Noční linkové vedení - připomínky a návrhy

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 22.12.2005 19:58

8750 píše:Posílila (a zrychlila) by se doprava centrum - P6, zároveň také k IPP na bus směr jih a šlo by také zkusit vést ji po Vinohradské - podle mě se zde ale vyplatí vést linku/linky až po obnovení trati na Václavském náměstí.
Po Vinohradské asi ne, protože na křižovatce I.P.Pavlova schází oblouk z Karlova náměstí na Muzeum...

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Příspěvek od 8750 » 22.12.2005 19:52

A co vaše stížnosti na přetížení 51 řešit zavedením ,,posilové linky", označené třeba 61 a proložené s 51, v trase Č. Vrch - Hradčanská - Malostranská - Staroměstská - Lazarská - IPP - Zvonařka (případně prodloužená IPP - JzP - Olšanské hřbitovy)
Posílila (a zrychlila) by se doprava centrum - P6, zároveň také k IPP na bus směr jih a šlo by také zkusit vést ji po Vinohradské - podle mě se zde ale vyplatí vést linku/linky až po obnovení trati na Václavském náměstí.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 22.12.2005 16:46

KM: připiš si bod 8-)

KM

Příspěvek od KM » 22.12.2005 12:00

Jan Tříska: Hodně špatný. Navrací to všechny chyby, které v noční dopravě byly. Proč dvě noční linky do Laurový (+508)?
Koukejte sem:
50: Modřany-ND-Národní-Lazarská-Myslíkova a zpět Modřany (21)
51: od centra z Vinice: ÚDDP (A)
52: od Lehovce z Lazarské: Národní-Staroměstská-Práv.Fakulta-Chotk.sady-Hradč.-ČV (B-A)
53:(výměna s 55 a 54 a prodl.):Zvonařka-IPP-Muzeum-JzP-Flóra-Vinice-PrůběžnáKOH-I-NOOR-Otakarova-Albertov-Lazarská-Újezd-Malostr.-Staroměstská-Čechův most-Stross-Ortenovo nám.-Palmovka-Lehovec (11-24-12)
54: od centra z Výstaviště:-Trojská-Ďáblice (14)
55: Z Kobylis v úseku Biskupcova-Olš.nám. přes Flóru, od Lazarské: Palackého nám-Výtoň-Albertov-Otakarova-Pankrác (10-18)
56: beze změn(-)
57: beze změn (22)
58: v úseku Biskupcova-Olš.nám. přímo (9)
59: beze změn (22-9)
60: (perla pro šotouše): Okružní: ženské domovy-anděl-výtoň-otakarova-IPP-nám.míru-koh-i-noor-kub.nám-průběžná-vinice-želivského-nákl.nádr.-palmovka-bulovka-trojská-dělnická-vltavská-těšnov-nám.rep-stross.n.-prašný most-brusnice-malostranská-újezd-anděl-ženské domovy

Jan Tříska

Návrh noční tramvajové dopravy

Příspěvek od Jan Tříska » 22.12.2005 11:04

51 Divoká Šárka, Dejvická, Letenské náměstí, Právnická fakulta, Národní třída, I.P.Pavlova, Náměstí Míru, Flora, Vozovna Strašnice, Radošovická.
52 Lehovec, Nádraží Libeň, Florenc, Karlovo náměstí, Výtoň, Levského
53 Vozovna Kobylisy, Trojská, Výstaviště, Náměstí republiky, Karlovo náměstí, Albertov, Vozovna Pankrác.
54 Lehovec, Vysočanská, Ortenovo náměstí, Výstaviště, Právnická fakulta, Národní třída, Karlovo náměstí, Anděl, Sídliště Barrandov.
55 Sídliště Ďáblice, Bulovka, Krejcárek, Olšanské náměstí, Karlovo náměstí, Albertov, Kubánské náměstí, ÚDDP.
56 Petřiny, Letenské náměstí, Vltavská, Karlovo náměstí, I.P.Pavlova, Spořilov.
57 Bílá Hora, Hládkov, Malostranská, Újezd, Národní třída, I.P.Pavlova, Vršovické náměstí, Nádraží Hostivař.
58 Spojovací, Želivského, Olšanskéí náměstí, Národní třída, Újezd, Sídliště Řepy.
59 Nádraží Hostivař, Vozovna Strašnice, Jiřího z Poděbrad, Zvonařka, I.P.Pavlova, Národní třída, Újezd, Laurová. :|

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Re: 40kč

Příspěvek od matus » 22.12.2005 10:49

Martin-KT8D5.RN2P píše:
Honzík píše:To mi přijde padlé na hlavu, platit 2x víc než ve dne. Není to spravedlivé. Jestli nejsou schopní zajistit situaci lépe, tak to je mi líto. Taky mi přijde zdražení dopravy na letiště padlé na hlavu. To budou více jezdit auta a taxíky.
Tak zrovna letiště, je destinace akm člověk s kuframa a tak, jezdí raději vozem, nežli sockou.
Souhlasim, bud taxik nebo vlastni auto. A pokud nemam auto a mohu si vybrat nizkopodlazny bus, ktery jezdi temer porad prazdny, tak si prave proto rad priplatim a je to levnejsi nez taxi...

Jedine rozumne reseni pro tech 15 milionu cestujicich za rok, co maji na letisti v planu v blizke budoucnosti je nejaka kolejova doprava nizkopodlaznymi vozy s dostatkem mista pro zavazadla. Dokud vsak neni, tak samostatne bus linky, dedikovane pouze pro dopravu na letiste byt se specialnim tarifem, jsou take schudne reseni a se zbytkem MHD zajistujicim dopravni obsluznost mesta to nema moc co delat...

Martin-KT8D5.RN2P

Re: 40kč

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 22.12.2005 0:41

Honzík píše:To mi přijde padlé na hlavu, platit 2x víc než ve dne. Není to spravedlivé. Jestli nejsou schopní zajistit situaci lépe, tak to je mi líto. Taky mi přijde zdražení dopravy na letiště padlé na hlavu. To budou více jezdit auta a taxíky.
Tak zrovna letiště, je destinace akm člověk s kuframa a tak, jezdí raději vozem, nežli sockou.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

40kč

Příspěvek od Honzík » 21.12.2005 23:04

To mi přijde padlé na hlavu, platit 2x víc než ve dne. Není to spravedlivé. Jestli nejsou schopní zajistit situaci lépe, tak to je mi líto. Taky mi přijde zdražení dopravy na letiště padlé na hlavu. To budou více jezdit auta a taxíky.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 21.12.2005 21:44

Radek píše:V rámci návrhu se ovšem současně uvažuje o zavedení průvodčích v nočních linkách. :!:
Jedině dobře. Dvoučlenná posádka má lepší psychologický efekt.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 21.12.2005 20:28

Martin-KT8D5.RN2P píše:Jsi naivní, někdo si na tom akorát chce mastit vlastní kapsu, sekce proovzu a ani řidiči na tom neuvidí ani floka. Skutečně za 40 Kč se smradlavejma bezdomovcema a opilejma lidma se přes celou Prahu nedostaneš, radši se s kamarádama složim na taxika. Acho jo, vždyť přece tramvaji se říká socka, tak co to je za cenu... skutečně tah jak přitáhnout zákazníka :cry:
Jsou řidiči,kteří si to hlidají aby jim tam nenastoupil ani jeden bezdomovec. Je na to dobrá taktika. :lol:

MOp

Příspěvek od MOp » 21.12.2005 19:45

Radek píše:V rámci návrhu se ovšem současně uvažuje o zavedení průvodčích v nočních linkách. :!:
no z neceho se zaplatit musi ne? :-D

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1540
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek » 21.12.2005 19:41

V rámci návrhu se ovšem současně uvažuje o zavedení průvodčích v nočních linkách. :!:

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 21.12.2005 17:39

Prava, máš pravud no co se dá dělat. Ono taky že je v noci hodně možností, kde koupit jízdenku co?? Je to drzost... :evil:

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus » 21.12.2005 17:35

Martin-KT8D5.RN2P píše:Takže magistrát v blízké spolupráci DP a Ropidu. Nám chystá novoroční drzost v podobě, 40 Kč za noční provoz. Skutečně odpovídající cena. Noční hotel pro bezdomovce podraží, zajímalo by mě, kdo za tuto cenu bude jezdit noční dopravou. Doufám, že to je pouze něčí blud.
Bohuzel blabol to neni. Opravdu se to chysta, snad to neschvali...
http://www.praha-mesto.cz/(d31hl0anbo10 ... -901959336

Zaujal me ten vypocet narustu trzeb o 20 milionu, kdyz pro ty co maji predplacene kupony se nic nemeni. Zejmena pokud to zavedou ted v zime, tak vetsinu lidi, co si kupuji jednotlive jizdenky spise totalne odradi a ti si radsi vemou taxika nez by se za 40 korun vezli s bezdomovci - natlaceni se vsemi spolucestujicimi na jednem konci vozu...

Snad kdyby se konecne DP, magistrat a policie zamysleli jak to resit. Vymluvy typu, ze z jedne tram je vyhodime a do dalsi nastoupi jsou jen vymluvy, ze se jim nechce nic delat. Pokud je dusledne vyhodi z kazde, casem je to omrzi se tam cpat. Mozna, ze nekteri nekdy maji i jizdenku nebo kupon, ale pochybuji. Nicmene to nemeni nic na faktu, ze podle prepravnich podminek svym zapachem a zevnejskem jsou na obtiz ostatnim cestujicim a ridic je ma pravo vyloucit z prepravy.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 21.12.2005 17:30

9001 píše:
Martin-KT8D5.RN2P píše:Takže magistrát v blízké spolupráci DP a Ropidu. Nám chystá novoroční drzost v podobě, 40 Kč za noční provoz. Skutečně odpovídající cena. Noční hotel pro bezdomovce podraží, zajímalo by mě, kdo za tuto cenu bude jezdit noční dopravou. Doufám, že to je pouze něčí blud.
To je jenom dobře. Za 40 kč se taxikem přes celou prahu nedostaneš. Jinak bych to celkem chápal vem si kolik poníčených tramvají zatahuje z nočních , plus příplatky řidičů taky nejsou zadarmo, noční směny dispečerů atd. Takže v klidu.
Jsi naivní, někdo si na tom akorát chce mastit vlastní kapsu, sekce proovzu a ani řidiči na tom neuvidí ani floka. Skutečně za 40 Kč se smradlavejma bezdomovcema a opilejma lidma se přes celou Prahu nedostaneš, radši se s kamarádama složim na taxika. Acho jo, vždyť přece tramvaji se říká socka, tak co to je za cenu... skutečně tah jak přitáhnout zákazníka :cry:

Zamčeno