusy podle DP; vlaky podle ČD (viz německo, kde je s-bahn též v barvách DB, s výjimkou tradičního nátěru S v berlíně).
kompromisní varianta: DP a ČD ve vlastním nátěru, ostatní dopravci v barvách PID, které nejsou tak pragocentristické a reprezentují jak prahu, tak i středočeský kraj (modrá navíc).
S většinou bych souhlasil, ale to metro, jak si tak jím občas jedu, tak si vzpomenu, že v některých zahraničních provozech mají vozy metra barvu podle tras. V Praze bych ani neprosazoval barvu celou, ale říkám si, proč i na zeleném A-čku a žlutém B-éčku jezdí vozy mající uvnitř madla červená a červené pruhy z vnějšku jako metro na červeném C? Jinak ten návrh nového orientačního systému v metru instalovaný na Karláku mi připadá čím dál víc hnusný - právě protože má tmavou ponurou podkladovou barvu nesouvisející s trasou! Když vzpomenu na výroky lidí, co narozdíl ode mne častěji jezdí do zahraničí, tak dle nich je naše metro je hezčí právě pro svou barevnost.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od Bobik » 25.10.2010 1:40

To nejsou dvě loga - logo je to první malý, to druhý je reklama 8-)

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od pawel » 24.10.2010 23:32

já jsem pro jednotný nátěr vozidel v systému pid. podle mě by ale měl vycházet z městských barev a tím pádem barev DPP, jejichž základem je červená. metro by mělo zůstat takové, jaké je; tramvaje také (T3 je holt výjimka (krémová místo šedé/bílé/černé), wany bych do budoucna přetřel tak, aby více ladily s nátěrem ostatních tramvají, tj. nejspíše á la T3 brno nebo alespoň nahradit "bordeaux" za normální červenou); autobusy podle DP; vlaky podle ČD (viz německo, kde je s-bahn též v barvách DB, s výjimkou tradičního nátěru S v berlíně).

kompromisní varianta: DP a ČD ve vlastním nátěru, ostatní dopravci v barvách PID, které nejsou tak pragocentristické a reprezentují jak prahu, tak i středočeský kraj (modrá navíc).

Uživatelský avatar
honza121ludvik
Uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 19.5.2010 19:54
Bydliště: Praha - u zastávky 117
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od honza121ludvik » 24.10.2010 22:02

Musím s tebou souhlasit, že je to hnus, zvláště se mi na masce Soru nelíbí to logo PID, dále jsem nepochopil, proč na jedné straně vozu jsou dvě loga PID. Jinak 1940 není nátěr About Me, ale je od Soru, od kterého je zapůjčen.

Uživatelský avatar
Jamie
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 05.12.2009 20:38

Re: Jednotný nátěr vozidel v systému PID

Příspěvek od Jamie » 24.10.2010 22:00

:lol: tahle SORka bude z "esteticko-designerského" hlediska vyhovovat jen když přes ní hodíš plachtu... :lol:

Zamčeno